Jump to content
Dogomania

Cztery małe sunie z zamojskiego schroniska rozpoczęły nowy etap w życiu. Kto pomoże im w drodze do domków?


ala123

Recommended Posts

Dnia 11.04.2018 o 10:22, Tyś(ka) napisał:

Dzisiaj miałam zapytanie o Terrę, odesłałam do Murki :)

Cieszę się bardzo :) Trzymajmy kciuki !

A na moje ogłoszenia nie ma żadnego odzewu niestety. Teksty są chyba zbyt płaskie, mało interesujące, i pewnie dlatego. Tyśko, jeżeli znajdziesz trochę czasu, bardzo proszę o ogłoszenia Wiki i Finki. Please!!

 

Link to comment
Share on other sites

O Terrę nikt się do mnie nie zgłosił... natomiast odezwała się znów ta pani ze Śląska w sprawie Aquy, ma dzwonić w środę. Zobaczymy...

 

Terra ma chyba jakiś stary uraz tylnej łapki, bo na spacerach czasami podnosi tę łapkę i przez moment idzie na trzech. Czasami też popiskuje bez przyczyny, jakby ją coś urażało, najczęściej przy napinaniu się przy siku lub koopie.  Ona jest straszna panikara i z byle powodu wrzeszczy, nawet jak się ją niechcący szturchnie, więc nie sądzę, aby to był duży ból, ale jakiś dyskomfort musi być.

Zauważyłam to już w zimie, ale myślałam, że to dlatego, że było jej zimno w łapki. Potem zaczęłam zwracać uwagę, że to cały czas jedna i ta sama łapka.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.04.2018 o 17:11, Murka napisał:

O Terrę nikt się do mnie nie zgłosił... natomiast odezwała się znów ta pani ze Śląska w sprawie Aquy, ma dzwonić w środę. Zobaczymy...

 

Terra ma chyba jakiś stary uraz tylnej łapki, bo na spacerach czasami podnosi tę łapkę i przez moment idzie na trzech. Czasami też popiskuje bez przyczyny, jakby ją coś urażało, najczęściej przy napinaniu się przy siku lub koopie.  Ona jest straszna panikara i z byle powodu wrzeszczy, nawet jak się ją niechcący szturchnie, więc nie sądzę, aby to był duży ból, ale jakiś dyskomfort musi być.

Zauważyłam to już w zimie, ale myślałam, że to dlatego, że było jej zimno w łapki. Potem zaczęłam zwracać uwagę, że to cały czas jedna i ta sama łapka.

Murko, dobrze by było, aby lekarz obejrzał tę łapkę.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, danuta1 napisał:

Czy są jakieś wieści z domku Negry? Jak się maleńka zaaklimatyzowała?

Państwo dzwonili do mnie parę dni po adopcji. Sunią byli zachwyceni. Był tylko jeden problem: sunia w nocy wyła i szczekała, bo zostawała sama (miała spać na dole, a Państwo na piętrze), ale wyjaśniłam, że to z tęsknoty za towarzystwem i były dwa wyjścia: albo przeczekać, albo zabrać sunię na piętro:) Państwo podeszli do tego ze zrozumieniem i tak podejrzewali, że o to chodzi. Nie wiem jak postąpili, ale potem już nie zgłaszali problemu:)

35 minut temu, agat21 napisał:

Oj, martwi ten objaw z łapką Terry.. Niestety znam podobny z autopsji mojej suni. Oby to było co innego.

Rozmawiałam z wetem, po weekendzie przyjadę z sunią na "obmacanie". To piszczenie może być w ogóle nie związane z łapką. Wet podejrzewa, że to mogą być zapchane gruczoły. A łapka to może być jakiś stary uraz, może kiedyś ją ta łapka bolała i teraz ją oszczędza.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj do domku do Lublina pojechała Terra:)

Wczoraj była wizyta (zrobiła ją teresz10 - wielkie dzięki!) i dzisiaj Państwo przyjechali zapoznać się z sunią:) 

Sunia ich zachwyciła. Jako rodzina (małżeństwo z dwójką chłopców - nastolatków) nie mieli jeszcze psa, ale pan miał wcześniej 42-kilowego boksera, który sprawiał sporo problemów, ale nikt nie pomyślał o oddaniu go czy uśpieniu (przejawiał agresję do ludzi i innych psów). Był identycznego umaszczenia co Terra i chyba dlatego sunia tak ich oczarowała:)

6bbf75c6fbd59718gen.jpg

3e99b44a7b3df655gen.jpg

ee187d38cce69151gen.jpg

78a1254fea7fe919gen.jpg

 

Państwo za jakiś tydzień, jak się sunia nieco oswoi ze zmianami, wybiorą się do weta, żeby sunię zaczipować, kupić coś na kleszcze i obejrzeć tę łapkę tylną (mówiłam, że ją czasem podnosi). Miałam się z sunią wybrać do weta na tygodniu (bo w tym ubiegłym się nie wyrobiłam) i się nie wybiorę:) Popiskiwanie ostatnio się nie pojawiało na szczęście.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie suczek za kwiecień:

Stan konta na 31 marzec wynosił -826,90 zł

+30 zł sharka

+243 zł ala123 (bazarek)

+500 zł Monika S.

-156 zł hotelowanie 1-6.04 (4 x 6,5zł/doba)

-483 zł hotelowanie 7-29.04 (3 x 7zł/doba)

-15 zł hotelowanie 30.04 (2 x 7,5zł/doba)

Stan konta na 30 kwiecień wynosi -708,90 zł.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę :) Aquę pokazałam też trochę na fb i była pani zainteresowana ze Szwecji, ale sama przez noc się zastanowiła i mi napisała, że tak adopcyjna sunia szybko znajdzie dom w Polsce... a ona poszuka innego psiaka. 
Trzymam kciuki, aby Aqua szybciutko trafiła do siebie. :) 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.05.2018 o 16:19, Murka napisał:

Dzisiaj miałam obiecujący tel. w sprawie Aquy:) Pani spod Lublina, dom z ogrodem. Bardzo przeżyli odejście dwóch psiaków i pani musi popracować nad mężem. Obecnie mają tylko kotkę.

czekamy z nadzieją, że Pani się odezwie :)

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Aldrumka napisał:

czekamy z nadzieją, że Pani się odezwie :)

Rozmawiałam z panią; jej mąż potrzebuje jednak trochę więcej czasu i muszą na razie odłożyć adopcję. Ale pani będzie śledzić strony adopcyjne, podesłałam jej też stronę naszego hotelu, żeby sobie zaglądała. Długo rozmawiałam z panią i wg mnie do dobry dom.

W sprawie Aquy/Wiki zgłosił się za to dom w Warszawie. Młodzi ludzie, mają już 3 koty i 10-kilowego pieska - wszystko z adopcji. Brzmi dobrze:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wszystko wskazuje na to,że Wiki ma dom :) Okazuje się,że ludzie adoptowali już jednego psa z Fundacji Zwierzaki w Potrzebie. Dziewczyna z Fundacji potwierdza,że ich zna i ma z nimi kontakt, wszystko jest w porządku . Ludzie chcą wziąć jeszcze jednego pieska, czyli naszą Wiki . Pan jest gotów przyjechać po nią do hoteliku lub też wyjechać do połowy drogi.

Trzymajcie kciuki!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję danuta1 za wpłatę 90zł dla suczek :) Jest to deklaracja za m-ce maj, czerwiec, lipiec.

Wpłacę je na konto przychodni za sterylizację suczek i leczenie uszka.

Gmina, z której suczki trafiły najpierw do schroniska, a stamtąd do Murki przeznaczyła na ten cel jedynie 410zł, a kwota do zapłaty to ponad 700zł.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, ala123 napisał:

Wpłacę je na konto przychodni za sterylizację suczek i leczenie uszka.

Gmina, z której suczki trafiły najpierw do schroniska, a stamtąd do Murki przeznaczyła na ten cel jedynie 410zł, a kwota do zapłaty to ponad 700zł.

z mojego bazarku będzie ok. 50 zł to wpłacić Tobie (czy Murce)?  wpłaty jeszcze spływają więc za kilka dni

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Aldrumka napisał:

Czyli zoastała Celi/Finka ta najmniej śmiała . A jak ona sobie radzi ?

Ogólnie jest bardzo fajniutka, ogonkiem macha, ale boi się wszelkich zmian, nowych rzeczy. Nawet jak idąc na smyczy chcę zboczyć z tradycyjnej trasy to już panikuje. Jak nam się nieco rozluźni w domu to chyba ją przeniosę, żeby się trochę cywilizowała:)

 

Aqua/Wiki została dziś na prośbę ali123 zaczipowana, koszt 55 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/3e96c61bc9006de2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...