Jump to content
Dogomania

PILNE!!! Prośba o pomoc.


macabra

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Nie będę zanudzał szczegółami. 

Od jutra będę musiał "przechować" w bloku szczeniaka 9mcy który przyzwyczajony był do domu i przestrzeni i broił na potęgę. Ogólnie to szukam dla niego nowego domu. Tak przy okazji http://olx.pl/oferta/szczeniak-9mcy-mieszaniec-zadbany-aktualizacja-CID103-IDe5lcw.html Sprawa wygląda tak, że wczoraj znalazł nowy dom, ale już go nie chcą(bo kury podusił). Moja mama naprawdę już nie ma do niego sił a ja chcę dla niego jak najlepiej.

Bardzo proszę o rady jak w najszybszym tempie oduczyć psa niszczenia rzeczy i drapania. Chcę dla niego znaleźć nowy, NORMALNY dom ale póki co muszę go przetrzymać u siebie. Nie chcę z kolei żeby mi mieszkanie zdemolował jak zostanie sam. 

Pozdrawiam!     

Link to comment
Share on other sites

Szczeniaka trzeba wychować,a nie oddawać do schroniska,lub usypiać...(tak jest napisane w ogłoszeniu) -  makabra,rzeczywiście.Piękny szczeniak...Poradz sie jakiegos szkoleniowca jak z nim ćwiczyć,na pewno da się go wychować,trzeba tylko troszkę czasu.Popróbuj moze z klatką kennelową,czy ograniczoną przestrzenią np.łazienka plus kong na czas swojej nieobecności,nie wiem...ale na pewno wiem jedno - nie skrzywdz tego roześmianego, szczęśliwego pychola.

Mozesz tez umieścić go w hoteliku opcja,oczywiście płatna) i szukać domu za pomoca wszelkich mozliwych ogloszeń...Szczeniak ma dużą szansę na dom,bo szczeniak.

Link to comment
Share on other sites

Nie można psa usypiaś tylko dlatego, że jest pełen energii. Pochowaj w domu wszystko co się da, by nie niszczył, ogranicz mu pole działania - bramki na drzwi np., daj mu gryzaki, by miał zajęcie, przed Twoim wyjściem z domu na dłużej, wymęcz go długim spacerem, by nie miał sił rozmyślać co tu jeszcze zmajstrować. I wyluzuj, pogódź się z tym, że nie ma raczej takiej opcji, by młody, temperamentny pies nic nie zniszczył. Jeśli chcesz dla niego jak najlepiej - tak piszesz, to poniesienie pewnych strat nie powinno Cię aż tak bardzo zniechęcać do niego. Szukaj mu domu - pies jest młody i śliczny, zawsze to jakby większa szans na nowy dom.

Link to comment
Share on other sites

w domu: wydziel mu jedno pomieszczenie "bezpiecznie", którego nie da rady poniszczyć. zostaw mu tam zabawki, jakieś gryzaki do żucia, może masz dostęp do kości od krowiej nogi?

przed wyjściem: porządny spacer. pies na nim ma się załatwić, ale też zmęczyć umysłowo. niech szuka zabawki, którą mu wyrzucisz, niech aportuje, przychodzi na zawołanie, siada, waruje, staje na komendę. ogólnie ćwicz z nim posłuszeństwo, niech non stop coś robi. zmęczy się, będzie spokojniejszy. ale nie łudź się, szczyle regenerują się w ekspresowym tempie;)

a on nie jest czasem miksem jakiegoś amstaffa? i to umaszczenie i pysk pod coś bullowatego mi podchodzi. może zgłoś się do fundacji pomagającej bullowatym, oni też psiaka poogłaszają, a może znajdzie się dla niego jakiś dom tymczasowy?

Link to comment
Share on other sites

Kochani, oczywiście nigdy bym go nie uśpił! To był tylko taki "chwyt marketingowy" w ogłoszeniu.  Za bardzo lubię psy, żeby zrobić coś takiego. Matka tego szczeniaka to pies, którego sam wziąłem ze schroniska. Też szkuciła na potęgę ale wtedy jeszcze mieszkałem w domu z mamą i razem zdołaliśmy ułożyć psa. Teraz dożywa spokojnej starości z moją mamą. Kolejna sprawa była taka, że suka ma już chore łapy. Młody jej nie dawał spokoju a ona już nawet nie ma siły go pogonić:(

Szczęśliwie psiak dzisiaj znalazł nowy NORMALNY dom i odpowiedzialną opiekunkę. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam:) 

@Beatrx: z astka ma niewiele, prędzej matka: bey1pk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...