Jump to content
Dogomania

Pomóżcie !!!!


bart441

Recommended Posts

[quote name='Miśka']o rany... niezły dysonans....
Powaznie ten szczeniak zostal sprzedany jako 4-tygodniowy husky czy to jakas kaczka dziennikarska?[/quote]

Kaczka, nie kaczka, to jak widać i regularnego kundelka można sprzedać jako husky.
Nie wiem po co było to całe przedstawienie na forum, skoro człowiek wiedział, że kupuje kundelka (bo go widział przecież wcześniej)? Widział od początku, że to szczenię w niczym husky nie przypomina z wyglądu, ale widać, że bardzo szukał u nas potwierdzenia, że może w jakimś niewielkim procencie ta podobizna istnieje.
Może się jednak okazać, że matka faktycznie była husky, tylko tatuś był kundlem sąsiada (bo na pewno nie malamutem) i szczeniaczek-kundelek odziedziczy charakter po mamusi...
Warto tu jednak powiedzieć, że dla takich szczeniaczków z mezaliansu (wszystkich z miotu), mimo wszystko powinno się szukać dobrego domu i uświadomionego właściciela (myślę, że ten jest świadomy) i zasadniczo raczej za darmo... Bo nawet jeśli właściciel suki poniósł jakieś koszty związane z odchowaniem szczeniąt (w tym przypadku raczej ich nie poniósł, bo oddając szczeniaki 4-tygodniowe nie włożył nawet MINIMUM pracy ani pieniędzy w odchowanie tych szczeniąt), to nie powinien na nich zarabiać, bo cała ta sytuacja powinna być dla niego po prostu przestroga, żeby przy następnej cieczce sukę pilnować, albo ją wysterylizować.

Link to comment
Share on other sites

Ani to husky, ani to malamut, wygląda jak zwyczajny kundelek, z którego nie wiadomo co wyrośnie..
Poza tym o jakich kosztach sprzedawcy tu mowa? Czy ten szczeniak jest choćby zaszczepiony? W jakim wieku robi się pierwsze szczepienia? Pamiętam, że jak kupowałam mojego w wieku 2 miesięcy to jakieś szczepienie miał, a ja później robiłam kolejne..
Bart czy dostałeś jakąś książeczkę zdrowia psiaka? Co ma tam wpisane?

Link to comment
Share on other sites

Mi też jest bardzo przykro że "znajomy" tak bardzo cię okłamał.
Piesek którego pokazałeś nie ma nic wspólnego z psami wymienionymi wyżej.
Cóż, trudno.
Najważniejsze jest to abyście byli razem. Już zawsze... i aby to że pies nie jest żadnym z "psów północy" nie zdyskwalifikowało go z pozycji twojego przyjaciela.
Dbaj o niego i pamiętaj że od teraz jego życie i zdrowie leży w Twoich rękach.

Link to comment
Share on other sites

proszę popatrzeć na tą aukcję:



długowłosy husky?? :crazyeye:
nie znam takiej rasy
dlaczego nikt w opisie nie pisze o tym, że to wada u psów husky

i proszę popatrzeć na ceny




[B][COLOR="DarkGreen"]Moderacja - patrz regulamin.[/color][/b]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka']
Poza tym o jakich kosztach sprzedawcy tu mowa? Czy ten szczeniak jest choćby zaszczepiony? W jakim wieku robi się pierwsze szczepienia? Pamiętam, że jak kupowałam mojego w wieku 2 miesięcy to jakieś szczepienie miał, a ja później robiłam kolejne..
Bart czy dostałeś jakąś książeczkę zdrowia psiaka? Co ma tam wpisane?[/quote]

No jak to, przeciez w pierwszych postach chlopak sie pochwalil klasa domowej chodofffli, w koncu i odrobaczone i z ksiazeczkami zdrowia psiaki :evil_lol:.
Patrzac na daty postow, mozliwe, ze wzial 4-tygodniowego dzieciaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']No jak to, przeciez w pierwszych postach chlopak sie pochwalil klasa domowej chodofffli, w koncu i odrobaczone i z ksiazeczkami zdrowia psiaki :evil_lol:.
Patrzac na daty postow, mozliwe, ze wzial 4-tygodniowego dzieciaka.[/QUOTE]

Wiem, czytałam. Sam napisał, że psiak ma 4 tygodnie. Ale ja pytam: w jakim wieku szczepi się szczeniaki? Czy możliwe że ten 4 tygodniowy malec ma szczepienia?

Link to comment
Share on other sites

"w chwili obecnej mam 6 dlugowłosych husky dorosłych najstarszy ma ok 9 lat i cieszy sie dobrym zdrowiem . co do ceny to nie sprzedałam dochczas huskiego z długim włosrem ponizej 450 zł. w tym miocie było 9 malców a zostały juz tylko 4 a od kilku lat sie tym zajmuje czesc szczeniaków sprzedaje na Litwie mam tam kolezanke i tam biore za takiego szczeniaka 700 zl. w ogloszeniu zaznaczylam ze mam szczenieta z krótkim i długim wlosem czemu nie da sie zaprzeczyć patrzac na szczeniaki i rodziców mam kontakt z ludzmi którzy maja ode mnie szczeniaki i sa z nich zadowoleni."

co o tym myślicie??
jest to odpowiedź na moją wiadomość do tej kobiety że nie ma rasy "długowłosy husky"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

bo nie ma takiej rasy ;) otwórz książkę z rasami psów, tam takiej rasy nie ma, w związku kynologicznym i FCI nie ma uznanej tkaiej rasy. Nie ma wzorca tej rasy. Wzorzec to taki opis psa, jak powinien wygladac pies danej rasy.

"Hodowca", o którym mówisz nie sprzedaje huskich, tylko psy podobne do huskich, zmieszane z czymś, co powoduje, że szczenięta mają długi włos. Takie szczenięta nie są więc huskimi, chyba że przedstawisz tu ich rodowody. Nie ma prawa narodzić się z 2 huskich szczenię o długim włosie (pomijam mutacje).

Link to comment
Share on other sites

Niezupełnie - krzyżując wciąż osobniki rasowe z dłuzszym włosem osiągniesz po kilku pokoleniach długowłose psy, a przynajmniej część szczeniaków może taki włos mieć.

Ale dokładnie - cała rozmowa na temat długowłosych "huskich" to stek bzdur skutecznie propagowanych przez handlarzy. Skoro ludzie mają takie IQ, że kupują psa z jakichś zapchlonych kojców na postawie zdjęć z aukcji internetowej, to nie dziwne, że dają się nabrać na kit wciskany przez handlarzy.

A że Litwa była dobrym rynkiem zbytu to wiadomo - nie na darmo tak bardzo "czołowe polskie hodowle" zabiegały o tamtejszą klientelę.

Link to comment
Share on other sites

Niezupełnie to stek kłamstw...
Nie ma rasy - husky długowłosy, ale husky jako rasa pierwotna może mieć długi włos, który ujawni się nawet u rodowodowych szczeniąt, jeśli ich rodzice (choć krótkowłosi) mają gen długiego włosa. W świadomej rodowodwej hodowli dąży sie do tego, żeby ten gen wyeliminować lub mając wiedzę o tym z jakich miotów pochodzą rodzice szczeniąt (czy wśród ich rodzeństwa nie było szczeniaków z długim włosem), nie kojarzyć takich psów między sobą.

W przypadku psów tej "hodowczyni", może ona mieć nawet psy rodowodowe długowłose, ale nie powinna ich kojarzyć, ponieważ bedą oni zawsze przekazywać ten długi włos dalej. Ona jednak zrobiła sobie eksperyment i pociągnęła hodowlę długowłosych husky dalej i dlatego ma w miotach sporo szczeniąt o siersci tej długości. Nie musi z niczym tych huskych kojarzyć, wystarczy, że kojarzy je między sobą, a w każdym miocie osiągnie przynajmniej kilka szczeniat długowłosych.
Taki typ włosa jest śliczny u puchatych szczeniaczków, u dorosłych psów jest zmorą właściciela, bo jest to włos miękki, bardzo gęsty, zbija się w filc i latem nie przepuszcza powietrza do skóry. pies się meczy z takim włosem i latem i zimą, dlatego nie powinno się rozmnażać psów o takim rodzaju włosa.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Nie ma prawa narodzić się z 2 huskich szczenię o długim włosie (pomijam mutacje).[/quote]oj, genetyka na poziomie 8 klasy szkoły podstawowej nieodrobiona :)
To nie żadna mutacja, zwykłe dziedziczenie mendlowskie (allele dominujące i recesywne chromosomów - długi włos jest po prostu cechą recesywną, w szkołach takie dziedziczenie wałkowano na przykładzie niebieskich/brązowych oczu u ludzi ;)).
Tak jak napisała Cyraneczka - długi włos to wada w rasie, wzorzec traktuje taką wadę na równi z wadami zgryzu na przykład - nie dyskwalifikuje to psa jako reprezentanta rasy, przy czym nigdzie oficjalnie nie jest napisane, że takie psy nie mogą być używane w hodowli - jest to tylko zalecenie, by eliminować występowanie wad w rasie - tylko od hodowcy zależy czy będzie chciał hodować mając świadomość, że część szczeniąt może mieć takie wady)
I psy z rodowodem, po utytułowanych rodzicach mogą mieć długi włos. Wystarczy, że rodzice takiego psiaka obdarzyli dzieciaka recesywnym akurat recesywną połówką chromosomu, jeśli byli nosicielami.

Problem jest taki, że "hodowcy" wprowadzają potencjalnych chętnych w błąd nie mówiąc, że jest to wada lub wprost twierdzą, że husky długowłosy to odmienna rasa powołując się nawet na jakąś literaturę :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...