Jump to content
Dogomania

Biała piękność w schronisku - chiński grzywacz ZAADOPTOWANA


Paulina87

Recommended Posts

Cyran trafił do mnie kiedy miał ponad dwa lata . Bałam się ,że nie zaaklimatyzuje się w nowym otoczeniu . Panny go trochę przeganiały i bardzo bał się ONki Hery ale nawet nie tęsknił , od razu zameldował się w naszej sypialni i już wiedział , że jest u siebie . Jest z nami rok i jest bardzo kochany . To pies bezproblemowy .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

u nas demon jest anorektykiem [lubi owoce ,warzywa,skórki od chleba i ryż ale potrafi sobie zrobić 3 dniową głodówkę-jednak uwielbia sępić]i jest panikarzem jeżeli chodzi o jego ciało,nie lubi się uczyć
Perka dla odmiany wszystkożerca i wszystko olewająca,za jedzenie zrobi wszystko,bardzo szybko sie też uczy
za to obydwoje kochają ludzi[choc sa przy tym nieufne do obcych-bez agresji],preferują towarzystwo swojej rasy,nie ma problemu z dziećmi czy z kotami,nie mogę powiedzieć - rzucają sie na chwilowych tymczasowiczów ale jest to do opanowania
wszytsko ma swoje dobre i złe strony,zarówno posiadanie maluszka jak zabranie psa dorosłego,trzeba szukać pozytywnych i likwidować małopozytywne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wanda szostek']Rozumiem, że sunia ma już DT i jest plan co do dalszego działania. Gratuluję.[/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Na razie to planu nie ma. Mogę przyjąć Kiki na DT ale musiała by być przetransportowana do mnie do 6.01 bo 7.01 wyjeżdżam na tydzień. Lub może trafić do mnie juz po moim powrocie. Jak wrócę to napisze tu. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Decydujcie.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Nikt nie zaoferował wyciągnięcia i transportu. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Nawet nie wiem co dalej. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Kto pomoże?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota w-l']Cyran trafił do mnie kiedy miał ponad dwa lata . Bałam się ,że nie zaaklimatyzuje się w nowym otoczeniu . Panny go trochę przeganiały i bardzo bał się ONki Hery ale nawet nie tęsknił , od razu zameldował się w naszej sypialni i już wiedział , że jest u siebie . Jest z nami rok i jest bardzo kochany . To pies bezproblemowy .[/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Ja uwielbiam dobermany ale raz trafił mi w oko grzywek i się zakochałam w wyglądzie a teraz mam u siebie jednego na DT i jestem zachwycona tą rasą. Jest to tak wesołe, mile, fajne, delikatne, szybkie, grzeczne i rozrabiające i rozbrajające zwierze ze nawet pod groźbą napadu mojego kundla starucha nie mogę teraz pomyśleć o oddaniu naszego Chino. A Chino świetnie się łączy i z moimi kotami i z dobermanką i z amstawką.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Nie byłam dawno na tym wątku i szczerze to myślałam że ktoś ją weźmie raz dwa, ale wczoraj pojechałam do schroniska a ona nadal w kojcu :/ Szkoda, szkoda. Ciągle spokojna, grzeczna, opanowana i zrównowazona.
czytałam kilka ostatnich postów i jak sprawa wyglada? Ktos na nią chętny?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vika_Bari'][COLOR=black][FONT=Verdana]Ja uwielbiam dobermany ale raz trafił mi w oko grzywek i się zakochałam w wyglądzie a teraz mam u siebie jednego na DT i jestem zachwycona tą rasą. Jest to tak wesołe, mile, fajne, delikatne, szybkie, grzeczne i rozrabiające i rozbrajające zwierze ze nawet pod groźbą napadu mojego kundla starucha nie mogę teraz pomyśleć o oddaniu naszego Chino. A Chino świetnie się łączy i z moimi kotami i z dobermanką i z amstawką.[/FONT][/COLOR][/quote]
No i to jest w tej rasie przerażające - początkowo , kiedy dowiedziałam się , że moja kuzynka hoduje te psy byłam zdziwiona ,że normalna niby osoba a tak jej odbiło . Później kiedy pojechałam do Zielonej Góry i zobaczyłam trzy dziewczyny - efekt mezaliansu starej już suni 9 lat z własnym synem :crazyeye: (efekt chwilowego pozostawienia Szeri z mamą właścicielki ) to zupełnie odjechałam i po tygodniu wracaliśmy do Zielonej po Yoko . No i to był początek tragedii . Później Cyran i Kontra - Tej zawdzięczam , że mimo iż jest cudowna , zdrowa i bardzo mądra to nigdy już nie kupię psa - "po rodowodowych" . Urodziła się w czystym sterylnym domku , była zadbana , bez robali , odkarmiona i pachnąca - tylko ....... to było rok temu a jej mama już wydała kolejne dwa mioty :-(
( Pozostałe dwie sunie z kazirodczego związku pozostały w domu kuzynki - nie sprzedawała tych psów , Yoko jako wyjątek została przekazana jako darowizna )

Link to comment
Share on other sites

Jestem przerażona nadchodzącymi mrozami czy ona jest w kojcu w budzie , dla grzywka , nawet pp ta temperatura może być .............:-(
Myśle na zdwojonych obrotach , do schroniska nie mogę się dodzwonić , transportowo jestem uzależniona od TZ , który nie jest entuzjastą moich pomysłów :angryy: . Lokalowo to ja mam warunki tylko TZ jest jaki jest i mieszkam w Szamotułach ..........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina87']Z Ostrowa do Wrześni nie jest daleko. Około 100 km.[/quote]


[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=black][FONT=Verdana]Nikt nie zaoferował wyciągnięcia i transportu.
Nawet nie wiem co dalej.
Kto pomoże?
Może ktoś przyjmie Kiki na okres mojej nieobecności aby nie zamarzła bo zapowiadają duże mrozy.
Z Poznania psinkę tez mogę odebrać ale po powrocie. [/FONT][/COLOR]
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota w-l']Jestem przerażona nadchodzącymi mrozami czy ona jest w kojcu w budzie , dla grzywka , nawet pp ta temperatura może być .............:-(
Myśle na zdwojonych obrotach , do schroniska nie mogę się dodzwonić , transportowo jestem uzależniona od TZ , który nie jest entuzjastą moich pomysłów :angryy: . Lokalowo to ja mam warunki tylko TZ jest jaki jest i mieszkam w Szamotułach ..........[/quote]


[COLOR=black][FONT=Verdana]Dorota w-l wojnę z mężem prowadzę o psy potężną jak i my prawie wszyscy. Jak być dala rady zorganizować transport i przetrzymanie u siebie to ja bym u ciebie odebrałabym ją do 18.01 lub wcześniej na 100 % bo będę wracała z Niemiec po zawiezieniu kilku dobermanów do naszej niemieckiej fundacji. [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Właśnie rozmawiałam ze schronem - jakaś pani się zastanawia :angryy: , niby doświadczona i wie o sterylce ale jak sie dalej pozastanawia to pies zamarznie . Koleś obiecał mi , że jutro po 12 będzie znał stanowisko tej pani i gdyby co to zaczynam kombinować transport albo do Viki albo ja albo Duffi z grzywaczy . Malutka Kiki nie ma szansy na cieplutkie pomieszczonko , bo takich jak ona małych jest dużo :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunka04']kurcze ja bym ją mogła wziąć do siebie ale mieszkam daleko;( Jakby ktoś jechał do warszawy to nawet dziś mogę ją wziąć... W przyszłym tygodniu ma być -20;( Ja się zapłacze jak jej coś sie stanie...[/quote]

[url=http://www.twojapogoda.pl/16dni.htm]Twoja Pogoda - prognoza na 16 dni dla Polski[/url]

Tu mam pogode na 16 dni. Nie wiem na ile jest prawdziwa ale nigdzie wiecej niż (-11) nie zapowiadają ale dla grzywacza i to jest za ciezkie.

Dziewczyny poczukajcie transportu do Wrzesni lub Poznania lub Warszawy na wątku transportowym i nie trzeba będzie plakac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota w-l']Transport Poznań - Warszawa już jest na koniec tygodnia . Duffi przygwałci ojca żeby ją przywiózł do Warszawy . Ja z Poznania do Szamotuł zabiorę na kilka dni .... i odstawię w sobotę albo piątek do Poznania . Trudno najwyżej się rozwiodę :razz:[/quote]

Nu i fajnie ze wszystko sie ulorzy dla Kiki. A ja mogę tylko dodac ze jak cos pójdzie nie po mysli to piszcie do mnie na PV ale przeczytam i tak po powrocie. Tak okolo 18.01

Nu to mała jedzie do Warszawy! A kto domek sprawdzi i kto umówkę podpisze to juz sami ustalcie.

Pa pa dla wszystkich!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunka04']kochani jest sprawa moja mama się napaliła;) ona siedzi 24h w domu i mogłaby sie mała zająć wiec jak chcecie;)[/quote]
a nie możesz jechać pociagiem do Poznania?
bo już nic nie rozumiem, jaki jest plan?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...