Jump to content
Dogomania

Po wielu perypetiach- KORI ma dom w Bielsko-Biała <3 <3 Do odważnych świat należy...po 3 latach w Radysach i 3 miesiącach u Dexterki ....nieudana adopcja i zwrot...znów w hoteliku czeka na DOM


kiyoshi

Recommended Posts

5 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Kojarzy mi się z japońskimi (azjatyckimi) szpicami :) Shikoku (black and tan), kishu, jindo... Myślę, że jakiś szpic mógł trochę namieszać. Najprędzej akita (ewentualnie pies grenlandzki). Może w 2 czy 3 pokoleniu, ale w oczach ma coś z niezależnego, kochającego swobodę szpica. Ciekawe czy w sposobie poruszania się też :)

FAKTYCZNIE baardzo podobny! szkoda, że nie ma tego ogonka, można by zobaczyć, czy też się tak charakterystycznie zawija... z pewnością jest mixem tej rasy...nawet białe wstawki się zgadzają i pod względem kształtu, niesamowite, ale masz oko! (no i wiedze, ja nigdy nie słyszałam o takiej rasie)

Patrzcie (przykładowe zdjęcie shikoku z google)

 

shikoku.jpg.445370debde6308a88af9b21d4060f95.jpgkoru3.jpg.d974c68fb8e29ddbe425a0e3a6dfad43.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, kiyoshi napisał:

niesamowite, ale masz oko! (no i wiedze, ja nigdy nie słyszałam o takiej rasie)

V grupa FCI (szpice i psy pierwotne) to mój konik :) Kiedyś, jak byłam nastolatką, marzył mi się pies z V grupy... więc i czasem się naoglądałam różnych ras, trochę poczytałam...  :) Teraz zainteresowanie rasami poszło w innym kierunku, ale na psy pierwotne i ich mieszanki zawsze zwrócę uwagę i oglądam się za nimi na ulicy.
Oczywiście Koruś nie jest identyczny, choćby kształt i rozstawienie uszek czy kształt łebka się nie zgadza, ale tak mi się skojarzyło... :)) I tym bardziej jest wyjątkowy.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

V grupa FCI (szpice i psy pierwotne) to mój konik :) Kiedyś, jak byłam nastolatką, marzył mi się pies z V grupy... więc i czasem się naoglądałam różnych ras, trochę poczytałam...  :) Teraz zainteresowanie rasami poszło w innym kierunku, ale na psy pierwotne i ich mieszanki zawsze zwrócę uwagę i oglądam się za nimi na ulicy.
Oczywiście Koruś nie jest identyczny, choćby kształt i rozstawienie uszek czy kształt łebka się nie zgadza, ale tak mi się skojarzyło... :)) I tym bardziej jest wyjątkowy.

ja się aż tak bardzo nie znam, ale mi przypomina bardzo tą rase...na pewno jest odległym (baaaardzo) mixem, ale widze sporo podobieństw i chyba charakter tez się zgadza ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.02.2019 o 19:28, agat21 napisał:

Przepiękny i ujmujący. Czarujący i urzekający :) 

O Korusiu zostało już wszystko napisane :)

a tak wogole dzięki Tyśka, jestem coraz madrzejsza. To byl strzal w dziesiątkę. Baardzo blisko Kori jest tej rasy, moje oko nie wylapuje innego kształtu głowy, osadzenia uszu ;)

Uśmiech Kormoranka rozbrajający...

 

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Ainana napisał:

O Korusiu zostało już wszystko napisane :)

a tak wogole dzięki Tyśka, jestem coraz madrzejsza. To byl strzal w dziesiątkę. Baardzo blisko Kori jest tej rasy, moje oko nie wylapuje innego kształtu głowy, osadzenia uszu ;)

Uśmiech Kormoranka rozbrajający...

 

już myślałam, że tylko ja nie widze tych róznic ;)

dla mnie tez Kori jest baardzo podobny i nawet Madzi z hoteliku podesłałam zdjęcia i się zgodziła, że bardzo podobny. Dorobiłam kilka ogłoszeń z opisem że Koruś jest mixem tej rasy ;)

Może teraz ktos się zainteresuje...

A tym czasem koruś szaleje na wybiegu z fajnymi kumplami :)

 

40757923_korua.jpg.9410624b41c51e821b0c7459bed2debd.jpg

1996119491_korub.thumb.jpg.c43bd6665805200b5f757361da6bcf50.jpg

korusc.jpg.f85e96a3833c2c3cbfc36c17f37ddc40.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fajnie kiyoshi zrobiłaś, ze dodałas info o rasie. Może pomóc, ja to zielona, a sporo jest osób w temacie :) 

To ostatnie zdjęcie jest super  :D ciekawe o czym gadaja? ;) fajna ekipa.

a co do ogonka Koriego. Wciąż widzę sierść nie odrasta. Koruś go skubie? Czy nie zauważono? 

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Ainana napisał:

Ciekawa jestem jak się miewa "nasz" Shikoku vel Kormoran :)

 

wszystko dobrze u pieska, własciwie bez zmian. Wczoraj pisałam chwile z Dexterką. Kori nadal przyjmuje tabletki z witaminkami. Madzia kupi mu też kropelki p. pchłom i kleszczon na prośbe karren

Z ogłoszeń niestety kompletna cisza...nie wiem już co robić. Chyba musze zacząć ogłaszać go na dalsze miasta. Może to poskutkuje zakochanym domem :)

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, kiyoshi napisał:

wszystko dobrze u pieska, własciwie bez zmian. Wczoraj pisałam chwile z Dexterką. Kori nadal przyjmuje tabletki z witaminkami. Madzia kupi mu też kropelki p. pchłom i kleszczon na prośbe karren

Z ogłoszeń niestety kompletna cisza...nie wiem już co robić. Chyba musze zacząć ogłaszać go na dalsze miasta. Może to poskutkuje zakochanym domem :)

Kurczę, miałam nadzieję, ze był choc jeden, nawet "glupi" telefon. Widocznie Koruś musi jeszcze chwilkę poczekać  :(

Że tak zapytam. Koruś miał wyniki złe czy te witaminki zapobiegawczo?

Kupiłam wtedy w aptece Berniemu 100 tabl z dość dużą dawką glukozaminy w zestawieniu z Wit C i tak pod wpływem chwili wapń z muszli ostrych. Tego wapnia doszłam, ze nie będę dawać i tacie dam, bo to dla ludzi docelowo, więc ok nie zmarnuje się  ;)  a co do glukozaminy i wit c no co się okazało ostatnio jak byłam u rodziców? Że zostały Berniemu raptem 3 tabl...w ostatnim listku. Tata Berniemu wyjadl stwierdzając, ze on nie gorszy od psa  (bral 3 dziennie wg dawki na kg ;) normalne jaja. Teraz Berni dostanie glukozaminę z chondroityna dla psów, przynajmniej nie zniknie he heh ;)

A co do wyjazdów. Długo czas nigdzie nie byłam tyle co wypady jednodniowe nad morze czy jezioro z dziewczynami i Hektorkiem. Te wakacje już będziemy spędzać z Sarą. Więc z dwoma psami (i dwójka dzieci) będzie gorzej. Marzy mi się Słowacja, a ogóle góry. Może rodzice beda mieć tymczasowo mały hotelik; ) Od wielu lat Sylwester w domu, jeszcze jak Drago (psiak z mojego okienka) żył. Biedak tak bardzo się bał wystrzalow :(

No to się rozpisalam. Wybacz Korusiu, ze na Twoim wątku 

A jeśli chodzi o shikoku, to ja widzę najbardziej w uśmiechu/pyszczku Korusia. Jeszxze na zdjęciach z Radys rzucił mi się w oczy jego charakterystyczny uśmiech, taki korusiowy...

Link to comment
Share on other sites

Fajny psiak, kochany, śliczny. Musi się ktoś zakochać!  Mocno w to wierzę. Może trochę poczeka, ale będzie miał wspaniały dom. Takie psiaki właśnie do takicj domów trafiają :))

Ainana, góry słowackie polecam serdecznie! To moje ukochane rejony, nie tak dawno, bo ze dwa lata temu spotkałam na szlakach w paśmie Małej Fatry sporo ludzi z psami, w tym cudowną rodzinę z Krakowa, która adoptowała sunię ze schronu z Gdańska :DD Kawał drogi psina do nich jechała, ale warto było, bo tak fajnych ludzi, którzy na wakacje w piękne miejsca zabierają ze świecą szukać :))

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, agat21 napisał:

Fajny psiak, kochany, śliczny. Musi się ktoś zakochać!  Mocno w to wierzę. Może trochę poczeka, ale będzie miał wspaniały dom. Takie psiaki właśnie do takicj domów trafiają :))

Ainana, góry słowackie polecam serdecznie! To moje ukochane rejony, nie tak dawno, bo ze dwa lata temu spotkałam na szlakach w paśmie Małej Fatry sporo ludzi z psami, w tym cudowną rodzinę z Krakowa, która adoptowała sunię ze schronu z Gdańska :DD Kawał drogi psina do nich jechała, ale warto było, bo tak fajnych ludzi, którzy na wakacje w piękne miejsca zabierają ze świecą szukać :))

Wspaniale się to czyta, Koruś jest niepowtarzalny i będzie miał niepowtarzalną rodzinkę, niech tylko ona dotrze do Korusia.

A z tą Słowacja to hmm w zeszłym roku mieliśmy jechać ale w inne rejony, do Nowej Leśnej jednak z przyczyn osobistych nie wypaliło: ( fajne miejsce wypadowe np. nad Szczyrbskie Jezioro. Ale góry Małej Fatry też przepiękne (wiem jedynie ze zdjęć). Z gdańskiego schroniska ?, to może z Promyka ten psiak byl. Szczęściarz. Moje są z Dąbrówki koło Wejherowa;) mniej miastowe.

Życzę Kormoranowi wlasnie takiej Rodziny, byłoby cudownie jakby mógł sobie chodzić po bezkresach i czuć swoje klimaty, powiew rzeskiego wiatru itp :)) eehh się rozmarzylam. Trzymam kciuki, kto wie. Może za jakiś czas zobaczymy zdjęcie Korusia na szlaku :)

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Ainana napisał:

Wspaniale się to czyta, Koruś jest niepowtarzalny i będzie miał niepowtarzalną rodzinkę, niech tylko ona dotrze do Korusia.

A z tą Słowacja to hmm w zeszłym roku mieliśmy jechać ale w inne rejony, do Nowej Leśnej jednak z przyczyn osobistych nie wypaliło: ( fajne miejsce wypadkowe np. nad Szczyrbskie Jezioro. Ale góry Małej Fatry też przepiękne. Z gdańskiego schroniska, to może z Promyka ten psiak byl. Szczęściarz. Moje są z Dąbrówki koło Wejherowa;) mniej miastowe.

Życzę Kormoranowi wlasnie takiej Rodziny, byłoby cudownie jakby mógł sobie chodzić po bezkresach i czuć swoje klimaty, powiew rzeskiego wiatru itp :)) eehh się rozmarzylam. Trzymam kciuki, kto wie. Może za jakiś czas zobaczymy zdjęcie Korusia na szlaku :)

 

Oby tak było :)

W Novej Lesnej przemieszkałam sporo letnich tygodni ;)) Ale Tatry trochę mniej odpowiednie dla psów, chociaż tam też widuję ludzi z psami, jednak dużo mniej. 

Ale przy Strbskim Plesie to w sumie każdy zwierz da radę spacerować, racja, to jak w parku :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Ainana napisał:

Życzę Kormoranowi wlasnie takiej Rodziny, byłoby cudownie jakby mógł sobie chodzić po bezkresach i czuć swoje klimaty, powiew rzeskiego wiatru itp :)) eehh się rozmarzylam. Trzymam kciuki, kto wie. Może za jakiś czas zobaczymy zdjęcie Korusia na szlaku :)

 

dokładnie, taki dom byłby idealny :)  :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, agat21 napisał:

Oby tak było :)

W Novej Lesnej przemieszkałam sporo letnich tygodni ;)) Ale Tatry trochę mniej odpowiednie dla psów, chociaż tam też widuję ludzi z psami, jednak dużo mniej. 

Ale przy Strbskim Plesie to w sumie każdy zwierz da radę spacerować, racja, to jak w parku :)

Agat21 trochę zboczylysny z tematu, ale dobrze wiedzieć: )) widzę, ze trafiłam na osobę w temacie  (nawet nazwy słowackie; )) Ja narazie niestety tylko palcem po mapie a w zasadzie myszką po Internecie.

Żeby nie było Koruś to o Tobie i o Twoich możliwych trasach: )

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Ainana napisał:

Agat21 trochę zboczylysny z tematu, ale dobrze wiedzieć: )) widzę, ze trafiłam na osobę w temacie  (nawet nazwy słowackie; )) Ja narazie niestety tylko palcem po mapie a w zasadzie myszką po Internecie.

Żeby nie było Koruś to o Tobie i o Twoich możliwych trasach: )

gadajcie gadajcie dziewczynki :) :) sama czytam z radoscią i widze oczami wyobraźni Korcia w górach ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zboczyłyśmy, ale kto wie, czy na pewno? Może dom Korcia właśnie też będzie "górolubny"? ;)) I Korcio będzie po górach hasał? ;))

A w razie czego, możemy o górach pogadać na pw :) Tatry Słowackie to moja miłość, ale inne góry słowackie też :) Choć z kondycją coraz gorzej.. ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, agat21 napisał:

Zboczyłyśmy, ale kto wie, czy na pewno? Może dom Korcia właśnie też będzie "górolubny"? ;)) I Korcio będzie po górach hasał? ;))

A w razie czego, możemy o górach pogadać na pw :) Tatry Słowackie to moja miłość, ale inne góry słowackie też :) Choć z kondycją coraz gorzej.. ;)

Ok jak będę miała pytania to się odezwę agat21 na pw np jaki pensjonat itp dzięki bardzo :)  wspaniale mieć taką osobę, która swoje widziała, swoją drogą u mnie tez kondycja już nie taka, wiem swoje robi... i lenistwo; ) do wakacji jeszcze trochę więc się potem odezwę: )

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, kiyoshi napisał:

gadajcie gadajcie dziewczynki :) :) sama czytam z radoscią i widze oczami wyobraźni Korcia w górach ;)

Przepraszam że w innym poście ale nie chce mi wejść więcej cytatów. 

Dziękuję kiyoshi za wyrozumiałość. Może przyśni mi się Korcio w górach a potem sen się ziści. Tak bardzo bym chciała, biedak po 3 latach w Radysach zasłużył sobie dotykanie nieba na wyżynach. 

A Ty kiyoshi jak się czujesz, ciut lepiej chociaż? Przykro mi, ze masz gorszy czas. Ale dla pocieszenia bo burzy zawsze wychodzi słońce:) niech rozjaśni jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Ainana napisał:

Przepraszam że w innym poście ale nie chce mi wejść więcej cytatów. 

Dziękuję kiyoshi za wyrozumiałość. Może przyśni mi się Korcio w górach a potem sen się ziści. Tak bardzo bym chciała, biedak po 3 latach w Radysach zasłużył sobie dotykanie nieba na wyżynach. 

A Ty kiyoshi jak się czujesz, ciut lepiej chociaż? Przykro mi, ze masz gorszy czas. Ale dla pocieszenia bo burzy zawsze wychodzi słońce:) niech rozjaśni jak najszybciej.

wszystko jest możliwe. Pestka też była długo w Radysach, tez wyjechala bez ogonka jak Kori i trafiła do DS we Wiedniu, wekendy spędza w Alpach :)

Koruś i z wyglądu i z charakteru i z historii życia nawet, przypomina Pesteczke...może czeka go podobna przyszłośc ;) OBY! Czekam na TEN telefon

 

A co do mnie- dziekuje że pytasz- niestety nadal jestem potwornie zmęczona, ale nie wiem czy to czasem nie będzie jednak jakies przeziębienie, więc może wychoruje i wróce do formy ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Oby to było kiyoshi tylko przeziębienie. Nie udzielam się tak jak Wy dziewczyny, robicie tyle dobrego, nie raz "pakujecie" się wbrew logice, a co potem ... kolejny psiak uratowany ot tak znajduje kochający dom. Ale tak jak pisze, nie jestem na Waszym miejscu a na pewno sił i czasu kosztuje Was to dużo. Mogę się domyślać. Choć bardzo bym nie chciała wypalenia, choć tymczasowego, Twojego kiyoshi i żadnej z Was. Robicie mega dobrą robotę. 

A co do Pestki... ja Cię kręcę jaka historia, jak z bajki!

No właśnie gdyby nie Wy takiego happy endu pewnie by nie było....

Niech TEN telefon zadzwoni ... niebawem. 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Ainana napisał:

 

A co do Pestki... ja Cię kręcę jaka historia, jak z bajki!

No właśnie gdyby nie Wy takiego happy endu pewnie by nie było....

Niech TEN telefon zadzwoni ... niebawem. 

znalazłam zdjęcia PESTECZKI, te górskie, na starym wateczku:) zobacz

9634b3541452.jpg

04f9ce341a68.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, kiyoshi napisał:

znalazłam zdjęcia PESTECZKI, te górskie, na starym wateczku:) zobacz

9634b3541452.jpg

04f9ce341a68.jpg

Wow!!! Coś niesamowitego, przepięknego i niespotykanego. Te zdjęcia, szczególnie to pierwsze powinno być w zestawieniu ze zdjęciem ze schroniska, przepaść ogromna, ale zasadzie otchłań. Pestka była z Radys? Znajome imię chyba z dogo, ale teraz pamięć mnie zawodzi. Myślałam że to mały piesek, a to taki wilczek. Cudownie trafiła.... A jak pięknie Korus by wygladal na takim tle...

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Ainana napisał:

Wow!!! Coś niesamowitego, przepięknego i niespotykanego. Te zdjęcia, szczególnie to pierwsze powinno być w zestawieniu ze zdjęciem ze schroniska, przepaść ogromna, ale zasadzie otchłań. Pestka była z Radys? Znajome imię chyba z dogo, ale teraz pamięć mnie zawodzi. Myślałam że to mały piesek, a to taki wilczek. Cudownie trafiła.... A jak pięknie Korus by wygladal na takim tle...

tak, Pestka była z Radys. Tu możesz poczytać o niej i o innych pieseczkach pod moją opieka

https://www.dogomania.com/forum/topic/344992-radysianki-nestea-dixi-tonia-pestka-mała-mi-i-freska-mają-swoje-domy/

 

A Kori byłby w raju w takich górach :D

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, kiyoshi napisał:

tak, Pestka była z Radys. Tu możesz poczytać o niej i o innych pieseczkach pod moją opieka

https://www.dogomania.com/forum/topic/344992-radysianki-nestea-dixi-tonia-pestka-mała-mi-i-freska-mają-swoje-domy/

 

A Kori byłby w raju w takich górach :D

Dziękuję bardzo, wieczorem poczytam :)

a Kori... oj byłby byłby, ogromnie życzę mu tych gór, takich i w przenośni!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...