Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='gryf80']teraz to wogóle hodowle dążą do maxymalnego spłaszczania pysków czy to bokser czy buldog ang,czasem nie mozna odróżnić:roll:[/QUOTE]

Niestety.
Pewnie sa psy ktore sa okazem zdrowia, ale widzialam juz nieraz non stop chrapiace i sapiace mopsy czy buldozki idace ulica, ktorych bylo mi az zal.



Tu jest film o Bostonach, nie znalazlam po polsku, ale tez moze gdzies jest.
[url]http://www.youtube.com/watch?v=G3dWns5n21s[/url]

Link to comment
Share on other sites

Kupujac szczenaka warto sprawdzic czy jest wolny od dysplazji ( przebadane lokcie, rzepki itd) i chorob oczu.
to sa glowne choroby bostonow. Zdarzaja sie tez czesto urazy mechaniczne oka.

Bostony sa zadziorne, wkoncu to jedna z miniaturowych ras z duchem olbrzymiego psa. Nie sa wogole strachliwe ( a przynajmniej nie powinny byc) dlatego nie dadza sobie wejsc na glowe. Nie znam zadnego uleglego bostona w stosunku do innych psow. Ale nie nazwalabym je agresywnymi.

Co to znaczy ze sa przesadnie 'zzyte' z dziecmi?

Przy zakupie trzeba zwrocic uwage na dlugosc kufy rodzicow a u malego na ksztalt noska, ja niestety tego drugiego nie zrobilam i mlody ma chyba zbyt waskie przegrody nosowe, mocno chrapie i czesto chrumka jak cos intensywnie wacha najczesciej. Prawdopodbnie bedzie mial zabieg. Jednak drugi raz kupujac bostona wybralabym dokladniej szczeniaka.
bedac na wystawie widzialam tylko jednego chrumkajacego.
Moj mial okres ze zaczela mu siersc wypadac dosc mocno, ale przy odpowiedniej diecie ( moj teraz do karmy dostaje olej z lososia) wypadanie juz jest prawie zerowe.

I nie ma co porownywac kufy mopsa z bostonem. Jasne, jedno i drugie jest plaskie ale bostona mozna znalezc z o wiele dluzsza kufa niz 'zapadniete' mopsy.

Edited by katasza1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo podobają nam się whippety, ale tak jak już ktoś pisał, nie wiem, czy damy radę z wychowaniem psa jako laicy. Pekińczyki jakoś nam się nie podobają (przez sierść/włosy, raczej wolimy, by psiak miał krótką sierść). Owczarki to samo.
Co myślicie o bokserze amerykańskim? My zajmujemy się dziwną i rzadko spotykaną dyscypliną sportową w jeździe na rowerze, wyczynowo raczej. Ale chodzi nam o to, by psiak mógł z nami jechać do lasu, a później w cieniu sobie odpoczywać, gdy my tam będziemy działać niedaleko niego (dlatego musiałby być też przywiązany do nas, by nie uciekał, bo nie chcemy go przywiązywać).

Link to comment
Share on other sites

Bokser amerykański to zwykły bokser :) Nie mogę dodać zdjęcia, nie wiem czemu.
tak, Majkowska, właśnie o takiego psa nam chodziło :) Ale nie mogę dodać linku ani zdjęcia, bo jakiś błąd wyskakuje.

Edited by porast
dopisek
Link to comment
Share on other sites

Napisaliście że uprawiacie sport wyczynowo-rowerowy i chcecie żeby bokser wam towarzyszył. Szczerze mówiąc nie wiem czy to jest najlepszy towarzysz do wyczynowej jazdy rowerowej.
o tych bokserach jest nawet wątek tu na dogo :
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/6380-Bokser-amerykanski-vs-europejski[/url]

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, a bokser zwykły? Jeśli chodzi o wygląd, to coś w tym typie najbardziej by na pasowało (szczególnie sierść i wielkość), ale tak jak mówiłem, pies musiałby przez 5 dni w tygodniu mieszkać w mieszkaniu (oczywiście ze spacerami), a w weekendy by miał ogródek dla siebie + gdy będą jakieś święta, wolny czas. Jedna osoba z mojej rodziny ma boksia w mieszkaniu od szczeniaka i nie narzekają, mówią, że pies się nie męczy, ale mimo wszystko wolę się was spytać.

Link to comment
Share on other sites

Nie no różnią się trochę te boksery, szczerze mówiąc coś mi się w tych amerykańskich podoba, tyle że nie wiem jak z charakterem, bo zazwyczaj psy zamerykanione kojarzą mi się z psami na show : postaw a wygląda świetnie ;)

Nie wiem jak wy ale ja nie widzę żadnego boksera przy rowerze.
Jeszcze przejazd w chłodny dzień ok, ale sport wyczynowy latem...nie widzę tego.

Link to comment
Share on other sites

Może i macie rację, znacie się lepiej od nas :) Jak nie bokser, to czekamy na dalsze propozycje, a poważnie pomyślimy nad whippetem, ale trochę się boimy tego jego charakterku.
Edit: Jeszcze dodam, że w dalszej przyszłości planujemy dzieci, tak za kilka lat, więc siłą rzeczy, jeśli pies nie zachoruje w przeciągu tych kilku lat, to będzie miał styczność z dzieckiem, a nie chcemy, by później się okazało, że pies zagraża naszemu maleństwu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='porast']Może i macie rację, znacie się lepiej od nas :) Jak nie bokser, to czekamy na dalsze propozycje, a poważnie pomyślimy nad whippetem, ale trochę się boimy tego jego charakterku.
Edit: Jeszcze dodam, że w dalszej przyszłości planujemy dzieci, tak za kilka lat, więc siłą rzeczy, jeśli pies nie zachoruje w przeciągu tych kilku lat, to będzie miał styczność z dzieckiem, a nie chcemy, by później się okazało, że pies zagraża naszemu maleństwu.[/QUOTE]

Przy rowerze lepiej sprawdzaja się psy mysliwskie, np: wyżły, pointery. Proponuję vizslę [URL]http://www.youtube.com/watch?v=7xzfcvR2rcc[/URL] znacznie lepsza od boksera przy waszym trybie życia.

[quote name='Vailet']a rhodesian ridgeback?[/QUOTE] Dużo trudniejszy charakter, dla poczatkujących psiarzy.

Edited by Brezyl
Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000]Rhodesian ridgeback nam się podoba, ale jak z innymi warunkami? Mieszkaniem i dzieckiem?
Vizla- ta rasa skradła nam serce... Na prawdę, bardzo nam się spodobała ta rasa.
Bokser z mojej rodziny do dzieci jest łagodny, ale on tak został wychowany, do pieszczot (a właściwie ona). Jaki dumny boksiu :D I gratuluję wyniku :)
Jeszcze jedno ważne: jak już pisałem wcześniej, cena, to też ważna rzecz, ale ważniejsza jest jeszcze dostępność tego psa, sprowadzanie z zagranicy mogłoby być kłopotliwe. [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

na dobrą sprawę cena psa to nie jest problem - są różne opcje typu raty itd, a na wymarzonego psa warto kasę odłożyć.
Bardziej jak o stronę finansową chodzi to bałabym się o koszty utrzymania psa, szczególnie jeśli ktoś decyduje się np na rasę skłonną do chorób albo wymagającą pielęgnacji.

Co do samych wyżłów to one przy rowerku biegną chętnie, ale mają też bardzo wyczulone nosy - wkońcu to psy myśliwskie i nie są też łatwe. Dlatego myślę że jak chcecie psa w typie wyżła do warunków takich jak opisaliście to moze lepiej sie kierować w stronę mixa który np będzie lubił ruch ale nie będzie miał strony stricte myśliwskiej - sama jeżdzę z pointerem na rowerze i bawię się delikatnie w różne sporty i owszem, do ruchu chętny bardzo, ale ma swoje ale ;)

Link to comment
Share on other sites

Racja, szczególnie w lesie.
Cena nie jest dla nas problemem, będziemy odkładać, bo interesuje nas jedynie rodowód FCI lub adopcja, bo jeśli zdecydujemy się na boksera, to tylko z adopcji- jest mnóstwo potrzebujących bokserów, a nie zależy nam na szczeniaku aż tak bardzo.
Nie mogę nigdzie znaleźć hodowli vizla, mógłby ktoś pomóc?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='porast']Racja, szczególnie w lesie.
Cena nie jest dla nas problemem, będziemy odkładać, bo interesuje nas jedynie rodowód FCI lub adopcja, bo jeśli zdecydujemy się na boksera, to tylko z adopcji- jest mnóstwo potrzebujących bokserów, a nie zależy nam na szczeniaku aż tak bardzo.
Nie mogę nigdzie znaleźć hodowli vizla, mógłby ktoś pomóc?[/QUOTE]

[URL]http://www.mojavizsla.com/[/URL]
[URL]http://www.ztalchejow.pl/[/URL]
[URL]http://polskastrefa.pl/zwierzeta/psy/wyzel_wegierski[/URL]

uważaj tylko na handlarzy a nie hodowców
jak sie zaczniesz rozglądac na serio i nic nie znajdziesz w Polsce to daj znać to poszukam ci w Czechach lub na Słowacji, jest szansa że będzie taniej i są tam linie typowo "rowerowe". W Polsce bawią się w tę rasę głównie myśliwi, więc są szanse, że kupicie za mniejsze pieniądze podrostka, który się na tym polu nie wykarze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...