Jump to content
Dogomania

Do ilu lat można mieć szczeniaki ?


anusia0409

Recommended Posts

[quote name='Mraulina']Myślę że zamiast atakować Anusię należy jej po prostu uswiadomić, jak się rzeczy mają.
Spokojnie, jasno.

I już.[/quote]
Nio - tak byłoby najlepiej, tylko czy nie jest za późno, czy Autorka wątku nie uciekła już z forum?
To ważne, żeby na spokojnie tłumaczyć i nie odstraszać. Ja mam psa "rasowego bez rodowodu" :placz: I powiem Wam, że załapanie (musztarda po obiedzie), że mam tylko trochę mniej zwykłego kundelka trwało sekund parę, ale potem trzeba było zacisnąć zęby i dłuuugo posypywać głowę popiołem zanim się na forum (innym) zasłużyło na sensowne rady i pomoc. Nie każdy to wytrzymuje - i choć "obrywa" zasłużenie, to czasem tarci się szansę na kolejnego neofitę.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Filodendron nie uciekłam. Nie prosiłam was o jakieś rady, tylko zapytałam do ilu lat mozna miec szczeniaczki zeby mojemu psu się nic nie stało. Pozatym wiem jakie to są koszty bo troche siedze na internecie i czytam. Pozatym poświęcam mojej suczce dużo czasu i sądze, ze jest szcześliwa.

Link to comment
Share on other sites

O kochana! Nikt tu nie twierdzi, że Twoja suka nie jest szczęśliwa! Wręcz przeciwnie! I właśnie dlatego niczego nie zmieniaj!
Pies/suka nie ma potrzeby prokreacji. Psy nie są ludźmi. Nie czują sie gorzej z powodu braku potomstwa.

I nie odpowiedziałaś w zasadzie na najważniejsze pytanie.
[I]Dlaczego chcesz, żeby Twoja suka miała szczeniaki? [/I]

Link to comment
Share on other sites

Naprawdę, wytłumacz dlaczego chcesz te szczeniaki?

bo wet powiedział, ze 'dla zdrowia'
bo fajne są takie kulki małe, są taaakie słit i ah eh
bo znajomy chcą psa w typie Alaskana
bo znajomi kochają Twojego psa i też takiego chcą (:roll:)

?

[quote]
Anusia0409, nie traktuj tego, co tu piszą Dogomaniacy, jako ataku na siebie. Wypowiedzi musza byc emocjonalne, bo naprawdę ludzie zajmujacy sie adopcjami i ratowaniem niechcianych, porzucanych psow, doskonale wiedzą ile z nich przyszlo na swiat po to, zeby suczka raz miala szczeniaki.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

No i super. Sory, że tak powiem ale zaba14 po co się udzielasz skoro nie znasz odpowiedzi? Ja nie proszę Cię o żadną rade. A no chciałabym ponieważ chce jednego dla siebie, moja siostra też chce. Wiem że duzo psów jest w schroniskach ale ja wole aby to moja suka je urodziła. Już wcześniej chciałam, tylko zastanowiło mnie to do ilu lat najpóźniej, żeby jej sie nic nie stało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anusia0409']Filodendron nie uciekłam. Nie prosiłam was o jakieś rady, tylko zapytałam do ilu lat mozna miec szczeniaczki zeby mojemu psu się nic nie stało. Pozatym wiem jakie to są koszty bo troche siedze na internecie i czytam. Pozatym poświęcam mojej suczce dużo czasu i sądze, ze jest szcześliwa.[/quote]
nie otrzymasz konkretnej odpowiedzi, bo po prostu nikt z nas tutaj nie rozmnaza psów bez uprawnień, chcesz nacieszyc sie maluchami, wez z schroniska tam trafiaja całe mioty szczeniąt, ktore szybko padają na rózne choroby u Ciebie w domu maja szanse na normalne życie i znalezienie nowych opiekunów..

poza tym po co ciąza u Twojej suki? dla psa to obciążenie, ona nie musi miec szczeniat, ona tego w ogole nie potrzebuje... wiec po co?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Masz sukę z papierem? Jedz na te cholerne 3 wystawy, skoro ją kochasz poświeć jej czas i uwagę. Zdobądź uprawnienia hodowlane. Sprzedaj szczeniaki ludziom ODPOWIEDZIALNYM ! Proste.
No chyba, że suka ma w metryce wpis "niehodowlana", który mówi sam za siebie.
Rozmnażanie psów, które wcale nie muszą być chore mogą być jedynie nosicielami chorób to OKRUCIEŃSTWO!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anusia0409']No i super. Sory, że tak powiem ale zaba14 po co się udzielasz skoro nie znasz odpowiedzi? Ja nie proszę Cię o żadną rade. A no chciałabym ponieważ chce jednego dla siebie, moja siostra też chce. Wiem że duzo psów jest w schroniskach ale ja wole aby to moja suka je urodziła. Już wcześniej chciałam, tylko zastanowiło mnie to do ilu lat najpóźniej, żeby jej sie nic nie stało.[/quote]

no to są domy dla dwóch szczeniąt. a jeżeli urodzi Ci się ich 10?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anusia0409']. A chętnych na szczeniaczki juz mam[/quote]

[quote name='anusia0409']A no chciałabym ponieważ chce jednego dla siebie, moja siostra też chce[/quote]

Ile masz tych chętnych?

To ja też chcę, ja też! I moja mama i babcia, też lubią słodkie puchate kuleczki:cool1: jeszcze popytam koleżanek, ale [B]na pewno[/B] się zgodzą...

A jak nam coś nie wypali, to [B]na pewno[/B] się znajdą inni chętni..:cool1:

A [B]w ostateczności[/B] Ty i Twoja siostra przecież chcecie po jednym, więc jak będzie kilka nadprogramowych to też [B]gdzieś się je upchnie[/B], prawda? :razz:
Jak lubicie pieski, to czy to będzie 1 więcej czy 8, co za różnica, przecież są takie słitaśne...:cool1:

[quote name='anusia0409']tylko zapytałam do ilu lat mozna miec szczeniaczki zeby mojemu psu się nic nie stało[/quote]

Takiej gwarancji nikt Ci nie da, niezależnie od wieku suki. Ryzyko jest zawsze.

Link to comment
Share on other sites

Odpowiedz jest banalnie prosta .. wystarczy troche znac się na psach, ale mnie osobiscie rozród nie interesuje... :roll: udzielam się, bo myslałam że mamy do czynienia z madra i rozwazna osoba, a widze ze łatwiej rozmnozyc sobie suke niz wydac 1500 na szczeniaka od hodowcy... :roll:

a z drugiej strony jesli Ci tak zalezy, dlaczego nie wystawisz swojej suni na wystawach? wystarcza bodaje trzy wystawy.. jedna chyba tylko miedzynarodowa... oceny bdb łatwiej niz u samca... koszty tez nie sa diametralnie duże... robiłas badania suni pod wzgledem serducha, dysplazji/ czy ona w ogole nadaje sie do rodzenia?

Link to comment
Share on other sites

Dobra skończcie ten temat. Nie potrzebuje od was tych wszytskich rad bo i tak wszyscy piszą to samo. I to nie jest powiedziane, że będą te szczeniaki, pisałam ze sie zastanawiam. I pytałam o wiek nic wiecej, i to moja sparawa bamboo komu je oddam a nie Twoja i Ty się tym nei martw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anusia0409']Dobra skończcie ten temat. Nie potrzebuje od was tych wszytskich rad bo i tak wszyscy piszą to samo. I to nie jest powiedziane, że będą te szczeniaki, pisałam ze sie zastanawiam. I pytałam o wiek nic wiecej, i to moja sparawa bamboo komu je oddam a nie Twoja i Ty się tym nei martw.[/quote]

zastanów się dlaczego piszą to samo :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie miałaś potrzeby wystawiania suki, ale potrzebę rozmnażania już masz tak? :angryy:
Wiesz co to jest? PSEUDOHODOWLA.
-------------------------------------------------
Zadałaś pytanie, ok. Odpowiedzieliśmy na nie. A jeżeli liczyłaś, że trafisz tu entuzjastów Twoje pomysłu, to przykro mi, ale zawiedziemy Cię i zapewne inne fora, na których udzielają się psiarze, również zawiodą.
Zbyt dużo widzieliśmy psów zdychających w męczarniach, zbyt wiele ludzkiej głupoty, przez która cierpią niewinne psy poznałam i odczułam na własnej skórze.
Jeżeli Twoja suka jest zdrowa, to co stoi na przeszkodzie pojechać na wystawy? Za dużo czasu? A może zbyt wiele wysiłku to kosztuje? Albo za wysokie wymagania?
Lepiej szybko i bezboleśnie, prawda?
Tyle tylko, że później owocami tego wesołego rozmnażania zajmujemy się MY, TU na dogomanii szuka im się lepszych domów, ratuje od śmierci. Ale jakie to ma znaczenie, ważne, że TY masz swojego wymarzonego szczeniaczka...

Link to comment
Share on other sites

Zrób uprawnienia, skoro Ci tak zależy...

Wszyscy mówią to samo, bo na dogomanii nie popieramy pseudo... :roll:
Też kocham Alaskany, bo są piękne, ale nie kupie takiego psa, bo wiem, ze nie podołam jego wymaganiom! Twoim znajomi wiedzą, co to znaczy mieć malamuta?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anusia0409']Dobra skończcie ten temat. Nie potrzebuje od was tych wszytskich rad bo i tak wszyscy piszą to samo. I to nie jest powiedziane, że będą te szczeniaki, pisałam ze sie zastanawiam. I pytałam o wiek nic wiecej, i to moja sparawa bamboo komu je oddam a nie Twoja i Ty się tym nei martw.[/quote]

a nie zastanawia Cie to, że jak kazdy tak prawi to cos w tym jest? kazdy z nas lubi szczeniaczki, ale wiesz ile z nich umiera w schronisku? bo nie znalazły domu, a ich małe ciałka sa tak bezradne że łapia wszystko co się da i umierają w męczarniach.. to smutne nie uwazasz? a to nie wazne czy to malamut, czy kundel kazde z nim ma prawo GODNIE życ... każde z nich potrzebuje miłości, opieki...

Nie masz potrzeby wystawic suni, ale dlaczego? Może to Cie wciągnie, może rozmnozysz ją z naprawde DOBRYM reproduktorem który ma wspaniałe geny ! nie pomyślałaś o tym? zostaw u siebie szczeniaka, ale po naprawde DOBRYM psie, może kto wie.. bedziesz chcec mieć własna hodowle i tak byłoby zdecydowanie lepiej wtedy dowiesz sie ze szczeniaki to ogromna opieka i to tylko i wylacznie ty powolujesz je na swiat i do konca ich dni jestes po czesci za nie odpowiedzialna... pomyśl to.. przestudiuj... ile obecnie Twoja sunia ma lat??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14'] bo nie znalazły domu, a ich małe ciałka sa tak bezradne że łapia wszystko co się da i umierają w męczarniach.. to smutne nie uwazasz? [/quote]


A wiele z nich, nie znalazło domów, bo miejsce zajeły im słodkie psiaczki ktore urodzila suka znajomych/rodziny. :roll:

To przerażające, że a naszym społeczeństwie widać tak wiele socjopatycznych zachować :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='***kas']Zbyt dużo widzieliśmy psów zdychających w męczarniach[/quote]

Psy nie zdychają.

-----

Tutaj nie znajdziesz entuzjastów swojego pomysłu.
Tutaj wszyscy są zapatrzeni na akcję R=R.
Tutaj część działa aktywnie na rzecz psów w potrzebie.
Tutaj wielu zdaje sobie sprawę z tego, ile psów przebywa w schroniskach - w tym husky, czy alaskanów.
Nie lepiej adoptować?

Link to comment
Share on other sites

A ja się zastanawiam jak osoba, która nie ma podstawowej wiedzy na te tematy poradzi sobie w razie ewentualnych komplikacji...

Jakiś taki dziwny tok rozumowania tutaj- jak teraz rozmnoży to beee, zła, niedobra, pseudo, szczeniaki w schroniskach, odpowiedzialność za kolejne pokolenia..

Ale jak zrobie te "cholerne 3 wystawy do uprawnień" to już będzie "sprzedawała na czysto" :diabloti:

Nikt z Was nie wpadł, że te "cholerne" uprawnienia nie czynią z właściciela hodowcy, dbającego o rozwój rasy i nie wkładają mu do baniaka ogromnej wiedzy jaka potrzebna jest do prowadzenia suki w ciąży i odchowu szczeniaków :roll: Czy to może jakieś czary, a ja nic nie wiem :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Zmieni się chociażby to, że jadąc na te "cholerne" wystawy łyknie trochę psiego świata,być może przemyśli ta kwestię miliard razy, przejrzy na oczy. (przynajmniej taką mam nadzieję)

Rozważania nt. DOBRYCH hodowli to inna kwestia. I nie jest to bezmyślne zapatrzenie się w r=r. Nie można w kilku postach wyjaśnić całego sensu istnienia hodowli, opisać wszystkiego co dot. sposobu hodowania jak i celowości tego. A już na pewno nie mi o tym dywagować bo nigdy hodowcą nie byłam i zapewne nigdy nie będę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...