Jump to content
Dogomania

Bite, głodzone.. ostatnia szansa Klembów k.Wołomina-potrzebni wolontariusze


anouk92

Recommended Posts

Ciekawie się tu zadziało, wystarczy rzucić prośbę o głosowanie na krakvecie i już się robi cyrk.
Dlaczego Fundacja Kastor udostępnia swoje konto zamiast zachęcać do wpłat na Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami, przecież mają swoje konto, a wpłaty do Fundacji wydłużą drogę pieniędzy?

Skoro chcecie pomóc tym zwierzakom głosujcie na krakvecie. Zamawiajcie karmę i środki przeciwpchłowe bezpośrednio do schronu.

Można wirtualnie adoptować stamtąd psiaka, zrobić mu ogłoszenia...to schronisko w ciężkiej sytuacji nie jest od wczoraj...zbierałyśmy dla nich słomę w grudniu, odzew był spory , ale bez szaleństwa...Co się takiego nagle stało, że się tak zakotłowało?

Link to comment
Share on other sites

ja tak z czystej ciekawosci, czy P. Celina wie ze bedziecie ewidencjonować ich psy i w jaki sposob chcecie to robic? ktos przyjedzie od Was i spisze 350 psow? i bedzie pilnowal kazdego psa i kazdej adopcji? pytam bo nie wiem czy to wykonalne...musialybyscie mieć chyba prawną władzę nad azylem...

Link to comment
Share on other sites

Sprawdzę to jutro, nic nie wiemy o tym żeby konto zmienili , ale wziąwszy sytuacje finansową tego schronu może jest np. zablokowane, bo wójt Klembowa nie od wczoraj próbuje ich zjeść żywcem, więc może jakiś komornik za nie popłacone kary administracyjne siedzi na tym koncie...do jutra można się wstrzymać z przelewem to już dużo sytuacji nie zmieni

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kago']Sprawdzę to jutro, nic nie wiemy o tym żeby konto zmienili , ale wziąwszy sytuacje finansową tego schronu może jest np. zablokowane, bo wójt Klembowa nie od wczoraj próbuje ich zjeść żywcem, więc może jakiś komornik za nie popłacone kary administracyjne siedzi na tym koncie...do jutra można się wstrzymać z przelewem to już dużo sytuacji nie zmieni[/QUOTE]

Jakby komornik siedział na koncie, to by go nie blokował, bo wpłaty byłyby jak najbardziej mile widziane. ;)


Ale ja nie po to tutaj. Powiedzcie mi, kto z Was jeździ do Klembowa i czy ktoś ma warunki do przewiezienia kupy mięcha z Falenicy do Klembowa? Najwcześniej w sobotę by było.

Link to comment
Share on other sites

Klembów niema statusu schroniska i dlatego między innymi np. Wołomin nie wystawił ich do przetargu, ale do tej pory nie przeszkadzalo im, żeby oni wyłapywali ich psy, za co im nie zapłacono bo muszą wystąpić ze sprawą sądową, bo nie mogą przystąpić do przetargu, więc tamci nie mogą im zapłacić za odłowione wcześniej zwierzaki, dopiero jak sąd zasądzi zwrot, czy to nie jest paranoja? To jeast dopiero koszmar, w teorii pieniądze są a psy nie mają co jeść bo muszą z jedzeniem poczekać na wyrok sądowy, tak u nas wygląda prawo. Do tej pory wiele gmin podpisywalo z nimi umowy i nagle zaczęło wszystkim przeszkadzać, że nie są schroniskiem, ale psy nikogo nie obchodzą ani co się z nimi stanie i to jest GRANDA, zostawić to wszystko na barkach ludzi, którzy w dobrej wierze chcieli pomagać zwierzakom. Może to i trochę ich przerosło, może nie sądzili na początku, że tych zwierzaków będzie aż tak dużo, tym bardziej, że adopcje w tej od pewnego czasu są żadne w porównaniu z innymi latami, co wszyscy, którzy zajmują się adopcjami bardzo odczuwają. Pan Janda "wielki obrońca zwierząt" zrobil na Klembow nagonkę, co tylko zaszkodziło zwierzakom, bo ludzie przestali pomagać i gdzie tu jest sens? Gdzie teraz jest Pan Janda? może tak zamiast robić komuś kolo d...y, zająłby się tymi psami lub przynajmniej dalby im jeść, ale nie najlepiej narobić zadymy w mediach i potem się zmyć. Tak u nas wygląda prawda, a jeszcze jest i taka prawda, że przetarg na odlawianie zwierząt w naszym powiecie wygrała jakaś firma z Warszawy, którą nawet nie wiadomo kto reprezentuje, bo nigdzie nie można się doczytać kto ją reprezentuje. Może ktoś z was wie co to za firma, która podobno ma schronisko w Halinowie? Nikt z moich znajomych nie slyszał o takim schronisku, ale papiery mają. Tymbardziej jestem za Klembowem, bo przynajmniej tam nikt celowo nie uśmierca zwierząt, jeśli zwierzę umrze to tylko dlatego, że mają brak funduszy na leczenie. Ten nasz powiat jest conajmniej "dziwny", tutaj fajnie mają RAKARZE, nikt ich nie sprawdza, a jak jakaś organizacja chciala by sprawdzić gdzie idą psy do adopcji, to słyszy że nie mogą podać namiarow na domy, które psy adoptowaly, bo jest ochrona danych osobowych i w tym momencie nikt nie wie co stało się z odłowionymi psami przez Rakarzy, zwanych ladnie Hyclami? I choć w Klembowie warunki nie są Różowe, to ja jestem za Klembowem, bo przynajmniej mogę się dowiedzieć gdzie są zwierzaki. Rozpisalam się strasznie, ale może w końcu jakieś organizacje się zgrupują i wezmą się za tę samowolkę w Gminie Wołomin i Radzymin.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Ważniejsze pytanie brzmi: [B]czy ktoś z Was miałby możliwość przewiezienia dużej ilości mięsa z Falenicy do Klembowa - najwcześniej w sobotę? [/B][/QUOTE]
Bonsai, jak duża ilośc tego mięsa ?

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajk21.']Klembów niema statusu schroniska i dlatego między innymi np. Wołomin nie wystawił ich do przetargu, ale do tej pory nie przeszkadzalo im, żeby oni wyłapywali ich psy, za co im nie zapłacono bo muszą wystąpić ze sprawą sądową, bo nie mogą przystąpić do przetargu, więc tamci nie mogą im zapłacić za odłowione wcześniej zwierzaki, dopiero jak sąd zasądzi zwrot, czy to nie jest paranoja? To jeast dopiero koszmar, w teorii pieniądze są a psy nie mają co jeść bo muszą z jedzeniem poczekać na wyrok sądowy, tak u nas wygląda prawo. Do tej pory wiele gmin podpisywalo z nimi umowy i nagle zaczęło wszystkim przeszkadzać, że nie są schroniskiem, ale psy nikogo nie obchodzą ani co się z nimi stanie i to jest GRANDA, zostawić to wszystko na barkach ludzi, którzy w dobrej wierze chcieli pomagać zwierzakom. Może to i trochę ich przerosło, może nie sądzili na początku, że tych zwierzaków będzie aż tak dużo, tym bardziej, że adopcje w tej od pewnego czasu są żadne w porównaniu z innymi latami, co wszyscy, którzy zajmują się adopcjami bardzo odczuwają. Pan Janda "wielki obrońca zwierząt" zrobil na Klembow nagonkę, co tylko zaszkodziło zwierzakom, bo ludzie przestali pomagać i gdzie tu jest sens? Gdzie teraz jest Pan Janda? może tak zamiast robić komuś kolo d...y, zająłby się tymi psami lub przynajmniej dalby im jeść, ale nie najlepiej narobić zadymy w mediach i potem się zmyć. Tak u nas wygląda prawda, a jeszcze jest i taka prawda, że przetarg na odlawianie zwierząt w naszym powiecie wygrała jakaś firma z Warszawy, którą nawet nie wiadomo kto reprezentuje, bo nigdzie nie można się doczytać kto ją reprezentuje. Może ktoś z was wie co to za firma, która podobno ma schronisko w Halinowie? Nikt z moich znajomych nie slyszał o takim schronisku, ale papiery mają. Tymbardziej jestem za Klembowem, bo przynajmniej tam nikt celowo nie uśmierca zwierząt, jeśli zwierzę umrze to tylko dlatego, że mają brak funduszy na leczenie. Ten nasz powiat jest conajmniej "dziwny", tutaj fajnie mają RAKARZE, nikt ich nie sprawdza, a jak jakaś organizacja chciala by sprawdzić gdzie idą psy do adopcji, to słyszy że nie mogą podać namiarow na domy, które psy adoptowaly, bo jest ochrona danych osobowych i w tym momencie nikt nie wie co stało się z odłowionymi psami przez Rakarzy, zwanych ladnie Hyclami? I choć w Klembowie warunki nie są Różowe, to ja jestem za Klembowem, bo przynajmniej mogę się dowiedzieć gdzie są zwierzaki. Rozpisalam się strasznie, ale może w końcu jakieś organizacje się zgrupują i wezmą się za tę samowolkę w Gminie Wołomin i Radzymin.[/QUOTE]


bajk21 opis na 6 z plusem:)
ta firma zwie się Nomada , prowadzi ja dominik szostak, siedziba Halinow Długa Kościelna ul szczęśliwa chyba53.
Kwota za psa 2337 zł w wołominie tyle bierze...

Link to comment
Share on other sites

Pani Jolu, my sie za to wzięłyśmy, Gminy maja w d... bo po pierwsze nie znają nawet podstaw ustawy, po drugie łatwiej zapłacić hyclowi i mieć z głowy, po trzecie "dzieci potrzebują a my tu z psami", a po czwarte nikt nie chce mieć u siebie takiego problemu jak schron, a w ogóle to my przecież wszystkie jesteśmy walnięte w rozum, a panowie Urzędnikowie wią najlepiej

A, i jeszcze ten od Halinowa to znany ogólnie p. Szostak

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kago']Pani Jolu, my sie za to wzięłyśmy, Gminy maja w d... bo po pierwsze nie znają nawet podstaw ustawy, po drugie łatwiej zapłacić hyclowi i mieć z głowy, po trzecie "dzieci potrzebują a my tu z psami", a po czwarte nikt nie chce mieć u siebie takiego problemu jak schron, a w ogóle to my przecież wszystkie jesteśmy walnięte w rozum, a panowie Urzędnikowie wią najlepiej

A, i jeszcze ten od Halinowa to znany ogólnie p. Szostak[/QUOTE]
Tak, tylko że na stronie tego schroniska nigdzie niema napisane, kto je reprezentuje i właściwie dokladnie gdzie się znajduje. Ja slyszalam, że tam w Halinowie jest tylko 18 kojcy z czego 8 to kwarantanna a dziesięć to dla tych po kwarantannie, tylko że u nas w jednej gminie rocznie odlawia się okolo 150 do 200 psów, więc chyba będą je kładli w tych kojcach jeden na drugim (nieżywe).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kago']Poza tym Fundacja Kastor to bardzo młody twór z tego co zdążyłam zobaczyć na stronie, dlaczego akurat zainteresowanie schronem 300 km od Krakowa, bo tam jesteście zarejestrowani? - bez obrazy, ale już różne rzeczy widziałyśmy[/QUOTE]

Kago, Fundacja Kastor mnie pomogla w bardzo trudnej sytuacji, kiedy się przeprowadzalam i potrzebne mi były budy w tym jedna bezpieczna dla niewidomego psa, zakupili mi obydwie i jeszcze zapłacą za sterylkę i kastrację, kupowali również budy dla zwierzaków po powodzi, naprawdę są w porządku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ilka21']
tak, jak to sá psy, które tu oglaszacie i sá procedury adopcyjne zastosowane to oki. chodzilo o niewydawanie byle komu, byle gdzie, o pod zadnym warunkiem nie Mrunio ani innym "fundacjom".QUOTE]

a co z Fundacją która im bardzo pomaga od początku swego istnienia a nawet wcześniej? bo nie bardzo teraz to kumam[/QUOTE]

[quote name='malvaaa']trochę to groznie brzmi ale wydaje mi się że to nie tak miało zabrzmieć :) chodziło o to żeby psów nie wydawać byle komu... Można to poprawić? taka moje sugestia :)[/QUOTE]

nie jest tu mowa o wolontariuszach ze Zwierzaków w Potrzebie. To sá chyba jedyne normalne adopcje stamtád.

[quote name='Ziutka']Głos oddany na Klembów rzecz jasna :)

Emilko, zgłaszam się do robienia ogłoszeń psiakom ;)
Jeśli są jakies psiaczki, które mają dobre fotki do ogłoszeń, to mogę zacząć ogłaszać już od jutra.[/QUOTE]

dziékujé kochana. dziewczyny wiedzá które psy.

[quote name='Kago']Ciekawie się tu zadziało, wystarczy rzucić prośbę o głosowanie na krakvecie i już się robi cyrk.
[B]Dlaczego Fundacja Kastor udostępnia swoje konto zamiast zachęcać do wpłat na Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami[/B], przecież mają swoje konto, a wpłaty do Fundacji wydłużą drogę pieniędzy?

Skoro chcecie pomóc tym zwierzakom głosujcie na krakvecie. Zamawiajcie karmę i środki przeciwpchłowe bezpośrednio do schronu.

Można wirtualnie adoptować stamtąd psiaka, zrobić mu ogłoszenia...to schronisko w ciężkiej sytuacji nie jest od wczoraj...zbierałyśmy dla nich słomę w grudniu, odzew był spory , ale bez szaleństwa...Co się takiego nagle stało, że się tak zakotłowało?[/QUOTE]

Ano dlatego, ze za Kastora réczé a za SOZ nie. My mamy 100% transparentnosci i zero kosztów administracyjnych, wiéc gwarantujemy ze kazda zlotówka wplacona na Kastora pójdzie na zwierzéta a nie na administracjé i "inne wydatki". SOZ moze sobie zbierac na siebie, rozliczac i dzialac. Chyba nie sádzisz ze ja bédé firmowac akcjé z gwarancjá transparentnosci finansowej podajác konto SOZ czy kogokolwiek innego niz Kastor?

[quote name='Kago']Sprawdzę to jutro, nic nie wiemy o tym żeby konto zmienili , ale wziąwszy sytuacje finansową tego schronu może jest np. zablokowane, bo wójt Klembowa nie od wczoraj próbuje ich zjeść żywcem, więc może jakiś komornik za nie popłacone kary administracyjne siedzi na tym koncie...do jutra można się wstrzymać z przelewem to już dużo sytuacji nie zmieni[/QUOTE]

no i zeby komornik nie zajál wplat, to tez nie zachécalabym do uzywania konta SOZ.

[quote name='Bonsai']Jakby komornik siedział na koncie, to by go nie blokował, bo wpłaty byłyby jak najbardziej mile widziane. ;)


Ale ja nie po to tutaj. Powiedzcie mi, kto z Was jeździ do Klembowa i czy ktoś ma warunki do przewiezienia kupy mięcha z Falenicy do Klembowa? Najwcześniej w sobotę by było.[/QUOTE]

[quote name='Bonsai']Trudno mi w tej chwili dokładnie określić, ale liczę na jakieś 100 kg co najmniej.[/QUOTE]

Byloby wspaniale Bonsai.

Edited by emilia2280
Link to comment
Share on other sites

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć akcję pomocy psom z Alylu Klembów udostępniamy fundacyjny numer konta bankowego:


PKO BP: 71 1020 2892 0000 5902 0455 7542

dla zagranicy:
SWIFT (BIC): BPKOPLPW

paypal/e-mail:
[email][email protected][/email]

nasza strona internetowa:
[URL="http://www.fundacjakastor.org/"]www.fundacjakastor.org[/URL]

z dopiskiem: na Azyl Klembów

Fundacja KASTOR
ul. Siewna 23/23
31-231 Kraków

KRS: 0000397187
REGON: 122411830
NIP: 9452164992

=============

ROZLICZENIA:

Wplywy:
10,00 euro - Monika S.
10,00 euro - Monika S. (na pinczerka ze zdjéc)
RAZEM: 20,00 euro

Wydatki:
352,08 zl - Fundacja KASTOR (z kasy fundacyjnej)

Aa na co już FuNDACJA kASTOR TE 352, 08 pln wydała? ...jeśli mogę spytać

Link to comment
Share on other sites

Na odrobaczanie , mogę Wam polecić , bardzo tani i wydajny środek , działa rewelacyjnie !!! woreczek kosztuje ok 12 zł , podaje się łyżeczkę na 10kg psa. Nie przerażajcie się , że tam pisze że dla świń :)
Mi to kiedyś wet polecił , jest dużo skuteczniejsze niż np drogi Drontal

[url]http://www.vetos-farma.com.pl/fenbenat-4[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Na odrobaczanie , mogę Wam polecić , bardzo tani i wydajny środek , działa rewelacyjnie !!! woreczek kosztuje ok 12 zł , podaje się łyżeczkę na 10kg psa. Nie przerażajcie się , że tam pisze że dla świń :)
Mi to kiedyś wet polecił , jest dużo skuteczniejsze niż np drogi Drontal

[url]http://www.vetos-farma.com.pl/fenbenat-4[/url][/QUOTE]

Bardzo dziékujemy. Moze ma ktos dostép do tego srodka w ilosciach hurtowych?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']Bardzo dziékujemy. Moze ma ktos dostép do tego srodka w ilosciach hurtowych?[/QUOTE]

zapytam znajomego weta jutro , czy jest szansa by to kupić ... po ile.
oszacujcie mniej więcej ile kg macie psów ;) widzę że są worki po 1kg , pewno wychodzi to taniej.Bo ja kupowałam po 200gram , chyba z 12 zł płaciłam.
Ja Wam powiem , że mnie drontalem , kosztowało by ok 170 zł jedno odrobaczanie ;) a te 200 gram za 12 zł .. to starczało na kilka razy .. więc jest OGROMNA różnica.

Dla młodych psów i szczeniaków , to Pyrantellum - 15ml kosztuje niecałe 5 zł , ale to w aptece .. na 1kg masy daje się 0,2ml

Nie jest to Royal Canin :evil_lol: i nie polecają weci , bo za tanie i marny mają zarobek :) no chyba że ma się prawdziwego weta z powołania.

I faktycznie kombinujcie odpady poubojowe , to jest tanie i bardzo kaloryczne dla psów.Karma wychodzi drogo i serio lepszy kawał mięcha byle jakiego , niż kiepska karma.
Ważne by brzuszki były pełne :)

PS RC to najgorsze ścierwo na rynku ... za bajońskie kwoty , ale reklama kosztuje krocie.

Ogólnie leki wet nie dedykowane iście dla psów , są takie same , ale dużo tańsze.
No ja mam takiego weta , który leczy psy/koty ... a nie zdziera kasę za byle co ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...