Jump to content
Dogomania

Najpiękniejsze psy


Guest Agata_B

Recommended Posts

  • Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Whippet -
2. Yorkshire terrier (mam) - cudne ciemne migdałowe oczęta o zmyślnym spojrzeniu, ładne ubarwienie *niebiesko stalowe + złoty/podpalany*, zadziorny charakterek, żywioł w każdym calu!
3. Aussie
4.Weimary- niebieskie piękności
5. Posokowiec bawarski - piękne umaszczenie
6. Beagle - miłość z dzieciństwa :cool3:
7. Manchester terrier

Link to comment
Share on other sites

Według mnie, DOGI NIEMIECKIE i wszystkie terriery typu bull , tj. amstafty, staffiki, bullterriery . ; )
Lubię duże, krótkowłose i masywne psy. Ładne są też bulmastify, rhodesiany.
Z małych buldogi francuskie i angielskie :)

A sama mam trzy psy, zupełnie nie w moim typie.
Shih tzu- absolutnie NIE podobają mi się psy tego typu, PUDLA- to też nie mój gust i mix poskowoca - ta jeszcze ujdzie :D Oczywiście, kocham je bezwzględu na ich brzydotę :D

Link to comment
Share on other sites

beagle of course:loveu: za dluuugie uszyska, za ogon sterczacy jak szabla, za wieczna chec do zabawy, za upartosc, inteligencje, niezaleznosc, za radosny, cieply charakter, za dlugie fafle, za dostojnosc.. za wszystko po prostu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ikucha']beagle of course:loveu: za dluuugie uszyska, za ogon sterczacy jak szabla, za wieczna chec do zabawy, za upartosc, inteligencje, niezaleznosc, za radosny, cieply charakter, za dlugie fafle, za dostojnosc.. za wszystko po prostu :)[/QUOTE]

zgadzam się w 100000000%%%%%:loveu::loveu::loveu::loveu: Beagle number one

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']to czemu nazywają się wilczakami czechosłowackimi, a nie wilkami?[/quote]


wilczak to bodajże krzyżówka wilka z psem (coś takiego słyszałam, nie wiem czy to do końca prawda)

oczywiście obecnie nikt tak nie krzyżuje zwierząt :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikki']wilczak to bodajże krzyżówka wilka z psem (coś takiego słyszałam, nie wiem czy to do końca prawda)

oczywiście obecnie nikt tak nie krzyżuje zwierząt :cool3:[/quote]

Wilczak to krzyzowka ONa (samca) z wilkiem (samica) :) Z tego co sie orientuje sama rasa powstala stosunkowo nie dawno (nie wiem czy nie w latach 80- tych XX w.) i jej zadanierm miala byc praca w sluzbie celnej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikki']wilczak to bodajże krzyżówka wilka z psem (coś takiego słyszałam, nie wiem czy to do końca prawda)

oczywiście obecnie nikt tak nie krzyżuje zwierząt :cool3:[/quote]


Wilczaki to naprawdę krzyżówka wilka z... owczarkiem niemieckim.Pierwotne zastosowanie : pilnowanie granic.Owczarki do tego zadania były za mało wytrzymałe.(bez obrazy właścicielom owczarków)Ale te pierwsze wilczaki często chorowały na dysplazję stawów biodrowych.Potem, aby wilczaki mniej chorowały na dysplazję, krzyżowano dalej.Rezultat : pies o wyglądzie wilka i charakterze psa, chociaż wszystko zależy od przekazanych genów.(mojego pieska można zobaczyć na fotoblogu "Łowca i paczka")

Tak, teraz nikt już nie krzyżuje wilków z psami, bo powstało mnóstwo chodowli czechosłowackichwilczaków.A jak mam rozumieć ostatnie zdanie?

(ten post napisalam ja i proszę mi się tu nie obrażać, jeśli napisałam coś nie tak.:evil_lol:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']to czemu nazywają się wilczakami czechosłowackimi, a nie wilkami?[/quote]

A bo ja wiem?To nie ja tak je nazwałam.:evil_lol: Identyczne z wyglądu oczywiście.Myślę, że tak je nazwali, ponieważ różnią się od wilków charakterem.A poza tym, przecież wilki mieszkają w lesie, a wilczaki w domach.:lol:

Link to comment
Share on other sites

1) GOLDEN RETRIEVER
za boskie uszka, śliczne oczęta, za szatę i za mordkę. Postura też niczego sobie:loveu:
2)WILCZAKI
całokształt
3)SETERY
patrz wilczak
4)BOKSER
słodki pyszczek
5)DOG NIEMIECKI
Piękne psisko

moge tak wymieniać w nieskończoność:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...