Jump to content
Dogomania

SOS dla brutalnie okaleczonej i porzuconej psinki


Recommended Posts

13 minut temu, mimbr napisał:

Ja wykupiłam dla niego duży pakiet ogłoszeń u Ziutki i pojawiły się one pod koniec lipca. Tekst ogłoszenia i zdjęcia przesyłałam Ziutce na e- maila, na watku nie ma. Czy zdjęcia są dobre???? Hmmmm.

To w takim razie zrobimy nowe ogłoszenia z nowym tekstem.Z tamtych ogłoszeń był marny odzew,może tym razem się poszczęści.Tylko potrzebne są dane o Bąblu.Napisałam prośbę do Gabi79 o tekst,może pomoże.

Bąbel nie może tkwić wieczność w DT i tak już tkwi pół roku.

Link to comment
Share on other sites

1.       Wiek weci określali od 3 do 6 lat.

2.       Wzrost – 36cm

3.       Waga- 13 kg

4.       Stosunek do małych psów płci obojga pozytywny, wobec dużych samców zazdrosny o pozycję.

5.       Stosunek do małych  dzieci nieznany.

6.       Obcego kota pogoni, ale bez morderczych instynktów, do swojego powinien się przyzwyczaić.

7.       Wobec obcych nieufny.

8.       Wobec bliskich sobie ludzi bardzo przyjazny, przytulaśny i oddany.

9.       Bez problemu zostaje w domu- zachowuje czystość, nie niszczy.

10.   Bardzo spokojnie podrózuje samochodem.

11.   Ma baaardzo zrównoważony charakter.

 

Odzew na ogłoszenia był zerowy, nie znikomy. Myślałam, że to w woj. lubelskim tak się dzieje, ale teraz ma na Warszawę i też kompletna cisza.

                                                                                                                                      

Link to comment
Share on other sites

23 godzin temu, mimbr napisał:

1.       Wiek weci określali od 3 do 6 lat.

2.       Wzrost – 36cm

3.       Waga- 13 kg

4.       Stosunek do małych psów płci obojga pozytywny, wobec dużych samców zazdrosny o pozycję.

5.       Stosunek do małych  dzieci nieznany.

6.       Obcego kota pogoni, ale bez morderczych instynktów, do swojego powinien się przyzwyczaić.

7.       Wobec obcych nieufny.

8.       Wobec bliskich sobie ludzi bardzo przyjazny, przytulaśny i oddany.

9.       Bez problemu zostaje w domu- zachowuje czystość, nie niszczy.

10.   Bardzo spokojnie podrózuje samochodem.

11.   Ma baaardzo zrównoważony charakter.

 

Odzew na ogłoszenia był zerowy, nie znikomy. Myślałam, że to w woj. lubelskim tak się dzieje, ale teraz ma na Warszawę i też kompletna cisza.

                                                                                                                                      

Anula mnie poprosiła o tekst.

Jutro coś sklecę

Link to comment
Share on other sites

O 8.09.2016 o 19:50, mimbr napisał:

1.       Wiek weci określali od 3 do 6 lat.

2.       Wzrost – 36cm

3.       Waga- 13 kg

4.       Stosunek do małych psów płci obojga pozytywny, wobec dużych samców zazdrosny o pozycję.

5.       Stosunek do małych  dzieci nieznany.

6.       Obcego kota pogoni, ale bez morderczych instynktów, do swojego powinien się przyzwyczaić.

7.       Wobec obcych nieufny.

8.       Wobec bliskich sobie ludzi bardzo przyjazny, przytulaśny i oddany.

9.       Bez problemu zostaje w domu- zachowuje czystość, nie niszczy.

10.   Bardzo spokojnie podrózuje samochodem.

11.   Ma baaardzo zrównoważony charakter.

 

Odzew na ogłoszenia był zerowy, nie znikomy. Myślałam, że to w woj. lubelskim tak się dzieje, ale teraz ma na Warszawę i też kompletna cisza.

                                                                                                                                      

Może jeszcze mu dorobić zdjęcia i wybrać te najładniejsze.Bąbel ma bardzo fajny charakter,powinien znaleźć dom.Faktem jest,że zdjęcia to podstawa w ogłoszeniach.

9 minut temu, Gabi79 napisał:

Anula mnie poprosiła o tekst.

Jutro coś sklecę

Grabrysiu bardzo,bardzo dziękuję.Jesteś Kochana.Czas najwyższy aby Bąbel znalazł dom. 

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Gabi79 napisał:

Anulko, bardzo bym chciała, aby Bąbel znalazł cudowny ds

A ja marzę o tym.Bąbel był bardzo skrzywdzonym psem jak mimbr go znalazła i tym bardziej bym chciała aby znalazł dom,w którym go już nikt nie skrzywdzi,był kochany,szanowany i zadbany.Jestem od początku z Bąbelkiem i mam ogromną nadzieję,że się tak stanie,że Bąbla ktoś pokocha i to pokocha na zawsze,prawdziwą miłością.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Anula i Gabi. A może podeślę Gabi ten tekst, który wykorzystałam do  wcześniejszych ogłoszeń? Wydaje mi się, że będzie miała dokładniejszy obraz psa, a tekst przecież może zredagować zupełnie na nowo. 

Zdjęcia dorobić można, ale czy będa one lepsze od dotychczasowych????? Niestety, nie mogę tego obiecać.

Zresztą, jeśli ktoś decyduje się na adopcję, bo spodobały mu się fotki, to jakoś nie przekonuje mnie taki wybór

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za poprzedni tekst, uważam, że był bardzo dobry!!!

Ja napisałam taki:

Bąbel to spokojny, zrównoważony, inteligentny psiak w typie szpica wilczego.

Ma dopiero 3 lata, a już spotkało go wiele złego.

Poznał, co to porzucenie, głód, samotność i cierpienie.

Został wyrzucony na trasie, z dala od zabudowań.

Ktoś pokaleczył mu ogom i uszy.

Biedny, cierpiący psiak dotarł do najbliższych domów w poszukiwaniu jedzenia i pomocy.

Niestety większość ludzi go przeganiała.

Na szczęście znalazła się osoba, która nie przeszła obok Bąbla obojętnie.

Dzięki niej zamieszkał w domu tymczasowym, gdzie odzyskał radość życia.

Bąbel wobec obcych jest ostrożny i nieufny, ale swoich opiekunów kocha nad życie.

Uwielbia być głaskany, przytulany i wylegiwać się na kanapie.

Grzecznie zostaje sam w domu, niczego nie niszcze, utrzymuje czystość.

Z suczkami i małymi psami dogaduje się bazrdzo dobrze, z większymi samcami próbuje walczyć o

pozycję.

Bez problemu podróżuje samochodem, ładnie chodzi na smyczy.

Początkowo bał się mężczyzn i zapalniczki, ale na szczęście już

udało mu się pokonać te lęki.

Jest zdrowy, zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany.

Bąbel czeka na kogoś, kto przygarnie go do swego serca i domu.

Na kogoś, kto go pokocha i sprawi, że Bąbel będzie już zawsze szczęśliwym psem.

Może zamieszkać zarówno w domu z ogrodem, jak i w bloku.

Nie zostanie wydany na łańcuch, ani do kojca.

Przed adopcją obowiązuje wizyta wolontariusza oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, mimbr napisał:

Dziękuję Anula i Gabi. A może podeślę Gabi ten tekst, który wykorzystałam do  wcześniejszych ogłoszeń? Wydaje mi się, że będzie miała dokładniejszy obraz psa, a tekst przecież może zredagować zupełnie na nowo. 

Zdjęcia dorobić można, ale czy będa one lepsze od dotychczasowych????? Niestety, nie mogę tego obiecać.

Zresztą, jeśli ktoś decyduje się na adopcję, bo spodobały mu się fotki, to jakoś nie przekonuje mnie taki wybór

Ja też kiedyś myślałam, że fotki nie mają znaczenia, pies się spodoba lub nie.

Ale już wiele razy się przekonałam, że piękne fotki to podstawa.

Przykładem jest schronisko w Gdańsku lub Gdyni (nie pamiętam), gdzie od kiedy zdjęcia robi profesjonalna fotograf i to nie w boksach a w plenerze, adopcje wzrosły o kilkadziesiąt procent

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jeśli schronisko w Gdańsku monitoruje dalsze losy swoich adopciaków, to jest to niewątpliwy sukces, a jeśli nie, to mnie to nie przekonuje. Obok Bąblowego DT mieszka urocza, przepoczciwa suczka adoptowana niegdyś ze schroniska. Jej los jest żałosny.

Gabi, dziękuję Ci za tekst. W niedługim czasie podrzucę Ci jakieś fotki. 

Link to comment
Share on other sites

Gabi w tekście brakuje najważniejszych informacji o wieku,wadze i ile ma w kłębie a także,że posiada szczepienia.Może wstaw w tekst.Bardzo dziękuję Gabi za tekst dla naszego Bąbelka.

Ogłoszenia obiecała mi zrobić kiyoshi tylko prosiła o tekst,zdjęcia sama znajdzie jeżeli nie będzie świeżych.

Link to comment
Share on other sites

52 minut temu, mimbr napisał:

Bąbi ma zaszczepioną tylko wściekliznę.

Okey.Aniu,czy dasz radę wykombinować nowe fotki Bąbi takie z bliska,może przy nodze jeszcze? Jeżeli nie to wysyłam tekst do kiyoshi.Podam Twój nr.tel.do ogłoszeń.

Tak myślę aby ogłoszenia poszły na Warszawę i na Kraków,co o tym sądzisz?

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Anula napisał:

Gabi w tekście brakuje najważniejszych informacji o wieku,wadze i ile ma w kłębie a także,że posiada szczepienia.Może wstaw w tekst.Bardzo dziękuję Gabi za tekst dla naszego Bąbelka.

Ogłoszenia obiecała mi zrobić kiyoshi tylko prosiła o tekst,zdjęcia sama znajdzie jeżeli nie będzie świeżych.

Napisałam, że Bąbel ma 3 lata. jeśli czegoś brakuje, dopiszcie proszę, jeśli coś jest do usunięcia, to usuńcie.

Trzymam kciuki za pozytywny odzew z ogłoszeń!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Na Warszawę Babel ma  bardzo podobne ogłoszenia. Podobno nie można na jednym portalu dawać tego samego ogłoszenia na różne regiony, bo usuwają.

Może jutro wstawię jakieś fotki, bo dzisiaj dopiero wróciłam i muszę ogarnąć dom i zwierzyniec. 

Link to comment
Share on other sites

Wysłałam tekst do kiyoshi. Nie wiem czy te zdjęcia przy nodze mogą być bo na pierwszym planie uwidocznione są nogi Pana a na dalszym planie Bąbel, a inne są w oddali.

Dobre zdjęcia to przynajmniej 80% powodzenia w adopcji,tak już jest.Kiepskie zdjęcia to zapewnienie,że pies nie znajdzie domu i będzie tkwił w DT. bez szansy na swój dom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...