Jump to content
Dogomania

karma purina dog chow


Sabina82

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dog Chow to świństwo, niewartościowy pusty granulat :shake: skład jest na tyle ubogi, że praktycznie nic dobrego w nim nie ma, mięsa to też szukać z lupą. Dla zdrowia psa, warto kupić dobrą karmę, która nie musi też być strasznie droga ;) Polecam rozejrzeć się trochę za czymś innym, bardziej wartościowym.

Dla porównania daje skład:
[B]puriny dog chow adult chicken[/B]
Zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 4% kurczaka), produkty pochodzenia roślinnego (min. 0,5% pulpy buraczanej), oleje i tłuszcze, minerały, warzywa (min. 0.5% cykorii)
[B]arion adult maintenance [/B]
Zboża (pszenica, kukurydza, ryż), mięso i produkty mięsne (30% kurczaka, hydrolizat białka z kurczaka), produkty roślinne (pszenica, kukurydza, pulpa buraczana), oleje roślinne i tłuszcze, substancje mineralne i witaminy, jaja i produkty jajeczne, drożdże browarniane, lecytyna, FOS, yucca Schidigera.
Bez dodatku barwników.
[B]brit care adult lamb and rice
[/B]Mączka jagnięca, ryż, tłuszcz drobiowy, tran z łososia, naturalne składniki smakowe, suszona pulpa buraczana, drożdże browarnicze, suszone jajka, Yucca Schidigera, suszone jabłka, minerały, glukozamina, siarczan chondroityny, DL-melatonina, L-lizyna, manooligosacharydy, fruktooligosacharydy, Niacyna, Wapń, kwas foliowy, biotyna.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

W adulcie i puppy L&R - w kurczaku adult i puppy jest 14% mięsa. Tamte dane są nieaktualne. ILość mięsa w PDC wzrosła po przejęciu jej przez nestle. KArma oczywiscie nie powala ale wg mnie warta swojej ceny. Na pewno wowlałbym kupować to niz śmiesznego przereklamowanego royala gdzie w niektórych karmach kukurydzy jest więcej niz mięsa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

karmiłam swoją sunię puriną od szczeniaka. Najpierw puppy large breed, potem adult large breed. twarde dowody były :p ale chyba jej się przejadła, teraz zupełnie jej nie je. miałam też wrażenie, jakby miała lekki łupież po niej?
dla mnie karma poprawna, lecz bez rewelacji. Ja do niej już na pewno nie wróce :shake:

Link to comment
Share on other sites

mój jeden pies jest żywiony od 6 m-cy pdc large breed adult,niestety takie sobie efekty-ponieważ jest to zwierze bardzo łapczywe(mix bullteriera po sterylce)duże kule spowalniają jedzenie i usuwają nalot na zębach,ale qpale olbrzymiej wielkości i futro matowe.znów przechodzę do rc

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[quote name='Sabina82']czy karma purina dog chow puppy to dobra jakościowo karma ?[/QUOTE]
Własnie kupilam Purine DC puppy,sprzedawca w zoologicznym zapewnial mnie ze nie ma porownania z pedigree,ktora moja sunia dostawala wczesniej..a tu czytam ze sa na jednym poziomie..U mnie kg tej karmy kosztuje 8-10 zl,czy mozecie polecic mi cos w zblizonej cenie jednak leprsze jakosciowo?Kompletnie sie nie znam,to moj pierwszy piesek..Nie wiem czy czekac na efekty.KOOpki w normie a co do siersci..Gaja jest bialym kundelkiem,najprawdopodobniej z wiekiem jej siersc sie wydluzy i zacznie lekko krecic,wiec polysk odpada raczej co do miekkosci to w ogole juz nie wiem,wiec chyba mi to nie pomoze w ocenie tego czy karma sluzy czy nie :( Staram sie o niego dbac jak najlepiej,jednak przyznam ze ceny karm zwalaja mnie z nog,Purina jest w granicach moich mozliwosci..z gory dziekuje za pomoc.. : )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GajaS']Własnie kupilam Purine DC puppy,sprzedawca w zoologicznym zapewnial mnie ze nie ma porownania z pedigree,ktora moja sunia dostawala wczesniej..a tu czytam ze sa na jednym poziomie..U mnie kg tej karmy kosztuje 8-10 zl,czy mozecie polecic mi cos w zblizonej cenie jednak leprsze jakosciowo?Kompletnie sie nie znam,to moj pierwszy piesek..Nie wiem czy czekac na efekty.KOOpki w normie a co do siersci..Gaja jest bialym kundelkiem,najprawdopodobniej z wiekiem jej siersc sie wydluzy i zacznie lekko krecic,wiec polysk odpada raczej co do miekkosci to w ogole juz nie wiem,wiec chyba mi to nie pomoze w ocenie tego czy karma sluzy czy nie :( Staram sie o niego dbac jak najlepiej,jednak przyznam ze ceny karm zwalaja mnie z nog,Purina jest w granicach moich mozliwosci..z gory dziekuje za pomoc.. : )[/QUOTE]

Moim zdaniem jakościowo lepsze karmy są Ariona, a cena ta sama. Ja płacę 7 zł/kg. Brit chyba jest droższy.

Link to comment
Share on other sites

choć niby arion troche lepszy(myslę tu o arion premium)to w sumie dog chow nie jest taki zły,w markecie na półce go nie znajdziemy.pamiętam pewną goldenke od małego karmiona właśnie dog chowem i wygladała całkiem dobrze.moim zdaniem po dłuzszym stosowaniu gajas bedzie widziała czy jest ok czy nie

Link to comment
Share on other sites

Ja karmie Dog Chowem i dla moich to najlepsza karma ;) wszystkie inne jadły najwyżej miesiąc bo im się nudziła a tą jedzą już ponad pół roku i kupki ładne, sierść też ok, ogólne samopoczucie dobre :cool3: na innych karmach Lusia miała upierz i bardzo się drapała od kiedy jedzą Dog Chowa upierz znikł i drapanie przeszło :multi:

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedzi : ) Sunia je ja od kilku dni,na razie nie narzekamy..co ciekawe skonczył sie problem strasznych bakow,a "dowody" nadal ok :D Paczka ma tylko 3kg,zobaczymy co dalej przy jej koncu,jesli wytrwa oczywiscie :D Jeszcze jedno pytanko..glupie dosc..ile razy w ciagu doby powinien wyprozniac sie 3-4 miesieczny szczeniak?To tez da mi jakis obraz sytuacji,tak mysle :D

Link to comment
Share on other sites

no ja bym się nie martwiła tylko zmieniła karmę na bardziej przyswajalną. właśnie z tego względu ja zrezygnowałam z brita. niby wszystko fajnie, ale wielkość i częstotliwość kup mnie przeraża, mimo iż małego pieska nie mam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...