Jump to content
Dogomania

odin1983

Members
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

 1. Dzięki. Poszedłem za radą i zamówiłem 20kg ACANY. Piesek wcina aż miło patrzeć.. Pozdrawiam
 2. odin1983

  Od kiedy ON-ki szczekają ??

  Witam. Mam 14 tygodniową suczkę owczarka niemieckiego i .... do tej pory nie słyszałem jak szczeka. Wet mówił mi, że najwyższy czas by zaczęła to robić i ponoć sąsiadka raz słyszałą jak to robi. No ale ja odkąd go mam (2 tygodnie) ani razu nie usłyszałem szczeknięcia ani warknięcia. Czy to normalne ? Jak było z tym u Was ?
 3. odin1983

  gryzący szczeniak

  Chyba zbytnio pospieszyłem się z radością. Z dnia na dzień jestem bogatszy o... kolejne blizny na dłoni i przedramieniu. Już kilka razy widziałem krew, ale taką z naskórka. Nie mogąc tolerować czegoś takiego próbuję zastosować radykalniejsze metody i jak gryzie mocno to łapię ją za skórę na karku i trząsę głową. Zastanawia mnie czy jest możliwość iż szczeniak zbyt mało czasu przebywał przy matce i nie poskramiała jego "nikczemnych" zachowań tym sposobem, bo momentami krzyczę NIE WOLNO i trząsę jej głową tak, że ja na jej miejscu bym zaprzestał "gryzących praktyk" a ona odbiera to jako zabawę, wykręca się ciałem, rzuca i ... gryzie z radością ponownie. Ignoruję ją i odchodzę to ona na moje nogawki, kolano.., cokolwiek. Mam wrażenie, że ona nie odczuła jeszcze co to ból (może nie miała okazji bawić się ze szczeniakami) i nie wie, że może go zadawać. Wiem za to, że jeszcze około miesiąc do dwóch miesięcy bedzie się kształtował jej ostateczny charakter więc muszę go rzeźbić z największą precyzją, chcąc mieć pieska swoich marzeń (troszeczkę późno go dostałem bo w wieku 2.5 miesiąca więc czeka mnie chyba więcej pracy).
 4. odin1983

  Purina tylko ? Czy coś jeszcze?

  A mój ON był karmiony Acaną i ładnie pachniał tą karmą, jednakże karma mi się skończyła a do dostawcy daleko więc zmuszony byłem kupić PURINĘ DOG CHOW. I mój piesek nie chciał mi tego jeść. uczuleń nie widziałem, kupki były OK ale... przestał tak fajnie pachnieć albo powiem, że zaczynał pachnieć "fajnie inaczej". Nie wiedząc czy to rzeczywiście wina karmy kupiłem z musu PEDIGREE w cenie podobnej do PURINY (20 zeta za 3kg). Zjada to teraz z wielkim smakiem, aż rzuca miską ale nie do końca jestem przekonany co do jakości pożywienia. ZObaczę czy znajdę niedaleko Acanę bo do niej chchiałbym wrócić.
 5. odin1983

  gryzący szczeniak

  Wczoraj zabrałem Aksę do wet-a (szczepienia) i... odkąd wsiadła do samochodu była najgrzeczniejszą dziewczyną na świecie. Cały dzień do końca była spokojniutka, nie gryzła i ..... dzisiaj się troszkę rozkręciłą ale myślę, że idziemy do przodu z "niegryzieniem" :-). Co do jednej metody to..... tak właśnie zrobię. Konsekwencja ;-) A co mi powiesz Kaylo o "Szczenię doskonałe" bo wydaje mi się, że czytałaś (jak czegoś nie pomieszałem). Może masz jakiś pogląd w stosunku do np. książek Fishera czy Pani Mrzewińskiej... Pozdrawiam
 6. odin1983

  gryzący szczeniak

  Kaylo. O tej metodzie dowiedziałem się z OKA PSA. I spełzła na niczym gdyż w chwili gdy Aksa ugryzła mnie dosyć mocno (odczułem to jużradykalnie) krzyknąłem w całej rozpiętości krtani "aaaaaaauuuuuuuuu !!!!!". Nawet moi rodzice się troszkę przerazili. A moja Aksa ani drgnęła. Nie przyszło jej też do głowy żeby na mnie spojrzeć. Zaraz po moim okrzyku odwróciłem się od niej i zacząłem ją ignorować by zdałą sobie sprawę, iż z jakiegoś powodu nie chcę sięjużbawić. Zrobiłem tak kilka razy a ona dalej kontunuuje swoje podgryzanie i to momentami prawie bez kontroli siły. Dzisiaj jak przyszedłem z pracy zabrałą się od razu do gryzienia moich spodni (na szczęście robocze) a ja ani krzykiem ani siłą nie potrafiłem jej powstrzymać. Chwyciłem ją tak, że nie mogła się ruszyć i cały czas mówiłem zdecydowanie ZOSTAW. Wyglądała na uspokojoną (a ja przestawałem zwracać na nią uwagę) więc ją puściłem a ona znowu skok na mnie i szarpie spodnie. Chwytałem ją za głowę tak by nie mogła jej skierować w inną stronę, przybliżałem do niej swój wzrok i gdy tak z bliska bardzo głęboko patrzyłem jej w oczy i rozkazująćym tonem mówiłem ZOSTAW, wydawała sięzaczynać rozumieć.... po czym gdy ją puściłem znów dzieło zniszczenia. Będę musiał spróbować tej skóry na karku i potrząśnięcia (ponoć matka tak robi szczeniakom w razie nieposłuszeństwa) głową choć przyznam, że za wszelką cenę chcę ją okiełzać mniej siłowo.
 7. odin1983

  Dystrybutorzy regionalni Acany

  Ktoś prosił o namiary na dystrybutora z górnego śląska (Acana): usunięte przez moderatora Okolice Mysłowic a cena za 15 kg (dla szczeniaka) : 130 zł Sam sprawdziłem. Mam też psiaka od tej Pani :-)
 8. odin1983

  Polewa do suchej karmy

  Hodowczyni mojego pieska poleciła mi, żebym suchą karmę troszeczkę..... uzupełnił gorącą ale nie wrzącą wodą (jak cappucino). I piesek wcina.
 9. odin1983

  CZĘSTE (!!!) oddawanie moczu

  THX..... będę cierpiwy i poczekam. A pożyczyłem sobie z biblioteki parę książek o pieskach typu "Okiem PSA" Fishera. Może polecicie mi jakąś dobrą książkę o tresurze/wychowaniu szczeniaka od a do z w cenie około 50 zł ??
 10. Witam. Od wczoraj jestem posiadaczem przeuroczej suczki owczarka niemieckiego. Ma niespełna 3 miesiące i ..... nieograniczony dostęp do świeżej wody. No i dzisiejszego, upalnego i pełnego ruchu, dnia moja Aura co 10-15 minut czerpała wspomniane H20. Efektu się można domyśleć. Oddawała mocz co jakieś 20 minut. I tak przez cały dzień. Nie wiem czy to jest normalne czy nie i ewentualnie czy to przejdzie. Może młode pieski mają mały pęcherz i często potrzebują pić ale z tego co mi opowiadała wcześniejsza właścicielka (pani, która zajmuje się hodowlą psów od kilkunastu lat) gdy przetrzymywała pociechę w domu, dawkowała dostęp do wody i problemu nie było a na świeżym powietrzu - tak jak u mnie - świeża woda była all time (i "problem" zresztą też). Czy mam się martwić ??
×