Jump to content
Dogomania

josera


alice101

Recommended Posts

Przez pierwsze 2 -3 tygodnie na 30 kg psa dawałam ok. 1 łyżki, a póżniej po łyżeczce. Podawałam np od września, do końca zimy prawie, i na prawdę suka miała sierść bez porównania do poprzedniego sezonu zimowego. A muszę zaznaczyć, że ma tendencje do różnych zmian skórnych i generalnie zimą b. jej się pogarszał stan skóry.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 800
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z podawaniem oleju 1x dziennie do karmy jest od jednego roku zycia bardzo wskazana.Tylko u mnie zalecano 1x dziennie olej jadalny ,plaska lyzka stolowa.Oczywiscie nie od razu sie skora psu polepszy i wlosy beda blyszczec.Nalezy podawac systematycznie i przez dluzszy okres czasu.

Link to comment
Share on other sites

Co do karmy yosera to ja juz pisalam ,ze daje optines -baranina z ziemniakami. karmie moje piranie " 2x dziennie dodaje do suchej karmy mieso z puszki Rinti .Unikam karm ktore posiadaja mieso kury z ryzem.dawalam Happy Dog-losos z krolikiem ,Bosita-mieso reniferow mysle ,ze z ryzem (jest to szwedzka karma)

A tak generalnie wszystkie karmy suche i tak maja za malo zawartosci miesa ,dlatego zaleca sie dodanie 1/2 miesa na 3/4 suchej karmy.
najgorsze karmy to wszystkie z skleppow typu ALDI,Lidil,itd ,Pedigrip, Bosch
Do najlepszych to Royal ,Happy Dog, Hills,Golden select,Bosita,yosera Co do Puriny i Eukanuby to zdania sa podzielone ze wzgledu na bojk org.prozwierzecych (przynajmnie tak bylo)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek'][INDENT]
hahahahahahahahahahah :) śmieszny jesteś royal jest przynajmniej 100 razy lepszy i smaczniejszy.Porozmawiaj z kims kto się na tym zna ,a na pewno powie Ci ,że josera jest to karma średniej klasy ,a dopiero potem się wypowiadaj!!!!!!!
[/INDENT][/QUOTE]

Radzę Tobie to samo, bo Royal wcale dobrą karmą nie jest, ja na przykład swojemu psu go nie podam. Owszem, bywają gorsze ;), ale na pewno nie jest wart swojej ceny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Delph-jezeli royal nie jest dobra karma,to dodaj miesa jarzynki i stanie bardzo dobra karma[/QUOTE]
po co skoro sa lepsze karmy do ktorych nie tzreba nic podawac :)
nie jest to zla karma ale za ta cene mozna znalezc lepsze

Link to comment
Share on other sites

gops -nie ma idealnej karmy,wszystkie nawet te bardzo dobre wg .oceny wet .za malo maja zawartosci miesa.(swinskie to tabu)W wiekszosci sucha karma to ma wypelniacze,co do witamin sztuczne witaminy nigdy nie zastapia witam znajdujacych sie w warzywch i owocach.
Podawanie suchej karmy ma wiele zalet szczedza nasz czas,oczyszcza kamien nazebny,nie psuje sie, w duzej mierze reguluje stolce.
Josere optiness podaje moim psiakom ,ktore bardzo ja lubia,ale zawsze dodaje mieso i tarte jarzyny,1lyzke oleju stolowego
Oczywiscie sa specjalistyczne karmy cannin u wet ,ale one sa bardzo drogie.Kupuje gdy psiaki maja np.biegunke ,lub sa oslabione

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie Josera to karma całkiem ok i nie odbiega np wiele od PPP . Co do Royala , zwykły RC nie jest dla mojego psa rewelacją ani RC ani Eukanuby pies nie tolerował i nie było ochów czy achów , ale muszę się zgodzić ze specjalistyczne (intestinal itp ) spełniają jak najbardziej swoje zadanie

Link to comment
Share on other sites

Po co karmić karmą jak i tak trzeba gotować codziennie/co drugi dzień? Moim zdaniem mija się to z celem...

Hexa od wtorku na Joserze i gdzieś za tydzień będę wiedziała czy jest ok (czy się kudły nie sypną). Dostałam próbki tej z niższej półki, Shina zjadła kocią, nawet ze smakiem i super strawiła, dzisiaj dostała Solido ale miskę omija szerokim łukiem. Od następnego tygodnia przestawiam tego niejadka na Festivala i zobaczymy czy będzie jadła i czy się jej wygląd poprawi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Delph-jezeli royal nie jest dobra karma,to dodaj miesa jarzynki i stanie bardzo dobra karma[/QUOTE]

Właśnie w tym sęk, że nie, w RC są takie składniki, których nawet w mniejszej ilości psu nie podam ;) Zresztą on i tak po RC choruje, co jest nieco dziwne, bo nawet jak był w przytulisku i jadł buraki z mlekiem to nic mu nie było :evil_lol:

Tak czy siak mam swoje zdanie na temat RC, nie tylko z powodu reakcji mojego psa. Oczywiście niektórym psiakom może służyć i mogą się mieć super na tej karmie, ale powinna być w takim razie tańsza.

Nie ryzykowałabym mieszania suchej i mięsa/jarzyn w jednym posiłku, pies inaczej trawi suche granulki i u wrażliwców może to wywołać problemy. Już prędzej jeden posiłek suche drugi mięso+warzywa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,
ja Joserą karmię trzeci miesiac moje psiaki i jestem bardzo z niej zadowolona.
Po pierwsze jest to jedyna sucha karma którą zjada wybredny Kajtus ( wczesniej przez cztery lata nie ruszył żadnej a było ich sporo - wcinał tylko gotowanego kurczaka_ dobrze ze maly jest :multi:po drugie sunia balbinka z schronu dopiero na tej karmie zaczeła ładnie wyglądać , ma błyszczącą sierśc, z pyszczka nie smierdzi, przytyła do noramlnej wagi.Wczesniej jadła acane i bozite ale Josera góra .Ostatnio kupilam na sprawdzenie RC i o dziwo zadne tego nie ruszyło to samo z jakąś karma holistyczną BLUE której próbki dostałam w zoologicznym, bozita tez juz jest wielkim łukiem omijana tak samo jak i eukanuba.
Ja moim urwisom rano daje samo suche zeby im sie nie nudziło a wieczorem Josere Festval zmieszana z gotowanym kurczakiem i zalaną rosołkiem( oj ta mieszankę wcinaja az im sie uszy trzęsą:lol:) bo jednak nie ma to jak świeże mięcho :loveu:

Ogólnie bardzo polecam tą karmę wszystkim którym sie znudziło placenie producentom za reklamy a chcą psa należycie nakarmić :)

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko wtrącę, że akurat Blue, o którym piszesz, jest super karmą, wreszcie się jej doczekałam w Polsce i jestem mega szczęśliwa, mój pies też ;) Taki tylko off'top żebyś wiedziała, co podałaś, ale skoro nie ruszyły, a Josera im służy, to nie ma co kombinować.

Link to comment
Share on other sites

Hexa 2 tygodnie na Festivalu i schudła trochę :multi:. Sierść się nie pogorszyła, dobrze trawi, oczywiście smakuje nawet bez wody :evil_lol:, łupieżu też nie ma. Dodatkowo dodaję co kilka dni olej rybny albo olej z pestek winogron żeby trochę urozmaicić, chociaż ona to i suchy chleb bez dosmaczania by wsuwała. Shina półtora tygodnia wcina i sierść się poprawiła, zjada prawie całą porcję i przytyła trochę. Jestem zadowolona z efektów, karma spełniła moje oczekiwania, mam nadzieję że to się nie zmieni za po opróżnieniu tego worka i będę mogła kupić kolejny ;).

Link to comment
Share on other sites

U Hexy pogorszenie sierści następuje bardzo szybko, więc karma nie jest zła ;). Też bym wolała surowe dawać, ale niestety nie zawsze tata ma czas sterczeć Shinie nad głową, do tego Hexa nie każde kości przyswaja. Dzisiaj dostały na kolację szyje z gęsi i jestem w pogotowiu w razie gdyby Hexolina miała potrzebę wyjścia...

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

Tak czy siak mam swoje zdanie na temat RC, nie tylko z powodu reakcji mojego psa. ''Oczywiście niektórym psiakom może służyć i mogą się mieć super na tej karmie, ale powinna być w takim razie tańsza''.

Mojemu psiakowi służy dużo bardziej niż josera ,więc to też ma wpływ na moje zdanie co do tej karmy.Pierwszy raz kiedy dałam joserę jadła i widac było,że jej smakuje,ale potem dałam rc ,bo facet w sklepie mówił,że jest dużo lepsza,bo jak już mówiłam josera to nie jest karma wysokiej klasy,a średniej.Potem mój pies nigdy więcej nie spojżał na joserę,a rc je już od kilku miesięcy i jest ok.Nigdy nie chorowała,ani nic z tych rzeczy.Pozatym kulki josery family są większe niż rc junior i psinka musiała je rozgryzac na dwie części,a royala pochłaniała chyba nawet bez gryzienia.Teraz na pewno nie miałaby takich problemów ,ale w wieku dwóch miesięcy było jej ciężko,bo jej pysk byl ledwo większy od pyszczka kociaka.No i na pewno przezwyczaiła się do kształtu kulek,bo jakby nie patrzec u josery i rc są inne.

Link to comment
Share on other sites

Nie napisałam, że Josera jest lepsza od RC, równie dobrze może być tak samo kiepska :evil_lol:
A na poważnie: to, że psu smakuje akurat nie jest wyznacznikiem dobrej karmy. Większość psów uwielbia Chappi i co z tego? Poza tym jeżeli masz małego pieska wskazane jest podawanie mu karmy o większych granulkach, właśnie po to, żeby musiał gryźć. To z powodu skłonności małych ras do nadmiernego osadzania się kamienia nazębnego, gryzienie pomaga trochę temu zapobiegać.

W moim rozumieniu pojęcie, że karma psu "służy" to to, że pies ma ładną sierść, zdrową skórę, wypróżnia się raz-dwa razy dziennie, ma małe i nie śmierdzące kupy, ma dużo energii, błyszczące oczy i poprawne wyniki badań :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

a w moim rozumowaniu ,,że pies ma ładną sierść, zdrową skórę, wypróżnia się raz-dwa razy dziennie, ma małe i nie śmierdzące kupy, ma dużo energii, błyszczące oczy i poprawne wyniki badań [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/127119-josera/images/smilies/eviltongue.gif[/IMG] ''Więc chyba myślimy podobnie.Moja sucz jako urozmaicenie ma różne kości,gryzaki i kupuje male ilości rc dental hygiene jako przysmak.

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

chciałabym miec takiego psa jak ty [B]Jagoodka[/B] mój wariuje jak widzi chappi ,ale jak skończy się ta paczka to ma zapomniec o ty świństwie !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...