Jump to content
Dogomania

Kochana Sarunia odeszła od nas 6.12.2021 r. Żegnaj Saruniu [*] Z głuchą i niewidomą, chorą na cukrzycę Sarą w hoteliku u kikou zamieszkał Dunio, który odszedł 18.05.2021 r. [*]. Aruś zasnął w ramionach kikou 22.04.2021 r. [*]


elik

Recommended Posts

1 godzinę temu, elik napisał:
A  zdjęcia tak nie wchodzą  :(

Jeżeli masz je na jakimś zewnętrznym serwerze (albo na FB), spróbuj kliknąć prawy przycisk myszy -> "kopiuj adres URL" -> wklej ten adres i poczekaj aż się zdjęcie załaduje. Jak załaduje, dwukrotnie klikasz na zdjęcie i zmniejszasz je do odpowiednich rozmiarów. Ja tak robię teraz. ;)

Przepraszam jeszcze raz, że tak zwlekałam z ogłoszeniem dla Arusia. Mam nadzieję, że jednak trafiłam w dobry czas i akurat Jego Rodzina będzie przeglądać ogłoszenia... właśnie teraz.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

 

Elu, Boguniu czy mogłybyście dopisać o tym w swoich ogłoszeniach? To bardzo istotne i ktoś mógłby pomyśleć, że celowo zostało zatajone.

Jest Eluś w ołoszeniu

 Mimo, że niedowidzi i nie słyszy, świetnie radzi sobie w ogrodzie, bezbłędnie omija przeszkody i chętnie przebywa wśród innych psów. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Właśnie - a co z tym wzrokiem Auriuszkowym? Faktycznie Aruś niedowidzi? Nie mam tego w opisie, jedynie że nie słyszy, bo nie jestem pewna co z tym jego wzrokiem jest. Przepraszam,  jeżeli to było opisane gdzieś szerzej, ale przejrzałam wątek wczoraj na szybko i nie natknęłam się czasie tego szybkiego przerzucania.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Jeżeli masz je na jakimś zewnętrznym serwerze (albo na FB), spróbuj kliknąć prawy przycisk myszy -> "kopiuj adres URL" -> wklej ten adres i poczekaj aż się zdjęcie załaduje. Jak załaduje, dwukrotnie klikasz na zdjęcie i zmniejszasz je do odpowiednich rozmiarów. Ja tak robię teraz. ;)

Przepraszam jeszcze raz, że tak zwlekałam z ogłoszeniem dla Arusia. Mam nadzieję, że jednak trafiłam w dobry czas i akurat Jego Rodzina będzie przeglądać ogłoszenia... właśnie teraz.

d1a2528d65dec0b2med.jpg

Tu wybrałam z fotosika opcję  =Bezpośredni adres do zdjęcia=  ale poza zmniejszeniem nic innego nie mogę zrobić, a do bazarku czasem trzeba wyciąć fant z dużego tła. Tego nie da się na fotosiku zrobić i wtedy jest malutki fant na duuużym zdjęciu.

Dzięki Tysiu za radę i za ogłoszenie :) Też myślę, że któreś z ogłoszeń przeczyta TEN CZŁOWIEK.

Zapytam Kasi jak to jest z tym niedowidzeniem.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, b-b napisał:

Jest Eluś w ołoszeniu

 Mimo, że niedowidzi i nie słyszy, świetnie radzi sobie w ogrodzie, bezbłędnie omija przeszkody i chętnie przebywa wśród innych psów. 

Tak, już dowidziałam i ja :) Ale jeszcze dopytam Kasię czy coś w tym temacie się zmieniło, czy jest, jak było. Czasem odpowiednie odżywienie, dobre warunki życia mogą wpłynąć na poprawę wzroku, czy słuchu.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

 

Tu wybrałam z fotosika opcję  =Bezpośredni adres do zdjęcia=  ale poza zmniejszeniem nic innego nie mogę zrobić, a do bazarku czasem trzeba wyciąć fant z dużego tła. Tego nie da się na fotosiku zrobić i wtedy jest malutki fant na duuużym zdjęciu.

 

Ja przycinam na komputerze. Obecnie nie mam żadnego programu, więc muszę z Painta (albo z platformy www: pizap.com) - na miniaturce zdjęcia na ekranie (w folderze/na pulpicie) klikasz "edytuj" - i tam możesz albo zmniejszyć rozmiar, albo zaznaczyć (przyciskiem u góry "wybierz") przyciąć wg upodobania. Z Painta zdjęcie trochę traci na jakości, ale na potrzeby forumowe jest wystarczające.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Ja przycinam na komputerze. Obecnie nie mam żadnego programu, więc muszę z Painta (albo z platformy www: pizap.com) - na miniaturce zdjęcia na ekranie (w folderze/na pulpicie) klikasz "edytuj" - i tam możesz albo zmniejszyć rozmiar, albo zaznaczyć (przyciskiem u góry "wybierz") przyciąć wg upodobania. Z Painta zdjęcie trochę traci na jakości, ale na potrzeby forumowe jest wystarczające.

Dzięki Tysiu  :)  Jak korzystam właśnie z Painta. Jakoś dziwnie nie pomyślałam, że mogę przyciąć zdjęcie zanim wyślę go do fotosika :) Dzięki za podpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.08.2019 o 10:15, elik napisał:

dopytam Kasię czy coś w tym temacie się zmieniło, czy jest, jak było. Czasem odpowiednie odżywienie, dobre warunki życia mogą wpłynąć na poprawę wzroku, czy słuchu.

Aruś faktycznie nie ma już sokolego wzroku, ale nie obija się o sprzęty, czyli widzi wystarczająco dobrze. Słuch ma nie najlepszy, bo zwykłego wołania nie słyszy, ale głośniejsze dźwięki są przez niego słyszane.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, elik napisał:

Aruś faktycznie nie ma już sokolego wzroku, ale nie obija się o sprzęty, czyli widzi wystarczająco dobrze. Słuch ma nie najlepszy, bo zwykłego wołania nie słychy, ale głośniejsze dźwięki są przez niego słyszane.

No to nie jest najgorzej! Moze troche skorygowac informacje w ogloszeniu. Zawsze to wieksza szansa dla chlopaka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Ja wlaśnie u siebie skorygowałam. To, że zmysły nie są już na najwyższym poziomie to nic strasznego, ważne że nie utraciły całkowicie swoich zdolności :)

Bardzo sprytne sformułowanie :)

Link to comment
Share on other sites

Na konto Aureliuszka wpłynęły poniższe kwoty:

  •   20,00 zł do yucca  deklaracja VIII  -  29.07.
  •   20,00 zł do guccio  deklaracja VII  -  29.07.
  •   10,00 zł do ludwa  deklaracja VIII  -  31.07.

 

Bardzo serdecznie dziękuję

1781949815_kwiatki15.jpeg.ca96ec9a645adc4b623dc0c7b026e8a0.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2019 o 22:45, Radek napisał:

Dziś przelałem sierpniową deklarację dla Aureliusza.

Dziękuję Radku :)    1822032510_kwiatyruchome.gif.5201e87e42a3c13cad0fc900fcdfd41b.gif

Od poniedziałku jestem w podróży, ale dzisiaj już w drodze powrotnej  :)

A Ty już po wywczasach?

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Radek napisał:

Dostałem maila z informacją, że paczka rozpoczęła podróż powrotną. Jeszcze podczas wyjazdu. 

No cóż, jak wróci do mnie, to ją znowu wyślę do Ciebie :)

Jeszcze raz przepraszam :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...