Jump to content
Dogomania

Fado już w hotelu potrzebna pomoc finansowa na hotel i weta. Niewidomy psiak w schronie. Co go tam czeka? Wszystko co najgorsze - śmierć głodowa, zamarznięcie, rozszarpanie, bo jest bezbronny, a koledzy z boksu bywają okrutni.


elik

Recommended Posts

2 godziny temu, agat21 napisał:

Obyś miała rację. Bardzo bym chciała, aby Fado kiedys okazał, że dotyk człowieka nie jest dla niego nieprzyjemny. Dzięki za odrobinę otuchy. 

Ja też myślę, że Fado potrzebuje czasu,  a jako pies potwornie skrzywdzony i do tego niewidomy potrzebuje go dużo więcej, niż byśmy tego chcieli.  Prawdopodobnie w przeszłości  miał do czynienia z ludzkimi potworami, stąd  jego wspomnienie człowieka są równie straszne.

 

Link to comment
Share on other sites

Podczytuję... 

Fado jest żywym dowodem na to, że najgorszą bestią jest człowiek... 

Tak, głaskałam go w czasie czekania na badanie. Głaskałam delikatnie, ale pewnie. Trwało to z 15 minut, w tym czasie Fado siedział pod ścianą, cały napięty, w kagańcu. Nie rozluźnił się ani na chwilę. Z każdą zmianą ruchu podskakiwał. W każdej chwili spodziewał się ciosu. Odpuściłam... 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.08.2019 o 23:54, kamma13 napisał:

Podczytuję... 

Fado jest żywym dowodem na to, że najgorszą bestią jest człowiek... 

Tak, głaskałam go w czasie czekania na badanie. Głaskałam delikatnie, ale pewnie. Trwało to z 15 minut, w tym czasie Fado siedział pod ścianą, cały napięty, w kagańcu. Nie rozluźnił się ani na chwilę. Z każdą zmianą ruchu podskakiwał. W każdej chwili spodziewał się ciosu. Odpuściłam... 

Witaj kamma13  :)  Opuściłam jedno "m" w Twoim nicku, a reszta ok, to jednak nie jest tak źle z moja pamięcią :)

Nieraz myślałam o Tobie, czemu nie pojawiasz się na wątku? Bardzo dużą rzecz zrobiłaś dla Fado i myślałam, że pozostaniesz :)

Miałaś podać kwotę za transport i co :) ?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kamma13 napisał:

Kwota w prezencie :) 

Nie piszę, ale regularnie podczytuję, bardzo mnie porusza los Fado. 

Bardzo dziękuję   2060501494_serce7.gif.9b41ad2041959d17591a4792f32dc086.gif     kwietki.jpg.4c5024a1c04b966cdef4fe4d1197e12a.jpg

To ogromnie skrzywdzony przez człowieka pies i chciałoby się, aby teraz mógł korzystać z tego, co chcemy mu dać. Niestety nie wiemy, czy to będzie możliwe :(

Link to comment
Share on other sites

U Fado trochę lepiej, wychodzi w ciągu dnia z budy kiedy jest w kojcu, nawet przesiaduje sobie z łapkami wystawionymi na zewnątrz kojca. Na wybiegu jednak jeszcze wciąż nie wykazuje chęci poznawania kolegów. No i na odgłos kroków oczywiscie chowa się do budy lub sztywnieje kiedy jest na wybiegu. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tak sobie myślę, że może jeszcze nie próbować przenosić Fado na drugą działkę, gdzie miałby być sam. Ciągłe zmiany miejsca nie sprzyjają jego uspokojeniu i spowodują kolejny ogromny stres. Tam co prawda miałby spokój, mniej bodźców, ale byłby przez większość czasu sam. Z jednej strony dobrze, ale z drugiej jeszcze bardziej odzwyczai się od ludzi i psów. Ogromny dylemat. :( 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Agat on potrzebuje czasu, aby poznać teren, kolejne przenosiny mogą być dla niego trudne i to że będzie sam - a jeśli coś mu się stanie, to starszy piesek - nawet nikt nie zauważy... Nie wiem co radzić. A. może jednak próbować go ogłaszać.... może znajdzie się kawałek podwórka u kogoś kto by z sercem go dogladal nie wymagając nic od niego... Gdzie szukać takiego miejsca?? 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, ania75 napisał:

Agat on potrzebuje czasu, aby poznać teren, kolejne przenosiny mogą być dla niego trudne i to że będzie sam - a jeśli coś mu się stanie, to starszy piesek - nawet nikt nie zauważy... Nie wiem co radzić. A. może jednak próbować go ogłaszać.... może znajdzie się kawałek podwórka u kogoś kto by z sercem go dogladal nie wymagając nic od niego... Gdzie szukać takiego miejsca?? 

Myślę podobnie Aniu. Wspaniale byłoby, gdyby znalazł się ktoś, kto chciałby dać Fado serce i dom, nie oczekując nic w zamian.

Kto wie, może po jakimś czasie, gdyby ktoś przechodząc obok, zawsze coś zagadał miłym głosem, Fado zainteresowałby się kto to mówi :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, agat21 napisał:

Tak sobie myślę, że może jeszcze nie próbować przenosić Fado na drugą działkę, gdzie miałby być sam. Ciągłe zmiany miejsca nie sprzyjają jego uspokojeniu i spowodują kolejny ogromny stres. Tam co prawda miałby spokój, mniej bodźców, ale byłby przez większość czasu sam. Z jednej strony dobrze, ale z drugiej jeszcze bardziej odzwyczai się od ludzi i psów. Ogromny dylemat. :( 

Nie przenoś Fado..., nie izoluj. Niewidomy piesek powinien mieć kontakt - słuchowy, węchowy z ludźmi ze zwierzętami.

Dowiedź się u wetów jak zachowują się niewidome psy...dlaczego sztywnieją, dlaczego kręcą głową. Każdy niewidomy pies tak się zachowuje

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Moli@ napisał:

Nie przenoś Fado..., nie izoluj. Niewidomy piesek powinien mieć kontakt - słuchowy, węchowy z ludźmi ze zwierzętami.

Dowiedź się u wetów jak zachowują się niewidome psy...dlaczego sztywnieją, dlaczego kręcą głową. Każdy niewidomy pies tak się zachowuje

Tak właśnie pomyślałam, ze nie chcę go izolować zupełnie, bez względu na to jakie ma przeżycia za sobą związane z ludźmi i psami. 

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na szybki (bo tygodniowy) bazarek Fejsbukowy, z którego zysk zostanie przekazany w 100% na Fado:
<< Fejsbukowy bazarek na Fado>>


Aby móc odpisywać na dany post i licytować należy kliknąć "Dołącz do grupy" i czekać na akceptację (zazwyczaj wpuszczam od razu każdego). Regulamin bazarku jest w przyczepionym poście, a po zakończeniu licytacji należy spodziewać się wiadomości od Karoliny, która prowadzi bazarek (może trafić do kategorii "Inne").
Bazarek jest już otwarty i można licytować, ale w trakcie trwania bazarku będą pojawiać się nowe fanty (zaobserwowałyśmy, że jak nie wrzucamy wszystkicg fantów na raz, ale co parę dni to lepszy wynik bazarku). Po rozliczeniu bazarku zamykamy komentowanie. Każda edycja ma różne przeznaczenie, dzieki poprzedniej mogliśmy zakupić kojec dla naszych tomaszowskich bid. Tym razem, mimo swoich podopiecznych postanowiłyśmy wesprzeć Fado.
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Zapraszam na szybki (bo tygodniowy) bazarek Fejsbukowy, z którego zysk zostanie przekazany w 100% na Fado:
<< Fejsbukowy bazarek na Fado>>


Aby móc odpisywać na dany post i licytować należy kliknąć "Dołącz do grupy" i czekać na akceptację (zazwyczaj wpuszczam od razu każdego). Regulamin bazarku jest w przyczepionym poście, a po zakończeniu licytacji należy spodziewać się wiadomości od Karoliny, która prowadzi bazarek (może trafić do kategorii "Inne").
Bazarek jest już otwarty i można licytować, ale w trakcie trwania bazarku będą pojawiać się nowe fanty (zaobserwowałyśmy, że jak nie wrzucamy wszystkicg fantów na raz, ale co parę dni to lepszy wynik bazarku). Po rozliczeniu bazarku zamykamy komentowanie. Każda edycja ma różne przeznaczenie, dzieki poprzedniej mogliśmy zakupić kojec dla naszych tomaszowskich bid. Tym razem, mimo swoich podopiecznych postanowiłyśmy wesprzeć Fado.

Pod postem pierwszym są ludzie, którzy chcą wesprzeć Fado już teraz - elik spodziewaj się napływu gotówki :).

O rany Tyśku! Ale niespodziankę nam zrobiłaś! ♡♡♡ Piękne dzięki!! ♡♡♡♡

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, agat21 napisał:

O rany Tyśku! Ale niespodziankę nam zrobiłaś! ♡♡♡ Piękne dzięki!! ♡♡♡♡

Ludzie zarzucili nas fantami, a w hotelu obecnie mamy tylko dwa psy i kilka chorych, starych psów w DT... więc trzeba dzielić się dobrem:) To pomysł głównie Dziewczyn, które wspierają stałą deklaracją Fado i którym na bieżąco staram się opisywać jego sytuację, ja jedynie je poparłam, bo według mnie to świetny pomysł :) Na bazarku m.in. własnoręcznie robione przez nas mydełka w kształcie łapek (schodzą zawsze jak świeże bułeczki) czy obrazy, rysunki wykonywane przez Darczyńców specjalnie dla nas :) Zapraszam do podglądania raz jeszcze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Ludzie zarzucili nas fantami, a w hotelu obecnie mamy tylko dwa psy i kilka chorych, starych psów w DT... więc trzeba dzielić się dobrem:) To pomysł głównie Dziewczyn, które wspierają stałą deklaracją Fado i którym na bieżąco staram się opisywać jego sytuację, ja jedynie je poparłam, bo według mnie to świetny pomysł :) Na bazarku m.in. własnoręcznie robione przez nas mydełka w kształcie łapek (schodzą zawsze jak świeże bułeczki) czy obrazy, rysunki wykonywane przez Darczyńców specjalnie dla nas :) Zapraszam do podglądania raz jeszcze.

Lecę zobaczyć :)))

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Zapraszam na szybki (bo tygodniowy) bazarek Fejsbukowy, z którego zysk zostanie przekazany w 100% na Fado:
<< Fejsbukowy bazarek na Fado>>


Aby móc odpisywać na dany post i licytować należy kliknąć "Dołącz do grupy" i czekać na akceptację (zazwyczaj wpuszczam od razu każdego). Regulamin bazarku jest w przyczepionym poście, a po zakończeniu licytacji należy spodziewać się wiadomości od Karoliny, która prowadzi bazarek (może trafić do kategorii "Inne").
Bazarek jest już otwarty i można licytować, ale w trakcie trwania bazarku będą pojawiać się nowe fanty (zaobserwowałyśmy, że jak nie wrzucamy wszystkicg fantów na raz, ale co parę dni to lepszy wynik bazarku). Po rozliczeniu bazarku zamykamy komentowanie. Każda edycja ma różne przeznaczenie, dzieki poprzedniej mogliśmy zakupić kojec dla naszych tomaszowskich bid. Tym razem, mimo swoich podopiecznych postanowiłyśmy wesprzeć Fado.

Pod postem pierwszym są ludzie, którzy chcą wesprzeć Fado już teraz - elik spodziewaj się napływu gotówki :).

Ochochochoooo Tysiu, ale super sprawa   2142611734_bardzodobrze.jpg.75d78566b3c89ac7ab1f01592d5fc248.jpg

Wielgachne dzięki za ten wspaniały pomysł Tysiu kochana  1877563908_srcale.jpg.adf941a8a9c1c3b47345f33ed17b921c.jpg

Oczywiście zaglądnę na ten bazar, ale że z kasą krucho, to zakupy raczej wątpliwe :(

Jak wygląda organizacja wpłat za fanty? Ktoś zbiera na swoje konto, czy każdy  będzie wpłacał na moje konto?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...