Jump to content
Dogomania

Wczoraj dwa amstaffy zagryzły trzy owczarki niemieckie


lilia1983

Recommended Posts

[quote name='DALMATYNKA0987']NIESTETY ZGADZAM SIE Z [B]CHARLOTTA[/B];) MOZE NIE ZA USUNIECIEM RASY ALE ZA TYM ZEBY BYLY NA NIE PRZYZNAWANE POZWOLENIA!!!!!!!A NIE ZE KAZDY LAIK KTORY NIE MA BLADEGO POJECIA JAK WYCHOWAC PSA NAWET TAK PROSTEGO JAK NP. LABRADOR ( A PRZECIEZ TE PSY UZNAJE SIE,ZE NADAJA SIE DLA NIEDOSWIADCZONYCH ) NO A CO DOPIERO AMSTAFFA!!!

NO I POTEM TEN PIES NIEBY KOCHANY -WSZYSTKICH ZAWSZE LIZE - I TU NAGLE !ZAGRYZA DZIECKO! PRZEPRASZAM ALE MALO JEST PSOW KTORE ZAGRYZAJA NA SMERC!!!OSTATNIO W MOJEJ OKOLICY AMSTAFF ZAGRAZL PSA 2 RAZY WIEKSZEGO (Z RELACJI GAPIÓW) BO TAMTEN NA NIEGO SZCZEKNAL!!!DOKLANIE TO PRAWIE MU LEB ODGRYZ- :crazyeye:
JAK WIADOMO TO PSY BOJOWE-CZYLI STWORZONE DO WALK !
TAK JAK INNE PSY MAJ INSTYNKT GONCZY ,CZY PASTERSKIE ITD. -CZYLI NAWET NAJLEPIEJ TLUMIONE INSTYNKTY MOGA WYJSC W NAJMNIEJ OCZEKIWANYM MOMENCIE[/QUOTE]
[FONT=Arial][B]
[COLOR=Red]po primo dlaczemu sie tak wydzierasz jak stare gacie :angryy:[/COLOR][/B][/FONT]


[FONT=Arial][B]po drugie primo :multi::multi::multi:poka poka fote ...zaje2bista pewnie będzie taka życiowa ...no przecież jak byli Naoczni świadkowie to zapewne foty są :grins: ...bo kurtwa nawet w Fakcie o tym nie pisali :shake:

A ty znawcą rasy jesteś , hodowcą że masz takie Obszerne wiadomości na temat TTb :hmmmm:

może jeszcze dodam , że na naszym osiedlu są 3 agresory ..jeden to suka dalmatyńczyk , z hodoffli , i z takiegoż źródła 2 goldeny :cool1:
[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 430
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

DOKALDNIE CHARLOTTA KAZDY W KAGANCU!!KAZDY!!MIMO ZE JEST POSTRZEGANY ZA ŁAGODNEGO!!!


DLACZEGO??? A WIEC PO KROTCE! MOJ MAZ ZA NIM MNIE POZNAL -ZAKUPIL AMSTAFFA SUKE- JEST LAGODNA !!JA MAM DALMATYNKE -POKOJOWA DO INNYCH PSOW -NIESTETY AMSTAFKA OD RAZU SIE NA NIA ZUCILA!!!TO BYLO STRASZNE -ALE NASZCZESCIE BYLA NA SMYCZY -TAK WIEC STWIERDZILISMY ZE ZYC RAZEM NIE BEDA!!!
WIEC MOI TESCIOWIE WZIELI SUKE, ALE ZE CZESTO NAS ODWIEDZALI ZAWSZE Z NIA - TO PO ROKU CZASU OBWACHIWANIA SIE PRZEZ PLOTEK NAGLE ZAWARLY [B]POKOJ[/B] - I BYLO OK -HMM OK ???DO PIERWSZEGO ATAKU NA MOJA SUNIE !!!NIE BYLO NAS WTEDY (BYLISMY NA URLOPIE)A TESCIOWIE BYLI U NAS Z PSAMI

A WIEC AMSTAFF ZUCIL SIE NA MOJA SUKE!! ROZERWAL JEJ UCHO !!!BEZ WETRYNARZA SIE NIE OBESZŁO!!! Z RELACJII MOJEJ TESCIOWEJ -CYTUJE " NIE MOGLAM JEJ ODERWAC ,LALAM WODA ,WSZYSTIEGO PROBOWALA Z TESCIEM!!!!!!!!!!!I NIE CHCIAŁA:angryy: JEJ PUSCIC!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DALMATYNKA0987']DOKALDNIE CHARLOTTA KAZDY W KAGANCU!!KAZDY!!MIMO ZE JEST POSTRZEGANY ZA ŁAGODNEGO!!!


DLACZEGO??? A WIEC PO KROTCE! MOJ MAZ ZA NIM MNIE POZNAL -ZAKUPIL AMSTAFFA SUKE- JEST LAGODNA !!JA MAM DALMATYNKE -POKOJOWA DO INNYCH PSOW -NIESTETY AMSTAFKA OD RAZU SIE NA NIA ZUCILA!!!TO BYLO STRASZNE -ALE NASZCZESCIE BYLA NA SMYCZY -TAK WIEC STWIERDZILISMY ZE ZYC RAZEM NIE BEDA!!!
WIEC MOI TESCIOWIE WZIELI SUKE, ALE ZE CZESTO NAS ODWIEDZALI ZAWSZE Z NIA - TO PO ROKU CZASU OBWACHIWANIA SIE PRZEZ PLOTEK NAGLE ZAWARLY [B]POKOJ[/B] - I BYLO OK -HMM OK ???DO PIERWSZEGO ATAKU NA MOJA SUNIE !!!NIE BYLO NAS WTEDY (BYLISMY NA URLOPIE)A TESCIOWIE BYLI U NAS Z PSAMI

A WIEC AMSTAFF ZUCIL SIE NA MOJA SUKE!! ROZERWAL JEJ UCHO !!!BEZ WETRYNARZA SIE NIE OBESZŁO!!! Z RELACJII MOJEJ TESCIOWEJ -CYTUJE " NIE MOGLAM JEJ ODERWAC ,LALAM WODA ,WSZYSTIEGO PROBOWALA Z TESCIEM!!!!!!!!!!!I NIE CHCIAŁA:angryy: JEJ PUSCIC!![/QUOTE]

Sobie na łeb wylej i poćwicz ortografię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']Ciekawe kiedy wreszcie ta rasa zniknie , albo raczej kiedy w Polsce bezie zakaz jej posiadania?? Pewnie muszą zjeść trochę dzieci szyszkowników:angryy:
TYm powinny zająć się włądze a nie opisywaniem warunków do hodowli Chartów!![/QUOTE]


kolejna jakże wnosząca wypowiedź do tematu... jeden został już słusznie zamknięty to przenieśli się do drugiego.. najlepiej gadać by gadać i nabijać sobie posty :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DALMATYNKA0987']DOKALDNIE CHARLOTTA [SIZE=4][COLOR=Red][B]KAZDY W KAGANCU![/B][/COLOR][/SIZE]!KAZDY!!MIMO ZE JEST POSTRZEGANY ZA ŁAGODNEGO!!!


DLACZEGO??? A WIEC PO KROTCE! MOJ MAZ ZA NIM MNIE POZNAL -ZAKUPIL AMSTAFFA SUKE- JEST LAGODNA !!JA MAM DALMATYNKE -POKOJOWA DO INNYCH PSOW -NIESTETY AMSTAFKA OD RAZU SIE NA NIA ZUCILA!!!TO BYLO STRASZNE -ALE NASZCZESCIE BYLA NA SMYCZY -TAK WIEC STWIERDZILISMY ZE ZYC RAZEM NIE BEDA!!!
WIEC MOI TESCIOWIE WZIELI SUKE, ALE ZE CZESTO NAS ODWIEDZALI ZAWSZE Z NIA - TO PO ROKU CZASU OBWACHIWANIA SIE PRZEZ PLOTEK NAGLE ZAWARLY [B]POKOJ[/B] - I BYLO OK -HMM OK ???DO PIERWSZEGO ATAKU NA MOJA SUNIE !!!NIE BYLO NAS WTEDY (BYLISMY NA URLOPIE)A TESCIOWIE BYLI U NAS Z PSAMI

A WIEC AMSTAFF ZUCIL SIE NA MOJA SUKE!! ROZERWAL JEJ UCHO !!!BEZ WETRYNARZA SIE NIE OBESZŁO!!! Z RELACJII MOJEJ TESCIOWEJ -CYTUJE " NIE MOGLAM JEJ ODERWAC ,LALAM WODA ,WSZYSTIEGO PROBOWALA Z TESCIEM!!!!!!!!!!!I NIE CHCIAŁA:angryy: JEJ PUSCIC!![/QUOTE]


[SIZE=3][B][FONT=Arial]oczywiście ze każdy PIES :multi::multi::multi:.... niezależnie od Rasy [/FONT][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='charlotta']A ja może trochę obiektywnie ;)
Sama miłośniczką bullowatych nie jestem ale...
Miałam okazję z kilkoma obcować . Tak jak już wiele osób pisało - podstawa to odpowiedzialny i inteligentny właściciel który będzie panował nad psem a nie odwrotnie i przedewszystkim psa wychowa.
Ja poznałam psa sąsiadów z poprzedniego mieszkania , genialnie ułożona stara już pierdoła bardziej przypominająca przylepną świnkę niż bandziora . Ale i zdażyło mi się trafić na i.....ów, którzy maszerowali z psiskami ( choć bardziej odpowiednio by powiedzieć maszerowali za ciągnącymi psiskami) które darły japę na wszystko i wszystkich wokół , wyrywając się i szczerząc zęby . I przyznam że późny powrót do domu napawał mnie niejednokrotnie strachem czy któraś menda nie spóściła właśnie swojego "pupilka" a i tak bywało. I to pod klatą na osiedlu niestety :( Bo jaśnie państwo przeież nie pójdzie z psem na spacer tylko żłopie piwo pod blokiem a spacerek "odpękany".

Moim zdaniem ideałembyłoby gdyby na wszystkie bulowate potrzebny był by papier i selekcja potencjalnych opiekunów. Obowiązek kastracji psów niechodowlanych ,A trzy obowiązek wyprowadzanie wyłącznie w kagańcu i na smyczy pod grośbą wysokich kar.
Kolejna rzecz rasy potencjalnie "groźne" powinno obejmować jakieś ograniczenie jeśli chodzi o bloki , wieżowce itp.Tak jak się nie trzyma w domu "lewka" bo ma instynkty jakie ma tak i jakieś przepisy powinny objąć psy które potencjalnie mogą być zagrożeniem.
I oczywiście jeśli ktoś ma odpowiednie warunki , i nadaje się na kandydata na opiekuna dla tego typu rasy to po odpowiednim szkoleniu - nie byłoby przeszkód.

A jeśli mowa o usypianiu. Oczywiście żal bo zwierzę zostało skrzydzone przez człowieka ale...
Jeśli pies zabił ,czy to zwierzę czy człowieka czy uszkodził ciało w/w to mimo całej mojej sympati do psów jestem za uśpieniem a właściciela pociągnięcia do odpowiedzielności wysoką karą pieniężną i odsiadką .
We wszystkim trochę wyobraźni i zrowej oceny sytuacji .
Są rasy bez skłonności do agresji i te które ją mają. O walkach pudli nie słyszałam a o bullach tak. Człowiek stworzył tę rasę także w jakimś celu :-([/QUOTE]


bardzo sensowna wypowiedź! tez uwazam, że człowiek stworzył różne rasy psów w rozmaitych celach. Cel stworzenia psów do walki jest oczywisty i jednoznaczny i choć szkoda mi tych psów straszliwie to uważam , że taki profil rasy psa nie jest na świecie potrzebny. A raczej należałoby powiedzieć , że nie tyle jest niepotrzebny ile jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa .
Nie lubię żadnych jazgotliwych piesków w kubraczkach, ale nie stanowią one zagrożenia takiego jak psy do walk.

Link to comment
Share on other sites

NIE WYDZIERAM SIE :cool1:

NIE MUSZE BYC ZNAWCA-;) PRZYKRO MI ALE FAKTY SA TAKIE A NIE INNE

TE PSY JAK WALCZA TO NIE ODPUSZCZAJA=ZABIJAJĄ

DRUGI RAZ JEGO SUKA RZUCILA SIE NA MOJA NIE DAWNO

JAKIES 3 MIESI.TEMU -KRECIL SIE KOLO NICH MOJA JADLA KARME A AMSTAFKA(MAJA) SKONCZYLA PO CZYM PODESZŁA DO MOJEJ I ATAK- MAZ NIE MOGL JEJ ODERWAĆ:placz:MOJA UCIEKALA A TA DALEJ Z NIA

PO TYCH 2 RAZACH ZABRONILAM ZEBY TU NOCOWALA ITD. WROCILA DO TESCIOW

DOMYSLAM SIE ZE Z POKORA TEGO NIE PRZYJMIECIE -BO TO PEWNIE WASZE IDEALNA RASA;)

ALE PRAWDA TAKA ZE SA NIEBEZPIECZNE I POWINNY CHODZIC W KAGANCACH- A TO ZE O CZYMS NIE PISZE FAKT NIE SWIADACZY ZE TEGO NIE BYLO KOLEZANKO:shake:

CZYM JEST W DZISIEJSZYCH CZASACH PRASA?:razz:

PROSZĘ NIE PORÓWNYWAĆ WYCHOWANIE LABRADORA DO AMSTAFFA

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DALMATYNKA0987']NIE WYDZIERAM SIE :cool1:

NIE MUSZE BYC ZNAWCA-;) PRZYKRO MI ALE FAKTY SA TAKIE A NIE INNE

[COLOR="Red"]TE PSY JAK WALCZA TO NIE ODPUSZCZAJA=ZABIJAJĄ[/COLOR]

DRUGI RAZ JEGO SUKA RZUCILA SIE NA MOJA NIE DAWNO

[COLOR="DarkOrange"]JAKIES 3 MIESI.TEMU -KRECIL SIE KOLO NICH MOJA JADLA KARME A AMSTAFKA(MAJA) SKONCZYLA PO CZYM PODESZŁA DO MOJEJ I ATAK- MAZ NIE MOGL JEJ ODERWAĆ:placz:MOJA UCIEKALA A TA DALEJ Z NIA[/COLOR]

[COLOR="Magenta"]PO TYCH 2 RAZACH ZABRONILAM ZEBY TU NOCOWALA ITD. WROCILA DO TESCIOW[/COLOR]

DOMYSLAM SIE ZE Z POKORA TEGO NIE PRZYJMIECIE -BO TO PEWNIE WASZE IDEALNA RASA;)

ALE PRAWDA TAKA ZE SA NIEBEZPIECZNE I POWINNY CHODZIC W KAGANCACH- A TO ZE O CZYMS NIE PISZE FAKT NIE SWIADACZY ZE TEGO NIE BYLO KOLEZANKO:shake:

CZYM JEST W DZISIEJSZYCH CZASACH PRASA?:razz:

[COLOR="DeepSkyBlue"]PROSZĘ NIE PORÓWNYWAĆ WYCHOWANIE LABRADORA DO AMSTAFFA[/COLOR][/QUOTE]

[COLOR="#ff0000"]Sama powiedziałaś że nie jesteś znawcą. Uważaj bo pewnego dnia Cie zje.[/COLOR]

[COLOR="DarkOrange"]Chciała dokładkę.Nie lubi chappi.[/COLOR]

było nie karmić razem, i kto tu mówi o odpowiedzialności?

[COLOR="#ff00ff"]Do schroniska oddaj, po co się męczyć? Jeszcze teściową zje.[/COLOR]



[COLOR="#00bfff"]Przecież nie jesteś znawcą. Traf chciał że miałam doczynienia i z jedną i drugą rasą więc w przeciwieństwie do Ciebie wiem co mówię.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DALMATYNKA0987']York ktory zagryzl innego psa lub czlowieka??nie slyszalam.
Pewnie dla miłośników tej rasy to nie zrozumiale :-(
ale każdy instynkt w kazdym psie o roznej rasie w nim siedzi

a bojowe rasa-wiadomo z czym sie to wiaze

jeszcze ta ich niebywała sila !![/QUOTE]

a o dalmatynce ktora zagryła właściciela słyszałaś? Pewnie nie, bo to nie był TTB.

Powiem inaczej. W Stanach jest stworzona lista badań co do agresywności danych ras- na podstawie zgłoszeń na policję i do lekarzy. Brane są pod uwagę psy które pogryzły ludzi oraz inne psy. Na pierwszym miejscu klasuje się Labrador, a na drugim Jamnik. Patrz- nie ma amstafa ! Pewnie naukowcy się pomylili,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Mam popcorn i piwko - zaczna się kolejny sezon serialu o psach ras moich ulubionych :diabloti:[/QUOTE]


[FONT=Arial][B]dorzucę chipsy :evil_lol:.... właśnie sie dowiedziałam po co kupiłam 5 lat temu TTB ...i kurde żywie dziada darmozjada ..ide wypuścić w miasto niech zapracuje , co mi bedzie tylko dzieciaki miział :diabloti:chce żreć niech se zapoluje :mad::mad::diabloti::evil_lol:[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

HIHI-OJ ALE SIE WKURZYŁAŚ-I PO CO CI TYLE SARKAZMU ?CHAPPI ? HMM A TY PEWNIE KARMISZ CZYMŚ Z BIEDRONKI LUB INNEGO MARKETU:cool3:

PO DRUGIE ZGADZAM SIE ZE MOGA SIE POJAWIC DALAMTYNCZYKI AGRESORY,GOLDENY, JAMNIKI :)( [B]Z PSUDOHODOWLI-CZYLI O BLEDNEJ PSYCHICE NIE ZGODNEJ ZE WZORCEM DANEJ RASY[/B]) TYLKO ZE TE PSY NIE ZAGRYZAJĄ I NIE SA TAK NIEBEZPIECZNE DLA OTOCZENIA JAK AMSTAFFY- CZY GOLDEN KOGOS ZAGRYZL??DALMATYNCZYK?? POGRYZIENIE, USZCZYPNIECIE-[U]MOZE[/U]

A AMSTAFF CZY Z RODOWODEM CZY BEZ JEST PSEM BOJOWYMMMMMM( [B]W JEGO KRWI PLYNIE CHEC WALKI I PRZEDE WSZYSTKIM JEJ WYGRANIA[/B]

PISZ SOBIE CO CHESZ ,BRON RASY ALE I TAK TE PSY SA [B]NIE POTRZEBNE DO SZCZESCIA NIKOMU [/B]
JAKBY CI PIES TAKI PIES ZAGRYZL TWOJE DZIECKO TO MOZE BYS SIE PRZERZUCIŁA NA MOPSY;)

Link to comment
Share on other sites

no ja niebawem , puszczę w obieg , kolejne mordercze bestie , rządne krwi ... :evil_lol:

Dalmatynko , capsa wyłącz , bo pitbulla puszcze i punkty da za krzyki ...

a tak dla Twojej wiadomości , jednym z psów , które pogryzły moją pitbullkę był dalmatyńczyk ... to taka egzotyczna ciekawostka :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='charlotta']A ja może trochę obiektywnie ;)
[/quote]
jak to było obiektywnie to ja :mad:

[quote name='charlotta']
Moim zdaniem ideałem byłoby gdyby na wszystkie bulowate potrzebny był by papier i selekcja potencjalnych opiekunów. Obowiązek kastracji psów niechodowlanych ,A trzy obowiązek wyprowadzanie wyłącznie w kagańcu i na smyczy pod grośbą wysokich kar.
[/QUOTE]
A dlaczego TYLKO na bullowate?? Jestem za selekcją potencjalnych opiekunów WSZYSTKICH psów... Tylko co z psami tych, co nie przejdą selekcji? pod igłę?? (mowa oczywiście o "opiekunach":cool3:) kto się tymi psami zajmie??
Obowiązek kastracji psów [B]niehodowlanych [/B]wszystkich... A co jak równość to równość - dość pseudoyorków o wadze 9 kg.. I o agresji lękowej poczwarka (nie mylić z Owczarkiem Niemieckim).
No i kaganiec i smycz dla wszystkich psów, niezależnie od rasy, które nie mają zdanego przynajmniej PT lub 3 wystaw (no bo skoro nie zeżarły Sędziego to i innych ludzi nie zeżrą- a co jak szaleć to szaleć:razz:
[quote name='charlotta']
Kolejna rzecz rasy potencjalnie "groźne" powinno obejmować jakieś ograniczenie jeśli chodzi o bloki , wieżowce itp.Tak jak się nie trzyma w domu "lewka" bo ma instynkty jakie ma tak i jakieś przepisy powinny objąć psy które potencjalnie mogą być zagrożeniem.[/quote]
Ludzie też nie powinni być trzymani w blokach i wieżowcach. To nie jest normalne... Zagęszczenie rodzi agresję i patologię... Ich instynkty (takie jakie mają) w blokach nie mają ujścia co rodzi frustrację..
[quote name='charlotta']
I oczywiście jeśli ktoś ma odpowiednie warunki , i nadaje się na kandydata na opiekuna dla tego typu rasy to po odpowiednim szkoleniu - nie byłoby przeszkód.[/quote]
Taaa i niby kto to ma o tym decydować???


[quote name='charlotta']
Są rasy bez skłonności do agresji i te które ją mają. O walkach pudli nie słyszałam a o bullach tak. Człowiek stworzył tę rasę także w jakimś celu :-([/QUOTE]
Nie wiedziałam, że są rasy ze skłonnością do agresji lub te które je mają :crazyeye: Agresywne są PSY nie RASY... Rzucił się na mnie labrador... i co wszystkie labradory SĄ agresywne?? czy tylko ten źle ułożony?
Słyszałaś (gdzie??) o walkach bulli, pitt bulli, czy jakich bulli?? Jest 3 rasy w FCI 1 poza i masa mixów... I co to, że banda kretynów znęca się nad psami używająć ich do walk ma cierpieć cała reszta normalnych ludzi z normalnymi psami???
A w jakim celu człowiek stworzył yorka?? Jako dodatek do kokardki?? W Czechach yorki z powodzeniem startują w agility - to są żywiołowe, skoczne i bardzo dzielne psy...
A o zawodach ile york zagryzie szczurów w 1 min słyszałaś?? Największe świństwo jakie można zrobić psu to zrobić z niego zabawkę dla siebie... niezależnie czy to zabawa w zagryzanie czy w naręczną kokardkową maskotkę...

Mam bullkę agilitową..
W LA0 "leje" "normalne psy", czasem łapie się na pudło... i wkurza mnie jakiekolwiek uogólnianie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DALMATYNKA0987']HIHI-OJ ALE SIE WKURZYŁAŚ-I PO CO CI TYLE SARKAZMU ?CHAPPI ? HMM A TY PEWNIE KARMISZ CZYMŚ Z BIEDRONKI LUB INNEGO MARKETU:cool3:

PO DRUGIE ZGADZAM SIE ZE MOGA SIE POJAWIC DALAMTYNCZYKI AGRESORY,GOLDENY, JAMNIKI :)( [B]Z PSUDOHODOWLI-CZYLI O BLEDNEJ PSYCHICE NIE ZGODNEJ ZE WZORCEM DANEJ RASY[/B]) TYLKO ZE TE PSY NIE ZAGRYZAJĄ I NIE SA TAK NIEBEZPIECZNE DLA OTOCZENIA JAK AMSTAFFY- CZY GOLDEN KOGOS ZAGRYZL??DALMATYNCZYK?? POGRYZIENIE, USZCZYPNIECIE-[U]MOZE[/U]

A AMSTAFF CZY Z RODOWODEM CZY BEZ JEST PSEM BOJOWYMMMMMM( [B]W JEGO KRWI PLYNIE CHEC WALKI I PRZEDE WSZYSTKIM JEJ WYGRANIA[/B]

PISZ SOBIE CO CHESZ ,BRON RASY ALE I TAK TE PSY SA [B]NIE POTRZEBNE DO SZCZESCIA NIKOMU [/B]
JAKBY CI PIES TAKI PIES ZAGRYZL TWOJE DZIECKO TO MOZE BYS SIE PRZERZUCIŁA NA MOPSY;)[/QUOTE]

[COLOR="DarkRed"]Przeczytaj jeszcze raz- przemyśl, i jeszcze raz przeczytaj.[/COLOR]


Vectra, Alicja - ależbyście były szczęśliwe bez tych.. morderców! No posłuchajcie tej jakże mądrej koleżanki!:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz zycze ci zeby twoj pies zawsze byl taki za jakiego go masz

bo nie wiem co bys czula gdyby pewnego razu to sie zmieniło?

Ty nie rozumiesz -to ze twoj pies kizia ciebie twoje dzieci itd. To nie znaczy ze jest bezpieczny dla innch i ze zwsze taki bedzie
ale ja to rozumiem -kochasz go wiec bronisz ;)


nie jesteś obiektywna wiec nie ma sensu pisać dalej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DALMATYNKA0987']Wiesz zycze ci zeby twoj pies zawsze byl taki za jakiego go masz

bo nie wiem co bys czula gdyby pewnego razu to sie zmieniło?

Ty nie rozumiesz -to ze twoj pies kizia ciebie twoje dzieci itd. To nie znaczy ze jest bezpieczny dla innch i ze zwsze taki bedzie
ale ja to rozumiem -kochasz go wiec bronisz ;)


nie jesteś obiektywna wiec nie ma sensu pisać dalej[/QUOTE]

Traf chciał że w moim domu przebywają aktualnie 4 psy - w tym amstaf. Jakoś się nie pozagryzały, ba jedzą z jednej michy, śpią razem na tych samych posłaniach lub w naszym łóżku, panuje spokój i wewnętrzna harmonia. Widocznie to z Twoją dalmatynką jest coś nie tak.
Aaa i ten market Krakvetem się nazywa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonitwa']


Vectra, Alicja - ależbyście były szczęśliwe bez tych.. morderców! No posłuchajcie tej jakże mądrej koleżanki!:diabloti:[/QUOTE]
[FONT=Arial]
bo to wszystko przez Vectre :diabloti:...ja miałam tylko Molosy :placz: a teraz od 5 lat siedze w TTB i żaden , kurna żaden ...ani mnie nie zjadł , ani dziecków nie pozagryzał , ani szczeniaków , ani samców , a żre to jak świnia ... głodne chodzi ... i na dodatek w bloku mieszka z nami ...to już Sodomia i Gomoria ... i na szkolenie sie z nim ciagałam ...i wszystkie psy chodziły , żadnego dziad nie zjadł :mad:...a bym wiedziała to bym se dalmata kupiła :diabloti:przynajmniej z kundlami na osiedlu zrobiłby porzadek :diabloti:

[B]
Dalmatynka ty tak piszesz coś jak w Disco Polo śpiewali swego czasu ... Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina ...a goowno prawda :diabloti:...tak nie oceniaj wszystkich TTB jedną miarą :diabloti:[/B]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DALMATYNKA0987']

Ty nie rozumiesz -to ze twoj pies kizia ciebie twoje dzieci itd. To nie znaczy ze jest bezpieczny dla innch i ze zwsze taki bedzie
ale ja to rozumiem -kochasz go wiec bronisz ;)
[/QUOTE]
i wzajemnie :diabloti: z kilku dalmatyńczyków ktore znam , tylko jeden był w miarę uprzejmy ... reszte omijam szerokim łukiem , by nie zostać zagryzionym

zaraz , zaraz do czego powstała rasa dalmatyńczyk :hmmmm: pomijam film Disneya :evil_lol: do miziania ? eeeeeeeee

Link to comment
Share on other sites

W tym przypadku także jestem za kwarantanną a potem uśpieniem psów, bądź oddaniem psów właścicielowi, ale z obowiązkiem kastracji(aby nie wpadł na pomysł rozmnożenia tych swoich łagodnych piesków), szkolenia, kontaktu z behawiorystą i zabezpieczenia ogrodzenia, aby psy nie miały NIGDY możliwości pogryzienia jeszcze raz psa. Ja lubię TTB i amstaffki, dla mnie to pies jak każdy inny, ale wymagający więcej szkolenia, socjalizacji i konsekwencji. U mnie w bloku mieszka jedna pseudo amstafka(bez rodowodu) ABRA. Od szczeniaka mój Amant:evil_lol: zakochał się w niej na zabój, zawsze razem się bawili, aż pewnego dnia Abra ni z tąd ni zowąd doskoczyła mu do gardła i przycisnęła go do ziemi, wyglądało to nie sympatycznie a co starsza kobieta, która jest dobra, ale nie dla takiego psa powiedziała ,,Abrusia tak nie wolno". Jej syn kupił sobie tego psa, a kiedy się wyprowadził sukę zostawił rodzicom, którzy mają ok. 60lat. Psa mi szkoda, namawiam państwa na szkolenie, ona mnie uwielbia, Alan nadal w niej zakochany, ale nie pozwalam im na wspólne zabawy. Właścicielka Abry to dobra kobieta, ale nie wymaga od niej niczego, ona ma mało ruchu, szkolenia i zabawy. Widzę u niej brak konsekwencji a to podstawa u tego typu psów. Psu w tym domu nie dzieje się krzywda, bo ma dach nad głową, bezpieczeństwo, miłość i pełną miskę, ale Amstaffki, TTB, pity itp. wymagają szkolenia i osoba kupująca takiego psa powinna zdawać sobie z tego sprawe. U mnie na osiedlu mieszka 6 amstafów z tego 4 są bez rodowodu- są nie wychowane, nie zsocjalizowane w rękach nie odpowiednich ludzi, 2 suki sa z rodowodem u ludzi, którzy kochają tę rasę, szkolą psy- i te suczki to super pieski, przyjaciele rodziny, łagodne, zrównoważone. Widać teraz tą różnice pomiędzy Rasowym z rodowodem- a razowym bez rodowodu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']i wzajemnie :diabloti: z kilku dalmatyńczyków ktore znam , tylko jeden był w miarę uprzejmy ... reszte omijam szerokim łukiem , by nie zostać zagryzionym

zaraz , zaraz do czego powstała rasa dalmatyńczyk :hmmmm: pomijam film Disneya :evil_lol: do miziania ? eeeeeeeee[/QUOTE]

[FONT=Arial][B]no jakoś tak jako myśliwskie , stróżujące i obrończe ...taka przynajmniej jest geneza powstania rasy [/B][B]...ale pewnie sie nie znam ...to psy salonowe i do kreskówek :p[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja'][FONT=Arial][B]no jakoś tak jako myśliwskie , stróżujące i obrończe ...taka przynajmniej jest geneza powstania rasy [/B][B]...ale pewnie sie nie znam ...to psy salonowe i do kreskówek :p[/B][/FONT][/QUOTE]

Nie nie, no nie znasz się!

To pokarm dla TTB!:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DALMATYNKA0987']Wiesz zycze ci zeby twoj pies zawsze byl taki za jakiego go masz

[FONT=Arial][B]chłopak ma 5 lat , jest z dobrej hodowli , jest zsocjalizowany i z ludźmi i ze zwierzętami [/B][/FONT]

bo nie wiem co bys czula gdyby pewnego razu to sie zmieniło?

[FONT=Arial][B]każdy pies nawet jamnik może sie zmienić [/B][/FONT]

Ty nie rozumiesz -to ze twoj pies kizia ciebie twoje dzieci itd. To nie znaczy ze jest bezpieczny dla innch i ze zwsze taki bedzie
ale ja to rozumiem -kochasz go wiec bronisz ;)

[FONT=Arial][B]to nie moje dzieci :pto obce dzieci ... to obce psy , z którymi sie bawi , znajome psy jedzą i piją z jego miski [/B][/FONT]

[FONT=Arial][B]i będę bronić , bo jak jeden człowiek zabije ...to nie wsadza sie do więzienia całej jego RODZINY tylko tego konkretnego osobnika to na boha dlaczegoś sie dziewczynouparła jak w wizji maniakalnej by całą populacje TTB wyciąć w pień [/B][/FONT]


nie jesteś obiektywna wiec nie ma sensu pisać dalej[/QUOTE]

[FONT=Arial][B]jestem jak najbardziej obiektywna bo TTB to nie jedyna rasa jaką posiadałam w swoim dłuższym niż Twoje życiu :grins:[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Vectra - dalmatyńczyki były psami "powozowymi"...
Miały biegać przy tylnej osi powozu i ODGANIAĆ SKUTECZNIE :razz: inne psy - aby powozu nie ganiały...
Towarzyszyły również jeźdźcom - ich maść "była niepodobna do wilka" i konie się nie bały...
Gdzieś kiedyś coś takiego czytałam...

Krzywdę im zrobiono jak zaczęto je selekcjonować na wielkość kropek.. no i jak zrobiły się modne....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...