Jump to content
Dogomania

owczarki szkockie Collie (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Recommended Posts

Ja mam w domu charta afgańskiego, cocer spaniela i sheltie w jednej psiej osobie-Limbie... :roll:

:o :o :o :o

jestem w szoku :shocked!: na mojego wołają zazwyczaj Lassie (bardzo rzadko collie),więc chyba nie jest źle :wink:

Diana,masz tę książkę?Jeśli tak,to jest dobra-tzn.zawiera dużo informacji na temat pielęgnacji sierści itd.?

Ja mam książkę Lucyny Zboralskiej "Collie i Sheltie" i muszę powiedzieć,że nie jestem nią zachwycona...Według mnie zawiera za dużo informacji na temat pochodzenia i początków rasy w Polsce,a za mało praktycznych porad odnośnie pielęgnacji itd.

PS.Dinek chyba jest zatruty :placz: :placz: Nie wiem co mu jest,nic takiego nie jadł.Od rana puszcza pawie i dosłownie się z niego leje.Niedługo jadę do weta.Mogę jedynie przypuszczać,że albo lizus polizał coś na spacerze albo to wina kleszcza,którego wczoraj wyciągnęłam.Był strasznie opity...Codziennie go przeglądam,ale w tej gęstej siersci trudno jest coś dostrzedz-najwyraźniej go przeoczyłam :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 922
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dianka,

To pisz jak sie nazywa? :P

Ano nazywa sie...(to chyba nie będzie zaskoczenie) AFFINITY Lovely Dream :lol: :lol: :lol:

Klaudia

Tej ksiązki jeszcze nie mam bo dopiero wesżła do sklepów.Jest to wznowienie starej ksiązki o collie z tej samej serii napisanej przez Panią Radwan i Dysarz.Okładka taki sam kolor jak teraz i na tamtej tez był marmurek więc można się pomylic.

Ucałuj pieseczka ode mnie.Napisz jak wrócisz co z nim.Mam nadzieję, że to nic poważnego... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ten collie na okladce to BLUE POLAR BEAR Kontragalop, i jest wedlug mnie najpiekniejszym wyhodowanym w Polsce owczarkiem collie. Swietny pod wzgledem charakteru (IPO, PT), umaszczenia (merle), no i eksterieru.

Faktycznie piekny pies choc jest tez wiele innych które także zasługują na uwagę np. BLACK PRINCE CHAVALIER Kontrgalop(Ch.Pl, VDH Ch), REN i RAMI z Psiej Oazy, KAREN Różany Gaj i nie można pominąc psa exportowanego do Niemczech AKABANA z Bydgoskiego Wczasowiska(Wicezwycięzca Europy 1992), który odnósł jak na razie największy sukces z pośród psów wyhodowanych w Polsce. Na okładce innego wydania jest tez śliczna sunia blue-merle BLUE LADY IN BLUE Kontrgalop (miotowa siostra POLAR BEAR'A).

Ajrisz zgadzam się, że pod względem merlingu BEAR jest niewątpliwie jednym z piekniejszych psów w Polsce :lol:

Link to comment
Share on other sites

nie można pominąc psa exportowanego do Niemczech AKABANA z Bydgoskiego Wczasowiska(Wicezwycięzca Europy 1992), który odnósł jak na razie największy sukces z pośród psów wyhodowanych w Polsce.

Dianka zapomniałas chyba o suni z Krakowa Blue Malinorne Nimrodel Dol Amroth która jest pierwszą suką Collie wyhodowaną w Polsce która ma tytuł Interchampiona i kilka innych...

Link to comment
Share on other sites

nie można pominąc psa exportowanego do Niemczech AKABANA z Bydgoskiego Wczasowiska(Wicezwycięzca Europy 1992), który odnósł jak na razie największy sukces z pośród psów wyhodowanych w Polsce.

Dianka zapomniałas chyba o suni z Krakowa Blue Malinorne Nimrodel Dol Amroth która jest pierwszą suką Collie wyhodowaną w Polsce która ma tytuł Interchampiona i kilka innych...

No tak....włascicielka suni jest przesympatyczną osobą :lol: Czy sunia nie jest przypadkiem po BLACK PRINCE CHAVALIER Kontrgalop i BUMBLE BEE von Zitadellengraben???Nie wiem czy jej ojcem jest Black ale mamusia na pewno z Niemiec.

Link to comment
Share on other sites

Tej ksiązki jeszcze nie mam bo dopiero wesżła do sklepów.Jest to wznowienie starej ksiązki o collie

a tą starą książkę masz?

PS.Z Dinkiem już wszystko ok

Tą starą mam :lol:

To dobrze, ze z Dinusiem juz wszystko ok :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tą starą mam :lol:

I co o niej sądzisz,jest dobra?Głownie chodzi mi o to, czy zawiera informacje na temat pielęgnacji itd.

Jak już wcześniej pisałam książka p.Zboralskiej "Collie i Sheltie" zawiera bardzo ubogi artykuł na ten temat...w zasadzie znajduje się w niej opis"przygotowania do wystaw" niż info o pielęgnacji...

Link to comment
Share on other sites

Tą starą mam :lol:

I co o niej sądzisz,jest dobra?Głownie chodzi mi o to, czy zawiera informacje na temat pielęgnacji itd.

Jak już wcześniej pisałam książka p.Zboralskiej "Collie i Sheltie" zawiera bardzo ubogi artykuł na ten temat...w zasadzie znajduje się w niej opis"przygotowania do wystaw" niż info o pielęgnacji...

Wiesz cio...nie mam tej książki teraz pod ręką...ale według mnie pod względem informacji jest lepsza od książki P.Zboralskiej.W każdym razie ja sie kierowałam zawsze tą P.Radwan 8)

Link to comment
Share on other sites

Czy sunia nie jest przypadkiem po BLACK PRINCE CHAVALIER Kontrgalop i BUMBLE BEE von Zitadellengraben???Nie wiem czy jej ojcem jest Black ale mamusia na pewno z Niemiec

Megi(Blue Malinorne Nimrodel)jest chyba po jakims niemieckim psie a nie po BLACK PRINCE CHAVALIER Kontrgalop ,ale reki sobie uciac za to nie dam.....

Link to comment
Share on other sites

Marta zycze Uranosowi zeby to nie było nic złego...Pamietam ze moja sunia raz po szczepieniu taka gulke miała ale po paru dniach jej sie rozeszła.....Aha niech ktos zerknie na moj topic na weterynarii...

Link to comment
Share on other sites

Czy sunia nie jest przypadkiem po BLACK PRINCE CHAVALIER Kontrgalop i BUMBLE BEE von Zitadellengraben???Nie wiem czy jej ojcem jest Black ale mamusia na pewno z Niemiec

Megi(Blue Malinorne Nimrodel)jest chyba po jakims niemieckim psie a nie po BLACK PRINCE CHAVALIER Kontrgalop ,ale reki sobie uciac za to nie dam.....

Jeśli nie po Black'u to na pewno z Niemiec z hodowli Camaro 8)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...