Jump to content
Dogomania

SILESIAŃSKIE Dzieci- Musimy pomóc w dorastaniu i w znalezieniu domków dla nich!


amikat

Recommended Posts

  • Replies 261
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cytuje

[I]v[COLOR=black][FONT=Verdana]Państwo pojechali oczywiście z sunia zaraz po adopcji (po 2 dniach) do lekarza , żeby zbadać prosilaktycznie i na sterylizacje sie umówić........[/FONT][/COLOR]
[/I] [COLOR=black][FONT=Verdana][I]W klinice sunie badała pani doktor "leworęczna" . Powiedziala ze nie ma potrzeby sterylizować od razu - niech suczka sie zadomowi i wtedy[/I]....



to się zadomowiła ......na maksa ..tylko ja sie boje aby państwo nie stracili cierpliwości ..jest co robic przy tylu szczeniorkach :shake:
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

może skupmy teraz swoje wysiłki na szukaniu domów i pomocy tym ludziom ok? szkoda energii na bicie piany :shake:
Aneta pamietasz jak wspominałam o materacu? czy on sie jakos przyda dla szczyli? może do wyłozenia tej klatki? bo przeca leją, sraja a ilez mozna prać... to będzie można potem wywalic jak przesiąknie. mam tez ręczniki, powłoczki, kocyki. napisz konkrety - jaka pomoc jeszcze potrzebna na juz a jaka w perspektywie czasowej.

Link to comment
Share on other sites

To bicie piany jak mowisz, ale znów będzie kolejna akcja, zostanie wydana niesterylizowana suka i znow znajdzie się jakis wet cwel i znów bedziemy szukac domu kolejnym szczniakom- może zamiast rozdawac bonów na darmowa sterylke prościej byłoby sterylizować dorosłe suki PRZED akcja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klementynkaa']może skupmy teraz swoje wysiłki na szukaniu domów i pomocy tym ludziom ok? [/quote]
Mozna zostawic suni JEDNEGO szczeniak a nie PIEĆ!!:angryy::angryy::angryy:

Nie mam pretensji do tych Panstwa tylko do tych co sie nazywaja" pomagamy biednym, bezdomnym zwierzetom"!!! ONI sa od tego aby ta Pania teraz przekonac, ze tyle jest psich nieszczesc, ze nie mozna pozwolic na to aby one mialy takie zasraane zycie, aby inne musialy umrzec, juz dorosle bo te zajmuja ich miejsce, soory!!
A jak Was stac na 5 szczeniat to ze swoich pieniedzy oplacajcie: odrobaczania, szczepeinia, pozniej kastracje a nie reke wyciągacie do ludzi po kase. ZA głupote SAMEMU trzeba płacic!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klementynkaa']Rybko 39 masz wpływ na działania schronu? chętnie Cie popre w rozmowach!

a teraz zajme sie tym co na JUZ jest potrzebne, ok?[/quote]
Nie rozumiem...czyli nie da się wysterylizować tych kilku suk co mają iść na akcję?
Nie da się tak?
Pytam, może naiwnie....ale to wierzenie ludziom na słowo, że wysterylizują powoli mnie przerasta i nie piszę tego ze złośliwoscia...bo patrząc w przyszłość...hmm jeden pies znajdzie dom na jego miejsce urodzi się nowe pieć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']Nie rozumiem...czyli nie da się wysterylizować tych kilku suk co mają iść na akcję?
Nie da się tak?
Pytam, może naiwnie....ale to wierzenie ludziom na słowo, że wysterylizują powoli mnie przerasta i nie piszę tego ze złośliwoscia...bo patrząc w przyszłość...hmm jeden pies znajdzie dom na jego miejsce urodzi się nowe pieć.[/QUOTE]

Nie da sie, chyba, że znalazłyby sie domu tymczasowe, zgadzące się suki po zabiegu przetrzymać u siebie, aż do znalezienia domków - no bo chyba nikt sobie nie wyobraża wziaśc sukę na 2 tygodnie przed akcją i jak nie znajdzie domu won do schronu, 'bo byłam domem tymczasowym, tylko na czas rekonwalescencji moja droga, teraz won, won, bo nie mam co z tobą zrobić'...

Skąd ja wiedziałam, że pojawi się tutaj ARKA :roll:
Ja myślę, że już zostawienie 5 to duży sukces, oczywiście gdyby był 1 byłoby jeszcze lepiej, no ale nie my o tym decydujemy.
Jednak sadze, że Amikat robiła co mogła i pewnie dalej robi, wiec ARKO proszę powstrzymaj sie od chamskich komentarzy jak kogoś nie znasz, jeśli myślisz, e jesteś jedyna (fundacyjną) osobą, która wie najlepiej i które walczy o zycie zwierząt to sie mylisz, ktoś ‘kiedyś’ mi powiedział (widzisz ‘ktosiu’, słuchałam bardzo intensywnie), ze "niektóre fundacje jak się sformalizują to myślą, ze maja priorytet na rację, ale czy tak jest...", a no właśnie...

Dlatego może zakończmy dyskusje, każdy powiedział co wiedział, każdy poczytał, Amikat i Jotka pewnie robią co mogą...

Link to comment
Share on other sites

Bounty, dobrze napisałaś ;) mnie też oburzyły słowa Arki...to niegodziwe i chamskie krytykować tak osobę, o której nie ma się zielonego pojęcia, tego, co robi dla zwierząt :angryy: także Arko odpuść sobie i przestań znowu mącić :angryy: bo Ty to potrafisz najlepiej :angryy:

I jeszcze jedno: dzięki akcjom w SCC udało się przeprowadzić wiele udanych adopcji, więc z łaski swojej nie krytykuj wszystkiego pod kątem jednego przypadku :angryy: Ty nie organizujesz tego, nie uczestniczysz, więc się może nie wypowiadaj :angryy: póki co schronisko nie ma warunków na robienie sterylizacji. kastracji i trzymanie psów w schronie i chyba jesteś w stanie zauważyć, że gdyby nie adopcje w scc to wiele psów nadal by siedziało w schronie...także zamilcz! bo nie chce mi się tych bredni słuchać :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BoUnTy']Nie da sie, chyba, że znalazłyby sie domu tymczasowe, zgadzące się suki po zabiegu przetrzymać u siebie, aż do znalezienia domków - no bo chyba nikt sobie nie wyobraża wziaśc sukę na 2 tygodnie przed akcją i jak nie znajdzie domu won do schronu, 'bo byłam domem tymczasowym, tylko na czas rekonwalescencji moja droga, teraz won, won, bo nie mam co z tobą zrobić'...

Skąd ja wiedziałam, że pojawi się tutaj ARKA :roll:
Ja myślę, że już zostawienie 5 to duży sukces, oczywiście gdyby był 1 byłoby jeszcze lepiej, no ale nie my o tym decydujemy.
Jednak sadze, że Amikat robiła co mogła i pewnie dalej robi, wiec ARKO proszę powstrzymaj sie od chamskich komentarzy jak kogoś nie znasz, jeśli myślisz, e jesteś jedyna (fundacyjną) osobą, która wie najlepiej i które walczy o zycie zwierząt to sie mylisz, ktoś ‘kiedyś’ mi powiedział (widzisz ‘ktosiu’, słuchałam bardzo intensywnie), ze "niektóre fundacje jak się sformalizują to myślą, ze maja priorytet na rację, ale czy tak jest...", a no właśnie...

Dlatego może zakończmy dyskusje, każdy powiedział co wiedział, każdy poczytał, Amikat i Jotka pewnie robią co mogą...[/quote]

A dlaczego nie spisano umowy ,ze w razie miotu ,to zostanie ten miot uspiony???W czym byl problem .Suka nie byla wysterylizowana ,wiec ryzyko bylo ,prawda??
Taki sukces jak ty twierdzisz , to dla mnie porazka . Nastepne 5 psiakow bezdomnych .Jeden psiak ma dom ,ale 5 juz rosnie i jaki to sukces???

A co ciebie dziwi ARKI obecnosc tu ?? Za czym ARKA stoi???? Za aborcjami ,za sterylkami ,za usypianiem slepych miotow , bo tej nedzy w swiecie bezdomnych zwierzat nigdy nie zmienimy .

Link to comment
Share on other sites

Rybka_39 Ja na to nic nie poradze że ludzie biorą szczeniaki..Dlaczego szukam domów dorosłym psiakom? Bo wiem że szczeniaki znajdą szybko dom..
Na DT wezme jakiegoś psiaka ale gdy bedę miała wolne. Teraz niestety całymi dniami nikogo nie ma a pies nie nauczony i w domu sika i nie będzie tyle sam siedział..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BoUnTy'][B]Nie da sie[/B], chyba, że znalazłyby sie domu tymczasowe, zgadzące się suki po zabiegu przetrzymać u siebie, aż do znalezienia domków - no bo chyba nikt sobie nie wyobraża wziaśc sukę na 2 tygodnie przed akcją i jak nie znajdzie domu won do schronu, 'bo byłam domem tymczasowym, tylko na czas rekonwalescencji moja droga, teraz won, won, bo nie mam co z tobą zrobić'...[/quote]
Da sie, trzeba w schronisku wygospodarowac miejsce dla suk po sterylizacji. I jesli schronisko nie ma pieniedzy na sterylki zorganizowac trzeba zbiorki na sterlki TYLKO!
[quote]
Skąd ja wiedziałam, że pojawi się tutaj ARKA :roll: [/quote]

No i dobrze wiedzialas. Ci co nie mają odwagi "prosto w twarz" Wam powiedziec/napisac co mysla o takiej "dzialalnosci' podsylaja mi linki, proste!

Nie ma takiej sily aby ktokolwiek sledzil wszystkie wątki, to chyba jasne.:evil_lol:
[quote]
Ja myślę, że już zostawienie 5 to duży sukces, oczywiście gdyby był 1 byłoby jeszcze lepiej, no ale nie my o tym decydujemy. [/quote]

Ludzie maja miec prawo byc nieswiadomi ogromu nieszczesc psich ale WY jestescie swiadome i to Wasza rola ich USWIADOMIC i przekonac, ze 5 szczeniat nowonarodzonych to o 4 zaduzo!!
[quote]
Jednak sadze, że Amikat robiła co mogła i pewnie dalej robi, wiec ARKO proszę powstrzymaj sie od chamskich komentarzy jak kogoś nie znasz, jeśli myślisz, e jesteś jedyna (fundacyjną) osobą, która wie najlepiej i które walczy o zycie zwierząt to sie mylisz, ktoś ‘kiedyś’ mi powiedział (widzisz ‘ktosiu’, słuchałam bardzo intensywnie), ze "niektóre fundacje jak się sformalizują to myślą, [B]ze maja priorytet na rację[/B], ale czy tak jest...", a no właśnie...
[/quote]

Nie chodzi o racje tylko o [B][U]SKUTECZNĄ i MĄDRĄ[/U][/B] pomoc zwierzetom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Ty zamilcz i nie sluchaj tylko czytaj ZE ZROZUMIENIEM. Jesli suki sa niekastrowane wydawane to taka robot jest "o kant stolu"!!!
A ile suk z tych udanych adopcji urodzi??:roll:[/quote]


Matko i córko, jak Ci to wytłumaczyć tak jak małemu dziecku...schronisko nie ma warunków na przetrzymywanie psów po zabiegach, rozumiesz??? ma podpisaną umowę z kliniką, gdzie są przeprowadzane za darmo sterylizacje. kastracje! ale taki pies nie może wrócić z powrotem do schronu! Do tego domy są sprawdzane po adopcjach! A skoro ludzie są w stanie zając się psami to daj sobie spokój i idź komuś innemu suczyć głowę! bo to jest już nudne!

P.S. Pierwszy raz słyszę, że suki się kastruje...:roll::evil_lol:

Glutofia, brawo :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Bounty, dobrze napisałaś ;) mnie też oburzyły słowa Arki...to niegodziwe i chamskie krytykować tak osobę, o której nie ma się zielonego pojęcia, tego, co robi dla zwierząt :angryy: także Arko odpuść sobie i przestań znowu mącić :angryy: bo Ty to potrafisz najlepiej :angryy:

I jeszcze jedno: dzięki akcjom w SCC udało się przeprowadzić wiele udanych adopcji, więc z łaski swojej nie krytykuj wszystkiego pod kątem jednego przypadku :angryy: Ty nie organizujesz tego, nie uczestniczysz, więc się może nie wypowiadaj :angryy: póki co schronisko nie ma warunków na robienie sterylizacji. kastracji i trzymanie psów w schronie i chyba jesteś w stanie zauważyć, że gdyby nie adopcje w scc to wiele psów nadal by siedziało w schronie[B]...także zamilcz![/B] bo nie chce mi się tych bredni słuchać :mad:[/quote]

Ty zamilcz i nie sluchaj tylko czytaj ZE ZROZUMIENIEM. Jesli suki sa niekastrowane wydawane to taka robot jest "o kant stolu"!!!
A ile suk z tych udanych adopcji urodzi??:roll:

Link to comment
Share on other sites

Niektórzy chyba mają spory problem jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem więc moze nieco pomogę:
Sucz (podobież jak i inne psy) była badana przez weterynarza przed adopcją. Po adopcji również nowi właściciele zgłosili się z sunią do weta nikt nie stwierdził ciąży na 2 tygodnie przed rozwiązaniem. Byłam na tej akcji pamiętam sunię do głowy by mi nie przyszło ze nosi w sobie szczenięta. Co nie zmienia faktu ze niebardzo rozumiem jak mogło to ujść uwadze weta..
Państwo zobowiązali się odchować szczenięta zaszczepić a my pomożemy znaleźć domki. Nie rozumiem o co ten dym . Moze niech niektóre aktywistki rozejrzą się dokładniej dookoła i zaczną od tzw. własnego podwórka : sąsiadów , rodziny , znajomych bo wszędzie istnieje jeszcze durnowaty pogląd iż "suka musi mieć chociaż raz młode" i niech idą się wywnętrzniać tam, bo te szczenięta póki co mają gdzie mieszkać, natomiast inne mioty są wyrzucane wprost na ulicę.
Komentarzy kogoś kto ukrywa się pod nickiem :Arka" nawet komentować nie będę..
Zastanawiam się jedynie, skoro wszystkie takie mądre mające monopol na prawdę wiedzę i bóg wie co jeszcze,to czemu tyle nieszczęścia wokół? Moze zamiast klepać w klawisze po próżnicy wziąć się do roboty, tyle ze zycie zwykle pokazuje ze im więcej ktoś krzyczy i ocenia innych tym mniej robi
amen

Link to comment
Share on other sites

ARKO my chyba się nie rozumiemy, mi ne chodzi o to, że jestem przeciwna eutanazji - poczytaj kilka stron wcześniej, więskzosć głosów jest ZA, ale niestety Amikat choćby się dwoiła i troiła moze tylko próbowac przekonac ludzi, którzy nie są pewnie swiadomi na co się decydują o przmeyślenie tej decyzji - nie możemy ich do niczego zmuszać. Naskoczyłas na Amikat, za to, że nic nie robi, a to nie prawda! Dla mnie sukcesem jest namówienie państwa na uśpienie 5 maluszków - jakby nie bylo, to 5 maluchów mniej, jakoby to nie zabrzmiało - i to nie chodzi o to, co my myślimy, bo my mozemy myślec - ja jestem za tym, zeby zostawic tylko 1 malca, ale jest rozbierznosc miedzy nami, a nowym domkiem suczki - tak jak mówie, my mozemy tylko próbowac wplynąc na decyzję, ale nie mozemy ich zmusić do niej...

ARKO w schronisku nie ma na sterylizacje warunków, urząd nie chce zdaje się wygospodarować miejsca na salę operacyjną - nie ma w ogóle takiego pomieszczenia w schronie, kóre by sie nadało. Warunkiem umowy adopcyjnej jest sterylizacja do 30 dni od adopcji i jest dołączony kupon na darmową sterylizację, to wszytsko co da sie na chwile teraźniejsza zrobić - moze to sie zmieni...


[QUOTE]Nie ma takiej sily aby ktokolwiek sledzil wszystkie wątki, to chyba jasne.[/QUOTE]

Ufff... uspokoias mnie, juz na jezyk cisło mi sie 'gdzie pan bóg nie moze, tam ARKĘ pośle' :D Juz się bałam, że ty sama tak na dogo wyszukujesz wszytskie te wątki, zajadasz korzonki, albo zupki z torebki i nocami nie spisz, w końcu dogo małe nie jest ;P

[QUOTE]Nie chodzi o racje tylko o SKUTECZNĄ i MĄDRĄ pomoc zwierzetom.[/QUOTE]

Uwierz mi, że jest nas tutaj spora grupa, co widać na naszych akcjach, ale sa tez sytuacje takie jak ta - niezależne. Każdy robi co może, ale samo 'chcieć' czasami nie wystarcza ;) Dobrymi chęciami piekło wybrukowane, dlatego prosiłabym o zaprzestanie dyskusji, kazdy już wie, jakie są zdania - 98% jest za zostawieniem 1-2 małych, no ale tak jak mówie - to nie nasza decyzja, a Amikat jest wspaniałą osobą, która robi wiecej niz połowa dogomaniaków...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Ty zamilcz i nie sluchaj tylko czytaj ZE ZROZUMIENIEM. Jesli suki sa niekastrowane wydawane to taka robot jest "o kant stolu"!!!
A ile suk z tych udanych adopcji urodzi??:roll:[/quote]
to są suki ze schroniska, gdzie mają po zabiegu wrócić?? Do tego błota i gnoju? Do tych innych psów walczących o żarcie?Nawet nie mamy gwarancji ze akurat ta sucz czy inna znajdzie dom w danym miesiącu
Idz może siać zamęt gdzie indziej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek'][B][SIZE=3]Dlaczego nie uwzgledniono w umowie adopcyjnej punktu uspienia slepego miotu w razie ciazy??????To ani nie kosztuje , ani problemow nie stwarza.[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]Wiec???[/SIZE][/B][/QUOTE]

Bo umowa jest schroniskowa, i na nią nie mamy wpływu...
Nie wiem jak to działa, ale chyba nową umowe musiałby zatwierdzać Urząd miasta, na co też nie mamy wpływu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Glutofia']Komentarzy kogoś kto ukrywa się pod nickiem :Arka" nawet komentować nie będę..
Zastanawiam się jedynie, skoro wszystkie takie mądre mające monopol na prawdę wiedzę i bóg wie co jeszcze,to czemu tyle nieszczęścia wokół? Moze zamiast klepać w klawisze po próżnicy wziąć się do roboty, tyle ze zycie zwykle pokazuje ze im więcej ktoś krzyczy i ocenia innych tym mniej robi
amen[/quote]

Nie mam zamiaru nawet ukrywac sie pod nickiem i nie ukrywam. To "robote' robie od 10 lat. AKCJE sterylizacji!! A TY???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Matko i córko, jak Ci to wytłumaczyć tak jak małemu dziecku...schronisko nie ma warunków na przetrzymywanie psów po zabiegach, rozumiesz??? ma podpisaną umowę z kliniką, gdzie są przeprowadzane za darmo sterylizacje. kastracje! ale taki pies nie może wrócić z powrotem do schronu! Do tego domy są sprawdzane po adopcjach! A skoro ludzie są w stanie zając się psami to daj sobie spokój i idź komuś innemu suczyć głowę! bo to jest już nudne!

P.S. Pierwszy raz słyszę, że suki się kastruje...:roll::evil_lol:

Glutofia, brawo :lol:[/quote]

Sterylka wczesniej to bylo co innego .
Kastracja ,to usuniecie macicy i jajnikow .W tej chwili robi sie kastracje ,ale nadal mowi sie na to sterylka , bo sie juz tak utarlo .
A wogole to naprawde bardzo smieszne co napisalas , bardzo smieszne .:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']
P.S. Pierwszy raz słyszę, że suki się kastruje...:roll::evil_lol:
[/quote]
No i widzisz' rzucasz sie jak pchla na szpagacie' i nawet sama nie wiesz o czym rozmowa. [B]TAK, SUKI SIE KASTRUJE i psy tez sie KASTRUJE!! [/B]

[QUOTE]
Matko i córko, jak Ci to wytłumaczyć tak jak małemu dziecku...schronisko nie ma warunków na przetrzymywanie psów po zabiegach, rozumiesz??? ma podpisaną umowę z kliniką, gdzie są przeprowadzane za darmo sterylizacje. kastracje! ale taki pies nie może wrócić z powrotem do schronu! [/QUOTE]
I tu znow bzdury pleciesz. Zapoznaj sie z dzialnoscią innych schronisk, jak inni to rozwiązuja(schroniska) a bedziesz wiedzial. DA SIE!!!Nie klep w tą klawiature tylko pojezdzij po schroniskach,zapytaj, zobacz!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Glutofia']Zacznijmy się moze licytowac kto robi więcej.
Godne pożałowania...
na tym kończę dyskusję[/quote]


Ponowie pytanie ,dlaczego w umowie nie ma punktu o uspieniu slepego miotu ,skoro u was ciezko z mozliwosciami kastracji??Tym bardziej powinniscie to miec .Tym razem juz sie nic nie zmieni ,ale na przyszlosc .Dla dobra tych zwierzat ,przemyslcie ten punkt .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...