Jump to content
Dogomania

Pomóżcie !!!!


bart441

Recommended Posts

Niczym się nie różni, tak jak pozostałe szczeniaczki jest kundelkiem, znajomy nie ma hodowli tylko pseudohodowlę i rozmnaża pieski bez rodowodu (no chyba, że coś się zmieniło i szczeniaki po rodzicach z róznych ras mają rodowód:evil_lol:)
jak chcesz mieć psa rasy husky, to kup pieska z rodowodem, a jak Ci nie zależy na rodowodzie, to u nas w schronie jest piesek w typie husky do adopcji

Link to comment
Share on other sites

No to wreszcie sie trafil zamozny czlowiek na Dogo ;).
Znajomy chce Cie po znajomosci zrobic w konia? Dostajasz przypadkowo rozmnozonego mieszanca, byc moze z problemami zdrowotnymi, ktore wyjda za jakis czas i jeszcze za to masz placic :crazyeye:..
Zajrzyj na topik o zaprzegowcach do adopcji, jesli faktycznie masz warunki na takiego psa i znasz specyfike rasy, nie bedzie problemu z adopcja.
Przy okazji, skad pomysl na haszczaka?
Tu jest wprawdzie o malamutach, ale zasady sa identyczne:
[url=http://www.klubmalamuta.org/kupujemy.htm]Klub Rasy Alaskan Malamute - Biuletyn[/url]
[url=http://www.malamut.org/?page_id=27]ALASKAN MALAMUTE - Payakootha FCI - Domowa hodowla psów rasowych - malamut - szczeniaki - miot - musher - sport[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bart441']Rodzice młodych husky są z rodowodami a młode są odrobaczone i mają książeczke zdrowia.Słyszałem że tylko 3 pierwsze młode dostają rodowód ??
Co prawda ma taką domową hodowlę ale dba o nie i zna się na tym :eviltong::eviltong:[/QUOTE]

Boże, ręce opadają.
Taka sytuacja, że tylko 3 pierwsze szczeniaki z miotu dostawały rodowód była w Polsce jakieś 40 lat temu, no moze 30 ;-). Ale od tamtego czasu wiele sie zmieniło i odkąd pamiętam wszystkie szczeniaki w miocie otrzymują rodowód i wszystkie są jak najbardziej rasowe i każdy z nich może nawet zostać championem - nawet ten piętnasty z miotu!!!!!
Ale pod warunkiem, że oboje rodzice należą do tej samej rasy (a w tym przypadku tak nie jest), że oboje mają uprawnienia hodowlane, czyli zaliczone wystawy. poza tym w dobrych hodowlach, które dbają o poziom rasy bada się rodziców pod kątem dysplazji i dziedzicznych chorób oczu. Twój znajomy nikomu łaski nie robi, ze szczepi i odrobacza swoje psy, to robią wszyscy, nawet w schronisku dla psów, bo po pierwsze jest obowiązek szczepienia na wściekliznę, a po drugie, jeśli chce, żeby jego pieski troche pożyły, to szczepi je też na inne psie choroby, które są dzisiaj bardzo powszechne.

Oj widzę tu totalny brak edukacji.

Poczytaj sobie moze jakieś książki, albo chociaż co miesiąc "Przyjaciela Psa", tam sporo sie pisze na temat świadomosci, chorób i tp. A swoją drogą, to w grudniowym numerze tego miesięcznika będzie duży artykuł poswięcony CHARAKTEROWI HUSKY!!! Polecam :-)

Link to comment
Share on other sites

Żeby nie roztrząsać się za bardzo nad tematem, bo za bardzo nie ma nad czym- bart441....

[quote name='bart441']Co prawda ma taką domową hodowlę[/quote]

Nie "hodowlę" lecz "rozmnażalnię", a to spora różnica.
Na dodatek nie Husky, ani nawet nie Malamutów, lecz jak to już wcześniej ktoś napisał, Kundelków.
Tych masz pełno w schronisku- nierzadko dzięki takim ludziom, jak Twój wielkoduszny znajomy.
Uwierz mi, za symboliczną złotówkę, otrzymasz ich dozgonną wdzięczność.

[quote name='bart441'] ale dba o nie[/quote]

Nie dba, bo gdyby dbał to wytłumaczyłby Ci od A-Z (a dłuuuugo by mu to zajęło :evil_lol:), na czym polega posiadanie psa północy lub mieszańca ras północnych i nie musiałbyś się fatygować o informację na forum.

[quote name='bart441']zna się na tym[/quote]

Gdyby się znał, nie opowiadałby farmazonów o 3 pierwszych szczeniakach w miocie.
Po pierwsze nigdy nie było tak, że tylko 3 pierwsze szczenięta otrzymywały metrykę (za czasów mamutów było tak, ze otrzymywało je 5 pierwszych szczeniąt), a po drugie, psy Twojego znajomego metryk mieć nie będą nigdy i nie dlatego, że Związek Kynologiczny wydający takie dokumenty jest "zły" lecz dlatego, ze Związek wydaje metryki psom rasowym- takim, które posiadają w pełni udokumentowane pochodzenie i są hodowane w czystości rasy.
Twój znajomy chce Cię wpuścić w maliny i jeszcze sobie zarobić.
Współczuję znajomego, ale najbardziej współczuję szczeniętom urodzonych u tego człowieka :roll:

Link to comment
Share on other sites

No właśnie.. Nie ma rasowego psa z rasowej suki husky i rasowego malamuta..
To kundel. Tylko w typie rasy, ale której, to trudno powiedzieć... tak jak w przypadku każdego kundelka.

Opowiedz nam co skłoniło Cię do wybrania akurat takiego psa. Co o nich wiesz, jakie warunki mu zaoferujesz.
Pomożemy i doradzimy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mołdi']coś mi się wydaje, że ta cisza nie jest przypadkowa.[/quote]


[FONT=Comic Sans MS]oczywiście że, nie jest przypadkowa;)[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]jestem pewna że decyzja o kupnie tego "kundelka" już dawno zapadła. Szkoda tylko że nie jesteśmy w stanie uświadomic tego człowieka, że popełnia błąd:shake:[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Wkurza mnie to że staramy sie przekonać, robimy wszystko a "oni" i tak zrobią swoje, pożniej u nas szukają pomocy, dzwonią, wysyłają emaile lub piszą na GG i błagaja o informacje na temat zywienia, pielegnacji, wychowania husky ktorych nie uzyskali od pseudohodowcy. :mad:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Diękuje wszystkim za opinię :)
Do kupna tego psa skłoniło mnie to że uwielbiają biegac od dziecka trenuję pilkę nożną ,a od 2 lat biegi długodystansowe. Mieszkam na wsi mam dużę potwórko obok domu mam lasy a po drógiej stroni pola.Dużo biegam :cool3::cool3: Więc pies będzie miał dobre warunki.A możecie mi powiedziec czy różni się jakoś wyglądem od siberian husky rasowych ??

Link to comment
Share on other sites

Witam!!
Bart 441 na wstepnie witam cię serdecznie jako nowego uzytkownika.
Miło z twojej strony że pytasz się o daną rasę bo widać że mało masz wiedzy na temat ras zaprzęgowych. Jak widzisz z wypowiedzi roznych osob nie mają dobrej opini z takich skojarzen a zwłaszcza o tym hodowcy.
Weż te odpowiedzi pod uwagę bo kazda z nich cię ostrzega przed takim zakupem i maja rację.
Tak jak piszą jest wiele psow rasowych do adopcji wejdz i sprawdz.

Co sie tyczy rasy Alaskan Husky przetocze:


Alaskan Husky to nie rasa, lecz określenie psów będących mieszańcami husky, szybkich psów mysliwskich, chartów oraz psów stróżujących.
Alaskan Husky mają, podobnie jak Siberian, niebieskie lub mieszanego koloru (czyli jedno brązowe, drugie niebieskie) oczy. Często zdarza się, że te psy maja oczy koloru brązowego. Odcień tej niebieskości jest jednak jaśniejszy u Alaskan Husky, oprócz tego mieszańce te mają największe oczy spośród psów zaprzęgowych, okrągłe. Psy te mają długie, jak na szpica, uszy, u nasady szerokie, zwężające się na końcu, spiczaste na czubku. Mają mniej rozległy "rysunek" na pysku niż Siberian, utworzony z białych włosów. W porównaniu z resztą psów zaprzęgowych Północy, Alaskan Husky mają duży, błyszczący, czarny nos.
Alaskan Husky jest rasą rzadką w Polsce, hodowaną przez niewielu ludzi. Charakterystycznymi cechami usposobienia dla alaskanów są:
ufność wobec wszystkich ludzi, włącznie z nieznajomymi
silny instynkt stadny, lepiej czuje się w grupie psów niż z ludźmi
silny instynkt ucieczek, dlatego musi mieć zapewnione dużo zajęć i ruchu, np. biegać w sportowym zaprzęgu
wyje zamiast szczekać
ma silne skłonności do dominacji, więc jej posiadaczem nie może być osoba niedoświadczona

To jest mniejwięcej osobowosc tej rasy lecz nie uznawane przez FCI

jesli masz pytania prosze pytaj napewno sie tu osoby z tobą podzielą lecz nie odbieraj tego jako wrogośc lecz zyczliwośc.

pozdrawiam
anulus;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bart441']Diękuje wszystkim za opinię :)
Do kupna tego psa skłoniło mnie to że uwielbiają biegac od dziecka trenuję pilkę nożną ,a od 2 lat biegi długodystansowe. Mieszkam na wsi mam dużę potwórko obok domu mam lasy a po drógiej stroni pola.Dużo biegam :cool3::cool3: Więc pies będzie miał dobre warunki.A możecie mi powiedziec czy różni się jakoś wyglądem od siberian husky rasowych ??[/quote]

Witam na forum
Jak masz lasy, to tym bardziej musisz psa pilnować, aby nie beigał sam i nie uciekał do lasu (zwierzyna, niebezpieczeństwo odstrzelenia psa)
z całego serca radzę - jeśli chcesz psa określonej rasy, to kup psa rasowego, a nie mieszańca; i jeśli nie masz doświadczenia z psami ras północnych, to kup "prostszego" w obsłudze psa. Półtora roku temu zauroczona wygladem owczarków holenderskich kupiłam takiego pręgowańca - i musiałam calkowicie przeorganizować życie - bo to rasa pracująca, jeśli chcesz aby Twój pies był szczęślwy i chcesz mieć maksimum satysfakcji z bycia z psem, weź psa lubiacego ruch, sport, ale nie "psa z instynktem ucieczek i skłonnością do dominacji". z całą życzliwością radzę - albo adoptuj jakiegoś sprawdzonego psa w typie, albo kup rasowego ze sprawdzonej hodowli. Bedzie Ci się dobrze biegało w towarzystwie fajnego i odpowiadajacego Ci charakterem psiaka.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bart441']Diękuje wszystkim za opinię :)
Do kupna tego psa skłoniło mnie to że uwielbiają biegac od dziecka trenuję pilkę nożną ,a od 2 lat biegi długodystansowe. Mieszkam na wsi mam dużę potwórko obok domu mam lasy a po drógiej stroni pola.Dużo biegam :cool3::cool3: Więc pies będzie miał dobre warunki.A możecie mi powiedziec czy różni się jakoś wyglądem od siberian husky rasowych ??[/quote]

Czy dobrze Ci będzie z tym psem zależy czy umiesz się do niego dostosować.
To, że biegasz, to dobrze dla takiego psa. Musisz kupić pas do biegania, szelki i linkę z amortyzatorem. I nie puszczać psa luzem. Płot podwórka dobrze zabezpieczyć - musi być wysoki i nie do podkopania. Husky i malamuty lubią uciekać. Przez dziurke od klucza potrafią zwiać. :)

Czym się różni w wyglądzie. Może mieć więcej albo mniej z Husky lub Malamuta. :)
Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

Witam !!
Dziękuje wszystkim za zainteresowanie :)
Jeśli ktoś ma ochotę to może obejrzec mojego pieska :)To zapraszam :lol::lol:
[url=http://bartas441.fotosik.pl/]bartas441 - strona domowa w Fotosik.pl[/url]
Napiszcie co uważacie o nim :)
Mimo że niema rodowodu to i tak nie żałuję że go kupiłem
pozdro :):p:p

Link to comment
Share on other sites

4 tygodnie to za mało, by zabierać go od matki :shake: Szczeniak musi z nią być przynajmniej jeszcze miesiąc. To sprawi, że będzie dobrze zsocjalizowany, nauczy się pewnych rzeczy od niej... Nie wolno tak wcześnie zabierać malucha od matki... możesz mu nieźle spaprać psychikę, potem będziesz miał problem z agresją lub innymi fatalnymi sytuacjami.
No i popieram przedmówców - to nie jest żaden mix husky...

I jeszcze jedno: kupując tego szczeniaka upewniłeś sprzedawcę, że czy z papierami czy bez - on i tak na nich zarobi...

Link to comment
Share on other sites

Bart, wlasciwie po co te pytania? Na poczatku zapytales o sens kupna kundelka, jakich mnostwo jest za darmo.
Dostales wytlumaczenie, jak wybierac wlasciwego psa, kupowac czy adoptowac.
Teraz dostales info, ze nowy nabytek nawet szpica na oczy nie ogladal, a 4-tygodniowy niemowlak psi powinien jeszcze nastepne ze 4 tygodnie byc z matka.
Na jakim jedzeniu jest psiak, jak z odrobaczaniem?
Czy tez moze za miesiac pojawisz sie z pytaniem, czy juz mozesz szczeniora zaprzegac do sanek ...

Link to comment
Share on other sites

taki z niego husky jak z mojego kundelka ogar

uważam, że zrobiłeś błąd kupując tego pieska jak chciałeś husky

ale jeśli miałby trafić do schroniska albo stać się bezdomnym to popieram to, że go kupiłeś i mam nadzieję, że będzie u Ciebie do końca

Link to comment
Share on other sites

Prawda jest taka, że nabywców na chłam w naszym kraju nie brakuje. Ludzie z jednej strony narzekają na drożyznę, z drugiej wciąż nie rozumieją elementarnej zasady kupowania dobrych rzeczy w imię oszczędności. Ja wiem, że zwykle zakup jest spowodowany w dużej mierze impulsem i niewielu potrafi go odłożyć w czasie. Dopóki jednak "społeczeństwo" nie zrozumie, że lepiej kupić później, ale dobre, będzie tak, jak jest: czyli "prawiehusky", "prawieNike", "prawiesamochódterenowy" itd., wystarczy się rozejrzeć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...