Jump to content
Dogomania

Do ilu lat można mieć szczeniaki ?


anusia0409

Recommended Posts

Prosze zobacz na ten wątek: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f39/szpice-w-potrzebie-1895/[/url]
Oni tez wszyscy chcieli mieć raz szczeniaczki...tylko niestety nie wszystkim się udaje. Może Twoje szczeniaki znajda domy, ale znajomi tez będą chcieli mieć szczeniaki i tak w kółko...a schroniska pękają w szwach.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I po co się dalej produkować? Jak będzie chciała i tak rozmnoży. Oburza się, że wszyscy piszą to samo, nie przyjdzie do głowy że może w takim razie coś w tym jest.

Tylko pomyliła fora, bo to forum miłośników psów, a nie egoistów - miłośników [U]swojego i tylko swojego[/U] psa, zapatrzonych w czubek swojego nosa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anusia0409']Dobra skończcie ten temat. Nie potrzebuje od was tych wszytskich rad bo i tak wszyscy piszą to samo. I to nie jest powiedziane, że będą te szczeniaki, pisałam ze sie zastanawiam. I pytałam o wiek nic wiecej, i to moja sparawa bamboo komu je oddam a nie Twoja i Ty się tym nei martw.[/quote]
To bardzo proszę, zastanów się jeszcze raz i nie rób tego. Naprawdę proszę. To jest strasznie przygnębiające - wziąć takiego psiaka niewiadomego pochodzenia, bez badań i tylko się potem zastanawiać, rok po roku, kiedy i co wylezie. Po co? Można utyskiwać na ZK i hodowców, że to czy tamto jest nie tak jak trzeba, ale nie ma alternatywy. Zwierzęta dopuszczane do hodowli powinny być ocenione, czy się do tego nadają.
Dlaczego akurat szczeniaki po tej suczce? Nie ma żadnej gwarancji, że odziedziczą wygląd czy charakter. Jeden szczeniak dla Ciebie, drugi dla siostry - a co z resztą? A jeśli je ktoś dalej rozmnoży udając, że to psy rasowe? Bardzo kocham swojego "rasowego bez rodowodu" ale równie bardzo czuję się oszukana - przez osobę, która uznała, że wolno jej tak zrobić - rozmnożyć psa bez uprawnień i twierdzić, że jest to pies rasowy. Na dobrą sprawę to na to jest paragraf.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anusia0409']Filodendron nie uciekłam. Nie prosiłam was o jakieś rady, tylko zapytałam do ilu lat mozna miec szczeniaczki zeby mojemu psu się nic nie stało. Pozatym wiem jakie to są koszty bo troche siedze na internecie i czytam. [b]Pozatym poświęcam mojej suczce dużo czasu i sądze, ze jest szcześliwa.[/b][/QUOTE]
Jestem pewna że będzie jeszcze szczęśliwsza gdy nie będzie musiała się zajmować bandą małych wampirków :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint']Efekt zapatrzenia w R=R ;)[/quote]

Dokładnie... Niesmaczne się to zaczyna robić. Jakby wszyscy z ZK byli tacy święci, idealni, a sam fakt, że szczeniaki mają rodowody w jakiś sposób gloryfikował rozmanażającego. I zaraz pewnie ktoś spyta co takiego mi zrobili hodowcy z ZK :diabloti: A tu kinder niespodzianka- nic, bo nigdy nie miałam rasowego psa.

Hodowla to jest hodowla. Udoskanalanie rasy, studiowanie rodowodów, poszanowanie dla psa i dla pracy innych hodowców. A taki hodowca co to sobie rozmnoży sukę po 3 hodowlankach jest dla mnie takim samym hodowcą jak autorka tego wątku :lol:

Link to comment
Share on other sites

ja też mam suczke alaskana,ale w życiu nie mogłabym hodować tej rasy,niestety te psy nie nadają się dla każdego i nieraz tego nawet nie da się zauważyć na początku, bo ludzie umieją się maskowa, czasem nawet sam nie chca źle,ale nie dają rady utrzymać takiego psa
a do autorki,to może pomożesz na tej stronce,skoro tyle znajomych chce alaskana, bo wiem że
twoja suczka jest dla Ciebie naj, bo Twoja,ale czym te psy są gorsze?
[url=http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.tczew.otoz.pl/pliki/zdjecia/bayron.jpg&imgrefurl=http://www.forum.alaskan.malamut.org/viewtopic.php%3Ft%3D882&usg=__ubG3usuiImb7UnSgpNyMhI9d2vM=&h=413&w=550&sz=46&hl=pl&start=1&um=1&tbnid=r02Bj6HTICWuNM:&tbnh=100&tbnw=133&prev=/images%3Fq%3Dszczeniaki%2Balaskana%2Bw%2Bpotrzebie%26um%3D1%26hl%3Dpl%26lr%3Dlang_pl%26sa%3DN]Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://www.tczew.otoz.pl/pliki/zdjecia/bayron.jpg[/url]
[url=http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1839419_mlodziutka_sunia_alaskan_malamute_szuka.html]M

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem Ty chcesz małe szceniaczki ale zastanów się czy twoja sunia chce,
czy chce meczyc sie pare miesiecy z wiekim brzuchem??
czy chce czuć ból podczas porodu??
czy chce zajmować się sczeniakami?
czy chce być wiecznie zmęczona?
Powiem Ci jeśli dalej nie wiesz - ona tego do szczescia nie potrzebuje!!

Jeśli masz dobrych znajomych to niech adoptuja przez co uratuja kilka zyc!!!

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://images28.fotosik.pl/83/1c169903efc82fb4.jpg[/IMG]

To mój obecny pies, w schronisku, ktoś chciał mieć fajnego Szczeniaczka, szczeniaczek podrósł, stal się dużym dorosłym psem i gdy miał 3,5 roku ktoś go wykopał na ulicę, schwytany bezdomny, spędził kolejne 1,5 roku w schronisku.
Osiągnął już 5 lat i nie był zbyt atrakcyjny do adopcji...
Wzięliśmy go ze schronu w stanie apatii, nie reagował już nawet na odwiedzających tylko leżał w boksie patrząc się gdzieś w dal ...
Gdyby nie przypadek, może leżał by tam następne 10 lat...

A po kilku tygodniach u nas wyglądał już tak ...
[IMG]http://images29.fotosik.pl/182/37f1fc9363019bec.jpg[/IMG]

Jak widzisz, ludzie czasem się nudzą zwierzakiem, a schronisko nie służy psom (a on był w BARDZO dobrym!)

Link to comment
Share on other sites

"[I]A chętnych na szczeniaczki juz mam, sami dobrzy znajomi mieszkajaący w domach z duzym ogrodem więc psy nie będą nieszczesliwe. "

[B]Skoro znajomi tak bardzo pałają chęcią posiadania psa to dlaczego sobie nie kupią? A w ogóle wiedzą, że zamierzasz im sprezentować psiaki? Swoją drogą, żałuję, że nie jestem twoją znajomą, chciałabym ot tak dostać prezent o wartości 500 zł w dodatku z możliwością zwrotu gdy się znudzi, albo zepsuje.[/B]
[/I]
" [I]Nie prosiłam was o jakieś rady, tylko zapytałam do ilu lat mozna miec szczeniaczki zeby mojemu psu się nic nie stało. Pozatym wiem jakie to są koszty bo troche siedze na internecie i czytam. [/I]"

[B]Niestety tacy jesteśmy, że rady dajemy gratis, niezależnie od tego czy ktoś chce czy nie. Skoro tak wiele czytałaś i się znasz to dlaczego zadajesz na forum tak banalne pytanie ??????[/B] :crazyeye::crazyeye::crazyeye:

"[I]No i super.
Wiem że duzo psów jest w schroniskach ale ja wole aby to moja suka je urodziła. "[/I][B]

Chcesz, żeby urodziła szczeniaki, które potem trafią do schronu ?
[/B]
" [I]Przepraszam, poprostu myślałam, ze jak napisze to dostane konkretną odpowiedz. "

"Dobra skończcie ten temat. Nie potrzebuje od was tych wszytskich rad bo i tak wszyscy piszą to samo. I to nie jest powiedziane, że będą te szczeniaki, pisałam ze sie zastanawiam. I pytałam o wiek nic wiecej, i to moja sparawa bamboo komu je oddam a nie Twoja i Ty się tym nei martw."
[/I]
[B]To jest publiczne forum i każdy może sobie tu pisać co chce :diabloti::diabloti::diabloti:

Ale nie oczekuj, że ktoś bedzie radośnie popierał twój pomysł. To nie tylko twoja sprawa, bo jeżeli któreś z tych szczeniąt kiedyś trafi do schroniska, lub któryś z ich potomstwa w kolejnym pokoleniu to zapewne nie ty będziesz się martwić o jego los i szukać domu.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Odpowiadam na pytanie autorki:
W przypadku Twojej suki nie ma wieku"żeby jej się nic nie stało".Dlaczego?
Ponieważ nie posiadasz minimum wiedzy o psach,rozrodzie,genetyce,hodowli,odchowaniu młodych.

Co bedzie jesli Twoja suka z powodu komplikacji i Twojej niewiedzy porodu nie przeżyje?
Zostaniesz sama ze szczeniakami.I co wtedy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='14ruda']
Zostaniesz sama ze szczeniakami.I co wtedy?[/quote]

Zostaniesz ze szczeniakami na kilka dobrych tygodni, będziesz je musiała karmić odpowiednim mlekiem co kilka godzin, pilnować, doglądać, wykonywać podstawowe czynności jakie wykonywałaby przy nich matka (w tym pomoc w wydalaniu), zapewniać im ciepło, odpowiednie warunki.
Wiesz, ze dla nich nie bedzie to samo? wiesz, ze matka miałaby zakodowane co dokładnie robić, ale ludzie niestety nie mają czegoś takiego. W sklepie takiego oprogramowania też nie kupisz.

Warto narażać sukę?

Link to comment
Share on other sites

Autorka tematu i tak chyba się stąd ulotniła, by zrobi c to co uważa za stosowne, i prawdopodobnie całkowicie odwrotne, co jednogłośnie radzono jej na forum. Czasem nie wiem, po co w ogóle ludzie zadają pytania, skoro i tak wiedzą lepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses_xox']Prawdopodobnie.
Może liczą na tłumy okrzyków 'Ale faaajnie! sceniacki!!!' :roll:[/quote]
No dokładnie,

mimo, że osoba zakładająca wątek jest osobą dorosłą (no tak myślę przynajmniej :roll:) to wydaje się, że te wszystkie posty pisze jakieś dziecko. Ja nie chcę nikogo obrażać, to jest tylko takie moje skromne zdanie, ponieważ te posty wydają się być pisane przez bardzo niedojrzałą osobę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...