Jump to content
Dogomania

Pęcherz ponad 6 miesięcy leczenia i nic


Cocker_The_Best

Recommended Posts

Pies, niekastrowany na ponad 5 lat.

zaczęło się ponad pół roku temu, kilka kropelek różowego moczu, wiec w te pędy pojemniczek i siuski wieziemy do weta. Diagnoza zapalenie pęcherza, antybiotyki.

po miesiącu to samo robimy tez posiew nic niepokojącego nie wykazał- zwykle zapalenia znów antybiotyk

i tak w kółko, kolejne posiewy leki itd i dalej nic nie pomaga 

zrobilismy kuracje antybiotykiem ponad 1,5 miesiąca do tego zastrzyki i dalej mamy krew z penisa..

usg, prostata itd wszystko zbadane nic nie wykazuje

pies sika normalnie, ma apetyt, po nim żadnych zmian nie widać. 

Co mogę zrobić dalej proszę Was o pomoc 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, IlonaS napisał:

Mam podobną historię teraz, czekam na wizytę u dr. Neski w Warszawie. 

Ja już byłam u dwóch bardzo dobrych lekarzy i nikt nie zna przyczyny. Daj znać co Tobie powiedzą proszę 

Zmienilam nawet miski z woda na taki wodospad z filtrami, żeby woda zawsze była świeża i czysta, nie pije z innych źródeł. 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Cocker_The_Best napisał:

 ma zapalenie

Tzn.?Co na to wskazuje?Duża ilość leukocytów?

a są obecne krwinki czerwone (erytrocyty)? Być może pies ma piasek w nerkach,usg tego nie wykaże...Ale mam nadzieję,że tego wet nie przegapiłby.

A może problem jest w samej cewce moczowej?Trzeba szukać,ładowanie antybiotykow jest kompletnie bezsensowne...

Jeszcze jedno: czym jest piesek karmiony?Jaką karma,czy też CO gotujesz I co dodajesz?

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, bou napisał:

Tzn.?Co na to wskazuje?Duża ilość leukocytów?

a są obecne krwinki czerwone (erytrocyty)? Być może pies ma piasek w nerkach,usg tego nie wykaże...Ale mam nadzieję,że tego wet nie przegapiłby.

A może problem jest w samej cewce moczowej?Trzeba szukać,ładowanie antybiotykow jest kompletnie bezsensowne...

Jeszcze jedno: czym jest piesek karmiony?Jaką karma,czy też CO gotujesz I co dodajesz?

Piwem szczerze, ze wet mówił tylko o krwi w moczu, a poza tym wszystko Ok.

lekko pogrubione ścianka pęcherza w usg. Muszę poprosić wetke o wszystkie wyniki badań 

pies je sucha karmę wolf of wilderness i puszki z animondy, jak mu się to nudzi to dostaje ugotowanego kurczaka z warzywami 

Link to comment
Share on other sites

Pozostaje Wam do zrobienia cystoskopia albo dokładne przeanalizowanie wyników badania moczu. Krwiomocz może pochodzić również z prostaty. Mój osobisty pies miał krwiomocz, żadnych objawów po nim nie było widać a okazało się że miał kamień w cewce moczowej, malutki ale wyglądający jak jeż czyli szczawian wapnia. Wyniki moczu miał całkiem niezłe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mój pies też miał zapalenie pęcherza i krwiomocz, ale u niego wyszla bakteria e.Coli, dostał antybiotyk jakiś preparat na zakwaszanie moczu i dodatkowo kupiłam w sklepie zielarskim sok z żurawiny i podawałam go codziennie. Po dwóch tygodniach był zdrowy. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jestem już po wizycie. Pies ma powiększoną prostatę i paskudne zapalenie napletka - ropa, a więc kupa bakterii plus leukocyty. A że wygryza się w tym miejscu, to i również krew, choć z prostaty też może być. Zalecenia - kołnierz,  płukanie octaniseptem 1:1 z jałową wodą worka napletkowego, maść z antybiorykami i sterydem do smarowania - jest to maść do stosowania u krów do wymion, jakoś nie mogè zapamiètač poprawnej nazwy. No i prostamol przez miesiac, na wstèp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...