Jump to content
Dogomania

Kraków 25-26.06 2005 rok


Marca_Besi

Recommended Posts

  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no co do Puerto Rico oni maja sporo kontaktow z USA ..i ich kynologia...oceniany byl moj pies przez sedziego z Puerto Rico i musze przyznac ,ze bylam mile zaskoczona jego ( araczej jej) znajomoscia niusansow rasy!!!!PO prostu bylam w szoku z powodu znajomosci wzorca i trendow !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aluzja']no co do Puerto Rico oni maja sporo kontaktow z USA ..i ich kynologia...oceniany byl moj pies przez sedziego z Puerto Rico i musze przyznac ,ze bylam mile zaskoczona jego ( araczej jej) znajomoscia niusansow rasy!!!!PO prostu bylam w szoku z powodu znajomosci wzorca i trendow !!!!!!!![/quote]

Mnie lekko niepokoja te kontakty z USA :) Podział na akita i DJP był kilka lat temu,a prawda jest taka,że w Stanach są akita, jest to lubiana rasa przez amerykanów,ma ja wiele sław ,ale sa to akita w starym typie czyli są to praktycznie DJP :( Importów z Japonii tam prawie nie ma,im sie podoba co mają.Czyli jak posędziuje pan z Puerto Rico ,to nikt nie wie :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dodam jeszcze,że w Polsce mamy już akity na naprawde dobrym poziomie.Jest to zasługą naszych hodowców,którzy mądrze ukierunkowali krycia,sprowadzili do kraju kilka wartościowych importów,co zaowocowało na ostatniej wystawie w Berlinie :P Polskie 4 akity wzięły wszystko co było do wzięcia :P Mamy jeszcze w kraju kilka akit w starym typie i szkoda,żeby to jednak one dostały wnioski takie czy inne.Znowu będą szczeniaki mix i dalej trzeba to będzie poprawiać :(

Link to comment
Share on other sites

uuuuu to widze ze Aluzja do Zabrza nie przyjedziesz. Tez mamy sedziego z SAMEGO SERCA ROSJI bo z Moskwy :) Pania Senashenko. Na szczescie uwazam ze cos wie o terierach nie tylko z obrazkow bo co roku jest na Crufcie i na National terrier . Utrzymuje kontakty z najlepszymi hodowcami no i sedziuje bardzo duzo za granica :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi']:lol: :lol: :lol: [b]Ojjj Aluzja[/b] :P Ja mam w Łodzi sędziego z Puerto Rico :wink: Domyślam się,że akit u nich fuuuuulllll :wink:[/quote]
To Ty, Lilka, jedziesz do Łodzi? :o
W takim razie nastawiaj się psychicznie na spotkanie ze mną. 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nice_girl'][quote name='Matagi']:lol: :lol: :lol: [b]Ojjj Aluzja[/b] :P Ja mam w Łodzi sędziego z Puerto Rico :wink: Domyślam się,że akit u nich fuuuuulllll :wink:[/quote]
To Ty, Lilka, jedziesz do Łodzi? :o
W takim razie nastawiaj się psychicznie na spotkanie ze mną. 8)[/quote]

:P :P :P :P [b]Justyna!!!![/b] Suuuuuuuper!!!!! :P :P :P Będę w Łodzi! Tak mnie wyszło,że będę,namawiali mnie akiciarze i namówili :P I cieszę sie okrutnie,że sie zobaczymy :P :P :P I tak z przyzwyczajenia polazłabym porobić foty corgasom,uśmiałabym się,gdybym zrobiła fote Klio razem z Toba i ja potem bym przesłała Tobie :lol: Będę od rana przy akitowym ringu,wystawiam Okiiego i Ojosan,sądzę ,że pójdą o 10.00.[b]Cieszę sie bardzo,że będziesz z Lisicą[/b] :P :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi'][quote name='Aluzja']no co do Puerto Rico oni maja sporo kontaktow z USA ..i ich kynologia...oceniany byl moj pies przez sedziego z Puerto Rico i musze przyznac ,ze bylam mile zaskoczona jego ( araczej jej) znajomoscia niusansow rasy!!!!PO prostu bylam w szoku z powodu znajomosci wzorca i trendow !!!!!!!![/quote]

Mnie lekko niepokoja te kontakty z USA :) Podział na akita i DJP był kilka lat temu,a prawda jest taka,że w Stanach są akita, jest to lubiana rasa przez amerykanów,ma ja wiele sław ,ale sa to akita w starym typie czyli są to praktycznie DJP :( Importów z Japonii tam prawie nie ma,im sie podoba co mają.Czyli jak posędziuje pan z Puerto Rico ,to nikt nie wie :wink:[/quote]

No to bedzie wesolo 8) .
Bedziemy mieli o czym rozmawiac na forum :D
JA sie juz nie moge doczekac :o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi']]

:P :P :P :P [b]Justyna!!!![/b] Suuuuuuuper!!!!! :P :P :P Będę w Łodzi! Tak mnie wyszło,że będę,namawiali mnie akiciarze i namówili :P I cieszę sie okrutnie,że sie zobaczymy :P :P :P I tak z przyzwyczajenia polazłabym porobić foty corgasom,uśmiałabym się,gdybym zrobiła fote Klio razem z Toba i ja potem bym przesłała Tobie :lol: Będę od rana przy akitowym ringu,wystawiam Okiiego i Ojosan,sądzę ,że pójdą o 10.00.[b]Cieszę sie bardzo,że będziesz z Lisicą[/b] :P :P :P :P[/quote]
No, corgi pewnie będą jak zwykle na samym końcu, więc czasu będę miała na spotkania bardzo dużo. :D
Miło będzie w końcu wytarmosić te Twoje makity. :P
Tylko ja jeszcze nie jestem na 100 % pewna, czy jadę, ponieważ lisica jeszcze cieczki nie miała na wiosnę. Ale myśle, ze dostanie na początku maja, wiec wszystko będzie ok. :wink:

A do Krakowa raczej na pewno nie pojadę, sędzia mi w ogóle nie pasuje. :( A szkoda, bo to najbliższa międzynarodówka.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Billa']Dizwne ale fakt. Jak w zeszłym roku sędzina rosyjska oceniała haszczaki to ludzie tez byli nie zadowoleni. Chodź ja po roku widzę to trochę inaczej[/quote]

W zeszłym roku w Krakowie, Husky sędziowała pani sędzia Svetlana Radjuk, która jest z Białorusi. :roll:
Zrobiła sporo zamieszania i wzbudział niezły popłoch wśród właścicieli polskiej czołówki, ale asystując jej wiele się nauczyłam.
Naprawdę trudno jej było odmówić pewnych racji.
Czasem dobrze jest poprosić sędziego z zewnątrz (czyt. neutralnego), żeby świeżym okiem spojrzał na stawkę i wytknął nam błędy, których w rutynie oceniania wciąż tych samych psów, po prostu nie zauważamy....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...