Jump to content
Dogomania

karma purina dog chow


Sabina82

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sabina82']czy karma purina dog chow puppy to dobra jakościowo karma ?[/quote]
Moim zdaniem jest to słaba karma. Ma małą zawartość mięsa. Na pewno jest dużo gorsza od Pro Planu. Myślę, ze za ta cenę można kupić lepszą karmę.
Poza tym temat o purinie już był, więc lepiej chyba poszukać niż zaśmiecać forum. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jota']Uchodzi za niezłą karmę, choć z grupy Puriny podobno Pro Plan jest lepsza. Mojej nie smakowała, ale nie znaczy to że nie jest dobra. Ja karmię obecnie tylko Nutrą Gold i jestem zadowolona.[/quote]

Pro Plan jest zdecydowanie lepszy od Dog Chow. Ostatnio byłem zmuszony kupić awaryjnie 3 kg Dog Chow no i niestety się zawiodłem.

Link to comment
Share on other sites

I ja także nie byłam zadowolona z tej karmy tzn.puriny dog chow.Jednym psom służy a drugim wręcz przeciwnie.Nie ma jednej reguły.Trzeba testować,testować i samemu oceniać czy dalej karmić tą karmą czy zmienić ją na lepszą.Tak jak już wcześniej zostało napisane purina ma małą zawartość mięsa,w przeciwieństwie do swojej bogatszej siostry.Wkleję tutaj na porównanie sierść mojego rudego karmionego dog chow a później w kolejności
PROFormance--->Purina Pro Plan--->Happy Dog--->a teraz będzie Diamond.


Sama się przeraziłam jak to zobaczyłam:evil_lol:
Pies był czesany,a po paru godzinach jego sierść znów wyglądała tak samo...:shake:Teraz sierść jest mięciutka,ładnie się prezentuje.

[url=http://img265.imageshack.us/my.php?image=porownaniepr4.jpg]ImageShack - Image Hosting :: porownaniepr4.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moj 7 miesieczny Labek od małego je Purine dog chow. wcina ja nadal ze smakiem. ale od 4 miesiaca cierpi na dysplazje. ostatecznie jest po osteotomii i trzeba karme wpsierac dodatkowymi suplementami. wiec jest to karma wg mnie ok,jesli tylko posmakuje psu ale niestety sama nie wystarcza i najlepiej dawac suplementy. teraz po konsultacji z wetem stwierdzilsimy ze korzystniej przejsc na lepsza jakosciowo karme i odstawic wspomagacze w tabletkach. wybieram teraz wiec royal canin maxi junior. podobno bardzo dobra karma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Uru']teraz po konsultacji z wetem stwierdzilsimy ze korzystniej przejsc na lepsza jakosciowo karme [/quote]

z tym sie zdecydowanie zgadzam, bo jak karma ktora ma 4% miesa i pochodnych moze byc dobra? dla szczeniaka?:roll: mozna...niektorzy karma mlekiem z chlebem...

[quote name='Uru']i odstawic wspomagacze w tabletkach. wybieram teraz wiec royal canin maxi junior. podobno bardzo dobra karma.[/quote]

czy odstawic? przy dysplazji? dosc odwazne posuniecie, szczegolnie jak sie stosuje "zwykla" karme, a nie z serii vet - ktorych u Royala nie brakuje. Ale to nie w tym temacie juz...radze jednak troche poczytac, zeby sie nie okazalo za jakis czas, ze wet jednak racji nie mial...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[I]Agnes[/I]

Na podstawie lamb rice informacja od producenta.

Purina dog chow puppy posiada minimum 14% mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego w tym min 4% "wypasionego dodatku" np jagnięciny.


Tyle samo mięsa posiada eukanuba puppy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia']Moim zdaniem jest to słaba karma. Ma małą zawartość mięsa. Na pewno jest dużo gorsza od Pro Planu. Myślę, ze za ta cenę można kupić lepszą karmę.
Poza tym temat o purinie już był, więc lepiej chyba poszukać niż zaśmiecać forum. ;)[/quote]
[B][COLOR=Green][I][FONT=Times New Roman][SIZE=4]A mogłabym się dowiedzieć jaka jest lepsza karma za tą cenę?:niewiem:
[/SIZE][/FONT][/I][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edycia'][B][COLOR=Green][I][FONT=Times New Roman][SIZE=4]A mogłabym się dowiedzieć jaka jest lepsza karma za tą cenę?:niewiem:
[/SIZE][/FONT][/I][/COLOR][/B][/QUOTE]

na przykład Brit.Można tę karmę kupić nawet taniej niż dog chow a mimo niskiej ceny jest bardzo dobra jakościowo

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że Purina Dog Chow nie jest najlepsza, ale co poradzić jak burkowi smakuje? Już była u nas ciekawa droga żywienia:
Pedigree (dostawał u hodowcy, masakra) -> Acana (uczulenie) -> Best Choice (smakowalo, ale sie znudziło) -> Nutra Nuggets (absolutnie nie bede tego jadł.) -> Brit (coś zaczęło nie pasować) -> Purina Dog Chow teraz i smakuje :)

Link to comment
Share on other sites

Dog Chow smakuje wielu psom i bardzo duzo psów pieknie się na niej rozwija! dlatego nie wydaje mi się, żeby była jakoś wyjatkowo zła,jesli psu smakuje , ma ładną sieć , czyste oczy i jest w dobrej kondycji to znaczy że karma jest bardzo ok!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Mój psiak dostawał na początku Eukanubę, po której miał duże problemy żołądkowe. Sprzedawca w sklepie polecił nam Purinę twierdząc, że to to samo co Eukanuba, a tańsze i nie będzie problemów. Popytałam wetów i znajomych mających psy - wszyscy polecali. Zaczęłam dawać mu Dog Chow i jadł to przez kilka miesięcy. Problemy żołądkowe zniknęły - koopy były ładne, ale niestety bardzo częste. Sierść jest całkiem ładna, bardzo błyszczy, poza tym na początku wypadała garściami, a po Purinie zostawało jej na psie dużo więcej ;) Zapach z pyska był czasami nie najlepszy - ale tylko czasami. Jedynym problemem było to, że Ozzy nie za bardzo chciał to jeść, szybko mu się znudziło suche, ale po namaczaniu i dodawaniu odrobiny puszki/twarożku/gotowanych warzyw zjadał chętnie.

Podsumowując - Dog Chow to taka "średnia półka", psa się tym nie otruje, ale cudów też nie można się spodziewać. Cena jest wprawdzie niska, ale teraz przeszliśmy na Happy Dog, karmę z nieco wyższej półki, i cena jest niewiele większa (150 zł za 15 kg, gdy za Dog Chow płaciłam ok. 9 zł/kg).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...

Mam pytanie do osób, które karmiły swojego pieska purina dog chow. Kupiłam Frotce indyka z ryżem. Niestety, w trakcie karmienia ta karmą zauwazyłam, że sierść uległa znacznemu pogorszeniu. Jest tłusta, i niezbyt przyjemnie pachnie. Moje pytanie jest takie: czy może to być spowodowane jakością karmy, czy jest to np. skóra łojotokowa, która wymaga pielęgnacji specjalnym szamponem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Mój miał taką sierść jak opisujesz przez cały czas karmienia tą karmą. Skóra się przetłuszczała, sierść była sztywna i nieprzyjemna w dotyku, pies zwyczajnie śmierdział :roll:[/QUOTE]

Heh, no tak myslałam własnie.
Żeby było smieszniej, zamówiłam worek 15 kilowy, a zuzyłam pewnie jakieś 5 kilo (tak w porywach).
Frotka jest szorstkowłosa, i autentycznie przejeżdżając po grzbiecie mam wrażenie, że ta sierść jest jak smalec.
Jedyne co jest ok to kupy - wypróznia sie bez problemów, zero jakichkolwiek rozwolnień.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...