Jump to content
Dogomania

KRAKÓW. Sponiewierany Nemo - ma DOM i ukochaną panią Marię


salibinka

Recommended Posts

W najbliższą niedzielę jedziemy na wizytę w Krakowie. Narazie napiszę tyle, że jest fajny (wrażenie po pierwszej rozmowie) pan i jego nastoletnia córka, którym Nemo się bardzo, bardzo spodobał taki, jaki jest - pan poznał dzisiaj Nemusia osobiście i wpadł (Nemuś i z wyglądu i z charakteru jest ponoć kopią ukochanego psa z dzieciństwa). Konkretny, zdecydowany (taki się wydaje) - mieszkanie w mieszkaniu, spanie w łóżku, jedzenie wyłącznie gotowane (jakiś straszny przeciwnik suchej karmy ;)), on i córka to psiarze. Wizyty przed, po, po po po i formalności do woli ;). Nie cieszę się póki co. Mają samca - ponoć bardzo uległego i łagodnego, po szkoleniach, ale... no właśnie - spróbujemy je na początek poznać ze sobą (bo nie zakładam reguły "każdy samiec", tym bardziej znając i Nemusia i mojego Edena). Pan jest zdecydowany i twierdzi, że ma doświadczenie (po tym co mówił, gotowa jestem w to doświadczenie uwierzyć) i poradzi sobie. Zobaczymy. Ponieważ pan poznał historię Nemusia i bardzo chce mu pomóc - w razie, gdybym stwierdziła, że nie ma żadnej opcji z drugim samcem, proponuje mi dla niego dom (dom) z ogrodzonym ogrodem u swojego taty (bez innych psów) - jako drugą jednak opcję, bo oni z córką bardzo chcą go mieć przy sobie. Wszystko do sprawdzenia i przemyślenia. Nie wiem, nie cieszę się, jest nadzieja. Trzymajcie kciuki? O rany...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 727
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='salibinka']Nemeczek też znajdzie. Trzymaj kciuki i napisz mi pw z aktualnym adresem - wyślę Ci latarkę, bo idzie wiosna, trawniki i ich zawartość rozmarzną i będę miała Twoje buty na sumieniu ;). (o koszty PP się nie martw).[/QUOTE]
Zapomniałam :) wystaw ją jeszcze raz.. może się ktoś skusi :)
trzymam kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

Moje kciuki już zbielały od trzymania:evil_lol:Nemuś zlituj się i dogadaj się z rezydentem.
Wszystko zależy teraz od tych dwóch panów,bo dobrze Aniu wiesz jak się dwa samce nie chcą pogodzić ,to nawet najlepsze doświadczenie nie pomoże.Przerabiam to piąty rok:p Wydaje mi się że na neutralnym terenie te dwa psy zgodziłyby się ze sobą,gorzej może być w mieszkaniu.Rezydent może potraktować Nemka jako intruza.Najgorsze zawsze jest przyprowadzenie obcego psa do domu i wprowadzenie go do stada:shake:Najlepiej gdyby Nemo wszedł do mieszkania nie z Tobą tylko z Panem domu to może by go ten,który tam mieszka szybciej zaakceptował:shake:Ja popełniłam błąd z Lusi(Łapką)bo przyjechała z nami Jagienka i wniosła ją na rękach do ogrodu.Psy nie chcały jej przyjąć.Kilka dni trwało docieranie.Ale mimo wszystko życzę powodzenia,może dlatego tak długo Nemuś czekał żeby się właśnie na ten domek doczekać:kciuki:
Cieszę się że ząbki błyszczą i czekam na jakieś uśmiechnięte zdjęcie:smile:.

Link to comment
Share on other sites

Alu - masz rację - najpierw spróbujemy delikatnie na spacerze. Zobaczymy - może nawet stopniowo - kilka razy, na spacerach... Do mieszkania rzeczywiście niech wprowadzi pan.
Mojego Edena Nemeczek nigdy nie zaakceptował w domu, nigdy nie są razem w jednym pomieszczeniu, nigdy razem nie biegają przy domu, chociaż bywa, że spacerują poza terenem obok siebie (wtedy tylko na smyczach) i się jakoś znoszą na dystans. Ja nie próbuję już tego zmieniać, boję się, bo im nie ufam obu w tym "duecie", a Eden nie straszy - jak się czuje zagrożony, jego agresja jest bardzo realna (to jest traumatyk po przejściach i chociaż się zmienił sporo przez trzy lata, to jest trudnym z wielu względów psem - też mi go psycholog określił jako dominanta, choć mnie się wydaje, że to zbyt wąskie pojęcie w jego przypadku). Nemuś zaś nic sobie nie robi z jego sygnałów. Jest starszy i lubi być najważniejszy.
Z drugiej strony miałam u Nemusia przykłady normalnego, spokojnego stosunku do innych dorosłych samców na neutralnym terenie. Dużo zależy od tamtego psiaka, od podejścia tamtej rodziny i pewnie ode mnie (też się powinnam wielu rzeczy nauczyć). Tamten psiak podobno jest łagodny i przyjazny. Zobaczymy. Pan się wydawał sensowny i bardzo zdecydowany. Do niedzieli kilka dni (i tu, Nemeczku, wybacz, że nie wcześniej, ale to dlatego, że Martynia ma jutro poważny zabieg i nie wiem, jak będzie po, a w sobotę ten pan nie może)

Link to comment
Share on other sites

Nie ma dobrych wieści. Nemuś nie spotkał się nawet z rezydentem. Weszłam sama (Nemuś w samochodzie), bo pan K. nie odbierał dzisiaj telefonów. Dowiedziałam się, dlaczego - ledwo do mnie wstał... Żona wściekła na męża - nie chciała rozmawiać.
Dobre wrażenie sprawił wtedy w mundurze - dzisiaj bańka prysła. Ich pies rzeczywiście cudny i łagodny - cieszył się na mój widok - reszta do bani.
Sprawdziłam, już wiem. Sprawdzę każdy cień szansy na sensowny dom, aż w końcu taki się znajdzie.
Pojechaliśmy sobie poszaleć na śniegu - w nosie mam to wszystko, jestem wściekła i cieszę się, że dla Nemka była to tylko jedna z wycieczek, które tak lubi.

Link to comment
Share on other sites

Pan K. poleciał na CK - "Walentyn" jeden.

:( :( :(

A Nemuś - jak to Nemuś:
[IMG]http://lh4.ggpht.com/_-4Mmn7oWYI8/S3g6MNnXfRI/AAAAAAAAArM/iEOYaBeftKM/NEMO%20006.jpg[/IMG]

[IMG]http://lh6.ggpht.com/_-4Mmn7oWYI8/S3g7J1oO1UI/AAAAAAAAAsE/Y5baWE2JO5w/NEMO%20011.jpg[/IMG]

[IMG]http://lh3.ggpht.com/_-4Mmn7oWYI8/S3g7qh7M5-I/AAAAAAAAAsk/-55XzL-G0fI/NEMO%20023.jpg[/IMG]

[IMG]http://lh3.ggpht.com/_-4Mmn7oWYI8/S3g8QuDEBsI/AAAAAAAAAtE/U2yVTBCtnNc/NEMO%20012.jpg[/IMG]

[IMG]http://lh3.ggpht.com/_-4Mmn7oWYI8/S3g9DzAD4vI/AAAAAAAAAtk/MGg7IXwt9NI/NEMO%20027.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Śledzę wątek Nemeczka, chociaż się na nim nie odzywam, ale teraz muszę, żeby wyrazić moje, nawet nie wiem jak to nazwać, zdziwienie, czy oburzenie faktem, jakiego ta psina ma pecha. Co za beznadziejni ludzie do tej pory się nim interesowali. Chyba nie ma na dogo drugiego psa, który trafiałby na takich niepoważnych i nieodpowiedzialnych idiotów:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ala']Dziękuję za ząbki,pięknie błyszczą :smile:
[CENTER][URL=http://img682.imageshack.us/i/nemo020zbki1.jpg/][IMG]http://img682.imageshack.us/img682/5808/nemo020zbki1.jpg[/IMG][/URL][/CENTER][/QUOTE]

A ja dziękuję, Alu :), że jesteś i zawsze otaczasz Nemeczka czymś pięknym i kolorowym.

Dało mi to wszystko dzisiaj jednak w nos porządnie. Czuję bezradność i jest to nieznośne uczucie. Ale nic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...