Jump to content
Dogomania

SZNAUCER OLBRZYM lub CTR - kolejna niemłoda kupka nieszczęścia MA SUPER DOMEK!!!


malawaszka

Recommended Posts

Umówiłam się z Panią Aleksandrą wstępnie na środę, podjedzie do schroniska razem z dzieckiem, żeby zapoznać sie z Danterem i sprawdzić jego reakcję na malucha. Oczywiście tez sobie proozmawiamy ;) Dziewczyny jeśli macie jakieś rady sznaucerowo CTRowe to prosze na PW, bo prawdę mówiąc adopcją własnie takiego psiaka jeszcze się nie zajmowałam, a chciałabym, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 851
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jak Pani Aleksandra miała CTRa to nie powinno być problemów, o ile Danter nie okaże się mieszkaniowym wiesniakiem :lol: najważniejsze to od początku nie pozwalać psu na wszystko - jasno okreslone zasady panujące w domu, no i bez względu na to jaka będzie reakcja na dziecko to ostrożność i jeszcze raz ostrożność w kontaktach psio-dziecięcych na początku - bo inna może być reakcja na dworze, an spacerze, a inna jak w domu dzieciak psa "osaczy" gdzieś w kącie ;) ale jak to osoba z doświadczeniem to zaciskam :kciuki: i niecierpliwie czekam na wieści :loveu:

Link to comment
Share on other sites

hej hej widziałam dzisiaj to cudo, z dzieckiem wyglądało to dobrze,bardziej cieszył się że wyszedł z klatki niż z tego że ktoś go odwiedził hehe. wygląda na to że Danter znalazł dom,dziewczyna ze schroniska radziła żeby tu zapytać o wizyte przedadopcyjną bo moglibyśmy go już w niedziele wziąść,napiszcie czy to możliwe?

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem cały czas w domu także będe psa i dziecko obserwować,póki co to wczoraj nie widziałam w nim cienia agresji ani strachu myślę że to dobrze rokuje,oby wszystko dobrze się udało. rozmawiałam z mężem i jeśli można to przyjedziemy po Dantera w poniedziałek bo chcemy żeby było wszystko dla niego naszykowane tzn miski,posłanie itd mam nadzieje że mu się u nas spodoba w każdym razie nasza Julcia po wyjściu ze schroniska powiedziała że kocha ,,Gantelka,, i jest wspaniały;) a tak wogóle to mam dopiero 24 lata i śmiesznie się czyta jak piszecie pani Aleksandra, Ola jest prościej

Link to comment
Share on other sites

Może to się przyda? (co prawda to atrtykuł o wprowadzaniu niemowlaka w życie psa, ale coś można wyciągnąć i o starszym brzdącu)


[B]Przedstawienie dziecka psu[/B]
Pies będzie miał o dziecku taką „opinię” jaką sobie wyrobi w oparciu o Twoją reakcję. Jeśli będziesz rozluźniona i radosna – pies też taki będzie. Pozwól psu zapoznać się z dzieckiem. Pies może powąchać dziecko, a nawet polizać (oczywiście pamiętaj, że pies musi być czysty, zaszczepiony i odrobaczony). Zacznij mówić do niemowlęcia „zobacz, to jest nasz piesek”. To ułatwi Ci utrzymanie spokojnego, radosnego nastroju.
Jeśli pies zainteresuje się np. zawartością pieluchy – daj mu komendę „ZOSTAW”, której wcześniej nauczyłaś. Zrób tak, żeby jak najwięcej fajnych dla psa rzeczy działo się w obecności dziecka. Chodzi o to, żeby pies skojarzył, że dziecko jest kluczem do jego korzyści. Unikaj strofowania psa i „karania” w obecności dziecka. Dzięki temu unikniesz skojarzenia, że dziecko jest powodem dla którego w życiu psa zdarzają się złe rzeczy.
Częstym błędem jest to, że gdy dziecko jest w pobliżu wszyscy strofują psa lub go ignorują. Wtedy on uczy się, że obecność dziecka nie jest korzystna dla niego. Może to przejawiać się w chęci „przepędzenia” dziecka i rodzić różne problemy. Dobrze jest ignorować psa, gdy dziecka nie ma w pobliżu i zwracać na niego uwagę w obecności dziecka.
[B]Nigdy nie zostawiaj psa i dziecka bez nadzoru![/B]
{mosimage}Niezależnie od tego jak bardzo zaprzyjaźnią się dziecko i pies musisz pamiętać, że pies jest tylko zwierzęciem i w przypadku, gdy dziecko zachowa się wobec niego w sposób nieoczekiwany, może próbować je „zdyscyplinować” po psiemu. To może być dla dziecka niebezpieczne. Dlatego jeśli nie jesteś obecna w miejscu gdzie przebywają dziecko i pies – oddziel je od siebie. Może to być osobny pokój, do którego nie ma pies wstępu lub klatka dla psa (trzeba nauczyć psa przebywania w klatce, która jest przez niego traktowana jak bezpieczna norka). Taki psi azyl jest miejscem „świętym” gdzie dziecko nie ma prawa wstępu. Pies może zawsze tam pójść i odpocząć, gdy jest zmęczony lub gdy potrzebuje chwili spokoju.
Pamiętaj, że dziecko nie umie właściwie odczytywać sygnałów ostrzegawczych jakie wysyła pies. Dlatego nie dopuszczaj do sytuacji, w której pies byłby zmuszony do użycia zębów jako argumentu. To, co innemu psu nie wyrządzi krzywdy może zranić znacznie bardziej delikatną skórę dziecka.
[B]Nie stosuj metod opartych na karaniu psa[/B]
Kara, jako środek wychowawczy jest absolutnie niewskazana przy uczeniu psa właściwego zachowania się wobec dziecka. Nawet jeśli pies ze strachu przed Tobą będzie zachowywać się poprawnie – nie masz żadnej gwarancji, że równie poprawnie będzie się zachowywać wobec dziecka, gdy Ciebie nie ma w pobliżu. Tylko metody pozytywne pozwalają na nauczenie psa, że obecność dziecka jest dla psa wielką korzyścią.
Jeśli nie wiesz jak nauczyć psa pożądanych zachowań, zwróć się do szkoleniowca, który pomoże Ci w pracy z psem. Im więcej pozytywnych skojarzeń – tym bezpieczniejsze będzie dziecko w towarzystwie Twojego psa.

[URL="http://www.wesolalapka.pl/instruktor-radzi/o-psie-i-dziecku/40-jak-oswoi-psa-z-dzieckiem.html"]Jak oswoić psa z dzieckiem[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za porady odnośnie dziecka myśle że pójdzie gładko,mamy już miejsce na taki azyl w pokoju,co prawda nie jest to klatka ale takie odgrodzone niską szafką miejsce przy naszył łóżku gdzie będzie miał posłanie i które będzie tylko dla niego a będzie blisko nas więc może to mu da poczucie bezpieczeństwa. Poprzedni pies był większy tak o więcej niż łeb od Dantera a dogadał się z dzieckiem do tego stopnia że mała czasem trzymała Otakę na smyczy oczywiście w parku i włącznie przy nas,pies chętnie jej słuchał,mam nadzieje że Danter z czasem też na tyle ją polubi,na razie tak jak pisałyście oczy dookoła głowy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...