Jump to content
Dogomania

Fiodor i Sara zaginęły!Szczecin i okolice - POMOCY!


polciuaa

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mariamc']Agnieszka, zdjęcia doszły.
Wysłałam redaktorom.Mają się ukazać w Głosie szczecinńskim i Kurierze.
Szukam dalej kontaktów .[/QUOTE]

Danusiu, jeszcze raz Ci bardzo dziękuję :loveu:

[quote name='mariamc']Dobra układy z TV Szczecin ma TOZ.[/QUOTE]

Zaraz do nich dzwonię.

[quote name='sonikowa']W Głosie szczecińskim na penwo będą? Pytam, bo w końcu udalo mi sie znaleźć tam jakieś dojscie, ale to chyba już nie ma co mnozyć bytów..
Trzymam kciuki caly czas.[/QUOTE]

Pan do mnie już dzwonił z Głosu Szczecińskiego, więc myślę że będą.
Dziękuję :loveu:

[quote name='pinkmoon']Agnieszka, a czy na plakatach jest napisane, że oba psiaki są po sterylizacji? Może taka informacja zniechęciłaby potencjalnych chodoffców do przetrzymywania ich?[/QUOTE]

Tak, napisałam już od samego początku.

[quote name='andzia69']Aga - skoro jest cień szansy, ze psy są w tych 2 rejonach Szczecina to jeszcze jedna mysl przyszła mi do głowy - listonosze i poczty! tam przychodzi dużo ludzi ni jak będzie plakat to na pewno go z ciekawości przeczytają, a jeszcze jak zobaczą o nagrodzie to myślę, ze i listonosze sie będą rozglądac (a docierają w sumie do większosci domów);)

jest jeszcze taka możliwość jak ulotki roznoszone przez listonoszów w ich rejonie do skrzynek - to załatwia się z poczta główną z tego co wiem - przekazuje się im ulotki, płaci za to jakąś kwotę i całe osiedla powiadomione[/QUOTE]

To jest dobra myśl, jak nie uda się nam rozdać do wszystkich domów, jutro pojadę na Pocztę główną w tej sprawie.


Byłam dzisiaj u pani jasnowidz, uściśliła informację o miejscu pobytu psiaków:

1) [B]Sara [/B]- okolice [B]Mierzyna[/B], [B]Osiedle Zielone Wzgórze[/B], [B]Mierzyn-Kolonia[/B], [B]Osiedle pod Lasem[/B] - widzi smycz, psa, przed nim drzewa (może być na spacerze), ma czerwoną obrożę z czarnym szlaczkiem, leży w legowisku, widzi miskę metalową z wodą i drugą - ceramiczną z jedzeniem. Ma ciepło, jest bezpieczna i zadowolona. Mieszka w dużym mieszkaniu lub w domku (np. szeregowcu), może chodzić na spacer do pobliskiego lasu (parku).

2) [B]Fiodor [/B]- przebywa w okolicach [B]Jeziora Dąbie Małe[/B], rejon ulic [B]Ekologiczna[/B], [B]Jugusłowiańska [/B]i [B]Goleniowska[/B], mogą to być ogródki działkowe. W wizji jest woda, klatka, miska z marnym jedzeniem. Fiodor jest zrezygnowany i może być wyczerpany, wychłodzony.

To wszystko, teraz wychodzę z pracy, wydrukowałam kolorowe ogłoszenia i lecę rozwieszać dzisiaj w okolicach Mierzyna, a jutro rano, jak będzie widać - w okolicach ogródków działkowych przy Ekologicznej.

Dziękuję Wam za pomoc, ogromnie dziękuję :loveu:

Link to comment
Share on other sites

ja się zastanawiam tylko nad jednym...jeśli one trafiły do jakichś ludzi...to dlaczego ci ludzie (ani jeden) widząc adresatkę nie poinformowali, że znaleźli takie psy? jak znalazłam potrąconego psa w obroży i na niej był napisany nr tel to była pierwsza rzecz, którą zrobiłam - zadzwoniłam pod ten nr tel...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']ja się zastanawiam tylko nad jednym...jeśli one trafiły do jakichś ludzi...to dlaczego ci ludzie (ani jeden) widząc adresatkę nie poinformowali, że znaleźli takie psy? jak znalazłam potrąconego psa w obroży i na niej był napisany nr tel to była pierwsza rzecz, którą zrobiłam - zadzwoniłam pod ten nr tel...[/QUOTE]psy często gubią adresówkę. agnieszka co chwilę nowe kupuje, bo one ciągle gubią, kupuje coraz to inne, by sprawdzić, które najdłużej się utrzymają.
poza tym może ci ludzie nie chcieli oddać? może pomyśleli o zarobku na takich psach, nie wiedząc o sterylizacji?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caliowa']Co do prawobrzeża to ja również jestem w stanie pomóc, mieszkam na Słonecznym. Prosiłabym również o podesłanie na maila plakatów [email][email protected][/email] -niestety mogę drukować tylko czarno-białe:([/QUOTE]

Mam dostęp w pracy do drukarki kolorowej, mogę podrzucić plakaty jutro po pracy ok. godz 16-tej na Słoneczne, żeby nie trzeba było się umawiać zostawiłabym w Solarium "Świat Słońca" ul. Rydla 66 (koło Urzędu Skarbowego oraz salonu Kodak, naprzeciwko Apteki), tam kiedyś pracowałam, znam dziewczyny, które bez problemu je przekażą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caliowa']Fergilka, będę wdzięczna, ludzie zwracają dużo większą uwagę na kolorowe plakaty.
Zastanawiam się czy jest sens jechać teraz, po ciemku rozejrzeć się po Dąbiu.[/QUOTE]

[B]Czekam z niecierpliwością na ulotki[/B], wtedy można byłoby roznosić je i jednocześnie rozglądać się po podwórkach.

Zgodnie z tym co wcześniej pisałam - kolorowe plakaty zostawię jutro ok.16-tej w solarium na Rydla. Hasło: plakaty wystarczy :-) dziewczyny będą wiedziały o co chodzi :-)

Link to comment
Share on other sites

Aguś, od początku śledzę wątek o Saruni i Fiodorku i kilka razy dziennie sprawdzam czy przypadkiem się nie znalazły. Momentami żałowałam że nie jestem z okolic Szczecina bo już bym z Wami poszukiwała Pyszczków uciekinierów.
Dziś jak przeczytałam o wiadomościach od wróżki to aż mi serducho szybciej zabiło.

Trzymam kciuki i z całego serca życzę powodzenia. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']psy często gubią adresówkę. agnieszka co chwilę nowe kupuje, bo one ciągle gubią, kupuje coraz to inne, by sprawdzić, które najdłużej się utrzymają. [/QUOTE]
Ja mojemu kupiłam adresówkę z laminatu?(nie pamiętam) i przykleiłam do obroży. Więc teraz musiałby zgubić obroże ;)

Informowałam znajomych z Mierzyna i okolic. Dałam informacje na NK,rozsyłałam też do znajomych,ustawiłam zdjęcie psów jako swoje główne i specjalnie zostawiam komentarze większej ilości osób ze Szczecina :evil_lol:

Ktoś wspomniał,żeby zrobić plakaty i osobno pokazać psy(osobne zdjęcia). I to jest właśnie dobra myśl,bo ludzie mogą myśleć,że psy błąkają się razem. Warto też wspomnieć,że były telefony odnośnie prawobrzeża i i okolic Mierzyna. Ludzie z tamtych rejonów mogą mieć więc szerzej otwarte oczy.

[B]Agnieszka[/B] nie martw się o Fiodora!jeśli to prawda,że dostaje ten suchy chleb to zawsze lepsze niż błąkanie się po lesie z pustym żołądkiem!

Dzisiaj mówiłam znajomym o psiakach i koleżanka spytała jak to się stało,że psy się rozdzieliły......wspominałam jej,że Aga miała niby telefony od ludzi z tamtych okolic ;) i to chyba w sumie pozostanie zagadką....

Proponuję też,żeby każdy kto rozwiesi ulotkę informował gdzie ona jest,żeby po całej akcji można było je zdjąć :) oczywiście szczęśliwie zakończonej akcji :)

FIODOR SARA znajdziecie się!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieszka32']
1) [B]Sara [/B]- okolice [B]Mierzyna[/B], [B]Osiedle Zielone Wzgórze[/B], [B]Mierzyn-Kolonia[/B], [B]Osiedle pod Lasem[/B][/QUOTE]
Tak sprawdzałam na mapie i pokazało mi,że Osiedle Zielone Wzgórza i Osiedle pod lasem są na Prawobrzeżu....Mierzyn jest przecież w innym kierunku...no chyba,że mi coś już się pomieszało...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta666']Tak sprawdzałam na mapie i pokazało mi,że Osiedle Zielone Wzgórza i Osiedle pod lasem są na Prawobrzeżu....Mierzyn jest przecież w innym kierunku...no chyba,że mi coś już się pomieszało...[/QUOTE]

Marta, osiedle Zielone Wzgórza jest na Mierzynie, zobacz np. tutaj:

[I][SIZE=1]Projektowany zespół budynków szeregowych, pod nazwą Osiedle Tytusa, jest zlokalizowany w graniczącej z miastem, podszczecińskiej miejscowości Mierzyn, rozciągającej się wzdłuż trasy wiodącej do Lubieszyna. Niespełna kilka minut jazdy samochodem (lub rowerem) dzieli ul. Tytusa od centrum usługowo-handlowego King Cross (Geant - Castorama) przy ul. Ku Słońcu. Znajdująca się na zachodnim krańcu Mierzyna ul. Tytusa jest jednak oazą ciszy i spokoju. Oddzielone od centrum handlowego całym Mierzynem, od ul. Lubieszyńskiej czterystumetrowym dojazdem, jest miejscem lokalizacji typowej enklawy zabudowy jednorodzinnej. Osiedle Tytusa jest fragmentem powstającej od dziesięciu lat największej szczecińskiej dzielnicy domów jednorodzinnych pod nazwą Pogodno II. Rozciągające się między ul. Łukasińskiego, a Mierzynem, wzdłuż ul. Topolowej, drugie Pogodno zawdzięcza swą nobilitującą nazwę nie tylko sąsiedztwu z oryginalnymi, lecz również różnorodnymi formami architektury jednorodzinnej. Przyjazny, kameralny klimat istniejących zespołów mieszkaniowych, jak chociażby usytuowanego naprzeciwko, również przy ul. Tytusa, osiedla Zielone Wzgórze, uzupełnia urozmaicony, pagórkowaty krajobraz i nieodległe sąsiedztwo lasu. Jest to wspaniałe miejsce nie tylko do zamieszkania, lecz również ciekawa okolica zachęcająca do aktywnych form rekreacji.[/SIZE][/I]

cyt. z ogłoszenia: [B]NA MAŁYM KAMERALNYM I BEZPIECZNYM OSIEDLU W MIERZYNIE - OS.ZIELONE WZGÓRZE [/B][url]http://panteon.szczecin.pl/pl/lista_ofert_druk.php?sortuj=48&asc=nie&szukaj=nie&porcja=3&kategoria=&osiedle[/url] pod lasem natomiast napisałam niepotrzebnie z dużych liter, bo widzę że wróżka napisała to jedynie jako wskazówkę, aby tam szukać[B] ;)
[/B]


[quote name='caliowa']Wróciłam z Dąbia.
Te ulice to są domki jednorodzinne,jeden przy drugim -myślę, że musimy tu próbować z pocztą. Jeżeli Fiodor tam jest to jedyna szansa to to,że sąsiad wyda sąsiada.[/QUOTE]

Pocztą to raz, ale jeszcze lepiej - osobiście roznosić ulotki i rozmawiać z ludźmi - to daje najwięcej. Jutro rano, jak zacznie się rozwidniać, jedziemy tak jeszcze przed pracą, zerkniemy na te działki, przy jeziorze, ul. Ekologiczna. Coś czuję, że to tam ...

Byliśmy na Mierzynie, udało nam się zajść do weterynarza oraz objeździć kilka ulic pod laskami, zagajnikami - do każdej skrzynki wrzuciliśmy plakat. I tak będziemy systematycznie po kolei do każdego domu docierać. Innego wyjścia nie ma.

Ukazał się artykuł o Sarze i Fiodorku na internetowej stronie Głosu Szczecińskiego

[url]http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/frontpage[/url]

Danusiu, jeszcze raz dziękuję :loveu:

Zobaczcie jakie są miłe komentarze :shake::-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Ja wróciłam teraz :-) jeździłam wolniutko z otwartą szybą nasłuchując. Przejechałam Szybowcową, Portową, byłam przy jeziorze tam gdzie Harcerski Ośrodek Morski, a Ekologiczna mimo ładnej nazwy to nieciekawa okolica...wieczór to zdecydowanie nienajlepsza pora na poszukiwania, nie słyszałam ani jednego szczeknięcia - w ten ziąb to psy nie mają siły szczekać pewnie :-( widziałam tam taki większy gabinet kosmetyczny i kilka mniejszych salonów, jakieś warsztaty itp.w dzień trzeba tam zanieść ulotki. Jutro porozwieszam w tamtej okolicy plakaty, dam znać potem gdzie rozwiesiłam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinkmoon']Agnieszka, nie przejmuj się komentarzami, idiotów na świecie i w internecie nie brakuje.

Boże, żeby one się tylko znalazły całe i zdrowe...[/QUOTE]

Dokładnie, czyta to dużo ludzi, jest wielka szansa, że dzięki temu się odnajdą :lol:

[quote name='fergilka']Ja wróciłam teraz :-) jeździłam wolniutko z otwartą szybą nasłuchując. Przejechałam Szybowcową, Portową, byłam przy jeziorze tam gdzie Harcerski Ośrodek Morski, a Ekologiczna mimo ładnej nazwy to nieciekawa okolica...wieczór to zdecydowanie nienajlepsza pora na poszukiwania, nie słyszałam ani jednego szczeknięcia - w ten ziąb to psy nie mają siły szczekać pewnie :-( widziałam tam taki większy gabinet kosmetyczny i kilka mniejszych salonów, jakieś warsztaty itp.w dzień trzeba tam zanieść ulotki. Jutro porozwieszam w tamtej okolicy plakaty, dam znać potem gdzie rozwiesiłam.[/QUOTE]

Fergilka, uważaj na siebie, to nie jest za ciekawa okolica.
Jutro rano jedziemy z mężem na rekonesans, a mąż ze znajomymi w każdej wolnej chwili będzie te okolice przeszukiwał, rozwieszał i rozdawał plakaty.
Musimy znaleźć mojego kochanego Fiodorka, nie ma innej opcji!!!


[quote name='Asior']Aguś.. zobacz jaki pozytywny wydźwięk ma ten artykuł!!!
[URL]http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090618/SWINOUJSCIE/158534489[/URL]
Twoje też się odnajdą :)[/QUOTE]

Przeczytałam właśnie, od razu cieplej się na sercu zrobiło...

Coś czuję, że moje psiaki do mnie wrócą, i to niedługo ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta666']Tak sprawdzałam na mapie i pokazało mi,że Osiedle Zielone Wzgórza i Osiedle pod lasem są na Prawobrzeżu....Mierzyn jest przecież w innym kierunku...no chyba,że mi coś już się pomieszało...[/QUOTE]
Mierzyn nie należy do Szczecina, jest osobną miejscowością i nazwy osiedli mogą się powtarzać.
Co do miejsca pobytu Fiodora, to jest to osiedle domków jednorodzinnych i z ulicy będzie mało co widać. Zaglądanie na podwórka też nie wchodzi w rachubę, więc tylko plakaty mogą pomóc. Koniecznie trzeba też dać plakat przy szkole podstawowej i liceum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...