Jump to content
Dogomania

Gazeta Wyborcza - Fabryki psow


shin

Recommended Posts

  • Replies 495
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='shin']No i z powodu pieknej wpadki bardzo milego pana z grupy niestety mamy absolutnie przesr... i do poniedzialku nie ma co na mnie liczyc, bo bede chodzil i miedzynarodowych umow sie na pamiec uczyl, yey~! :loveu:[/quote]


:shithappens:

Spoko, poczekamy (nie mamy wyjścia zresztą:diabloti:), cierpliwości Ci u nas dostatek :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Zapytac nie zaszkodzi. Postaram sie tym zajac juz jutro, jak tylko wroce z uczelni. Trzymac za mnie kciuki, jak zalicze na 4,5 to mam jeden egzamin mniej :evil_lol:

Ok, to nie bede wymyslac nic zbyt skomplikowanego. Ale wydaje mi sie, ze wazne jest ujecie tego, ze np. sterylki w schronach TERAZ sa drogie, ale patrzac w przyszlosc - zaoszczedzi sie kupe kasy. Moze budzet do poslow przemowi, bo wiadomo, ze w sejmie chodzi o dwie rzeczy - kasa i poparcie, nie koniecznie w tej kolejnosci :shake:
Dobrze by bylo, gdyby cale dogo sie w to zaangazowalo, w koncu jest nas prawie 20k, niech to bedzie nawet 10k w miare aktywnych uzytkownikow... bo wiesz, najwiekszym problemem to bedzie wbicie poslom do glowy, ze im sie to moze w jakis sposob oplacic. Nie czarujmy sie - pieski sa 'malo medialne' generalnie, bo co kogo obchodza 'glupie kundle', kiedy mamy takie fajne sprawy jak prywatyzacja szpitali na przyklad...

Btw, mam pytanie do wszystkich - bo wiadomo, ze nie ma sensu pisac o polskim odpowiedniku RSPCA czy czyms, ale co sadzicie o natychmiastowym przepadku zwierzat w momencie, kiedy sa dowody na znecanie sie nad nimi? Bo chyba w tej chwili czegos takiego nie ma, i jesli sie chce pominac sad, to znecajacy sie musi byc na tyle mily, zeby sie zwierzat zrzec, nie?[/quote]

Ocknij się. To po pierwsze.

Po drugie: jak myślisz? Czy komuś, kto znęca się nad zwierzęciem - utrata tego stworzenia sprawi jakikolwiek problem? Bez dodatkowej kary w postaci grzywny? Więzienia? Wkrocz na podwórko rolnika, który trzyma 4-kg psiaka na łańcuchu i daje mu jeść jak ma taki kaprys? I zarządź "odebranie mienia" . Zgadnij jak zareaguje?

Po trzecie: nie żyjemy w USA. Żyjemy w Polsce? Byłeś kiedyś w schronisku? Widziałeś w jakich warunkach przetrzymywane są tam psy?
Gdzie mamy umieszczać psy odebrane z interwencji? W większości przypadków - w schroniskach. Dasz im DOM? No powiedz? Czy dasz DOM jakiemuś psu, który całe życie cierpiał z powodu sadyzmu, głodzenia, bicia i poniewierania przez właścciciela? Dasz? Psu, który boi się własnego cienia, szelestu liści, podmuchu wiatru i ręki, która nie chce go uderzyć. Tylko pogłaskać...
Pewnie w schronisku będą miały michę. Może raz na 2 tygodnie wyjdą z boksu na spacer (jeśli w schronie działąją wolontariusze). Pewnie część zginie w wyniku pogryzienia, niedopilnowania z powodu choroby itd.

Po czwarte: sterylki i kastaracje w niektrórych schronach to chleb powszedni.

Po piąte: zapoznaj się z Ustawą dot. ochrony zwierząt, zanim cokolwiek napiszesz do Panów Posłów.

Po szóste... ten temat jest tak rozległy, że mogłabym pisać przez 2 tygodnie.
Ale nie mogę - bo też mam egzaminy. Dobranoc...
Ps. Jestem z Wami:loveu:!!!
Nie jestem malkontentką, ale idę o zakład, że sprawa umrze tzw. "śmiercią naturalną"...

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że sprawa nie umrze i wystarczy zacząć od zmian w prawie dotyczących rozmnażania psów, zakładania hodowli... !!! Skupmy się na jednym, to moim zdaniem ma sens!!! Wysokie grzywny za rozmnażanie psów bez rodowodu... a jeszcze większe, za przyjmowanie korzyści majątkowych za psy i koty bez rodowodu... Z ogromną przyjemnością doniosłabym na większość pseudohodowców sprzedających na allegro...

(w naszym niby jednym z najlepszych schronisk uśmiercają setki psów rocznie, bo nie ma miejsc, moim zdaniem to w głównej mierze wina pseudohodowców i totalnie nieuświadomionych, nieodpowiedzialnych właścicieli!)

Niech płacą ogromne pieniądze za swoje świadome, bądź nieświadome okrucieństwo!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abrakadabra']
Po drugie: jak myślisz? [B]Czy komuś, kto znęca się nad zwierzęciem - utrata tego stworzenia sprawi jakikolwiek problem? Bez dodatkowej kary w postaci grzywny? Więzienia?[/B] Wkrocz na podwórko rolnika, który trzyma 4-kg psiaka na łańcuchu i daje mu jeść jak ma taki kaprys? I zarządź "odebranie mienia" . Zgadnij jak zareaguje?[/quote]

Myślę, że shinowi chodziło o to, że przepadek zwierzęcia byłby tylko "kropką nad i", a kara finansowa i/lub więzienie to więcej niż oczywiste (niestety na razie nie u nas).
Btw, obiło mi się o uszy, że max. kara finansowa miałaby sięgać 50 tys zł :crazyeye::loveu: Ale by było genialnie! Jednak jakoś nie wierzę, żeby to się udało wprowadzić:shake:

[quote name='Abrakadabra']Po trzecie: nie żyjemy w USA. Żyjemy w Polsce? Byłeś kiedyś w schronisku? Widziałeś w jakich warunkach przetrzymywane są tam psy?
Gdzie mamy umieszczać psy odebrane z interwencji? W większości przypadków - w schroniskach. Dasz im DOM? No powiedz? Czy dasz DOM jakiemuś psu, który całe życie cierpiał z powodu sadyzmu, głodzenia, bicia i poniewierania przez właścciciela? Dasz? Psu, który boi się własnego cienia, szelestu liści, podmuchu wiatru i ręki, która nie chce go uderzyć. Tylko pogłaskać...
Pewnie w schronisku będą miały michę. Może raz na 2 tygodnie wyjdą z boksu na spacer (jeśli w schronie działąją wolontariusze). Pewnie część zginie w wyniku pogryzienia, niedopilnowania z powodu choroby itd.[/quote]

Lądowały by w schronach-to pewne. Ale jaką mamy alternatywę? Zostawić psa na pastwę zwyrodnialca?

[quote name='Abrakadabra']Nie jestem malkontentką, ale idę o zakład, że sprawa umrze tzw. "śmiercią naturalną"...[/quote]

Miejmy nadzieję, że coś drgnie. Też nie chcę krakać, ale...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='viverna']Mam nadzieję, że sprawa nie umrze i wystarczy zacząć od zmian w prawie dotyczących rozmnażania psów, zakładania hodowli... !!! [/quote]

Tak, przede wszystkim trzeba zacząć zwalczać przyczynę obecnego stanu rzeczy, czyli nie produkować bezmyślnie kolejnych psów. Bez tego to walka z wiatrakami.

[quote name='viverna']Niech płacą ogromne pieniądze za swoje świadome, bądź nieświadome okrucieństwo!!![/quote]

Jak nie przemawia do nich cierpienie zwierząt, to z pewnością kasa przemówi:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abrakadabra']Ocknij się. To po pierwsze. [/quote]
Mmm, jak mi milo od razu sie zrobilo :loveu: Ty sie ocknij. Nikt ci kurna nie broni czegos zrobic. Chce ci sie? Nie? To sie ode mnie odwal.

[quote]Po drugie: jak myślisz? Czy komuś, kto znęca się nad zwierzęciem - utrata tego stworzenia sprawi jakikolwiek problem? Bez dodatkowej kary w postaci grzywny? Więzienia? Wkrocz na podwórko rolnika, który trzyma 4-kg psiaka na łańcuchu i daje mu jeść jak ma taki kaprys? I zarządź "odebranie mienia" . Zgadnij jak zareaguje?[/quote]Normalna ty jestes? Pisalem gdzies, ze zabrac psa i poklepac wlasciciela po glowce? Przepadek mienia w trybie natentychmiastowym - zeby zwyrodnialec zwierzecia nie meczyl dalej, a postepowanie dalej niech sie wlecze, skoro w polskich sadach inaczej nie mozna! Ale niech pies przez ten czas nie bedzie ciagle dalej katowany!

[quote]Po trzecie: nie żyjemy w USA. Żyjemy w Polsce?[/quote]Mnie sie pytasz?
[quote]Byłeś kiedyś w schronisku? Widziałeś w jakich warunkach przetrzymywane są tam psy?
Gdzie mamy umieszczać psy odebrane z interwencji? W większości przypadków - w schroniskach. Dasz im DOM? No powiedz? Czy dasz DOM jakiemuś psu, który całe życie cierpiał z powodu sadyzmu, głodzenia, bicia i poniewierania przez właścciciela? Dasz? Psu, który boi się własnego cienia, szelestu liści, podmuchu wiatru i ręki, która nie chce go uderzyć. Tylko pogłaskać...
Pewnie w schronisku będą miały michę. Może raz na 2 tygodnie wyjdą z boksu na spacer (jeśli w schronie działąją wolontariusze). Pewnie część zginie w wyniku pogryzienia, niedopilnowania z powodu choroby itd.[/quote] No swieta racja. O czym ja myslalem. Przeciez lepiej zostawic gwalcona suke tam gdzie jest. Rany boskie, co mi do lba przyszlo, zeby chciec ja odebrac wlascicielowi. Albo taki piesek obdzierany ze skory. No poryty jakis jestem, ze chcialem je odebrac tym szacownym obywatelom.

[quote]Po czwarte: sterylki i kastaracje w niektrórych schronach to chleb powszedni.[/quote]W niektorych. Nie we wszystkich.

[quote]Po piąte: zapoznaj się z Ustawą dot. ochrony zwierząt, zanim cokolwiek napiszesz do Panów Posłów.[/quote]Mam taki zamiar.

[quote]Ps. Jestem z Wami:loveu:!!![/quote]Aha, to to byl taki kop w ryj i jaja w ramach motywacji? Dzieki, diablo mnie zmotywowalas. Az mi sie zachcialo cokolwiek juz dzis robic.
[quote]Nie jestem malkontentką, ale idę o zakład, że sprawa umrze tzw. "śmiercią naturalną"...[/quote]Z takim podejsciem? Nie dziwie sie. W sumie to po twoim poscie zrobilo mi sie najzwyczajniej w swiecie przykro, wiesz? Ze cos czlowiek chce zrobic, i ludzie, ktorzy powinni stac po tej samej stronie barykady sobie przychodza i pluja mi w twarz. Nie dziwie sie, ze kazda inicjatywa prozwierzeca upada, skoro nawet na dogomanii takie do tego jest podejscie. Tak, walnalem wlasnie foszka z przytupem, bo szlag mnie trafil.

Link to comment
Share on other sites

Wasze przepychanki słowne niczego nie wnoszą, a tylko oddalają realne szanse na jakiekolwiek działanie w sprawie. Nie psujcie krwi sobie i innym. Skupmy się na konkretach.

shin radzę edytować powyższy post, bo zostaniesz zbanowany :eviltong: modzi są bezwzględni :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin'] W sumie to po twoim poscie zrobilo mi sie najzwyczajniej w swiecie przykro, wiesz? Ze cos czlowiek chce zrobic, i ludzie, ktorzy powinni stac po tej samej stronie barykady sobie przychodza i pluja mi w twarz. Nie dziwie sie, ze kazda inicjatywa prozwierzeca upada, skoro nawet na dogomanii takie do tego jest podejscie.[/quote]

Spoko, shin :glaszcze: ;)
Damy radę! Fajnie, że masz motywację (masz jeszcze, prawda?:roll:), aby coś zmienić na lepsze. Zrobimy co się da, w końcu jako obywatele tego państwa też mamy coś do powiedzenia, nie?:razz: Im nas będzie więcej, tym większe szanse na sukces. W każdym bądź razie próbować trzeba, niech posłowie wiedzą, że obywatele są żywo zainteresowani zmianami w tej kwestii.
Do boju! :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='viverna']Wasze przepychanki słowne niczego nie wnoszą, a tylko oddalają realne szanse na jakiekolwiek działanie w sprawie. Nie psujcie krwi sobie i innym. Skupmy się na konkretach.[/quote]Istotnie oddalaja. Komu by sie chcialo, z takim podejsciem. I teraz juz chwile ochlonalem, juz nie strzelam focha. Serio pytam - skoro dogomaniacy tak do tego podchodza, atakuja ludzi, ktorym sie chce, jada po nich, to ja przepraszam, jest ktos az takim masochista, zeby cos robic? Rispekt.
Prosilem o pomysly, a nie ostra jazde. I dalej bym prosil - jesli ktos ma jakis konkretny pomysl, nawet jesli jest to drobna rzecz - rzucajcie tu. Moze cos razem madrego wymyslimy. Come on, musi byc cos, co chcecie zmienic.

[quote]shin radzę edytować powyższy post, bo zostaniesz zbanowany :eviltong: modzi są bezwzględni :D[/quote]Nie widze w nim nic niestosownego, poza ew. pytaniem o to, czy autorka jest normalna. Gorsze rzeczy juz widzialem, sam zglaszalem do moderacji - bezwzgledni modzi uznali, ze jechanie po innych jest zabawne, wiec nie sadze, zeby ktos mial do mnie jakies 'ale'.

Bamboo - dzieki za wsparcie. I tak, mam motywacje :evil_lol: Pisanie tego nieszczesnego textu mi nie idzie, ale cos staram sie przy nim dlubac. Przydalby mi sie dzienny koszt wyzywienia psa w schronisku, zeby zrobic szacunkowe obliczenia ile te 100-300zl wydane na sterylke suki zaoszczedzi w jednym miocie, ktorego nie bedzie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']I Pisanie tego nieszczesnego textu mi nie idzie, ale cos staram sie przy nim dlubac. [/quote]

Czyli już coś tworzymy, czy czekamy do tego poniedziałku?:razz:

[quote]Przydalby mi sie dzienny koszt wyzywienia psa w schronisku, zeby zrobic szacunkowe obliczenia ile te 100-300zl wydane na sterylke suki zaoszczedzi w jednym miocie, ktorego nie bedzie :evil_lol:[/quote]

Najlepiej gdyby się wypowiedział ktoś, kto ma doświadczenie tej sprawie. Znamy kogoś takiego? Może jakieś fundacje? Arka, Medor itp?

Druga sprawa-czy bierzemy pod uwagę, jak koszty wyżywienia[B] wyglądają[/B] w praktyce (statystyki), czy jak teoretycznie [B]powinny wyglądać[/B] (marzenia ściętej głowy:p)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Mmm, jak mi milo od razu sie zrobilo :loveu: Ty sie ocknij. Nikt ci kurna nie broni czegos zrobic. Chce ci sie? Nie? To sie ode mnie odwal.

Normalna ty jestes? Pisalem gdzies, ze zabrac psa i poklepac wlasciciela po glowce? Przepadek mienia w trybie natentychmiastowym - zeby zwyrodnialec zwierzecia nie meczyl dalej, a postepowanie dalej niech sie wlecze, skoro w polskich sadach inaczej nie mozna! Ale niech pies przez ten czas nie bedzie ciagle dalej katowany!

Mnie sie pytasz?
No swieta racja. O czym ja myslalem. Przeciez lepiej zostawic gwalcona suke tam gdzie jest. Rany boskie, co mi do lba przyszlo, zeby chciec ja odebrac wlascicielowi. Albo taki piesek obdzierany ze skory. No poryty jakis jestem, ze chcialem je odebrac tym szacownym obywatelom.

W niektorych. Nie we wszystkich.

Mam taki zamiar.

Aha, to to byl taki kop w ryj i jaja w ramach motywacji? Dzieki, diablo mnie zmotywowalas. Az mi sie zachcialo cokolwiek juz dzis robic.
Z takim podejsciem? Nie dziwie sie. W sumie to po twoim poscie zrobilo mi sie najzwyczajniej w swiecie przykro, wiesz? Ze cos czlowiek chce zrobic, i ludzie, ktorzy powinni stac po tej samej stronie barykady sobie przychodza i pluja mi w twarz. Nie dziwie sie, ze kazda inicjatywa prozwierzeca upada, skoro nawet na dogomanii takie do tego jest podejscie. Tak, walnalem wlasnie foszka z przytupem, bo szlag mnie trafil.[/quote]

Czy jestem normalna? Trzymam się w granicach ogólnie przyjętej "normy".
I mieszczę się w granicach krzywej Gaussa.

Nikt mi niczego nie broni robić :) I robię! Od jakiegoś czasu :)

Jeśli Ty masz łeb - nie znaczy, że wszyscy go mają :)

Jeśli masz nikłą i mizerną motywację wewnętrzną - nie miej pretensji do innych, że nie potrafią i nie chcą Cię prowadzić za rączkę...
Działaj. Pisz. Wysyłaj..
A jeśli potrzebujesz wsparcia, to po prostu - powiedz. Jano i wyraźnie. Nie wstydź się... Tylko nie miaucz o jakimś "kopie w ryj' - bo to śmieszne. Sorry - żałosne.:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abrakadabra']Nikt mi niczego nie broni robić :) I robię! Od jakiegoś czasu :)[/quote]I miloby bylo, jakbys przy okazji innym nie przeszkadzala.

[quote]Jeśli masz nikłą i mizerną motywację wewnętrzną - nie miej pretensji do innych, że nie potrafią i nie chcą Cię prowadzić za rączkę...[/quote]Rany, o co ci chodzi? Do czego ty pijesz, bo nawet nie rozumiem...

[quote]A jeśli potrzebujesz wsparcia, to po prostu - powiedz. Jano i wyraźnie. Nie wstydź się... Tylko nie miaucz o jakimś "kopie w ryj' - bo to śmieszne. Sorry - żałosne.:-([/quote]Wiele razy na tym watku jasno i wyraznie prosilem, zeby podrzucac pomysly, bo sam alfa i omega nie jestem, a co dwie glowy to nie jedna, tak?
Co do mojego 'miauczenia' - nie atakuj mnie, to i miauczal nie bede, bo w sumie wpadlas, opierniczylas i szczesliwa sobie poszlas, a ja nie wiem nawet za co oberwalem. Co ja, pies na tradycyjnym szkoleniu jestem?

Btw, z tym wstydem - masz jakis kompleks, czy jakis facet ci krzywde zrobil? Prosic o pomoc to zaden wstyd, i chyba tyle sie tu o nia naprosilem, ze ciezko mi to zarzucic. Za to byloby milo, gdybys zamiast psioczyc, to sama rzucila jakis pomysl.

[quote name='Bamboo ®']Czyli już coś tworzymy, czy czekamy do tego poniedziałku?:razz:[/quote]
Wiesz, sesja. Okna nagle staja sie brudne i trzeba je myc, psa trzeba wyprowadzic na dluuuugi spacer, biurko posprzatac... :evil_lol:

[quote]Najlepiej gdyby się wypowiedział ktoś, kto ma doświadczenie tej sprawie. Znamy kogoś takiego? Może jakieś fundacje? Arka, Medor itp?[/quote]Znajde, wysle PW.

[quote]Druga sprawa-czy bierzemy pod uwagę, jak koszty wyżywienia[B] wyglądają[/B] w praktyce (statystyki), czy jak teoretycznie [B]powinny wyglądać[/B] (marzenia ściętej głowy:p)?[/quote]Wydaje mi sie, ze trzeba jednak podac w praktyce, bo jak powinny wygladac, to sie okaze, ze na psa w schronie sie wiecej daje niz na pacjenta w szpitalu, i zle sie to skonczy :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Proponuję,by każdy przez chwilę pomyślał, po co jakies merytoryczne przemyślenia czy uwagi od razu sprowadzać do wycieczek personalnych? Najwyrażniej i Abrakadabra i Shin mają podobne poglądy, różni ich jedynie koncepcja...a to się da przecież dotrzeć....Rozumiem,że wątek jest po to, by cos fajnego dla zwierząt powstało i że Shin zbiera pomysły...Dobrze by jeszcze było,żeby nie wyważać otwartych drzwi, bo wtedy nigdy do końca nie dotrzemy. Prace koalicji idą tak wolno, bo m.in.samo zebranie 100 000 podpisów niczego jeszcze nie załatwia - kto przedstawi tą inicjatywę w sejmie? itd..itp...Choc oczywiście pisać należy,żeby panowie posłowie wiedzieli,że elektorat jest sprawą żywo zainteresowany...
Co do akcji R=R, jest fajna,owszem. W Siedlcach dziewczyny poszły dalej, wydrukowały masę ulotek uświadamiających z napisem "Nie rozmnażaj - adoptuj!" i rozkładaja je gdzie się da.. W necie tez jest taka akcja:może warto zacząc właśnie od niej?

[URL="http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=3746"] [COLOR=#6a6a6a][B] Dokument Nr 3746 [/B] [/COLOR] [/URL] [URL="http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=3746"] [SIZE=3][COLOR=#000000][B]Zakaz handlu zwierzętami na Allegro. [/B] [/COLOR][/SIZE] [/URL] [URL="http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=3746"] [COLOR=#6a6a6a][B] Wrocław 27-01-2009 [/B][/COLOR][/URL]


[SIZE=4] [B] Do:
Allegro [/B] [/SIZE]
Arjan Bakker Dyrektor Generalny
Serwis Allegro.pl
QXL Poland Sp. z o. o.
ul. Marcelińska 90
60-324 Poznań
fax +48 61 8602801




Witam,
po przeczytaniu publikacji w internecie " Fabryka psów", na stronie gazeta.pl
(wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6204737.html )
dotyczącej skandalicznych warunków w jakich pseudo-hodowcy produkują szczeniaki,
i BARDZO często wystawiają je na aukcjach w Allegro, zwracam się z apelem o
wprowadzenie zakazu handlu zwierzętami na Państwa portalu. Taki zakaz istnieje
od wielu lat np. w ebay'u Został wprowadzony po tym, jak odkryto i upubliczniono
podobne incydenty.
Uważam, że decyzja o zakupie zwierzaka i opiekowaniu się nim przez następnych
kilka a nawet kilkanaście lat, wymaga przemyślenia i osobistego kontaktu z
hodowcą czy też schroniskiem.

To straszne, że tak odpowiedzialna decyzja sprowadza się do kliknięcia myszką...
W Niemczech (podobno bardziej cywilizowanych) zdarzały się przypadki wysyłania
szczeniaków pocztą !!! jak normalną przesyłkę. Nie wszystkie docierały żywe i
"zgodne z opisem".
Nie jestem jedyną osobą, która ten problem bulwersuje i myślę, że decyzją o
wycofaniu zwierząt z portalu zyskają Państwo przychylność wielu grup społecznych
i pełne poparcie w tej sprawie.



[B]Niżej podpisany/a:[/B]
Anita Marcinkowska
50-540 Wrocław
[EMAIL="[email protected]"][SIZE=2][email protected] [/SIZE][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich. Jestem już po sesji i w trakcie projektowania ulotek/plakatów. Bardzo proszę o wysyłanie mi wszelkich, konkretnych propozycji na maila czauczau[at]gmail.com

Na czym sprawa staje w kwestii petycji? Wątek przez bezsensowne potyczki słowne stał się trochę nieczytelny.

Bardzo podoba mi się petycja do allegro, co oni odpisali? Jednak musimy pamiętać, że nawet bardziej popularna od allegro jest gratka.pl.......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagata']Petycja na allegro jest cały czas aktualna....[/quote]

Jak mam to rozumieć? Że czekacie na pomysły edycji tego tekstu? Że dopiero została wysłana? Chyba dobrze byłoby, gdyby każdy z nas wysłał do nich ten sam tekst, żeby wiedzieli, że to nie walka z wiatrakami jednej osoby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czauczau']Witam wszystkich. Jestem już po sesji i w trakcie projektowania ulotek/plakatów. Bardzo proszę o wysyłanie mi wszelkich, konkretnych propozycji na maila czauczau[at]gmail.com
[B]
Na czym sprawa staje w kwestii petycji? Wątek przez bezsensowne potyczki słowne stał się trochę nieczytelny.[/B]

Bardzo podoba mi się petycja do allegro, co oni odpisali? Jednak musimy pamiętać, że nawet bardziej popularna od allegro jest gratka.pl.......[/quote]

Shin jest w trakcie tworzenia listu do władz, ale ponieważ sesja w pełni, to prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.
Jak tylko coś konkretnego powstanie, na pewno zostanie opublikowane na wątku.

Jeśli ktoś ma jakieś rady, sugestie, propozycje i uwagi to proszę pisać :)
Można oczywiście stworzyć jakieś parę słów od siebie-będzie to też mile widziane :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Warto powysyłać "władzom" drastyczne zdjęcia... z pseudohodowli, ze schronisk (takie zdjęcia można znaleźć na wątku:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f402/stop-okrucienstwu-wobec-zwierzat-akcja-dogomaniakow-zacznijmy-dzialac-75654/[/url]),
napisać ile statystycznie psów jest co roku usypianych w schroniskach z powodu przepełnienia. Apelujcie o całkowity zakaz sprzedaży psów bez rodowodu! (argumentów jest sporo: brak kontroli sanepidu, często brak szczepień) Jeszcze warto wspomnieć, że za sprzedaż psów i kotów nie trzeba płacić podatku... Stąd biznes kwitnie krzywdząc zwierzęta i przy okazji ludzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='viverna'] Apelujcie o całkowity zakaz sprzedaży psów bez rodowodu! (argumentów jest sporo: brak kontroli sanepidu, często brak szczepień) Jeszcze warto wspomnieć, że za sprzedaż psów i kotów nie trzeba płacić podatku... Stąd biznes kwitnie krzywdząc zwierzęta i przy okazji ludzi.[/quote]
Na jakiej podstawie? Jak to egzekwować?
Argumenty
- brak kontroli sanepidu- a w przypadkach psów rasowych taka kontrola jest?
- szczepienia powinny być egzekwowane bez względu na to czy pies jest rasowy czy nie. Obowiązek szczepienia dotyczy każdego psa - wścieklizna.
- od sprzedaży kota i psa nie trzeba płacić podatku- nieprawda
Podsumowując. Nie tędy droga. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Na jakiej podstawie? Jak to egzekwować?
Argumenty
- brak kontroli sanepidu- a w przypadkach psów rasowych taka kontrola jest?
- szczepienia powinny być egzekwowane bez względu na to czy pies jest rasowy czy nie. Obowiązek szczepienia dotyczy każdego psa - wścieklizna.
- od sprzedaży kota i psa nie trzeba płacić podatku- nieprawda
Podsumowując. Nie tędy droga. ;)[/quote]


Bazujemy przede wszystkim na już istniejących postulatach[URL="http://www.koalicja.org.pl/zmiana.php"] koalicji.[/URL] ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Na jakiej podstawie? Jak to egzekwować?
Argumenty
- brak kontroli sanepidu- a w przypadkach psów rasowych taka kontrola jest?
- szczepienia powinny być egzekwowane bez względu na to czy pies jest rasowy czy nie. Obowiązek szczepienia dotyczy każdego psa - wścieklizna.
- od sprzedaży kota i psa nie trzeba płacić podatku- nieprawda
Podsumowując. Nie tędy droga. ;)[/quote]

Tędy droga, obowiązek szczepienia owszem dotyczy każdego psa, ale pseudohodowcy często obniżają koszty "hodowli" nie szczepiąc i np. podrabiając wpisy do książeczek zdrowia. W przypadku prawdziwych hodowli, trzeba prowadzić dokumentację hodowlaną, zgodnie z wymogami regulaminu hodowli i ta dokumentacja jest sprawdzana przez ZK, nie da się tego wszystkiego tak łatwo podrobić, bez aktualnej książeczki zdrowia i przeglądu hodowlanego pies nie dostałaby metryki.

By rozmnażać i sprzedawać psy nie trzeba mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej. Jak egzekwować podatek jak łatwo ukryć rozmnażanie i handel zwierzętami? Mogę dać ogłoszenie na ale.gratce i nikt mi nie udowodni, że jakieś zwierzę sprzedałam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bamboo ®']Bazujemy przede wszystkim na już istniejących postulatach[URL="http://www.koalicja.org.pl/zmiana.php"] koalicji.[/URL] ;)[/quote]
Te postulaty to pobożne życzenia ;)
Czytałaś/łeś komentarze? Poczytaj co p. Grzegorz Lindenberg pisze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Te postulaty to pobożne życzenia ;)
Czytałaś/łeś komentarze? Poczytaj co p. Grzegorz Lindenberg pisze.[/quote]

Tak, czytałam.
A co masz na myśli w sprawie tego, co p.Lindenberg pisze?
Dobrze przecież pisze, że potrzebny jest nacisk opinii publicznej, dlatego właśnie shin tworzy pisemko, które będziemy wysyłać na podane tam adresy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...