Jump to content
Dogomania

KRAKÓW. Sponiewierany Nemo - ma DOM i ukochaną panią Marię


salibinka

Recommended Posts

  • Replies 727
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z GW był jeden telefon z Tarnowa - niestety Nemuś się nie nadaje, bo są tam dwa psy - samce, koty i mieszkanie na zewnątrz. Ponieważ jednak rozmowa była sensowna i psiak (raczej nieduży i łagodny), który mógłby mieszkać w budzie + ogód 11ar i współistnieć ze zwierzyńcem, miałby tam może całkiem ok., "przekazałam" pana narazie do Niepołomic. Rozmawiał juz z Bożenką. Ma złożyć wizytę w hotelu:roll:, zobaczymy...

Jest też jedno zapytanie z portalu Wróżki o Nemeczka.

No, w sumie to duuuży postęp, który po tej wiekowej ciszy bardzo mnie cieszy... Może wreszcie, w końcu, nareszcie.... może... może.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='salibinka']Z GW był jeden telefon z Tarnowa - niestety Nemuś się nie nadaje, bo są tam dwa psy - samce, koty i mieszkanie na zewnątrz. Ponieważ jednak rozmowa była sensowna i psiak (raczej nieduży i łagodny), który mógłby mieszkać w budzie + ogód 11ar i współistnieć ze zwierzyńcem, miałby tam może całkiem ok., "przekazałam" pana narazie do Niepołomic. Rozmawiał juz z Bożenką. Ma złożyć wizytę w hotelu:roll:, zobaczymy...

Jest też jedno zapytanie z portalu Wróżki o Nemeczka.

No, w sumie to duuuży postęp, który po tej wiekowej ciszy bardzo mnie cieszy... Może wreszcie, w końcu, nareszcie.... może... może.[/quote]


[B]ruszy ja w to wierzę[/B] to naparwwde fajny psiak i gdzies jest TEN człowiek i go szuka. Znajdą się.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam nadzieję, że jednak nie minie;) i Nemuś znajdzie dom.

Jest w tej chwili chętny domek - w skrócie - pani Elżbieta, 53 lata z dorosłą córką, długie pobyty w Międzyzdrojach, dom bez zwierzaków (był 12 letni psiak chory na serce, który odszedł niedawno), niegdyś pomagała w Wisełce, poruszyła ją chęcińska historia Nemusia oraz fakt, że czeka tyle czasu. Chciałaby mu pomóc, bo sama bez psa żyć nie chce i nie umie, a Nemeczek bardzo ją ujął, wzruszył. Taki, jaki jest. Przez telefon rozmowa była sensowna. Tyle, że to Berlin. Dzięki Kindze - Kinga, dzięki za pomoc - jak nic się nie pokręci, p. Elżbieta spotka się w poniedziałek na rozmowę z wolontariuszką w Szczecinie.
Jakby co, pojadę do tego Berlina osobiście, ale najpierw muszę mieć pewność, że to to... Zobaczymy. Póki co, idziemy w niedzielę na Aukcję p. Hejdy pod Dżokiem - p. Magdo, Beatko, dzięki. Może jednak Kraków się obudzi...

Link to comment
Share on other sites

Isadora:loveu:, dziękuję Ci serdecznie, ale właśnie próbowałam (rzeczywiście lakonicznie, bo wszystko w toku);) napisać, że Nemuś znalazł dom. Pani Elżbieta zdała na piątkę. Ma doświadczenie (niedawno zmarł jej 12letni przyjaciel), oficjalne pozwolenie (bo trzeba je mieć) na niedużego psa, Nemek będzie jedynakiem, pani bardzo dużo przebywa w domu i Nemuś nie bedzie musiał zostawać sam, chce go zabierać ze sobą w razie potrzeby, więc nie przeszkadza (a wręcz przeciwnie) jego lęk przed samotnością, emocjonalność... P. Elżbieta ma w sobie ciepło, wrażliwość - żeby nie powiedzieć egzaltację;), co w przypadku związku z Nemeczkiem bedzie dobrą cechą. Jednocześnie jest spokojna w sposobie bycia - duży plus - Nemek w spokoju bardzo się wycisza, w dynamicznej atmosferze nakręca się w drugą stronę. U niego akurat ta "empatia" jest bardzo rozwinięta.
Ma być kanapowcem, jedynakiem... w sumie, poza odległością (ale to mój problem - nie Nemeczka), nie widzę minusów. Wiem też już, że mogę liczyć potem pomoc w kontroli poadopcyjnej w Berlinie. P. Ela bywa też w Szczecinie i w Międzyzdrojach często. To tak w skrócie. Będziemy jechać przez Poznań (bo tam mam rodzinę). Dzisiaj jestem umówiona na wypisanie paszportu z dr Motyką w Krak-vecie.

Link to comment
Share on other sites

Pani Elżbieta poprosiła dzisiaj o przełożenie adopcji na za dwa tygodnie.
Z ważnych dla niej przyczyn. Nie wiem w tej chwili, jak będzie za dwa tygodnie - kwestie organizacyjne, urlopowe itp., dlatego m.in. Nemuś jednak będzie ze mną na aukcji osiemnastego i dlatego mam, Isadora, ogromną prośbę do Ciebie - tak, jak pisałaś, zrobię nowe zdjęcia - o wznowienie jednak allegro Nemeczkowi (zrobiłabym jutro przelew - jeśli pominęłam którąś emisję, to proszę o info, bo chyba się pogubiłam:oops: - oczywiście uzupełnię).

Nie skreślam tej pani, ale ta nagła zmiana po bardzo dużej mobilizacji organizacyjnej, wytrąciła mnie trochę z równowagi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='salibinka']Pani Elżbieta poprosiła dzisiaj o przełożenie adopcji na za dwa tygodnie.
Z ważnych dla niej przyczyn. Nie wiem w tej chwili, jak będzie za dwa tygodnie - kwestie organizacyjne, urlopowe itp., dlatego m.in. Nemuś jednak będzie ze mną na aukcji osiemnastego i dlatego mam, Isadora, ogromną prośbę do Ciebie - tak, jak pisałaś, zrobię nowe zdjęcia - o wznowienie jednak allegro Nemeczkowi (zrobiłabym jutro przelew - jeśli pominęłam którąś emisję, to proszę o info, bo chyba się pogubiłam:oops: - oczywiście uzupełnię).

Nie skreślam tej pani, ale ta nagła zmiana po bardzo dużej mobilizacji organizacyjnej, wytrąciła mnie trochę z równowagi.[/quote]


Oczywiście wznowię nie ma sprawy.... och Nemuś, Nemuś biedaku .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ech Nemeczku. No nic ciągniemy dalej chłopaka. Siedze już nad nową aukcją jak ta się skończy to dam zmienioną.

A tymczasem wypuściułam mu jeszcze allegra 5-dniowe na województwa:

[B]łódzkie:[/B]
[url=http://allegro.pl/item801458512_nemeczek_przyjaciel_do_adopcji.html]NEMECZEK - PRZYJACIEL DO ADOPCJI (801458512) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

[B]mazowieckie:[/B]
[url=http://allegro.pl/item801459230_nemeczek_przyjaciel_do_adopcji.html]NEMECZEK - PRZYJACIEL DO ADOPCJI (801459230) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
[B]
zachodnipomorskie:[/B]
[url=http://allegro.pl/item801459855_nemeczek_przyjaciel_do_adopcji.html]NEMECZEK - PRZYJACIEL DO ADOPCJI (801459855) - Aukcje internetowe Allegro[/url]



.

Link to comment
Share on other sites

Isadora:Rose::Rose::Rose:

Fotki z Psikniku niestety nie wyszły - Nemuś szalał i rozmył się na wszystkich. Na jedynym udanym wyszedł za to przygnębiająco smutno - ubrany w chustkę i dwie:crazyeye: obroże, z różowym okiem i śpiochem w tymże oku:evil_lol:.
Spróbuję jednak moją pstrykawką.

Póki co - fotka z lamusa
- czyli... świnka morska:roll::
[IMG]http://images46.fotosik.pl/220/17b7f9c89ce6b2admed.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Po wczorajszym programie byłt dwa telefony - jeden do wyjaśnienia, drugi - obiecujący - pani ma dzwonić dzisiaj, po ustaleniach z rodziną.

A Berlin niestety kwalifikuje się na CZK - Sama zadzwoniłam dwa dni temu sprawdzić, czy pani nie miała wypadku lub czegoś w tym rodzaju (mimo umówionych terminów, nagle dwa tygodnie milczenia). Odebrała i stwierdziła, że nie miała zamiaru już dzwonić, bo... zmieniła zdanie. Nemuś - wg niej - nie potrzebuje jednak JEJ pomocy, bo przecież "ma dom tymczasowy" i to ja "jestem BEZ SERCA", bo go chcę oddać zamiast "POROZMAWIAĆ Z PSAMI, ŻEBY SIĘ POKOCHAŁY, BO PSY, PANI ANNO, SĄ MĄDRE I MOŻNA IM WIELE WYTŁUMACZYĆ". Tak, pani Elżbieto, psom można, pani nie... Brawo, grunt to powaga i uczciwość. Ech...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='salibinka']Po wczorajszym programie byłt dwa telefony - jeden do wyjaśnienia, drugi - obiecujący - pani ma dzwonić dzisiaj, po ustaleniach z rodziną.

A Berlin niestety kwalifikuje się na CZK - Sama zadzwoniłam dwa dni temu sprawdzić, czy pani nie miała wypadku lub czegoś w tym rodzaju (mimo umówionych terminów, nagle dwa tygodnie milczenia). Odebrała i stwierdziła, że nie miała zamiaru już dzwonić, bo... zmieniła zdanie. Nemuś - wg niej - nie potrzebuje jednak JEJ pomocy, bo przecież "ma dom tymczasowy" i to ja "jestem BEZ SERCA", bo go chcę oddać zamiast "POROZMAWIAĆ Z PSAMI, ŻEBY SIĘ POKOCHAŁY, BO PSY, PANI ANNO, SĄ MĄDRE I MOŻNA IM WIELE WYTŁUMACZYĆ". Tak, pani Elżbieto, psom można, pani nie... Brawo, grunt to powaga i uczciwość. Ech...[/QUOTE]


Ewidentne czarne kwiatuszki.
Salibinko skonczyły sie kilka godzin temu wszystkie edycje allegra Nemusia. Czekam na decyzję. Mogę puścic na już na przykład trzydniówki niewyróżnione. Ale też mysle ze powinno byc pare godzin przerwy. Decyzja należy do Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...