Jump to content
Dogomania

problem


Hextor

Recommended Posts

Oj, Hextor, zaraz sie posypia gromy ;).
Czy suka jest na pewno pokryta i szczenna?
Jesli tak, to jako hodowlana (rodowodowa, z probami pracy i osiagnieciami wystawowymi) - to juz troche powinienes wiedziec o prowadzeniu ciazy u suk.
Jesli nie, to po kolei, jesli szczenieta maja byc, to suka wymaga dobrego, zwiekszonego zywienia przez caly okres ciazy, karmienia az do powrotu do formy. Oczywiscie oddziela sie suke od psa, wymaga cieplego pomieszczenia, spokojnego (dom) - pies moze zagryzc szczenieta, opieki weterynaryjnej, terminowych kilkukrotnych odrobaczen, odpchlenia (szczenieta rowniez) stosownymi preparatami. W odpowiednich terminach szczenieta musza byc zaszczepione, dokarmiane.
Natomiast, jesli sunia nie jest hodowlana i nie jestes w stanie upilnowac w czasie cieczki, to jak najszybsza sterylka aborcyjna, unikniesz ryzyka ciazy urojonej, ropomacicza i psy spokojnie beda mogly stale przebywac razem.
Jesli jest i na to za pozno, to wskazane byloby uspienie slepego miotu (pozostawienie np. 1 szczeniecia) i przed nastepna cieczka sterylka suki.

Link to comment
Share on other sites

Oba psy biegają luźno po podwórko (dość dużym podwórku ;D), wiec nie mogę stwierdzić dokładnego czasu zaszczenienia . Nie jestem hodowcą, a po prostu 2 owczarki hodowane są dla pasji ^^ .
Mam zamiar wysterylizować sukę po pierwszym porodzie. Słyszałem, że suka powinna raz urodzić (nie wiem czy to prawda).

dzięki za odpowiedz ;)

Link to comment
Share on other sites

nie suka w ogole nie musi miec szczeniat, i dla niej byloby to nawet lepiej, bo porod i cala ciaza jest duzym obciazeniem dla psa, zrobiles duzy blad, po co szczeniaki? psy masz przeebadane na dysplazje? :roll: czym suka jest karmiona? teraz jedzenie musi byc naprawde o wiele wiele lepsze...

Wiesz ile szczeniakow podobnych do owczarkow jest w schronisku? a ile owczarkow doroslych tam laduje? popełniles jeden z najwiekszych bledow jakie mogles... :shake: kochac zwierzeta trzeba madrze, a nie doprowadzac do bezdomnosci... (nie mow ze znajdziesz domy, bo te domy rowniez rozmnoza i jakis pies trafi do schronu bo nie spełni wymagan...)
a czy oddzielic psa od suki, nie wiem, nie jestem hodowca, a jak sie za to juz wziales prymitywnie jak widac to chyba sam powinienes wiedziec :)

Link to comment
Share on other sites

a czy wiadomo mniej więcej jak wysoka jest ciąża suki? już widać, że jest szczenna? jeśli nie jest to końcówka ciąży, to naprawdę warto zastanowić się nad sterylizacją aborcyjną, ONków w schronach są [B]tysiące[/B] :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']I takie rozmnażanie nie jest w ogóle hodowlą po pierwsze...[/quote]
A gdzie ja napisałem że prowadzę hodowle...? Jeśli nie umiesz czytać to się nie wypowiadaj
[quote name='evl']jeśli nie jest to końcówka ciąży, to naprawdę warto zastanowić się nad sterylizacją aborcyjną, ONków w schronach są [B]tysiące[/B] :shake:[/quote]
[quote name='zaba14']Wiesz ile szczeniakow podobnych do owczarkow jest w schronisku? a ile owczarkow doroslych tam laduje? popełniles jeden z najwiekszych bledow jakie mogles... :shake: kochac zwierzeta trzeba madrze, a nie doprowadzac do bezdomnosci... (nie mow ze znajdziesz domy, bo te domy rowniez rozmnoza i jakis pies trafi do schronu bo nie spełni wymagan...)[/quote]
:DJaja sobie robicie? To może najlepiej zakazać rozmnażania psów bo wiele z nich trafia do schronisk?

Pomógł mi narazie tylko karjo2, dzięki Ci za to;)

Zaba, 14 przy nazwie to wiek? Polecam zainwestować w słownik ortograficzny ^^

Link to comment
Share on other sites

nie liczba to nie wiek :crazyeye:
Pewnie oczywiscie my jestesmy głupi i jak mozemy Cie poprawiac prawda? Wiesz jest tu setka osob ktora pomaga w schroniskach i jak słyszy o rozmnazaniu psow bez papierow to dzwiga im sie cisnienie... :shake:
rozmnazac psy mozna, ale z GŁOWĄ! a Ty co? nawet nie wiesz co masz robic z psem w tej chwili? powiedz czym karmisz swoja suke? i psa? dwa duze owczarki niemieckie a teraz suka w ciazy? musisz mase kasy wydawac na sama karme...

Psy rozmnaza sie co jest oczywiste, ale po co bawic sie w to jak sie o tym nic nie wie? rozmnaza sie psy z rodowodem ktore maja [B]uprawnienia hodowlane [/B]przy czym przy owczarku pies powinien miec przebadane stawy biodrowe! Twoje jak sadze nie maja... wiec za co sie człowieku bierzesz? za rozmnazanie kundli ktorych jest miliardy, ktore gina dzien w dzien...
radze zapoznac sie z tym forum bo to boginia wiedzy...
i tak jak ktos napisal zdecydowałabym sie na sterylizacje aborcyjna, albo uspiłabym miot..

Link to comment
Share on other sites

Oba psy są z rodowodem i maja przebadane stawy biodrowe panie "mądry", karmy tez im nie braknie. Nie mam zamiaru tu się z nikim kłócić... Nie jestem żadnym znawcą w temacie hodowli psów, ale wiem jedno, psom powinniśmy strać się wytworzyć jak najbardziej naturalne środowisko, w którym będą mogły czuć się pewnie i bezpiecznie.
Naturalne - duże podwórko na którym pies będzie miał wystarczająco miejsca do biegania, a nie bloki 35m2, w których pies nie może nawet sie przespacerować, a zwykłe spacery mu tego nie zastapią.
Nienaturalne jest także ingerowanie we wszystkie sprawy naszych podopiecznych, chcąc niby im "pomóc".


To jest moje zdanie i nie zmienie go z byle błachego powodu...;)

Link to comment
Share on other sites

Na spokojnie, Hextor, ciaza i odchowanie szczeniat, to duze obciazenie dla suki, zwieksza rowniez ryzyko ropomacicza (czestej choroby z przebiegiem utajonym, dosc czesto konczacej sie tragicznie dla psa).
Poza tym duze koszty, dobra karma w sporej ilosci, leki, preparaty wspomagajace, opieka weta, juz wspomniane szczepienia i odrobaczenia.
I tak jest, o ile sie nic nie dzieje, natomiast moze byc potrzebna cesarka, wet musi byc na telefon, swiatek piatek i Sylwester, dozywianie szczeniorow, specjalne mleko, bo moze suka ich nie wykarmic. Potem odpowiednie zywienie szczeniakow, dobre mieso, duzo sprzatania po nich, opieka, kontakt by nie zdziczaly i znaly troche juz swiata.
Do tego oddasz je za darmo, bo takich psiakow jest mnostwo, tylko domow brak i do konca nie bedziesz pewien, jak trafia, w dobre rece, do schronu, na lancuch czy na drut w lesie.
Po prostu to sie nie kalkukuluje, a jeszcze jak doliczysz ryzyko, ze rodzice sa spokrewnieni, badz przekazuja wady genetyczne, to juz bedzie bardzo kiepsko.
Wiec najsensowniejsza sterylka aborcyjna teraz, badz uspienie slepego miotu (zostawienie jednego psiaka i temu znalezienie super domu) i tez sterylka.
I masz problem dozywotnio rozwiazany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hextor'][U]Oba psy są z rodowodem i maja przebadane stawy biodrowe[/U] panie "mądry", karmy tez im nie braknie. Nie mam zamiaru tu się z nikim kłócić...[U] Nie jestem żadnym znawcą w temacie hodowli psów,[/U] ale wiem jedno, [U]psom powinniśmy strać się wytworzyć jak najbardziej naturalne środowisko, w którym będą mogły czuć się pewnie i bezpiecznie. [/U]
[U]Naturalne - duże podwórko na którym pies będzie miał wystarczająco miejsca do biegania, a nie bloki 35m2,[/U] w których pies nie może nawet sie przespacerować, a zwykłe spacery mu tego nie zastapią.
Nienaturalne jest także ingerowanie we wszystkie sprawy naszych podopiecznych, chcąc niby im "pomóc".


To jest moje zdanie i nie zmienie go z byle [U]błachego powodu...[/U];)[/quote]
Powiedz, po co doprowadzono do zaciazenia suni?
Po co?
Jesli do tego doszlo "ot tak sobie" - to nierozwaga i brak odpowiedzialnosci.
I co z tego, ze psy sa rodowodowe. Ale nie maja uprawnien hodowlanych! Wiec jak ktos tu pisze - po co je rozmnazac - schroniska sa przepelnione! Idz, zobacz.
Taaaaaaaaa, naturalne srodowisko.... Idac tym tropem, po co nam prad? Telefony? To nie nasze naturalne srodowisko, a jednak z tego korzystamy, wiec nie syp takimi przykladami. Powinnismy byc odpowiedzialni za to, co udomowilismy, niezaleznie od srodowiska, nie sadzisz? A rozmnazanie kundelkow.... po co???? To samo sadze o rozmnazaniu psow hodowlanych dla czystego zysku.
Piszesz, ze nienaturalnie jest ingerowanie.... itd..., wiec po jakiego diabla szczepienia? I zwierzat i ...ludzi.
Wspominasz o duuuuzym podworku - naturalnym, do biegania. Ok! I super. Ale ONki potrzebuja pracy z czlowiekiem, a podworko tego im nie zastapi. Sorry, bedac ONkiem, wolalabym 35 metrow kwadratowych i pana , ktory mnie "zmeczy" praca umyslowa i pojdzie na spacer - nawet krotki, a duuuuuze podworko - ....oleje...
Co do slownika - to tez polecam, zainwestuj!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hextor']
:DJaja sobie robicie? To może najlepiej zakazać rozmnażania psów bo wiele z nich trafia do schronisk?[/QUOTE]

Nie masz widać pojęcia o tym, że w Polsce jest niemal dwa razy więcej psów niż domów skłonnych im dać opiekę. Skoro guzik cię obchodzi, że psów jest za dużo i że umierają w męczarniach, to faktycznie wielki z Ciebie miłośnik psów...

Nie masz nawet pojęcia o potrzebach ukochanej rzekomo rasy skoro twierdzisz, że wymogiem trzymania owczarka jest wielkie podwórko. Dla tych psów najważniejsza jest współpraca z człowiekiem, zapewnianie ruchu podczas wspólnych zajęć, a nie hektar czy dwa wokół domu. I o wiele bardziej żal mi tych wspaniałych psów pozostawionych na większosć dnia w ogrodzie, za rozrywkę mających szczekanie na przechodniów, niż tych które mieszkają w kawalerkach za to mają właścicieli z pasją, którzy poświęcają kilka godzin dziennie na spacery i wspólną pracę.

Owczarek niemiecki jest jedną z ras najbardziej obarczonych chorobami dziedzicznymi i zdrowi rodzice nie gwarantują zdrowia szczeniąt. Przeglądy hodowlane, wymóg zaliczenia szkolenia też po coś są i gwarantują dopuszczenie do rozmnażania osobników typowych dla rasy pod względem wyglądu i charakteru. Skoro tak pasjonujesz się owczarkami, to czemu po prostu nie postarasz się o rodowodowe szczeniaki?? Rozmnażanie dla rozmnażania to tylko krzywda dla rasy i psów w Polsce w ogóle.

I chciałabym poznać człowieka, który wcisnął ci tę głupotę, że suka powinna mieć raz szczeniaki. Z punktu widzenia zdrowotnego suka powinna albo rodzić regularnie, albo nie rodzić w ogóle.

Link to comment
Share on other sites

Hextor, wiem, że nie przyswoisz sobie szybko (a może w ogóle) naszych poglądów i masz do tego prawo. Ja również ze wszystkimi się nie zgadzam, to normalne, że teraz jest zmasowany atak, który zakończy się kłótnią, obyś się tylko nie obraził ;).

Zapewne nie wykonasz sterylki aborcyjnej (ja też bym tego nie zrobiła). Odchowaj szczenięta, w tym dziale jest mnóstwo informacji - możesz też pytac na pw (ale nie mnie - aj się na tym nie znam ;)). A później wysterylizuj sukę. Nie twierdzę, ze te szczenięta były jej potrzebne, ale następne też nie są konieczne, a jeśli masz sukę i psa na jednej posesji, to musiałaby rodzić 2 razy w roku. Sterylizacja to dobre wyjście w twojej sytuacji.

Dużo wskazówek znalazłam na stronie eskimoskiego domku, tam też poszukaj.A poza tym to oczywiście ten dział. Życzę powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kori']Hextor, wiem, że nie przyswoisz sobie szybko (a może w ogóle) naszych poglądów i masz do tego prawo. Ja również ze wszystkimi się nie zgadzam, to normalne, że [B]teraz jest zmasowany atak[/B], który zakończy się kłótnią, obyś się tylko nie obraził ;).[/quote]

a dlaczego jest zmasowany atak? a dlaczego jeden człowiek może się wypowiadać kulturalnie a drugi (pomijam to, że okazuje się być ignorantem, pf) rzuca tekstami w stylu "jaja sobie robicie"? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jest tutaj taki temat "czy macie jeszcze siłę uświadamiac" cieżko oj ciężko.. :roll: tym bardziej jak ktoś upiera się że wie najlepiej .. :shake:

powiedz mi po co psu ogród? tylko ogród ? niejeden z nas mieszka w bloku i ma wymagajace psy, sądzisz że są mniej szczęsliwe? nie... bo mają rozsądnych właścicieli, ktorzy nie biorą zwierzaka po to aby sie asić przed sąsiadem że ma rottweilera..
mam sąsiada ktory ma rottka w kawalerce pies trzy raz dziennie idzie na długi spacer na pola, biega, bawi się zabawkami, ma kontakt z właścicielem prawie cały dzień... szczęśliwy pies :loveu:
ogród jest dodatkiem, bardzo fajnym i wygodnym :loveu: tylko nie starcza aby pies się spełnił, zwierzakowi są potrzebne spacery z właścicielem, wspolna zabawa, szkolenie, więż .. socjalizacja itd.
dom dla psa jest tylko po to aby się wyspać.. zreszta ja mam małego pieska i w domu i tak tylko spi albo odpoczywa , pies zmęczony to pies szczęśliwy :loveu:

Po co robiłes psom badania na stawy? i z jakiej hodowli posiadasz zwierzaki ?

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/max-4-m-czny-rottweiler-znaleziony-w-poznaniu-127841/[/URL]
dla przestrogi... rottki, dobki, onki, asty, pitbule, boksery w schroniskach to codzienność, a i szczenieta zdarzaja sie coraz czesciej.. to za mało? za mało śmierci? w rudzkim schronisku gdzie pomagałam, długo pracownicy walczyli o zdrowie dla szczeniaka boksera mial tylko kilkanaście tygodni, a juz sie go ktos pozbył, nie przezył, bo w schronisku szczeniecta zadko przezywaja, sa narazone na wszystko.. na choroby ktore zabijaja je w mgnieniu oka...
i wiesz dlaczego tak ciezko jest ludziom tutaj? bo kochamy te psy, a kazda taka smierc jest bez sensowna, tak ciezko patrzec na psa ktory odchodzi w bólach a pomoc się mu nie da, jedynie pozwolic odejsc szybciej poprzez zastrzyk...
kto wyrzuci na ulice szczeniaka za 2 tysiace złotych? temu komu przyszło bardzoo łatwo, ale takich ludzi w Polsce jest mało i dlatego te psiaki nie trafiaja do schronisk... a takie szczenie za 400? złotych? co to jest 400 złotych łatwo przyszło, łatwo poszło..

Link to comment
Share on other sites

[B]Hxtor[/B] rozmnazajac swoje pieski nie zapewnisz im odpowiedniej przyszlosci-ludziom trudniej oddac do schroniska psa za ktorego zaplacili te 2tys.Jezeli ten argument cie nie przekona to juz nie wiem co :shake:

Psy [B]rasowe(=rodowodowe)[/B] sa rozmnazane PO COS-do sportow,pracy,by poprawic eksterier ,charakter rasy.A po co ty rozmnazasz swoje psy?Dla przyjmnosci?To powiem Ci,ze ciaza i porod to dla suki nie przyjemnosc,ale bardzo ciezka praca wycieczajaca organizm.

zastanow sie dobrze [B]po co[/B] narazac ja na bol

nie lepiej wysterylizowac i zapewnic dlugie,szczesliwe zycie ?

Link to comment
Share on other sites

Czeka cię b.ciężka praca - po pierwsze suka musi mieć zapewnione odosobnione pomieszczenie o temperaturze nie niższej niż 25 C gdzie będzie przebywać ze szczeniakami przez pierwsze 3-4 tyg a potem duże pomieszczenie z temperatura 20 C do 8 tyg. życia. Jak nie to wyziębienie takich maluchów to tylko kwestia minut ... no może kilku godzin ... skutek może nie tak tragiczny dla ogółu - mniej psów w schroniskach ... ale po co narażać w takim razie sukę na trudy ciąży i połogu a szczeniaki na choroby ??? Lepiej od razu poddać sukę sterylizacji aborcyjnej albo uśpić ślepy miot - wiesz bardziej humanitarne.
Do porodu musisz się przygotować - duże rasy wcale nie rzadko mają komplikacje np. jedno niewydalone łożysko bądź szczeniak powoduje b.często śmierć suki - a więc weterynarz na podorędziu bo jest zawsze ryzyko cesarskiego cięcia i kontrol po porodzie ( dobrze jest zrobić USG po urodzeniu wszystkich).
Suka NIE MA PRAWA SAMA RODZIĆ - ma przy niej być akuszer !!! kolejny mit ze sama sobie da radę różnie się kończy :shake:
Nie masz nawet pojęcia kiedy suka zaszła w ciążę ... a przedłużająca się ciąża owocuje zamarciami :shake: też nierzadkie zjawisko :shake::shake::shake:

Co jeszcze ....
Po połogu należy zachować b. wysokie warunki w zakresie higieny - inaczej może dojść do zakażenia.
Jezeli jest więcej niż 6 maluchów często trzeba je dokarmiać - a więc trzeba zaopatrzyć się w starter dla psów (mleko zastępcze) i dokarmiać regularnie co 2 godziny.
Odrobaczenia maluchów w wieku 4 i 5 tyg
Żywienie suki i szczeniaków - karmy wysoko energetyczne z b. wysoką zawartością wapna, kolagenu, żadne mleko tylko czyste białko (czytaj mięso, drobno siekane chrząstki, biały ser + do tego wypełniacz w postaci dodatku + witaminy) albo karma dla suk ciężarnych i karmiących ras dużych ze skłonnościa do dysplazji - karmy te zabezpieczają "skutki uboczne" ciąży - m. in odmineralizowanie stawów i kości suki. Szczególnie jeżeli nie ma jeszcze skończonych 2 lat jest b.zagrożona w tym, zakresie .
Dla maluchów karmy premium dla szczeniąt ras dużych ze skłonnością do dysplazji (np. Royal Canin)
Szczepienia maluchów w wieku 6 i 8 tyg - i dopiero po kilku dniach do nowych domków - a o te odpowiedzialne będzie bardzo trudno, bo zgłosi się multum nieodpowiedzialnych ludzi - a psy potem będą się włóczyć po ulicy, siedzieć w budach na krótkim łańcuchu, albo po rozmnażalniach albo po schroniskach ... Tak to wesoło wygląda :shake:

W Polsce jak doczytałam mamy [B]5 milinonów [/B]bezdomnych psów. Każdy kolejny bezsensowny miot to kolejne kilkaset w ciągu kilku lat ... Z tego owczarkowatych minimum kilkanaście tysięcy ...

A wszystko przez nieodpowiedzialność ludzką ... Wystarczyłoby w końcu obalić te stare i nieprawdziwe mity że suka raz musi ... Wystarczyłoby więcej odpowiedzialności i pilnowania aby takie szczeniaki sie nie rodziły - wystarczy przypilnować (to dla odpowiedzialnych) , albo wysterylizować (dla osób pokroju autora tematu).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...