Jump to content
Dogomania

Szczęśliwe zakończenie:) Carmen w DS:)


DORA1020

Recommended Posts

Ktoś kto ją adoptuje  będzie musiał być świadomy, że ona może  polować na własna łapę. Czyli lepszy byłby dla niej  chyba dom w mieście, w mieszkaniu, niż  gdzieś na wsi, gdzie może będzie dusić sąsiadom kury, a ludzie tego nie lubią.

Ale z drugiej strony gdyby umiała polować to by nie chodziła przecież głodna, myszy nigdzie nie brakuje; są ptaki czy wiewiórki, pewnie i zające jakieś się trafiają. Wiec może nie umie nic sobie upolować.

Ja mam dwie suki. Jedna jest trochę łajkowata i ona by i siebie wyżywiła na łące i w lesie , i jeszcze mnie by przyniosła jedzenie, gdyby ją poprosić. Do tego wie pod jakie drzewo się schronić w lesie, jak i gdzie norę wykopać i którą wodę pić.

a druga jest takim zwykłem kundelkiem, i nawet głupiej myszy nie złapie, chociaż skakać jak lis i udawać, że poluje, to się nauczyła

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Carmen wg mnie ma najwięcej wspólnego z łajką. Instynkt łowiecki ma faktycznie dość spory, jest bardzo ciekawska i wszędobylska. Bardzo interesują ją kurki sąsiedzkie:) na szczęście nie zauważyliśmy, żeby umiała wspinać się po siatce.

Jest bardzo proludzka, bardzo przyjacielska i łagodna. Niestety nie umie bawić się zabawkami, nie interesują ją piłeczki itd.

 

camenn.jpg

carmenn1.jpg

carmenn2.jpg

carmenn3.jpg

carmenn4.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Patmol napisał:

Ciekawe czy umie dziki zaganiac i wiewiórki upolować ? Po co mialaby na koty polować ? Kotu są raczej niejadalne, to juz chyba myszy smaczniejsze.

No Carmen to raczej bezwględnie na smyczy w lesie. Pomijając kwestię, że jest zakaz spuszczania, to za dużo atrakcji... Dwa haszczaki są w stanie upolować sarnę - znajoma kiedyś została uraczona takim prezentem... od tamtej pory psy na smyczy, to był moment. Najlepsze że do tej pory psy się raczej tylko tolerowały, a od czasu polowania: najlepsze koleżanki.
No a kotki... malamut sąsiadów poluje nie tylko na koty, ale i na mniejsze psy, w tym na sumieniu ma dwa pudelki...
A na myszy to i małe teriery upolują, ba! mój grubasek, niby o niekorzystnych wymiarach nieraz upolował i przyniósł mi mysz, zaaportował też startujące z ziemi gołębie (bo leciały nisko, aby pies podskoczył i haps!). Teraz zapędów na ptaki nie ma, wyciszałam to trochę, a i przeszło mu już całkiem po tym jak zaatakowała go agresywna kura (a ja mu kazałam  ani tknąć kury), ale myszy nadal dostaję w prezencie. No można by wymieniać... więc ja Carmen wierzę na słowo, że jest utalentowana, ale lepiej niech nie ma okazji do pochwalenia się swoimi umiejętnościami :)

Swoją drogą, Carmen naprawdę ma w sobie TO COŚ. Nie mogę od niej oderwać oczu :)

Link to comment
Share on other sites

No i przyszedł czas na pierwsze rozliczenie suni:

+20 zł elficzkowa

+200 zł helli

+20 zł mdk8

+55,30 zł Nadziejka (bazarek)

+20 zł Łukasz P.

-300 zł hotelowanie 26.11-25.12

-70 zł transport suni do Zamościa

-70 zł transport suni z Zamościa

-10 zł Fiprex

-10 zł odrobaczenie II

-25 zł szczepienie na wściekliznę

-28 zł szczepienie na wirusówki

-5 zł dojazd weta (częściowe koszty)

Stan konta na 25 grudzień wynosi -202,70 zł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...