Jump to content
Dogomania

Itulec pojechal...Diuna i reszta pochlipuje..powodzenia malutki


Erazm

Recommended Posts

diunka jestem, przeciez nie zostawie tak, ani Itka, ani Ciebie .... Przeleje kase na konto jednej z dziewczyn, bo mam inne zoobowiazania i ona porozsyla( [SIZE="2"]jak pisalam moj ostatni wyjazd byl z przygodami, ale jest ok[/SIZE]

Co do Itulca...Niektorzy wiedza jaki byl moj zamysl kiedy zakladalam watek... Itek moim zdaniem powinien byc zaraz po trafieniu do schronu poddany eutanazji. Nie chodzil, ruszal glowka i tyle...Schron nie byl w stanie zapewnic mu odpowiedniej opieki medycznej...Wiem, zaraz posypia sie gromy, ale ja wiem swoje...Gdyby maly zostal zdiagnozowany po wypadku byc moze mialby szanse na normalane zycie, a przede wszystkim gdyby instytucja typu schronisko miala warunki i pieniadze na leczenie, co wszyscy wiemy jest nierealane. Nawet w bogatszych krajach psiaki w takim stanie sa po prostu usypiane. Dzis, po takich postepach, zaangazowaniu fizycznym i mentalnym tylu osob( szczegolnie mowie o opiekunach z Wroclawia( Diuna o Tobie powinnam napisac wytluszczonymi literami) decyzja o przyszlosci Itka jest bardzo trudna...Niemniej jednak mysle, ze trzeba stworzyc plan dzialania, Itek musi zostac wykastrowany, napewno po kastracji dobrze by mu zrobil pobyt u Uvlhedinn, a w w tym czasie mozna na powaznie szukac miejsca, gdzie maly bylby bezpieczny.
Ups tyle moich wyocin. Kazdy pomysl na wage zlota...
jedno moge zaoferowac, ze jesli wyadoptuje Falke to bede mogla pomagac duzo wiecej Itulcowi, na razie musze oplacac jej pobyt w hoteliku i cala reszte

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Erazm'] (...)
Co do Itulca...Niektorzy wiedza jaki byl moj zamysl kiedy zakladalam watek... Itek moim zdaniem powinien byc zaraz po trafieniu do schronu poddany eutanazji. Nie chodzil, ruszal glowka i tyle...Schron nie byl w stanie zapewnic mu odpowiedniej opieki medycznej...Wiem, zaraz posypia sie gromy, ale ja wiem swoje...Gdyby maly zostal zdiagnozowany po wypadku byc moze mialby szanse na normalane zycie, a przede wszystkim gdyby instytucja typu schronisko miala warunki i pieniadze na leczenie, co wszyscy wiemy jest nierealane. Nawet w bogatszych krajach psiaki w takim stanie sa po prostu usypiane. (...)Itek musi zostac wykastrowany, napewno po kastracji dobrze by mu zrobil pobyt u Uvlhedinn, a w w tym czasie mozna na powaznie szukac miejsca, gdzie maly bylby bezpieczny (...)[/quote]

Erazm, ja pod Twoim zdaniem podpisuję się. Uważam tak samo. Ten pies przez cały pobytu w schronisku skazany był na niewyobrażalne dla nas cierpienie. Kaleki, bezwładny, cierpiący, pełen bólu młody organizm, któremu siła przetrwania kazała żyć i instynkt samozachowawczy nie pozwolił umrzeć. To przeszłość Itcia powoduje u mnie taki żal i litość nad tym zwierzęciem, nie teraźniejszość, ani nawet przyszłość. Przyszłość to tylko strach...

Tak... jak tylko Ulv wróci wykastrujemy go. Stan dróg moczowych wrócił do normy, możemy ciachać. Muszę tylko upewnić się i skonsultować co najpierw: sesja Strynervenu czy kastracja, bo podejrzewam, że podawanie strychniny i środka anestozjolocznego do zabiegu równoczesnie, nie będzie wskazane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']ale pudzian juz jest, w łomiankach. wojtuś, aka pudzian :loveu::loveu::loveu:
[IMG]http://i33.tinypic.com/o571g4.jpg[/IMG]

Hehe, tez myslelismy o sponsoringu ;-)[/quote]


o, matko i cóko! Ależ okaz :loveu:

Zgadzam się z Diuną i Erazm - kiedy Itka zawieziono do schronu w takim stanie, to chyba najlepszą decyzją była eutanazja. Ale teraz, po tym, jak się zaangażowaliśmy, nie mogę o niej myśleć. Nie potrafię po prostu. Choć wiem, że innej opcji może nie być...

I tak praktycznie zapytam: a za co wykastrujecie Itka? Jak będzie trzeba to coś wyszperam po kieszeniach ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ghanima'] I tak praktycznie zapytam: a za co wykastrujecie Itka? Jak będzie trzeba to coś wyszperam po kieszeniach ;)[/quote]

Ghanimo:loveu: mam jeszcze prawie 3 stówki Itcia, wiec na razie luz. Kupię za to karmę za jakiś czas i odjajczę Smrodka, potem będziemy szperać po kieszeniach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diuna_wro']Ghanimo:loveu: mam jeszcze prawie 3 stówki Itcia, wiec na razie luz. Kupię za to karmę za jakiś czas i odjajczę Smrodka, potem będziemy szperać po kieszeniach.[/quote]

Diunko, a dla Ulv wystarczy za ten miesiąc? Sorki, że tak tylko o kasie, ale wyobrażam sobie, że mając na utrzymaniu takiego Smrodka :loveu: człowiek się tym zamartwia, ja w każdym bądź razie bym się zamartwiała...

A Wojtus vel. Pudziań jest normalnie rewelacyjny, kurka, jak ja uwielbiam takie pokraki cudne :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ghanima']Diunko, a dla Ulv wystarczy za ten miesiąc? Sorki, że tak tylko o kasie, ale wyobrażam sobie, że mając na utrzymaniu takiego Smrodka :loveu: człowiek się tym zamartwia, ja w każdym bądź razie bym się zamartwiała...

A Wojtus vel. Pudziań jest normalnie rewelacyjny, kurka, jak ja uwielbiam takie pokraki cudne :loveu:[/quote]

Ja też się zamartwiam, a żem introwertyk, to tylko czasem się wygadam. Ghanimo, jestem za tym by oszczędnie dozować składki na Itusia. W im dłuższym czasie rozciągniemy sprawę, tym większe szanse na dom, i życie Itulcowe.... Oczywiście jeśli chcesz wpłacić - konto znasz - a ja postaram się tym najracjonalniej jak tylko potrafię gopodarować.

Czy Ulv wystarczy? Nie wiem... to co jej wpłaciłam od Ciebie, to 1/3 ustalonej kwoty za opiekę. W tym miesiącu jesteśmy jej winni mniej, bo Ulv wyjeżdża na prawie tydzień i Smrodek zostaje sam, tzn z kotami, myszą, królikiem i ptakiem, no i ze mną, bo będę go doglądać codziennie. Przyprowadzać mu będę czasem dwie dziewczyny, nastolatki, które bardzo chcą go poznac i pomóc w opiece nad nim, więc będę im Itcia wyprawiać na spacery, a potem odbierać, bo w międzyczasie muszę lecieć do domu moje stado wyprowadzić. Myślę, że bedzie to dla niego fajna zabawa, bo dziewuszki mają serce i urozmaicę mu w ten sposób dni, w których w większości bedzie sam w domu.

Link to comment
Share on other sites

Wróciłam i przylazłam od razu do Itulca :razz: siemasz mały urwisie :diabloti:

Diunka, ja w pn i śr mogę go na rehab dotaszczyć, tylko musimy się zgadać co do godziny i itp.
W tym tygodniu ja wożę kolegów do pracy, więc najwcześniej ok 16 mogłabym po niego być. W tą i z powrotem zejdzie nam ok godziny.
Przemyśl optymalną wersję o której co i jak i daj znać.

Link to comment
Share on other sites

Hej Ffrubka! super, że wróciłaś. Już myślałam, że Cię porwali, taką aryjską blond pięknote:loveu: to aż strach Niemcom pokazywać.

Nie wiem czy doczytałaś, więc krótko opowiem. Ulv wyjeżdża na zlot dogo. Iti zostaje sam. Ja będę do niego przychodzić przed pracą, tj. ok. 6:00 rano:roll:, potem po pracy, ok. 16:00. Niestety mogę wpadać tylko na chwilę (umyć, nakarmić, odcedzić, zmienić pieluchę) i muszę lecieć do moich psów, bo przez sezon urlopowy TZ siedzi w aptece od rana do wieczora i nie ma kto z nimi wyjść. Nie dam rady wrócić, bo jak wiesz mam do Ulv kawał drogi. Rehabu więc nie będzie w tym tygodniu:lookarou:. Po prostu nie mogę czekać na was na miejscu z myślą, że moja Klara (która zresztą ma nietrzymanie moczu posterylkowe) kręci się po domu z pełnym pęcherzem. I tak będzie bidula musiała na mnie dłużej niż zwykle czekać.

Itulec, przepraszam. Nie rozdwoję się.

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się czy dawać na spacery Itcia tym dziewczynom, musiałabym zostawić go im na kilka godzin żebym zdążyła pojechac do domu, wszystko zrobić i wrócić. Co najmniej do 20tej mi to zajmie. Trochę się boję tak na początek im go powierzać na tak długo:roll: (mają po 15 lat). Chyba przełożę to na przyszły tydzień, jak wróci Ulv i będzie mogła go odebrać od nich np. po 1,5h.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']nie dawałabym dziewczynom na tak długo :shake:
Trzeba najpierw sprawdzić jak sobie radzą .[/quote]

Właśnie. Najpierw entuzjastycznie zareagowałam i się zgodziłam, ale teraz gdy o tym myślę, to chyba zbyt pochopna była decyzja. W tym tygodniu więc odpada.

Link to comment
Share on other sites

Ffrubka, jutro to zamiesznie nieziemskie, ale na środę to może mi sie uda namówić ciocię, żeby Ci Itulca o odpowiedniej porze dała i odebrała (ciocia będzie przychodzic do zwierzyńca pod wieczór, żeby same nie siedziały i nie płakały ;) i nakarmic kociarnię) No nie obiecuję, bo nie wiem, o której będzie do dyspozycji, ale może sie uda....

Link to comment
Share on other sites

cześć dziewczynki :cool3:

Diunka, ja Cię proszę - ja, aryjska pięknota :evil_lol:
Tak właśnie przypuszczałam, że może być problem z Itulcem i wygibasami - ja niestety nie dam rady go zabrać na dłużej i oddać wieczorem - gdybym tylko miała taką możliwość to bym się zgłaszała ręcami i nogami :roll:

Ulv - dobrze, to będziemy w kontakcie jak coś odnośnie środy - do Ewci można i wieczorem podjechać - o ile jej i Twojej cioci by pasowało.


Kurczę, to dzieciaki Ulvove mają normalnie wolną chatę :razz: imprezki będą hahaha

Od przyszłego tygodnia na 90% idę na 2 tygodniowy urlop, więc niestety nie będzie mnie w tych szerokościach i długościach geograficznych co Itulec i rehabik.

Link to comment
Share on other sites

Wróciłam właśnie od Itka, bo już jest sam. Był dziś wyjątkowo spokojny podczas kąpania. Chyba dziwnie się czuje, bo w domu pełnym braci i sióstr nagle nikogo nie ma.

Iti baaardzo nie lubi pieluch, a szelek do nich chyba wręcz nienawidzi. Nie dziwię się, ograniczają ruchy i na pewno są niewygodne. Gdy je ma, nie unosi zadka, tylko sunie. Od razu zmarkotniał.

Pojadł i dostał pluszowego królika, żeby się nie nudził. Wpadnę o 6:00 zmienić pieluchę. Jeśli w nocy się wypróżni, zostawię go potem bez. Żal mi tej jego chudej dupiny.

Link to comment
Share on other sites

Itulec, Ty mały kochany farfocelku :loveu: bądź tam dzielny samiuteńki w wielkim domku !!

Diunka, mnie już na 100% nie będzie od 27.07-16.08... Wybaczycie? :roll:

Za to ciotka przywiezie coś fajowego z wakacji dla naszego Urwiska :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...