Jump to content
Dogomania

Z psem nad morze


Ania i Salma

Recommended Posts

Aleb, byłam w Sopocie rok temu - nie jest aż tak źle z psami. ;) Chodziliśmy z na plażę rano, koło 8-9 na jakąś godzinkę, a potem po południu, jak już nie było ratowników. Straż miejską spotkaliśmy raz, faktycznie przy wyjściu z plaży, ale akurat mieliśmy to szczęście, że byliśmy w parku i pies był na smyczy.
Potem odkryliśmy fajne miejsce - od Koliby w lewo, w stronę Gdyni - mało ludzi i plaża niestrzeżona i chodziliśmy tam codziennie w najróżniejszych godzinach i ani razu nie spotkaliśmy strażników.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']ja bym chciala nad mozre na 1 tydzien sierpnia z psem i dzieckiem.
Porazka, szukam szukam i nic, a chcialam pomorze srodkowe lub zachodnie....:shake:
nie ma ktos cos na oku albo moze komu gdzie jakie wczasy przepadly...??[/quote]

Nie ma terminów wolnych czy nigdzie nie chcą z psem ?
Mogę Ci podać namiar ale to wiocha jest - Rusinowo k.Jarosławca, więc raczej trzeba byc samochodem. Więc nie wiem czy by Cie to interesowało...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gaudi']Od 12 do 20 lipca mamy (tzn. ja, mój mąż i dog niem.) zarezerwowany domek dla 4 osób w Mikoszewie, 200 zł za dobę, w pełni wyposażony, do morza 800 m. Problem w tym, że skład nam się posypał i szukamy towarzystwa, żeby podzielić koszty...
Mile widziane byłyby dwie osoby z suczką albo niedużym/wykastrowanym psem. Dużych niekastrowanych Gaudi niestety nie toleruje. Są jacyś chętni? :razz:[/quote]

Mała poprawka - od 13 do 19 jest ta rezerwacja. :)
I link do domków: [url]http://www.lidiamikoszewo.com[/url]

Link to comment
Share on other sites

[B]Gaudi[/B]-hehe bylam w Mikoszewie :) fajnie bylo tylko daleko do plazy torche- za to droga przez piekny las, ale wieczorem troche niebezpiecznie bo tam gdzie ja bylam wykopywali nielegalnie bursztyny i lepiej bylo na tych ludzi nie trafic ;)
[B]MonikaSz[/B]-mozesz napisac cos o tej Rewie ? kurcze jedziemy tam na 10 dni ( w tym wystawai zawody frisbeew sopocie) i szukam przepisow ale jedyne co znalazlam o rewie ( czyli gmina kosakowo to takie o;
[url]http://64.233.183.104/search?q=cache:N4QsuzdN4KEJ:www.bip.kosakowo.pl/upload/dokumenty/2007-08-08-09-02-55_25_50871.pdf+Regulamin+czysto%C5%9Bci+i+porz%C4%85dku+na+terenie+Gminy+Kosakowo%22.&hl=pl&ct=clnk&cd=7&gl=pl[/url]
i tam nie ma nic o plazach :roll: ( ale nie ejst zle bo pisze ze psa mozna pusic ze smyczy ale ma byc w kagancu i grzeczny ;)) Birnik bedzie pierwszy raz nad morzem :multi: a ja pierwszy raz od 4 lat :multi: :lol:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']ja bym chciala nad mozre na 1 tydzien sierpnia z psem i dzieckiem.
Porazka, szukam szukam i nic, a chcialam pomorze srodkowe lub zachodnie....:shake:
nie ma ktos cos na oku albo moze komu gdzie jakie wczasy przepadly...??[/quote]
Może to cię zainteresuje.

[quote name='Zuza i Noddy']Jak ktoś chce to to są namiary na kwatery prywatne w Łebie. Cena jest chyba 55 zł za nocleg z wyżywieniem(śniadanie i obiadokolacja).
[B]Telefon:[/B] 059 866-16-19
[B]Tel. komórkowy:[/B] 0502 63-94-05
[B]Adres:[/B] Bolesława Chrobrego 6, 84-360 Łeba, pomorskie[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aleb']Kurcze, no szkoda, będę musiała jedynie wstawać bladym świtem i wychodzić na plażę ;)
Szkoda tylko, że właścicielka kwatery wprowadziła mnie w błąd, bo powiedziała, że psy na plaży w jej okolicy widać :shake:[/quote]
Nie wprowadziła w błąd, bo prawdopodobnie nie zna przepisu, a właściciele mimo zakazu i tak wchodzą z psami na plażę. Przed każdym wejściem masz znak zakaz wstępu z psami albo na tabliczce albo wymalowane na asfaltowej ścieżce.
[B]Gaudi [/B]- nie jest źle - pod warunkiem, że nie trafisz na upr... strażników :evil_lol: Po prostu trzeba 'wyczuć' kiedy można iść na plażę. Od Koliby w stronę Gdyni faktycznie rzadko można spotkać SM - ani samochodem nie dojadą ani końmi, bo oddział konny zlikwidowali parę lat temu ;)
[quote name='shangri_la'][B]MonikaSz[/B]-mozesz napisac cos o tej Rewie ? kurcze jedziemy tam na 10 dni ( w tym wystawai zawody frisbeew sopocie) i szukam przepisow ale jedyne co znalazlam o rewie ( czyli gmina kosakowo to takie o;
[URL]http://64.233.183.104/search?q=cache:N4QsuzdN4KEJ:www.bip.kosakowo.pl/upload/dokumenty/2007-08-08-09-02-55_25_50871.pdf+Regulamin+czysto%C5%9Bci+i+porz%C4%85dku+na+terenie+Gminy+Kosakowo%22.&hl=pl&ct=clnk&cd=7&gl=pl[/URL]
i tam nie ma nic o plazach :roll: ( ale nie ejst zle bo pisze ze psa mozna pusic ze smyczy ale ma byc w kagancu i grzeczny ;)) [/quote]Sorki-mogłam pomylić uchwały. Albo zakaz był w nieaktualnej uchwale albo podałam informację do nieaktualnej - jutro sprawdzę i jeszcze napiszę. W Rewie na pewno nie można spuszczać psa w obszarze rezerwatu "Mechelińskie Łąki" - między Rewą a Mechelinkami. Rośnie tam m.in. mikołajek nadmorski i wiele słonorośli. Poza tym można spotkać tam ptaki wpisane do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt. Co jeszcze chcesz wiedzieć ?
[B]shangri [/B]- czy startujesz we frisbee ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MonikaSz'] W Rewie na pewno nie można spuszczać psa w obszarze rezerwatu "Mechelińskie Łąki" - między Rewą a Mechelinkami. Rośnie tam m.in. mikołajek nadmorski i wiele słonorośli. Poza tym można spotkać tam ptaki wpisane do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt. Co jeszcze chcesz wiedzieć ?
[B]shangri [/B]- czy startujesz we frisbee ?[/quote]
dzieki za tak szybka odpowiedz, ja caly czas szukam tych przepisow ale kurcze ciezko cos znalezc, bo niewiemgdzie szukac :cool1:
a co chce wiedziec : hmm moze jakies fajne miejsca na spacerki z psem i bez psa ( bo w sumei niewiadomo jaka bedzie pogoda wiec trzeba sie przygotowac na jakies zwiedzanie, jestesmy zmotoryzowani wiec w gre wchodza tez niedalekie okolice )? i gastronomie- jesli mozesz cos polecic ;). co do frisbee to startujmye, hehe debiut freestyle bedzie :evil_lol: ( zreszta na mini tez sie zglosilam ale to jeszcze bedzie zalezec od pogody bo jak bedzie mega upal to moj pies nie da rady biegac ...)sie zobaczy jak wyjdzie jeszcze nic nie mam przygotowane :p

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shangri_la']ja caly czas szukam tych przepisow ale kurcze ciezko cos znalezc, bo niewiemgdzie szukac :cool1:[/quote]
Prawdopodobnie nie znajdziesz wersji elektronicznej poza tą którą znalazłaś :razz: Koleżanka ma kopie uchwał, to jutro dopytam. Chyba, że niechcący zerknęłam na Regulamin Gdyni :roll: Aktualne uchwały powinny być dostępne w Biuletynach Informacji Publicznej, czyli w tzw. BIP-ach.
[quote name='shangri_la']a co chce wiedziec : hmm moze jakies fajne miejsca na spacerki z psem i bez psa ( bo w sumei niewiadomo jaka bedzie pogoda wiec trzeba sie przygotowac na jakies zwiedzanie, jestesmy zmotoryzowani wiec w gre wchodza tez niedalekie okolice )? i gastronomie- jesli mozesz cos polecic ;).[/quote]
Jeśli interesuje Cię przyroda, to warto zwiedzić 2 rezerwaty: 1 - ze słonoroślami - Mechelińskie Łąki i 2 - Beka - rezerwat ptasi. Tylko tam raczej bez psów. Jeśli chodzi o żarełko to polecam wycieczkę do Pucka ([URL]http://www.miasto.puck.pl/[/URL]) i wizytę w smażalni ryb u Budzisza. Smażalnia jest prowadzona od wielu lat przez tą samą rodzinę Kaszubów - stoliki są w środku i na zewnątrz (nie ma problemu z psami). Zawsze świeża rybka, sklepik z kaszubskimi pamiątkami, no i przede wszystkim można zobaczyć jak to kiedyś z nadmorskim rybactwem bywało ;) Prócz tego na rynku Pucka na pewno jest jedna knajpa, gdzie z chęcią witają właścicieli z psami. Jest tam też ciekawy kościół św. Piotra i Pawła - fara, w którym można znaleźć np. gotycką kaplicę chrzcielną. Kiedyś w Pucku była kultowa pijalnia piwa u Piwtarza, w której wszyscy żeglarze delektowali się piwem z korzeniem :p Każdy z mieszkańców miał tam swój kufel, ale moim zdaniem - aktualnie knajpka straciła swój wcześniejszy klimat.
Tak czy inaczej zawsze 'wywozimy' tam znajomych psiarzy - jak na razie każdy chce tam znów wrócić :lol:
O innych atrakcjach pomyślę przez weekend.
[quote name='shangri_la']co do frisbee to startujmye, hehe debiut freestyle bedzie :evil_lol: ( zreszta na mini tez sie zglosilam ale to jeszcze bedzie zalezec od pogody bo jak bedzie mega upal to moj pies nie da rady biegac ...)sie zobaczy jak wyjdzie jeszcze nic nie mam przygotowane :p[/quote]
Nad morzem rzadko kiedy są wielkie upały, a nawet jak są to przeważnie wieje ;) Przynajmniej porównując się do południowej i centralnej Polski. No to pewnie się zobaczymy, bo co jakiś czas będę oglądała zawody.

Link to comment
Share on other sites

dzieki za informacje :lol: u Budzisza bylam :razz: wisza tam a obrazki osoby z mojeje dalekiej rodziny ( takei dziwadla- rybomotyl bodajze i taki z wierszykiem costacostam u budzisza :evil_lol: po prawej stronie od wejscia- a przynajmniej zawsze tam wisial :eviltong:)
no ale w pijalni piwa nie bylam, kurcze a tyle razy bylam w pucku:hmmmm: ( bo mysmy zawsze jezdzili do debek :cool3: ale to bylo dawno i z rodzicami ;)) kosciolka tez nei widzialam... no czas to nadrobic ;)
a co do samej Rewy- super ze jest rezerwat ptasi :lol: napewno sie udamy, coz psiska zostana w pokojach :eviltong: i beda odpoczywac.
to moze siesie spotkamy na zawodach, ja w przerwach planuje tez jakos dotrzec na ring OBI bo bedzie startowala magda z kajem(pewnie znasz) bardzio chce sie z nia spotkac bo juz skonczyla studia i nie ejstesmy sasiadkami...ale niewiem jak z planam frisbee i moim stresem... ja mam dosc nietypowego psa do tego sportu- kopova- wiec nieciezko bedzie mnie pomylic ( tylko bez smiechow bo my dopiero zaczynamy w tej konkurencji :evil_lol: ), a tak ogolnie to bedziemy w naszym klubowym- Artemisowym skladzie
jak cos ci jeszcze przyjdzie do glowy ciekawego z atrakcji to pisz, ja sie wszedzie chetnie wybiore w koncu tyle lat nie bylam nad morzem ;)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']ja bym chciala nad mozre na 1 tydzien sierpnia z psem i dzieckiem.
Porazka, szukam szukam i nic, a chcialam pomorze srodkowe lub zachodnie....:shake:
nie ma ktos cos na oku albo moze komu gdzie jakie wczasy przepadly...??[/quote]
Gdyby interesował Cie jednak koniec lipca to jaj mam jeszcze zarezerwowany pokój 2 osoby+pies w miejscowości Ostrowo. Ponieważ juz wiem, że tam nie pojadę to chętnie odstąpię tę rezerwacje.
Kobieta powiedziała, że tam wolno z psami, ale na hasło owczarek niemiecki trochę ją przytkało. Nie do konca też wiem jak tam jest z plażą. Kobieta mnie przekonywała, że spokojnie można z psem wejść nad morze.
W sieci nie znalazłam jednak niczego co by mnie przekonało. Piszą róznie: że można, że można, ale pies ma nie biegać itp. Moja sucz intesywnie pracowała w tym roku więc chcę, aby odpoczęłą i miała jednak mozliwośc pobiegania a nie siedzenie w pokoju bo pancia sie plażuje.
Jeśli jestes zainteresowana, lub ktokolwiek inny to podam dokładne namiary. Cena tego pokoju to 70 zł. Pies bez opłat. Parging tez bez opłat.

Link to comment
Share on other sites

Dorothy - spróbuj poszukać na tej stronce: [url]http://zwierzakbezpiecznywpodrozy.pl/hotele2.php?wid=11[/url]
Oprócz hoteli są tam też pokoje, domki itd., da się coś znaleźć.

My jednak jedziemy do Jastarni (namiar chyba właśnie z linku powyżej, znaleźliśmy w czwartek miejsce wolne od niedzieli, więc nie ma rzeczy niemożliwych) - jeśli tam ktoś był, to poproszę o relację z punktu widzenia psiarza. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mieszkam nad morzem,na tyle blisko morza,ze nie w sezonie chodze z psem niemal codziennie tam na spacer.W sezonie nie.I to z kilku powodow.Raz, ze jest zakaz,dwa-ze nie widze sensu ciagania psa po plazy-upal czy nie,leza ludzie-skoro juz przyjechali,to sie plazuja.Pies chodzacy miedzy nimi to raczej nie jest najlepszy pomysl,poza tym goraco mu i zadna dla niego atrakcja,szczegolnie na smyczy.Mandat tez raczej zadna atrakcja.
W gdansku(i nie tylko)wzdluz morza jest park nadmorski i tam zwykle chodze z moja sunią latem.
Poza tym-chyba wiekszosc ludzi jak przyjedzie na wakacje nad morze,to chce troche polezec,pokapac sie,poopalac.A psem wtedy chyba sie ktos musi zajac-biedaka nie ma co meczyc na plazy-czy zakaz jest czy go nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mi-la']Gdyby interesował Cie jednak koniec lipca to jaj mam jeszcze zarezerwowany pokój 2 osoby+pies w miejscowości Ostrowo. Ponieważ juz wiem, że tam nie pojadę to chętnie odstąpię tę rezerwacje.
Kobieta powiedziała, że tam wolno z psami, ale na hasło owczarek niemiecki trochę ją przytkało. Nie do konca też wiem jak tam jest z plażą. Kobieta mnie przekonywała, że spokojnie można z psem wejść nad morze.
W sieci nie znalazłam jednak niczego co by mnie przekonało. Piszą róznie: że można, że można, ale pies ma nie biegać itp. Moja sucz intesywnie pracowała w tym roku więc chcę, aby odpoczęłą i miała jednak mozliwośc pobiegania a nie siedzenie w pokoju bo pancia sie plażuje.
Jeśli jestes zainteresowana, lub ktokolwiek inny to podam dokładne namiary. Cena tego pokoju to 70 zł. Pies bez opłat. Parging tez bez opłat.[/quote]

W Ostrowie byłam ostatnio kilka lat temu a w ogóle kilka razy. zawsze z psem. Nie przypominam sobie zakazu przy plaży ale to się mogło zmienić. Tylko, ze o ile mi wiadomo zakazy obowiazują na plażach strzeżonych. W Ostrowie nie powinno byc problemu z przejściem kilkudziesięciu metrów poza plaże strzeżoną. Podobnie zresztą jest w wielu innych nadmorskich miejscowościach, do których jeździłam z psem- nigdzie nie miałam z tym problemu.

Link to comment
Share on other sites

W Gminie Kosakowo (w tym i w Rewie) aktualnie obowiązuje podana przez Shangri uchwała. Widocznie złagodzili przepisy ...
[quote name='shangri_la']dzieki za informacje :lol: u Budzisza bylam :razz: wisza tam a obrazki osoby z mojeje dalekiej rodziny [...]
no ale w pijalni piwa nie bylam, kurcze a tyle razy bylam w pucku:hmmmm: ( bo mysmy zawsze jezdzili do debek :cool3: ale to bylo dawno i z rodzicami ;))[/quote]
O proszę jaki ten Świat jest mały ;) A ta kufloteka, to kiedyś była głównie dla miejscowych i dla żeglarzy. Takiego korzenia jak tam, to chyba nigdzie indziej nie ma, tylko teraz mniej go dają ...
[quote name='shangri_la']a co do samej Rewy- super ze jest rezerwat ptasi :lol: napewno sie udamy, coz psiska zostana w pokojach :eviltong: i beda odpoczywac.[/quote]
Tylko jak chcecie 'podpatrzeć' przyrodę, to najlepiej się wybrać do 6-7 rano, potem 'ruch' zamiera :cool3: Na pewno są ciekawe słonorośla - zresztą przy Rewie chyba nawet zaczyna się jakaś ścieżka ekologiczna.
[quote name='shangri_la']to moze siesie spotkamy na zawodach, ja w przerwach planuje tez jakos dotrzec na ring OBI bo bedzie startowala magda z kajem(pewnie znasz) [/quote]
Znam, znam - Magda z Kajem rok temu nawet spali u mnie :lol: A za start i tak będę trzymać kciuki i nie zamierzam się śmiać. Każdy kiedyś zaczyna, a jak kogoś to bawi, to niech pokaże na co go stać :diabloti:
[quote name='ma_ruda']Nie przypominam sobie zakazu przy plaży ale to się mogło zmienić. Tylko, ze o ile mi wiadomo zakazy obowiazują na plażach strzeżonych. W Ostrowie nie powinno byc problemu z przejściem kilkudziesięciu metrów poza plaże strzeżoną. Podobnie zresztą jest w wielu innych nadmorskich miejscowościach, do których jeździłam z psem- nigdzie nie miałam z tym problemu.[/quote]
Niestety w wielu nadmorskich miejscowościach zakaz obowiązuje na wszystkich plażach, co nie znaczy by właściciele nie wchodzili na nie ze swoimi czworonogami - najlepiej dowiedzieć się w Urzędzie. Ostrowo chyba podlega pod Władysławowo ...

Link to comment
Share on other sites

No niestety-generalnie jak na plaży jest zakaz-to jest zakaz i koniec.W wiekszych miejscowościach pełnych turystów typu Ustka, Łeba, Kołobrzeg...lepiej nie ryzykować bo mozna zapłacic mandacik. Ja będe szukała dzikich plaż, nie strzezonych...napewno takie się znajdą. Najwięcej ludzi jest w skupisku pensjonatów, na plażach strzezonych gdzie są ratownicy i atrakcje głównie dla dzieci np zjeżdzalnie...tam radze się nie pchać;) Zreszta co to za przyjemność leżeć jak sledzie, prawie na sobie i dostawać średnio co 10 minut piaskiem w twarz od przechodnia szukającego miejsca:)

Jak byłam w Kołobrzegu to na głownej plaży było tylu ludzi, że można było oszaleć-ale juz kawałek dalej byłam tylko ja:crazyeye:i ani zywego ducha:D

Mówię Wam najlepsze na wypoczynek z psem są Chałupy i Kuźnica. Tam psy maja raj!!No ale rezerwacja musi być juz od marca bo tam jest szkółka windsurfungu i jest "zapchane" przez pasjonatów tego sportu:)a że wszyscy trenuja nad Zatoką Pucką to plaża jest praktycznie pusta:)

Ciekawe co mnie czeka w Darłówku...wiem, że gdzies koło Jednostki Wojskowej jest dzika plaża...bedziem łazic, bedziem szukac:D

Link to comment
Share on other sites

W ubiegłym roku wypoczywałam z moimi psami na plaży w Czołpinie ( ok. 30 km od Łeby). Nie było tłumów, a większość plażowiczów także było z czworonożnymi przyjacielami. Polecam Czołpino :-)

[IMG]http://img297.imageshack.us/img297/8611/123js9.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Dla osób przebywających w Gdańsku polecam plażę tuż obok kamieni, spełniających rolę falochronu portowego na granicy Brzeźno/Nowy Port i najlepiej po 16.00 :) Chadzam tam bardzo często i SM nie widziałam nigdy, a na dodatek ludzi bardzo niewiele, czasem w ogóle. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

A ja polecam miejscowość Rogowo niedaleko Kołobrzegu (pomiędzy Mrzeżynem a Dźwirzynem). Nie ma tam za dużo ośrodków, plaża strzeżona jest tylko na długości około 100 metrów przy zejściu na plażę na przeciw ośrodka WDW a tam akurat z psami nie przyjmują. Dużo jest prywatnych kwater, nie ma tłoków na plaży a po przejściu niedużego kawałka można znaleźć nawet puste miejsca wokół siebie. Co do psów nikt się nie czepia (żadna straż miejska ewentualnie jakiś czepialski wczasowicz). Tu jest link do strony Rogowa [URL="http://www.rogowo.com"]www.rogowo.com[/URL] . Wokół też jest dużo świetnych terenów spacerowych - nieużytków. A w Mrzeżynie (około 2-3 km od Rogowa) polecam Irish Pub na ulicy Torowej, można tam wejść z psem i nawet miskę z wodą się dostanie ;)
Co do noclegu polecam pokoje gościnne, gdzieniegdzie robią problemy z psami. Tam na stronie w bazie noclegowej sa tylko dwa osrodki z Rogowa - WDW i Wiktoria. Polecam pokoje gościnne które są tam w wykazie. To jest dom z ogródkiem przy samym lesie nadmorskim tel. 793 358 069
Jak się obieca, że pies na terenie ogródka będzie tylko na smyczy prowadzony to na pewno zgodzą się.
Jakbym miała jechać na urlop nad morze to na pewno tam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...