Jump to content
Dogomania

czy to jest owczarek belgijski??


Murka

Recommended Posts

Mam pytanko do znawców belgów.

Została zaleziona sunia w fatalnym stanie (skóra i kości, bez sierści itp).

Obecnie jest otoczona opieką weterynaryjną w schronisku na Paluchu i jej stan sie znacznie poprawia. Osoba, która ją znalazła codziennie wychodzi z nią na spacery i szuka suni domu. Podejrzewamy, że jest to owczarek belgijski. Proszę o opinie. Bo choć sunia miałaby dużo większe szanse będąc belgiem, nie chcemy nikogo wprowadzać w błąd. Może to tylko kundelek?

Oto jej fotki (ma jeszcze ubytki w sierści i jest bardzo chuda):

suczka_warszawa_3.jpg

suczka_warszawa_2.jpg

66714016-Suczka3.jpg

Link to comment
Share on other sites

:cry: :cry: :cry:

co za biedne zachudzone stworzenie

ręce opadają i za serce ściska jak sie ogląda co może zrobić człowiek...

Azir, gdzie jesteś? Czy tą bidulkę można podciągnać pod belga?

Rzeczywiście wtedy miałaby większe szanse...

Link to comment
Share on other sites

To nie jest maliniak, w żadnym wypadku. Ona ma takie tervuerenie spojrzenie, zupełnie jak mój Azir, kolor zresztą też i nawet czarną maskę! Ale nie ma szaty, ciekawe, czy jest to wynik jej niedożywienia i ogólnego wyniszczenia? Może trzeba jej podać coś na sierść. Kiedyś na wystawie spotkałam sunię belga, też nie miała szaty. Dostała ocenę bardzo dobrą. W końcu nie każdy pies musi być championem. Sądzę, że mogłaby robić za belga, jeśli miałoby to jej pomóc znaleźć dom. Dobrze jej z oczy patrzy, kochana sunia.

W mojej dzielnicy chodzi kobieta z psem, którego uważa za groenandela. A on ma tylko czarny kolor sierści.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Inaczej wygląda wypas na wystawie, a inaczej zagłodzony bidulek.

Ostatnio zresztą ktoś z miną znawcy dziwił, się, czy taki kolor jak ma mój pies jest dopuszczalny. (A jest, rzecz jasna). Jak miałam kaukazkę to ludzie bez pojęcia dziwowali się, że głowa za mała. Bo widzielie kiedyś psa co miał łeb jak sklep i myśleli, że każdy kaukaz to potwór. A sędziowie na wystawach pisali: typowa sucza głowa. No bo "znawca" nawet nie wpadł na pomysł, że mój mocno zbudowany pies nie ma jajek i jest suką :wink: .

Jak się ustawi dziesięć psów tej samej rasy, i tak będą się od siebie różnić. Sędzia decyduje, jaki typ psa preferuje.

Sunie można podciągnąć pod belga, nie od razu musi zostać zwycięzcą rasy :wink: . Kiedyś na wystawie widziałam tervuerenią dziewczynkę, która niewiele różniła się od tej ze zdjęć. Fakt, że nie wygrała, ale i niestala zdyskwalifikowana.

Link to comment
Share on other sites

Witam! To rzeczywiście jest tervueren, choć na championa szans bym jej nie dawał. Co do włosa, to wierzcie mi na słowo, czasami nawet bardzo zadbana suka po odchowaniu porządnego miotu wygląda niewiele lepiej! Trochę mało ma czerni, ale wygląda mi na młodego zwierzaka, a "wiórki" ciemnieją z wiekiem. A tak swoją drogą, to chciałbym dorwać jej właściciela - chyba prezentowałby się jeszcze gorzej!

Trzymam kciuki, aby znalazła odpowiedni dom i kochającego właściciela!

Marek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Murka, dla tej suni jest miejsce.

Nie jest to kochajacy dom , a raczej stala praca. A to belgowi powinno odpowiadac chyba.

Strozowanie w remizie strazackiej, gdzie non stop sa ludzie. Kojec + plac + plac cwiczen dla psa. Bo to remiza ze strazakami od psow poszukiwawczych. Znaja sie na psiakach- krzywdy by nie miala. Tylko, ze nie jest to "kochajacy dom". Daj znac, czy to odpowida opiekunowi psa, bo moze wolalaby dla belguni kochajacych wlascicieli?

Prosze o info.

Pozdrawiam

maciachowa a tutaj zalogowana jako Kola :-)

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie, wygląda na tervika... zabiedzona sunia i dlatego jej sierść bardziej przypomina maliniaka.

Z tą reminą, to SUPER pomysł!!! Będzie miała jak w raju - opiekunów znających się na psach no i tor przeszkód. Cóż więcej belgowi do szczęścia potrzeba? NIc :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Wiem, że obiecałam zdjęcia i najprawdopodobniej uda mi się je umieścić je jeszcze przed świętami :) Właśnie dzwoniła siostra i mówi że wysłała pokaźną partię (postaram się szybko zeskanować) Nie będę Wam opisywać jak Chila wygląda bo zobaczycie sami - ja widziałam w zeszłym tygodniu i nadal jestem w szoku, że po 6 tygodniach leczenia (fakt że bardzo intensywnego) mogą być aż takie efekty!!! Dobra nie gadam już nic więcej po prostu postaram się jak najszybciej wkleić fotki. :)

ps. acha sunia okazała się jednak prawie maliniakiem :wink: , a charakter ma rewelacyjny, spokojna, przyjazna, ufna, czysta i zakochana we właścicielach bez pamięci! Kurcze cieszę się!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...