Jump to content
Dogomania

Jak namówić.. Mocne argumenty


alwisia

Recommended Posts

Dzięki wszystkim za odpowiedz!
Macie dużo racji, ale przeciesz jest wiele osób mająch psy w moim wieku...
Jak narazie się wstrzymam, bo wczoraj gadając z mamą, padło kategoryczne NIE.
No cuż... jednak się nie zniechencam.
Co do rybek, to więkrzość robi tata, nie jestem w stanie dzwignąc akwarium z wodą do umycia...
Ja chciałabym małego psa. Możecie mi dokładnie wypisać co bym musiała robić??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 292
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agneska']
Ja chciałabym małego psa. Możecie mi dokładnie wypisać co bym musiała robić??[/QUOTE]

Kupować i przynosić jedzenie
Karmić
Wychodzić na dwór kilkanaście razy w ciągu doby (szczeniak)
Po każdym spacerze wyskubywac z psa kleszcze
Sprzątać kupy, siki, wymiociny, poniszczone przedmioty, skubać tony sierści z ubrań i mebli
Szczotkować, dbać o oczy, uszy, zęby
Chodzic do weterynarza na szczepienia, odrobaczanie, w razie choroby opiekować się psem
Zapewniac ruch, niezależnie od pogody znaleźć minimum(!) godzinę dziennie, żeby psa wybiegać
Wychowywać psa właściwie bez przerwy w czasie codziennego życia
Borykać się z problemami wychowawczymi, niekiedy dość mocno utrudniającymi życie

Pewnie jeszcze o czymś zapomniałam :evil_lol:

Ogólnie pracy, pochłoniętych pieniędzy i czasu jest 100 razy więcej niż przy śwince morskiej (miałam i świnkę kiedyś, wiec mam porównanie).


Wiek nie jest argumentem, ja mając 12 lat robiłam wszystko przy dość sporym psie - rodzice nie było mowy żeby mi pomogli, bo pies był mój; jedynie uczestniczyli w kosztach; a są i osoby, które do końca życia nie dorosną do opieki nad zwierzęciem czy dzieckiem...

Link to comment
Share on other sites

OK. Rozumiem, ale twierdze, że pies coś daje, a takie rybki czy świnka morska patrzą się na ciebie i nic. Naprawde twierdze, że można mieć radochę ze spacerków, czy ze szkolenia. Z wymieniania wody w akwarium już mniej...
A co do rodziców, to proszę doradzcie jak ich namowić. To nie jest łatwe, choć dziś udało mi się wymusić od taty opowiadnie o jego 3 pieskach, a mama skapneła się że nadmiernie pomagam i pyta się ile jeszcze tak mogę, i co mi się szybciej znudzi, pies , czy sprzątanie...
Nie wiem co o tym sądzić... Jakieś rady?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agneska']OK. Rozumiem, ale twierdze, że pies coś daje, a takie rybki czy świnka morska patrzą się na ciebie i nic. Naprawde twierdze, że można mieć radochę ze spacerków, czy ze szkolenia. Z wymieniania wody w akwarium już mniej...
A co do rodziców, to proszę doradzcie jak ich namowić. To nie jest łatwe, choć dziś udało mi się wymusić od taty opowiadnie o jego 3 pieskach, a mama skapneła się że nadmiernie pomagam i pyta się ile jeszcze tak mogę, i co mi się szybciej znudzi, pies , czy sprzątanie...
Nie wiem co o tym sądzić... Jakieś rady?[/quote]

Świnka morska nic nie daje? Hm... to trzeba było zastanowić się przed jej wzięciem,co ona daje czy nie daje... Jak ktoś umie to i z chomikiem się może bawić :eviltong:

Musisz pokazać, że jesteś odpowiedzialna, bo jak na razie to u mnie przez biedną świnkę byłabyś raczej na wątpliwej pozycji ;)

Pies to nie chwilowa zachcianka, zbyt dużo psów do adopcji to "znudzone zabawki. Przemyśl, czy naprawdę chcesz psa, czy stać Cię na niego, czy utrzymywali by go rodzice, czy dokładałabyś się do kosztów ze swojego kieszonkowego itd. czy masz czas na szkolenie, zabawę i wszystkie te obowiązki co masz wypisane powyżej... Sama siebie zapytaj czy to dobry czas na psa, bo nikt obcy Ci tego nie powie... :roll:

[B]magda_boston[/B], zależy od sytuacji, bo rodzice są naprawdę różni, ciężko doradzić "przyprowadzić/nie przyprowadzić"...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agneska']A co ze mną ?? proszę o pomoc! Co mam robić??[/quote]

a umiesz czytać? bo już dostałaś parę porad a w kółko jęczysz :roll:

gdybyś się cofnęła choćby o kilka stron, zobaczyłabyś, co robiły inne dziewczyny - wychodziły CODZIENNIE na spacery "z psem" :evil_lol:, zaczęły bardziej pomagać w domu (gdy się ma psa raczej trzeba sprzątać częściej niż zwykle)...

interesuje Cię jakaś konkretna rasa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agneska']Mam dom z ogrodkiem, mam gdzie wychodzić, ale wolałabym małego/średniego psa.
Co byście mi polecili ?
Najlepiej, żeby miał wlosy, nie sierść (alergicy) i był łatwy do szkolenia ( nie mam wprawy w szkoleniu, tylko teorie).[/quote]

aktywny, mało aktywny, średnio aktywny? masz alergię na psa?

od wyboru rasy jest inny temat, gdzie dogomaniacy doradzają :cool3:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f25/jaka-rase-mam-wybrac-vol-2-a-124223/index120.html#post12161742[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja nie sprowadze psa. Uważam, że skoro ma być domownikiem, to cała rodzina musi się zgodzić. Może wybrać rasę ?? Cobyście mi radzili ?
Mam dom z ogrodkiem, mam gdzie wychodzić, ale wolałabym małego/średniego psa.
Co byście mi polecili ?
Najlepiej, żeby miał wlosy, nie sierść (alergicy) i był łatwy do szkolenia ( nie mam wprawy w szkoleniu, tylko teorie).

Link to comment
Share on other sites

magda_boston
Zacznijmy od tego, że jeżeli nie jesteś osobą pełnoletnią, to żadna hodowla Ci psiaka nie sprzeda. A już z cała pewnością nie ryzykowała bym sprowadzania psa do domu, bez zgody rodziców.:shake: Tym bardziej, że już jednego oddali. A co będzie, jeżeli znowu pojedziesz gdzieś a pies zostanie? To zbyt duża odpowiedzialność, a kaprys " bo ja chce" niczego dobrego nie wróży. Jeżeli kochasz psiaki, pomóż w schronisku, daj dom tymczasowy jakiejś bidzie, przekonaj rodziców do obecności psa w domu. Nic na siłę, tym bardziej, że będziesz potrzebowała rodziców do opieki nad psem.

Link to comment
Share on other sites

Magdo, wprost przeciwnie! Sama też taka stara nie jestem, ledwo 21l. przekroczyłam:roll:, ale wiesz, przyprowadzenie psa do domu, ot tak, bo ja chce i koniec kropka, nie jest objawem dojrzałości. Udowodnij, że ten pies jest Ci niezbędny do życia tak jak powietrze, Udowodnij, że możesz obejść się bez koleżanek imprez i szaleńczych zakupów, czy co tam dziewczyny robicie.
Ja za względu na psa musiałam zrezygnować z wielu "małych przyjemności" ale zrobiłam to bez mrugnięcia okiem. Moi rodzice nigdy nie protestowali gdy mówiłam o psie, bo wiedzieli, że dam sobie radę. Teraz mam 3 psy:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ja też nie polecam sprowadzania psa, w taki sposób. U nas w rodzinie zawsze moja babcia jest najbardziej przeciw. Zresztą do tej pory uważa, że dwa burki podwórzowe ok ale moje dwie princeski w mieszkaniu w bloku, a teraz jeszcze psi tymczas to przesada i objaw choroby psychicznej. Ale chcąc nie chcac czasem muszę z jej pomocy korzystac. czasem po prostu moja mama wyjeżdża, ja też gdzieś jade i wtedy wszystkie psy lądują u mojej babci. Takie sytuacje ograniczam do minimum/do tej pory zdarzyło się tylko kilka razy w ciągu kilku lat/ ale jednak. Dlatego tolerancja rodziny jest bardzo ważna jeśli nie ciągła to przynajmniej taka, że mogę spokojnie i bez obaw rodzinie psa powierzyc. Choc przyznam szczerze nie lubię tych sytuacji...

Link to comment
Share on other sites

Wierzę w końcu to Twoja rodzinka. Ja nie uznaję sprowadzania psa w taki sposób, choc jakby się zastanowic, wszystkie psy, które teraz mam i które były tylko tymczasowo zjawiały się w domu bez uprzedzenia. Po prostu wchodziłam z psem, albo jesli biegał pod bramą mówiłam, ten pies będzie u nas i oswój się z tym. Zazwyczaj szło na noze, ale górą byłam ja, i to ja decydowałam. Parę razy chcieli mnie z domu wyrzucic, bo najmłodsza w rodzinie to żadnych praw nie mam. Tylko, że ja pełnoletnia jestem, to i niewiele mogą mi zrobic:evil_lol:
Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...