Jump to content
Dogomania

Czy moja sunia jest w ciazy??


ikusia_17

Recommended Posts

Hej!Wiem ze zakladam dosc podobny post ale inne sa o opisach mozliwosci zajscia w ciaze a ja krylam moja sunie swiadomie.Dzisiaj wypadalby 16dzien czyli nawet nie polowa ciazy ale moja sunia zaczela ze 3 dni temu duzo jesc czesto sikac i w dodatku sutki ma jakby juz miala jutro rodzic:roll: :roll:Zeby tego bylo malo to przez 2 dni miala straszna biegunke.Czy to moga byc objawy tego ze zostala zaplodniona czy moze poczatek jakiejs choroby?Jest to york a slyszalam ze po takich pieskach prawie nie nic widac to skad taka odmiennosc u mojej malej?:shake::shake:Prosze o szybka odpowiedz bo troszke sie martwie:placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ikusia_17']Hej!Wiem ze zakladam dosc podobny post ale inne sa o opisach mozliwosci zajscia w ciaze a ja krylam moja sunie swiadomie.Dzisiaj wypadalby 16dzien czyli nawet nie polowa ciazy ale moja sunia zaczela ze 3 dni temu duzo jesc czesto sikac i w dodatku sutki ma jakby juz miala jutro rodzic:roll: :roll:Zeby tego bylo malo to przez 2 dni miala straszna biegunke.Czy to moga byc objawy tego ze zostala zaplodniona czy moze poczatek jakiejs choroby?Jest to york a slyszalam ze po takich pieskach prawie nie nic widac to skad taka odmiennosc u mojej malej?:shake::shake:Prosze o szybka odpowiedz bo troszke sie martwie:placz::placz:[/quote]

Przede wszystkim każdą ciążę trzeba dobrze zaplanować. Począwszy od dobory odpowiedniego repa na witaminach dla suki kończąc. Trzeba też zdobyć odpowiednią wiedzę zanim zaplanuje się maluszki. Na forum nikt Ci nie pomoże. Każdy przypadek jest inny. Wybierz się do weta na USG to dostaniesz odpowiedź.

Ile masz lat?
Czy sunia ma papiery hodowlane?

Link to comment
Share on other sites

Dziecko to moja droga moze ty jestes.Ile mam lat??Zalosne pytanie jesli tak bardzo cie to interesuje to 21.Moja sunia ma papiery hodowlane i jestem z tego dumna kupilam ja jako dorosla i stad moje pytania.Dopiero wchodze w ta "branze"Myslalam ze na takim forum znajduja sie kompetentne osoby ktore udziela mi swoich rad z wlasnych doswiadczen ale widze ze to kolejne pismadlo steku bzdur i wyssanych z palca wiadomosci pelnych ludzi o chorych pogladach.U weterynarza bylam audg w moim miescie nie ma!!To tyle.Beznadziejni jestescie!:shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ikusia_17']Dziecko to moja droga moze ty jestes.Ile mam lat??Zalosne pytanie jesli tak bardzo cie to interesuje to 21.Moja sunia ma papiery hodowlane i jestem z tego dumna kupilam ja jako dorosla i stad moje pytania.Dopiero wchodze w ta "branze"[/quote]

chodziło raczej o to, czy suka ma zrobioną hodowlankę tj. zaliczone trzy wystawy na co najmniej bdb :cool1:

jeśli tak to pogadamy dalej.
jeśli nie to jesteś pseudohodowcą i trzepiesz kasę na krzywdzie zwierząt w wielowymiarowym znaczeniu, nawet jeśli twierdzisz, że szczeniaczki będą z miłości do suni czy coś tam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ikusia_17']Dziecko to moja droga moze ty jestes.Ile mam lat??Zalosne pytanie jesli tak bardzo cie to interesuje to 21.[/quote] No to gratuluje. Nie wiem, jak można być tak nieodpowiedzialnym - już nie mówię o kryciu, z którego są bezpapierowe pieski, ale pierw krycie, a potem szukanie pomocy... śmiać się czy płakać, że tak postępuję ponoć dorosła osoba.
Jakbyś wcześniej poczytała, to może byś suni nie narażała. Ciąża niesie za sobą wiele konsekwencji, rozmnażanie psów z ZEROWĄ wiedzą to porażka, a z tego co wiem rasy miniaturowe mają gorzej z porodami.
I zmień weta, bo skoro nic nie powiedział jak chciałaś suce w 16 dniu ciąży robić usg to chyba też jakiś niekoniecznie znający się na psach :cool3:

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f972/pierwsze-objawy-ciazy-20269/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vpassione']No to gratuluje. Nie wiem, jak można być tak nieodpowiedzialnym - już nie mówię o kryciu, z którego są bezpapierowe pieski, ale pierw krycie, a potem szukanie pomocy... śmiać się czy płakać, że tak postępuję ponoć dorosła osoba.
[/quote]

ale Ikusia pisała, że jej pies ma uprawnienia hodowlane :cool3:, wiec jeśli ma, została pokryta reproduktorem z uprawnieniami to przeciez pieski będą rasowe.

A ja się przyłączam do pytania o przydomek hodowlany,

jakiej rasy jest piesek? Jakie oceny zdobyła sunia na wystawach? A reproduktor?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikki']ale Ikusia pisała, że jej pies ma uprawnienia hodowlane :cool3:, wiec jeśli ma, została pokryta reproduktorem z uprawnieniami to przeciez pieski będą rasowe.[/quote] Napisała, że ma papiery hodowlane. Nie wiem czy się orientujesz, ale sam rodowód ani same uprawnienia nie dają szczeniętom możliwości otrzymania metryk. Jak napisze, że szczeniaki wyda z metrykami, to co innego. Niemniej ja już pominęłam tę kwestię i odniosłam się do samego krycia i ciąży.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vpassione']Napisała, że ma papiery hodowlane. Nie wiem czy się orientujesz, ale sam rodowód ani same uprawnienia nie dają szczeniętom możliwości otrzymania metryk. Jak napisze, że szczeniaki wyda z metrykami, to co innego. Niemniej ja już pominęłam tę kwestię i odniosłam się do samego krycia i ciąży.[/quote]

orientuje się, wiem o tym,
ale myślałam, że skoro ta suczka ma te uprawnienia to jednak może jest to jakaś hodowla, chodzi mi o hodowlę nie "chodoffle",
chociaż jeśli byłaby to hodowla, to właścicielka nie pytałaby na forum tylko dzwoniłaby do weta i to przed zapłodnieniem suczki

Link to comment
Share on other sites

U wet bylam i to nie raz.Przed cieczka w trakcie i po wszystko jest ok sunia ma skonczone 18 mc miala 2Xbdb i 1Xdoskonala ocene jak juz pisalam (trzeba by bylo uwazniej czytac;/)kupilam sunie jaka dorosla a warunkiem kupna bylo to ze dostanie ta Pani szczeniaka-pieska.Reproduktor rowniez rodowodowy wiec moze zejdzcie wreszcie ze mnie i jakbyscie byli tak mili czekam na odpowiedz na moje pytanie a nie jakies zalosne przekomarzania;/

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]U weterynarza bylam audg w moim miescie nie ma!!To tyle.Beznadziejni jestescie!:shake::shake: [/QUOTE]Dla każdego szanującego się hodowcy to byzydurne wytłumaczenie, wymówka wręcz:shake:Sprawdzasz gdzie takowy sprzęt jest, pakujsz sukę i jedziesz.
Co do beznadziejności...miałabym obiekcje kogo taki epitet naprawdę dotyczy;)
Te wszystkie informacje powinnaś była zebrać na długo przed dokonaniem krycia, nie można postępować w ten sposób:mad:Żenua po prostu-niejdna młodsza od Ciebie osoba ma większą wiedzę a itak nie podjęłaby się jeszcze hodowli z tego względu, że obiektywnie ocenia swoje uprawnienia do tak odpowiedzialnej roli jaką jest bycie hodowcą.
No trudno, stało się, teraz możemy tylko odpowiadać na Twoje pytania, żeby wszystko poszło możliwie dobrze i nikomu nie stała się krzywda:lol:
Powiedz tylko, czy oboje rodziców mają uprawnienia hodowlane(żeby było jasne-nie chodzi tylko o rodowody;))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ikusia_17']U wet bylam i to nie raz.Przed cieczka w trakcie i po wszystko jest ok sunia ma skonczone 18 mc miala 2Xbdb i 1Xdoskonala ocene jak juz pisalam (trzeba by bylo uwazniej czytac;/)kupilam sunie jaka dorosla a warunkiem kupna bylo to ze dostanie ta Pani szczeniaka-pieska.Reproduktor rowniez rodowodowy wiec moze zejdzcie wreszcie ze mnie i jakbyscie byli tak mili czekam na odpowiedz na moje pytanie a nie jakies zalosne przekomarzania;/[/quote]

No ale nikt Ci to na Twoje pytanie nie odpowie tylko wet a na dogo ich aż tak wielu nie ma. Może trzeba zrobić badania?:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ikusia_17']U wet bylam i to nie raz.Przed cieczka w trakcie i po wszystko jest ok [/QUOTE]

Skoro wszystko jest OK to po co pytasz czy suka jest szczenna?To raz.Po dwa-skoro ma objawy dotąd niespotykane jak piszesz w pierwszym poscie to trzeba do weta a nie na forum.

Link to comment
Share on other sites

Widze ze nie ma sensu z wami pisac bo to jest zenada
wyjezdzasz mi z tekstem ze trzeba bylo wczesniej myslec jak tlumacze jak niedorozwinietym ze ja ja kupilam dorosla w 11 dniu cieczki przy mnie zostala po kryta po raz trzeci i tyle u weta bylam i bez komentarza cala reszta zwijam sie stad bo to tragedia co sie dzieje na tym forum a za nim nastepnym razem kogos "zezrecie"zywcem zastanowcie sie nad swoimi doskonalosciami i poczatkiem.I ps nie jestem zadnym hodowca mam jedna sunie i tyle.Czesc!!:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ikusia_17']Dziecko to moja droga moze ty jestes.Ile mam lat??Zalosne pytanie jesli tak bardzo cie to interesuje to 21.Moja sunia ma papiery hodowlane i jestem z tego dumna kupilam ja jako dorosla i stad moje pytania.Dopiero wchodze w ta "branze"Myslalam ze na takim forum znajduja sie kompetentne osoby ktore udziela mi swoich rad z wlasnych doswiadczen ale widze ze to kolejne pismadlo steku bzdur i wyssanych z palca wiadomosci pelnych ludzi o chorych pogladach.U weterynarza bylam audg w moim miescie nie ma!!To tyle.Beznadziejni jestescie!:shake::shake:[/quote]

Nikt tutaj Cię nie obrażał, nie atakował, skąd tyle jadu w Twojej wypowiedzi?
wspólczuję
co jest żałosnego w pytaniu o wiek - innej wiedzy można się spodziewac po dziecku innej po osobie dorosłej, a już na pewno mozna oczekiwac innej kultury wypowiedzi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ludzi,czy wy nazywacie siebie Milosnicy Psow?:crazyeye:
Dziewczyna zadala konkretne pytanie,co Wy macie do myslenia,nie chcecie pomoc no to nie piszcie.
3 strony obrazliwych postow:angryy:
Wam co,pare nie ma gdzie wypuscic,dorwaliscie i BUCH,spelniliscie obowiazek dogomaniaka,wytropic nieprawidlowosci i :mad:wywlec to na swiatlo dzienne,publicznie zlinczowac a zatym pozegnac.
Zalosne...:shake:
Ja tez nie jestem hodowca,moja suka pierwszy raz kryta,wiec zadaje duzo pytan,u weta,u hodowcow,tutaj na forum,duzo czytam.Najwazniejsze dla mnie to przyklad innych doswiadczen,tak powiem w praktyce,a nie gdybanie przez weta,moze byc to i tam to.
Poza tym ,na tak malym etapie jak pisze uzytkowniczka ikusia_17,uzg nic nie da.Moglibyscie napisac,ze ma jechac w 30-35 dniu,bo wczesniej nie ma sensu.
Ikusia,nie wiem jakie masz uklady z poprzednia wlascicielka suni,i nie obchodzi mnie to,po prostu dbaj o nia,a jak czujeszs ze dzieje sie cos zlego(czeste wymioty,biegunka,odmowa jedzenia),nie zwlekaj wizyty u weta na kazdym etapie ciazy,zwlaszcza w tych dniach pozniejszych.
Pozdrawiam i zycze udanego porodu:iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Skoro ktoś sprzedaje sukę w cieczce, do tego pokrytą a ktoś na to idzie to no cóż...chyba nie trzeba tego komentować. [/QUOTE]

Pierwszy raz widzę coś takiego :crazyeye: Myślałam że tak się robi tylko z krowami i maciorami :roll: Brawa dla poprzedniego właściciela suni...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...