Jump to content
Dogomania

PROFORMANCE - karma, co o niej wiecie?


Kika

Recommended Posts

No przebrnelam- zainteresowalam sie ta karma, mlody odmawia RC. Zadzwonil do mnie Pan, ktory jest dystrybutorem na Polsce . Ma hodowle owczarkow niemieckich - mozna latwo znalezc te stronke - zatanawia mnie tylko jedna rzecz. Czy ktos robil badania, jak ta karma wplywa na stan zdriwa psa, tzn - postaram sie wyjasnic jasniej - jaki wplyw zywienie psa ta karma ma na stan jego narzadow wewnetrzych nna przestrzeniu dlugosci zycia psa? Nie interesuje mnie bowiem karma, dzieki ktorej pies TERAZ wyglada slicznie. Co bedzie dalej? Czy aby stosowanie tej karmy (jak i wielu innych) nie ma wplywu na dlugosc zycia psa i stan jego narzadow w okresie starosci. Bowiem sp[otkalam sie z tym, ze w USA stary pies to pies majacy 7-8 lat. A przeciez cchemy, by psy cieszyly sie zdrowiem i dlugim zyciem, przynajmniej te 12 - 13 lat. A czy ktos widzial w USA psa, ktory osiagnal taki wiek?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Owszem ,moi znajomi mają ONy w USA i sędziwy wiek osiągnęły ,mają po 12 lat ,a jeden 13 .Są w dobrej kondycji i witalne . Wystarczy pooglądać strony hodowli w USA i zobaczyć w jakim doskonałym zdrowiu żyja stare zasłużone psy w hodowli ,więc nie jest to prawda,że karma skraca życie .W Europie starość u psa określa się od wieku 6 do 10 lat ,a uwarunkowane jest to wielkością rasy .
Karma doskonałej jakości nie powinna żle wpływać na długie zdrowie psa i tu właśnie jest najistotniejsza sprawa ,aby dobrać dla swojego psa doskonałą karme ,konserwowaną naturalnymi konserwantami ,a nie BHT,BHA .
Ma to istotne znaczenie dla zdrowia w starszym wieku psa .Mogę powiedzieć tak ,że karmię tylko suchą karmą od wielu lat i moje psy nie są chore ,ani nie umierają za wcześnie ,a nawet są w lepszej kondycji ,niż były kilkanaście lat temu na gotowanym .Kilka pokoleń na karmie już się odchowało i są zdrowe i prawidłowo rozwinięte .Oczywiście nie mamy wpływu na genetyczne choroby ,lub przez zanieczyszczenie środowiska ,ale nigdy np. nie chorowały na nerki ,czy wątrobę ,a są to chyba najbardziej delikatne i reagujące na np.złe żywienie organy wewnętrzne.
Od ponad roku jedzą tą karmę i szczeniaki ,jak i dorosłe są zdrowe w świetnej formie ,a stare psy bez problemów przestawiły sie z innej karmy i doskonale znosiły tą zmianę .
Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich!!
Chciałbym dołączyć do dyskusji na temat karmy PROformance. Mój ON-ek ma w tej chwili skończone 6 m-cy, na początku miałem z nim duże problemy jelitowe, w tej chwili jestem na tzw. prostej, zaczeliśmy drugi worek (15 kg) Large Breed Puppy. [COLOR=#ff0000][B]Jest w tej chwili idealnie[/B][/COLOR][COLOR=black]. Namówiłem już szwagierkę na PRO.., też jest zadowolona. [B]Polecam gorąco każdemu kto ma problemy ze swoim psiurem.[/B] Nie każdy pewnie zauważył ale jest to jedna z bardzo niewielu karm, a w tym przedziale cenowym jedyna karma z jagnięciną dla szczeniąt, uważam to za jej bardzo duży plus. Jedenie brakuje mi w opisie składu dokładnych proporcji chondroityny i glukozaminy.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Oto moja recenzja:;)
Karmę PROFORMANCE poleciła mi znajoma, stosuję ja od czerwca 2005
i jestem bardzo zadowolona. Moje psy też.
U mnie jedzą "zieloną" dwa psy: dwuipółletni czarny hovawart i roczny mix.
Ciekawa jestem, czy późną wiosną hovek znów mi zrudzieje (jak przy poprzednich karmach), czy może utrzyma piękny czarny kolor. Oby!
Wielu spośród znajomych mi właścicieli hovawartów stosuje tę karmę, także do odchowywania miotów.
To mój pierwszy post na dogomanii, ale jestem prawdziwa. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher'][B]Alu [/B]z tego co pisała SAWA wynika, że PF nie ma próbek :niewiem:[/quote]to feler bo Ozzy nie wszystko ruszy:shake: .Np Acane premium delux wsuwał , a już Lamb&Rice nie tknął .Purine Proplan kupiłam tylko dlatego ,że dostałam poczta próbkę i pies chciał wciąć łącznie z opakowaniem:p , teraz już mu przeszło , ale zjada .
Nie bardzo mi się usmiecha szukać potem zbytu na zaczęta karmę :shake: .

Link to comment
Share on other sites

Moją sucz karmię od około 2 tygodni PROFormance Maintenance, więc narazie nie mogę zbyt wiele o niej napisać. Suka trochę wybrzydza i nie zjada do końca mimo, że daję jej troche mniejszą porcję.
Przez większą część swojego życia jadła gotowane więc może potrzebuje troche więcej czasu na przestawienie się?
Za około miesiąc napiszę więcej o rezultatach karmienia PROF...

[B][U]OT[/U][/B] Ale mogę coś więcej napisać o PROFormance Adult Cat. Mój kot poprostu uwielbia tą karmę, nawet do psiej się dobiera (teraz już wiem dlaczego tak chętnie dobijał się do piwnicy- stoi tam worek z psią karmą :cool3:)
chyba muszę mu troche zmniejszyć dawkę, bo kocikowi troszkę się przytyło :roll:
W każdym razie kot wygląda o niebo lepiej niż po RC czy Hill's.
Z czystym sumieniem polecam PROFormance dla kotów.

Osobom z Trójmiasta mogę dać trochę karmy na spróbowanie (dla kota też)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marcino1978']witam,

Glukozamina - wszytskie karmy ( poza Senior Care ) 200 ppm
Senior Care 400 ppm

Chondroityna - wszytskie karmy ( poza Senior Care ) 15 ppm
Senior Care 40 ppm

*ppm - Part Per Milion

pozdrawiam i życzę wszytskim wszytskiego dobrego w Nowym Roku ;)[/QUOTE]
Witam wszystkich w Nowym 2006 Roku!!!
Marcino1978! Dzięki za informacje dot. chodroityny i glukozaminy. Jeżeli mozesz to wyjaśnij proszę oznaczenie [B]ppm[/B], jak to się ma do [B]mg/kg. [/B]Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Życzę wszystkim właścicielom ukochanych zwierzaczków w nowym 2006 roku ,zdrowia i spełnienia marzeń ,oraz pociechy z ulubieńców ,a im wszystkiego co najlepsze .
Alicjarydzewska, nie ma próbek w PROF ,ale są 3 kilowe opakowania i one najlepiej sprawdzają się ,jeśli chodzi o test ,czy piesek będzie chciał jeść .
Importer gwarantuje też ,że jeśli pies nie chce jeśc tej karmy ,to on przyjmuje worek i zwraca kasę .Nie masz ryzyka ,że zostaniesz z nie zjedzonym workiem karmy .
Napisz ,albo zadzwoń do importera karmy ,a on wszystko Ci wyjaśni .
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Życzę wszystkim właścicielom ukochanych zwierzaczków w nowym 2006 roku ,zdrowia i spełnienia marzeń ,oraz pociechy z ulubieńców ,a im wszystkiego co najlepsze .
Alicjarydzewska, nie ma próbek w PROF ,ale są 3 kilowe opakowania i one najlepiej sprawdzają się ,jeśli chodzi o test ,czy piesek będzie chciał jeść .
Importer gwarantuje też ,że jeśli pies nie chce jeśc tej karmy ,to on przyjmuje worek i zwraca kasę .Nie masz ryzyka ,że zostaniesz z nie zjedzonym workiem karmy .
Napisz ,albo zadzwoń do importera karmy ,a on wszystko Ci wyjaśni .
Pozdrawiam SAWA.[/quote]właśnie dzisiaj rozmawiałam z panem ... zapomniałam :oops: , aż do momentu jak mi zasięg uciekł :diabloti: .Jestem na etapie rozwazania zakupu opakowania 3 kg , ze względu na zawartosć karmy . Chciałabym aby moje psisko zaczęło bez marudzenia jesć jakąś dobra karmę i nie musiałabym się martwić czy dostał wszystko co potrzeba .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marcino1978']Rpolar kwestia przeliczania jednostek juz gdzies byla na forum, chyba nawet Asher o to pytala;)[/quote]Ale kwestia jest nadal otwarta, bo miałes przeliczyć, a nie przeliczyłeś. A blondinka asher sobie nie poradziła :eviltong:

Zamówiłam seniora 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Ale kwestia jest nadal otwarta, bo miałes przeliczyć, a nie przeliczyłeś. A blondinka asher sobie nie poradziła :eviltong:

Zamówiłam seniora 8)[/quote]

Asher faktycznie :oops: ;)

postaram się odszukać tą stronkę z przelicznikami i podeślę odpowiedź bo z głowy też nie jestem w stanie tego zrobić :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Jak mi jeszcze raz powiesz ile jesy miligramów w kilogramie to policzę od ręki, bo już wiem jak, tylko mi się nie chce tematu przeszukiwać ;)

Seniora oba psy rabią az iskry idą, a przy puszce z karmą się za łby wzięły :lol: A na pana, który nam karmę przywiózł Bugajsmi patrzył tak, jakby go chciał razem z tym workiem zjeść :lol:
Ale przedwczoraj miały głodówke z powodu biegunki Bugajskiego, więc to może być jedna z przyczyn wyśmienitego apetytu. Zobaczymy za parę dni ;)

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, no tak wasnie mi się wydawało, że miligramów w kilogramie jest milion i nie mam pojęcia jakim cudem wcześniej nie udało mi się tego przeliczyć :oops: :oops: :oops:

Niestety wychodzi na to, że ilości dodatków na stawy są śladowe... :shake:

Link to comment
Share on other sites

My wczoraj otwarliśmy pierwszy worek Adulta, Lupiszon szalał przy misce, ale on to i trociny by wrąbał. Aburkowa, jak to zwykle po cieczce na jedzenie obrażona, a nowe wymieszane ze starym jadła tak, że myślałam, że z miska pozre, zobaczymy jak będzie dalej, tym bardziej,że trza jej będzie cos mniej kalorycznego. W każdym razie karma zatwierdzona przez kudłacze

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...