Jump to content
Dogomania

Nieprzyjemny zapach sierści


Nel_81

Recommended Posts

Mam pytanie do bardziej doświadczonych właścicieli - a rzecz dotyczy okropnego śmierdzenia całego tułowia (nieprzyjemny zapach napisałam tylko, żeby było elegancko w tytule :lol:)

Wiem, że jednym z powodów może być jakaś nietoleracja pokarmowa, alergia i tą wersje jeszcze testujemy, ale już powoli tracę nadzieję, bo pies jest już na 5 karmie a zapach nie znika. Miał też oczyszczane gruczoły okołoodbytnicze i nic. Dodam, że jest to cocker i ma dopiero 7 miesięcy!

Stąd moje pytanie, czy jest możliwe, żeby to był jego naturalny zapach osobniczy??? Bo ja rozumiem, że pies nie pachnie fiołkowo, ale są chyba jakieś granice tego śmierdzenia?!?

Pozdrawiam,
Magda

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nel_81'] Dodam, że jest to cocker i ma dopiero 7 miesięcy!
czy jest możliwe, żeby to był jego naturalny zapach osobniczy??? Bo ja rozumiem, że pies nie pachnie fiołkowo, ale są chyba jakieś granice tego śmierdzenia?!? [/quote]

Trochę to trudne ze względu na młody wiek pieska. Zwykle przyczyną "nadmiernego zapachu" bywają choroby uszu, przyzębia, zaczopowane gruczoły, chore gardło, specyficzny ostry zapach z pyska jest też przy schorzeniach nerek (amoniaku), a może chłopaczek dorasta i to "hormonalne zapachy". Nadmiar surowego mięsa ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nel_81']Mam pytanie do bardziej doświadczonych właścicieli - a rzecz dotyczy okropnego śmierdzenia całego tułowia (nieprzyjemny zapach napisałam tylko, żeby było elegancko w tytule :lol:)

Wiem, że jednym z powodów może być jakaś nietoleracja pokarmowa, alergia i tą wersje jeszcze testujemy, ale już powoli tracę nadzieję, bo pies jest już na 5 karmie a zapach nie znika. Miał też oczyszczane gruczoły okołoodbytnicze i nic. Dodam, że jest to cocker i ma dopiero 7 miesięcy!

Stąd moje pytanie, czy jest możliwe, żeby to był jego naturalny zapach osobniczy??? Bo ja rozumiem, że pies nie pachnie fiołkowo, ale są chyba jakieś granice tego śmierdzenia?!?

Pozdrawiam,
Magda[/quote]
:p Jemu też wypada współczuć,gdy nas wącha:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nel_81'] pies jest już na 5 karmie a zapach nie znika. Miał też oczyszczane gruczoły okołoodbytnicze i nic. Dodam, że jest to cocker i ma dopiero 7 miesięcy!
[/QUOTE]Jakie karmy jadł/jada i czy był kapany? Jezeli tak to ile razy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Jakie karmy jadł/jada i czy był kapany? Jezeli tak to ile razy?[/quote]


Pies jadł najpierw Ariona, bo to od hodowcy, potem Acanę z kurczakiem, Hillsa z jagnięciną i ryżem a teraz TOTW z rybą i ziemniakami. Teraz mamy zamówiony Trovet jagnięcine z ryżem i to będzie już ostatnia próba. Miał robione testy alergiczne i niby jagnięcina z ryżem powinna być ok.

Jak był całkiem mały i sikał jeszcze w domu, to łapy i brzuch miał myte dosyć często. Teraz staramy się jak najrzadziej, wychodzi tak raz na 1,5 miesiąca, jak już nie da się z nim wytrzymać :shake:

[B]ewtos [/B]
Psu szczęśliwie nie smierdzi z pyska, tylko tułów. Uszy i zęby są ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nel_81']Pies jadł najpierw Ariona, bo to od hodowcy, potem Acanę z kurczakiem, Hillsa z jagnięciną i ryżem a teraz TOTW z rybą i ziemniakami. Teraz mamy zamówiony Trovet jagnięcine z ryżem i to będzie już ostatnia próba. Miał robione testy alergiczne i niby jagnięcina z ryżem powinna być ok. quote]

Ja wiem, że schorzenia o których pisałam są typowe dla psów dużo, dużo starszych,ale nic nie przychodziło mi do głowy ale teraz myślę,że to sprawa karmy (ryba z ziemniakami). Nie znam tego składu ani karmy ale jak mój pies złapał jakieś wypatroszone , porzucone ryby to nie wiedziałam gdzie mam uciekać. Na drugi dzień wykąpalam go i niewiele dało a ,że było lato to dalsze kąpiele w jeziorze , prawie codziennie. Co dopiero jak Twój je przez miesiąc ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Polecam zmianę diety na BARF. Zmieniając dietę naszej suce na BARF pozbyliśmy się tego specyficznie pachnącego :cool3: problemu. Na suchej karmie (była karmiona Eukanubą) treść z przepełnionych gruczołów okołoodbytniczych wręcz wypływała, niekoniecznie podczas toalety :mad: Jedząc Eukanubę odchody suczki były wielkie i miękkie, praktycznie bez żadnego wysiłku "wyjeżdżały" z psa. Stosując dietę BARF pies oddając stolec napina się i wydala z siebie twarde małe odchody wraz z treścią gruczołów okołoodbytniczych.
Gorąco polecam zmianę diety psa na biologicznie odpowiednią.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

uwaga !!!! na suche karmy ACANA BOSCH itp, ja [COLOR=red][B]chyba[/B][/COLOR] właśnie tym "załatwiłem" swojego owczarka. Teraz nie moge dac sobie rady z łuszczycą skóry, a zaczynało sie podobnie. teraz przewaznie dostaje gotowane potrawy.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Heheh, ten artykuł to taki hardcorowy nieco jest :lol:
Ja tam skłaniam się ku opcji, że chlorofil w warzywkach świetnie sobie radzi z zapachem... Zielona pietruszka, koperek... i z pyska już tak nie śmierdzi.
A co do diety to ja akurat jestem zwolennikiem BARFa.

Link to comment
Share on other sites

Ja też dodam, że p oprzejściu na barf mój pies ma przyjemniejszy zapach sierści i z pyska; nie zwróciłam na to wcześniej uwagi, ale faktycznie, kiedyś zatykały mu się gruczoly (był na karmie) - od ponad roku nie było z nimi problemów, co pokrywa się również z rodzajem kup, jak pisze bandida.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...