Jump to content
Dogomania

SISZARP - niewielki piesek szuka domu.


Murka

Recommended Posts

23 godziny temu, Nadziejka napisał:

Zobacz obraz źródłowy

                    Najnajcudowniejsze stadko swiatunia calego

            Mureczko pisz prosze 

 na ktore psinunie cudne potrzebujesz jakiegps pieniazka 

                              to poczaruje bazareczek

Dziękuję pięknie!

To może dla tego blondynka Dżekiego, jemu dług wciąż rośnie... tutaj jego wątek:

https://www.dogomania.com/forum/topic/339387-dżeki-nieduży-miły-kundelek-szuka-domu/page/8/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dnia 28.02.2020 o 01:19, Kulfoniasty napisał:

Niestety - zainteresowanie zerowe, chyba czeka go dożywocie w hoteliku. Taki przeciętniaczek - typowy wiejski piesek, których miliony i których nikt nie chce. 

To młody, nieduży piesek z sympatycznym wyglądem. Tylko imię niezbyt fajne - Siszarp... "Si" kojarzy się z sikaniem, a "szarp" z szarpaniem. Sorki, ale to imię nie brzmi dobrze.

Trzeba chłopaka ogłaszać na kilka miast, wyróżniać ogłoszenia. Najwięcej domów zgłasza się z OLX. 

Link to comment
Share on other sites

Znalezione obrazy dla zapytania: gify tedi szareNajlepszego cudownego 

 dnia miesiaca roku kazdego zdrowenkowego

                                   Wam Mureczko

                                                           Lapeczkom 

 Kulfoniastej Cioci

w Dniu Swieta Naszego

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dnia 8.03.2020 o 08:25, Nadziejka napisał:

Znalezione obrazy dla zapytania: gify tedi szareNajlepszego cudownego 

 dnia miesiaca roku kazdego zdrowenkowego

                                   Wam Mureczko

                                                           Lapeczkom 

 Kulfoniastej Cioci

w Dniu Swieta Naszego

Przepraszam, że tak późno dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Jakieś przeciwbólowe, przeciwzapalne dostaje?

Nawet te inwazyjne podaje się na koniec życia, bo prawdopodobnie  cierpi z artetyzmu, zniszczonych (wszystkich) stawów czy kręgów w kregoslupie, te niesteroidowe przeciwzapalne sprawiają, że pies może nadal chodzić, a ważne są częste, ale krótkie spacery, aby podtrzymać mięśnie,

No i po płaskim, unikać schodów, legowisko na podłodze, rozgotowane kurze łapki, jeśli ma dobry żołądek, na tym etapie już chyba za późno na supplementy, tam powiedział mi weterynarz, ale jak są pieniądze, to można podawać.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Kulfoniasty napisał:

Czy któraś z was miała pieska chorego na kręgosłup ? Moja starsza sunia jest coraz słabsza - a teraz rozjeżdża jej się przód :(, przednie łapki, a tył jej się zbiega ... trudno jej chodzić, a najgorzej ustać w miejscu ....

Tulinkam tulinkam ogromnie niunie i za wszystko pomodle 

 abyscie mialy sile 

 bez bolu 

 do walki o kazdy dzien

                        Nadziejka

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, helli napisał:

Jakieś przeciwbólowe, przeciwzapalne dostaje?

Nawet te inwazyjne podaje się na koniec życia, bo prawdopodobnie  cierpi z artetyzmu, zniszczonych (wszystkich) stawów czy kręgów w kregoslupie, te niesteroidowe przeciwzapalne sprawiają, że pies może nadal chodzić, a ważne są częste, ale krótkie spacery, aby podtrzymać mięśnie,

No i po płaskim, unikać schodów, legowisko na podłodze, rozgotowane kurze łapki, jeśli ma dobry żołądek, na tym etapie już chyba za późno na supplementy, tam powiedział mi weterynarz, ale jak są pieniądze, to można podawać.

Miała zrobione TK w ubiegłym roku, jedyna możliwa pomoc dla kręgosłupa to Nivalin i dostaje te zastrzyki, co pewien czas - 10 dawek, potem musi być przerwa. Kręgosłup już nie do naprawy, od początku (adoptowałam ją ze schroniska, gdy miała 9 lat) miała już problem z kręgosłupem. Niestety od ubiegłego roku bardzo się nasiliły. Po nivalinie było w miarę o.k., ale teraz właśnie jeszcze doszło rozjeżdżanie się przednich łapek.. Sterydów nie może brać i nie chcę jej dawać, miałam pieska chorego na nowotwór nerwów obwodowych i prędzej niż nowotwór wykończyły mu nerki sterydy. No, cóż - poczekamy ...

Link to comment
Share on other sites

Kulfoniasty, skontaktuj się z fizjoterapeutą, podpowie jak wzmocnić kręgosłup ćwiczeniami. Naprawdę, czasem to czyni cuda i nie powinnaś pożałować wydania pieniędzy na konsultację z dobrym fizjoterapeutą. Mojemu rozjeżdża się jedna strona ciała, ale u niego to akurat problemy neurologiczne.  Staram się wzmacniać tę słabszą stronę.

Link to comment
Share on other sites

Czyli w zastrzyku dostaje jakieś przeciwbólowe/ p zapalne ? 

Może lepiej podawać codziennie doustnie?

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Niesteroidowe_leki_przeciwzapalne

  • NLPZ II generacji hamujące przede wszystkim COX-2 (w mniejszym stopniu także COX-1), np. meloksykam lub nimesulid
  • NLPZ III generacji, tj. wybiórczo hamujące COX-2, głównie koksyby, np. celekoksyb.

jeśli stan jest ciężki, to nie wiem po co przerwa 10 dni, chodzi o jakiś komfort życia psa, żeby funkcjonowal

chyba, że ma rokowania na dłuższe życie, to wtedy może rehabilitacja pomoże i może lepiej nie niszczyć go lekami

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
12 godzin temu, Kulfoniasty napisał:

Siszarp - już chyba domku nie znajdzie. Sprawa Idylli zniechęciła mnie do adopcji i pomocy . :(

Kulfonku pozdrawiam sciskam serdecznie

                 nie poddawaj nie o nie

Idyla to sunia ? ma watus gdzies ?

 

Charlie z Radys ..prosimy Dobreduszki o pomoc!

z serca calego prosimy na  watek wielkuskiego Charliego

                 prosze czestujcie sie rozsylajcie

Link to comment
Share on other sites

Tak - to sunia - szukamy jej od maja, byli właściciele (bo przepisałam sunię z powrotem na siebie i wymówiłam adopcję w związku z niewypełnianiem warunków adopcji) zgubili ją w Jaworznie na osiedlu Gigant. Ma wydarzenie na FB, ogłoszenia na wielu profilach FB, ogłoszenie z wyróżnieniem i ciągle odświeżam (mnóstwo osób czytało) na OLX i nic ... jak kamień we wodę ...

Idylla-zaginiona.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.04.2020 o 18:28, helli napisał:

Czyli w zastrzyku dostaje jakieś przeciwbólowe/ p zapalne ? 

Może lepiej podawać codziennie doustnie?

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Niesteroidowe_leki_przeciwzapalne

  • NLPZ II generacji hamujące przede wszystkim COX-2 (w mniejszym stopniu także COX-1), np. meloksykam lub nimesulid
  • NLPZ III generacji, tj. wybiórczo hamujące COX-2, głównie koksyby, np. celekoksyb.

jeśli stan jest ciężki, to nie wiem po co przerwa 10 dni, chodzi o jakiś komfort życia psa, żeby funkcjonowal

chyba, że ma rokowania na dłuższe życie, to wtedy może rehabilitacja pomoże i może lepiej nie niszczyć go lekami

 

Bardzo dziękuję - będziemy chodzić na terapię do Zabrza, ma nowy lek przeciwbólowy. Ona miała w 2018 roku krwotok żołądka o nieznanej przyczynie - dlatego trzeba ostrożnie z lekami - teraz bierze nowy lek, nie wiem na ile skuteczny - poprawa jest, ale niewielka - lek nazywa się Galliprant. Ma jeszcze problem z sikaniem, to mnie najbardziej martwi w przypadku rehabilitacji, bo majtolki musi mieć zamocowane - inaczej spadną - a w przypadku bieżni wodnej, chyba nie może mieć metalowych części na sobie ? 

69985113_457748238152110_9222258497863811072_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...