Jump to content
Dogomania

kliker


KasiaR

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem , ja wolę takie które się łatwo naciska.

Z eucanuby był dla mnie też fatalny, źle się układa, jest głośny i jakoś dziwnie klika..
Ten półprzezroczysty fajny, ale co to za firma? Wygląda jak petsmart.

Powiedzcie mi, jak ukształtować kładzenie łapy na nosie ? Nie chcę się bawić w przyklejanie psu taśmy do nosa bo chyba nie tędy droga. Tylko czy jak zacznie kombinować to klikać każde podniesienia łapy na początku ? Boję się, że nie będę miała co wyłapywać :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

yy Iza. ale ten z karlie sie trudno dosc tez naciska. i jest starsznie glosny mozna ogluchnac :P wiesz wedlug mnie najbardziej optymalny to taki oryginalny jak sie dostaje na obozie klikerowym. A jest tez do kupienia np tu :) naprawde o wiele lepszy od TX, karlie, czy eukanuby ;) [url=http://www.e-pet.pl/index.php?a=tp&id=110]internetowy sklep zoologiczny e-pet. Wszystko dla psa i kota[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']yy Iza. ale ten z karlie sie trudno dosc tez naciska. i jest starsznie glosny mozna ogluchnac :P wiesz wedlug mnie najbardziej optymalny to taki oryginalny jak sie dostaje na obozie klikerowym. A jest tez do kupienia np tu :) naprawde o wiele lepszy od TX, karlie, czy eukanuby ;) [URL="http://www.e-pet.pl/index.php?a=tp&id=110"]internetowy sklep zoologiczny e-pet. Wszystko dla psa i kota[/URL][/quote]


To, ze głośny to mi nie przeszkadza w ogóle, wręcz przeciwnie, ja lubię słyszeć jak klikam :cool3::evil_lol: z karlie już miła i była zadowolona, ale zgubiłam :roll:
chyba sobie kupie ten z tego sklepu :cool3: jak nie będzie mi pasował to najwyżej będzie do kolekcji haha :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']a to czego szukasz [URL="http://www.allegro.pl/item528049448_canac_kliker_clicker_karlie_promocyjna_cena.html"]canac: Kliker, clicker - Karlie! Promocyjna cena! (528049448) - Aukcje internetowe Allegro[/URL] ?

ale zawsze mozesz sprobowac ten tradycyjny :] do wyboru do koloru.[/quote]

ten właśnie widziałam, tylko zdziwiło mnie, ze ma regulację głośności, bo mój wcześniejszy nie miał ;)

Właśnie chyba tak zrobię, póki co czekam na kieszonkowe :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iza.']To, ze głośny to mi nie przeszkadza w ogóle, wręcz przeciwnie, ja lubię słyszeć jak klikam :cool3::evil_lol: z karlie już miła i była zadowolona, ale zgubiłam :roll:
chyba sobie kupie ten z tego sklepu :cool3: jak nie będzie mi pasował to najwyżej będzie do kolekcji haha :evil_lol:[/quote]


a to czego szukasz [url=http://www.allegro.pl/item528049448_canac_kliker_clicker_karlie_promocyjna_cena.html]canac: Kliker, clicker - Karlie! Promocyjna cena! (528049448) - Aukcje internetowe Allegro[/url] ?

ale zawsze mozesz sprobowac ten tradycyjny :] do wyboru do koloru.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']

Powiedzcie mi, jak ukształtować kładzenie łapy na nosie ? Nie chcę się bawić w przyklejanie psu taśmy do nosa bo chyba nie tędy droga. Tylko czy jak zacznie kombinować to klikać każde podniesienia łapy na początku ? Boję się, że nie będę miała co wyłapywać :evil_lol::evil_lol:[/QUOTE]

ja szczurkowi dmuchałam w nos ;)

Link to comment
Share on other sites

Moja na naklejenie taśmy na pyk nie reagowała.... musiałam jej grzywkę do nosa przykleić :evil_lol:. Za to do teraz jak coś chce to na początek kombinuje ze wstydzeniem się. W końcu za to kiedyś duuuuużo chwalili [miała problem ze skojarzeniem o co chodzi] to i może teraz się uda :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martita']To juz nie bedzie ksztaltowanie;)[/QUOTE]

ale się nauczy ;) jeżeli bedzie tak samo reagował
[quote name='WŁADCZYNI']A kiedy są takie obozy - Betty? Bo może bym wpadła z Su:cool3:[/QUOTE]
w tym roku ma być w czerwcu bodajże, zamierzam się wybrać, tylko trzeba być zapisanym na listę klikerową ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']to gorzej - sesja w czerwcu:shake:

a lista ze mną nie współpracuje - wysłałam i nic, kamień w wodę.[/QUOTE]

no a ja oczywiście nie doczytałam :cool3: miał być w czerwcu ale ma być w weekend majowy- bett, dopomóż bo ty lepiej wiesz ;)

jak masz pocztę na wp to napiszę ci co zrobić żeby doszło potwierdzenie ;)

Link to comment
Share on other sites

Bzikowa- ja kształtowałam, a raczej ksztaltuje to Salmie. udręka, ale warto jak zaczyna wychodzic. chyba to jest sztuczka ktora najdluzej kształtowałam, a jeszcze nie jest do konca zrobiona.

wiec opisze jak u nas to wyglada. ale zaznaczam ze kazdy pies pracuje inaczej łapami.tzn akurat salma jest bardzo przednio-łapowa. zawsze na poczatk kazdego kształtowania wali łapami lud dotyka nosem.

wiec...:evil_lol:

pies w siadzie. czekałam na odniesienie łapy(niedługo:evil_lol:)zaznaczłam, potem przedluzałam moment klikniecia zeby pies trzymal jak najdluzej lape w gorze, co u Salmy zawsze rowna sie wznoszenie jej coraz wyzej ("trenerze, no robie patrz, patrz jak wysooooko":p) i jednoczesne przechylanie sie troche na bok ciałem. to jest dosyc wazne, zbey pies cialo przekladal troche na bok.
co bylo wazniejsze to smakołyk podawany w dole, tak ze sciagam pysk psa troche w moja strone(przy zachowaniu pozycji siad)i na doł.
Salma pracuje tak (w przeciwienstwie do Grety) ze nie wraca natychmiast do poprzedniej pozycji tylko to jest bardziej rozwlekłe. tak, ze kiedy podawłam jej w dole smakolyk (a raczej mala garstke suchej karmy) ona gryzac karme w tej pozycji juz zaczynala dalej machac lapa.
(Dlatego taki sposob np u psa takiego jak Greta by sie nie sprawdzil, bo skonczylo by sie tylko na machaniu łapą w gorze i ewentulanie jakimis dodtkowymi rzeczami ktore niechcacy wyklikalam, bo pies robi milion rzeczy na sekunde:evil_lol:)
Dalej. pozycja sie utrwalala imam psa, ktory macha łapa wyyysoko w górę, jednoczesnie majac glowe nizej, opuszczajac ją.
teraz juz jest tylko trudniej i ciage siedzimy gdzies w tym miejscu.
teraz pracuje nad przechylaniem jednoczesnym glowy w bok, tak zeby glowa znalazla sie jak najblizej lapy. Mialysmy ok50% dotkniec glowy łapą już. dalej to kształtuje, jak bedzie 100% dotkniec łapa głowy to zaczne to przedluzac tak, zeby pies bardziej sie łapą starł do głowy i dłuzej to trzymał. nie wiem co z tego wyrosnie, ale jestem dobrej mysli.
jeszcze nie dodałam, ze to dotkniecie łapą głowy jest takie, ze dotyka ta dałsza częsia łapy a nie tym jakby nadgarstkiem. dlatego glowa musi byc nisko i ciagle zmnijsza sie nam ta odleglosc do 'nadgrastek"-głowa.
dla mnie to jestcholernie trudne i raczej ni zrobila bym tego z psem"szybszym". tez wydaje mi sie, ze sporo moze zalezec od budowy psa. Salma ma taka budowe ze troche ciezko jej to zrobic. ale moze to kwestia odpowiedniego wygiecia.

na leząco na pewno było by łatwiej. ale ja chce miec na siedząco, poza tym moj pies na leżąco nie bedzie kombinował przednimi łapami, bo one nie istnieja dla niej w tej pozycji.

oj zamieszałam, ale przy odpowiedniej dawce wybrazni chyba sobie poradzisz z rozgryzieniem o co mi chodziło:p

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, obóz jest w maju. Miałyśmy go zorganizować w czerwcu, ale się ludzie powyłamywali, bo jakieś ważne imprezy psie w tym czasie są. Będzie dość krótki, bo i weekend majowy w tym roku niewydarzony. Ośrodek [URL="http://www.cesarka.pl"]klik[/URL]
Ale rzeczywiście należy się zapisać na listę i zdać choć raz sprawozdanie ze sowjej pracy z psem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prittstick']to dotkniecie łapą głowy jest takie, ze dotyka ta dałsza częsia łapy a nie tym jakby nadgarstkiem. dlatego glowa musi byc nisko i ciagle zmnijsza sie nam ta odleglosc do 'nadgrastek"-głowa. [/quote]

To u nas będzie problem bo westik ma łapy raczej mizernej długości. Ale wczoraj próbowałam i miałam, powiem Ci, podobny pomsł. :)
Na razie pies zajarzył, że chodzi o trzymanie łapy w górze, zobaczymy jak to się dalej rozwinie... ;)

szkoda, że ten obóz w maju , nie w czerwcu... może byśmy wtedy wpadli... cholerna matura :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eriu']Jeszcze za bardzo nie wiadomo. Wolę nie pisać, żeby nie zapeszyć, ale spodziewamy się raczej towarzyskiego spotkania, na którym jeśli ktoś będzie miał ochotę coś poprowadzić to droga wolna. Zresztą zapraszam na listę ;).[/QUOTE]

to ja poproszę łopatologicznie jak się na listę wpisać bo to cholerstwo ze mną nie działa:evil_lol: tak jak cały komp ostatnio.


Do maja mam zamiar rozpocząć tropienie żeby zmęczyć gada:mad:

Prittstick a jakaś inna metoda? Bo żeby suka siedziała na tyłku i nie robiła miliona rzeczy w danym momencie musiałabym przybić ją gwoździmia do podłogi albo zastosować drastyczny holding i przykleić ją taśmą do ściany:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Mój pies na szczęście aż tak szybko nie myśli :evil_lol: A łapki zaczął podnosić dopiero po chwili, najpierw wsadzał łeb do wszystkiego co znalazł w pokoju (koszyk na pranie, jakieś pudełko...) i targetował co uważał za słuszne - bo ostatnio robiliśmy spoooro wchodzenia do pudełka i targetu nosem :evil_lol: potem standardowo - podnosimy tylne łapki, włazimy na pańcię, robimy obrociki... i wreszcie z braku laku (kliku:evil_lol:) łaskawie podnieśliśmy przednią prawą łapę. ;)
Dziś zrobię drugą sesję z tego. Zobaczymy co nam się uda...

Ja się zapisałam na listę jakiś rok temu, najpierw miałam w ustawieniach tak, że wszystkie dyskusje mi przychodziły na mejla i dostawałam szału bo mi się skrzynka zapychała :evil_lol: Potem sobie zmieniłam, że czytałam normalnie przez stronę listy. Ale już daaaawno nie czytałam tego i nawet już nie pamiętam jaki mam login i hasło... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...