Jump to content
Dogomania

Zabijanie zwierząt a 10 przykazań.


Tepes

Recommended Posts

Nikt nie każe ci Jehowych czy księdza wpuszczać, mówi się dziękuję i dowidzenia i szybko zamyka drzwi:lol:A tak na marginesie to totalitaryzm obok religi i terroryzmu to jedna z najskuteczniejszych form władzy, choć na dłuższą metę długo nigdy się nie utrzymuje, bo nikt nie lubi być pod czyimś wpływem, poza tym prowadzi do abstrakcyjnych zachowań wśród ludzi( nazizm i eksterminacja Żydów np.)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 615
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='WŁADCZYNI']
Anecioreczku a to jak Twoim zdaniem uzyskuje się mięso ze zwierzęcia, jak nie poprzez zabicie zwierzaka?[/quote]

Kurcze przecież wiem że poprzez zabijanie,ale przecież tu chodzi o dręczenie zwierząt,zabicie i np wyrzuceni 'ciała'.Jeśli bierze sie zwierzęta na jedzenie,to nie robi się tego drastycznie (w sensie chodzi mi o meczenie zwierzaka).
Hierarhia natury,łańcuch pokarmowy...przeciez zwierzęta siebie też nazwzajem zabijają żeby mnieć pozywienie..my też jesteśmy tak jakby zwierzętami.

Wynikało by z tego,że zaden katolik nie może być rzeźnikiem bo by miał pełno grzechów :lol:

Link to comment
Share on other sites

Zabijanie nie musi sie wiazac z cierpieniem-moze odbyc sie humanitarnie,a tak ja sie stosuje,zwierzeta do uboju nie powinny byc glodzone,bite kopane,jezdzic do rzezni po 20 godzin bez wody stojac.Zwierzeta ubojowe nie nalezy na zywca np.prosiakom wycinac jader i ogonow,cielaki wyrywa sie od matek do uboju(cielak placze)
kury hodowane na mieso siedza w ciemnych pomieszczeniach sa prawie slepe, gesi wklada sie rure do gardlla zeby na sile ja tuczyc ,celem uzyskana duzej wagi i przerosnietej watroby(to delikates)
owieczki w lonie matki zabija sie pradem celem otrzymania skorek tzw karakul ,zwierzetom ,ptakom bez ogluszenia podrzyna sie gardlo celem odplywu krwi (mieso koszerne,albi zeby uzyskac krew na czernine)morduje sie zwierzeta w loboratorich roznego typu ,kurczaczki po wylegnieciu plci meskiej sie na zywca mieli.itd :placz::placz::placz::placz:Hororr!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Zabijanie nie musi sie wiazac z cierpieniem-moze odbyc sie humanitarnie,a tak ja sie stosuje,zwierzeta do uboju nie powinny byc glodzone,bite kopane,jezdzic do rzezni po 20 godzin bez wody stojac.Zwierzeta ubojowe nie nalezy na zywca np.prosiakom wycinac jader i ogonow,cielaki wyrywa sie od matek do uboju(cielak placze)
kury hodowane na mieso siedza w ciemnych pomieszczeniach sa prawie slepe, gesi wklada sie rure do gardlla zeby na sile ja tuczyc ,celem uzyskana duzej wagi i przerosnietej watroby(to delikates)
owieczki w lonie matki zabija sie pradem celem otrzymania skorek tzw karakul ,zwierzetom ,ptakom bez ogluszenia podrzyna sie gardlo celem odplywu krwi (mieso koszerne,albi zeby uzyskac krew na czernine)morduje sie zwierzeta w loboratorich roznego typu ,kurczaczki po wylegnieciu plci meskiej sie na zywca mieli.itd :placz::placz::placz::placz:Hororr![/quote]

Okropne...

Link to comment
Share on other sites

Anecioreczek co masz na myśli mówiąc jesteśmy "jakby" zwierzętami, nie ma "jakby", jesteśmy ssakami, zwierzętami tak jak każde inne, wywodzimy się z naczelnych, ewoluowaliśmy przez jakieś dwa miliony lat do obecnej formy czyli homo sapiens.Działa mi na nerwy nieustanne wywyższanie się ponad zwierzęta:shake:.Tak, w naturze drapieżniki zabijają ofiary aby je zjeść, ale sposób w jaki robi to człowiek to czyste bestialstwo nie mające nic wspólnego z naturą, napatrzyłam się na takich filmach dosyć, od 15 lat nie jem mięsa poza jakimiś sporadycznymi przypadkami i nie mam zamiaru przyczyniać się do tego procederu choć w minimalnym stopniu, bo mój pies i kot musi jeść mięso, ja nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']ptakom bez ogluszenia podrzyna sie gardlo celem odplywu krwi (mieso koszerne,albi zeby uzyskac krew na czernine)[/quote]

To akurat nie jest prawda,masz scisle okreslone zasady kaszrutu,jak sie powinno zabijac zeby mieso bylo koszerne,a zwierze nie cierpialo.
Taka dygresja tylko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anecioreczek']Kurcze przecież wiem że poprzez zabijanie,ale przecież tu chodzi o dręczenie zwierząt,zabicie i np wyrzuceni 'ciała'.Jeśli bierze sie zwierzęta na jedzenie,to nie robi się tego drastycznie (w sensie chodzi mi o meczenie zwierzaka).
Hierarhia natury,łańcuch pokarmowy...przeciez zwierzęta siebie też nazwzajem zabijają żeby mnieć pozywienie..my też jesteśmy tak jakby zwierzętami.

Wynikało by z tego,że zaden katolik nie może być rzeźnikiem bo by miał pełno grzechów :lol:[/QUOTE]

hehehe nie oczywiście, nie robi się tego drastycznie wcale a wcale:lol: i wszyscy protestujący zieloni robią to dlatego że mają zbyt wiele czasu.

Widziałaś kiedyś zwierze, które hoduje inne zwierze w urągających godności warunkach, by potem poderżnąć gardło, powiesić i poczekać aż się wykrwawi? Albo zwierze które wypala skórę/oczy chemikaliami innym zwierzętom? Ewentualnie zwierze które obdziera inne ze skóry aby się tym okryć, a wcześniej trzyma te zwierzęta w mikroklatkach?
Owszem ludzie są zwierzętami, ale okrutnymi i często bezmyślnymi. Żaden inny zwierzak nie wypracował tak okrtunych i wyrafinowanych metod zadawania cierpienia.

jak dla mnie rzeźnik i katolik nie powinno iść w parze. Chociaż patrząc na ilość przestępstw popełnianych w PL wciąż się zastanawiam jak to jest możliwe w tak katolickim kraju:diabloti: bo nie wierzę że to ten malutki procencik niewierzących jest taki zbrodniczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Rut-te linki nie sa odpowiedzia na sposob mordowania przez zydow zwierzat ,ukazuja tylko co czlowiek czyni ze zwierzatmi,jaki jest malo ludzki.[/quote]

"żydzi mordują" a "czlowiek czyni"
troche niefortunnie Ci sie ta odpowiedz sformulowala... :)



w kazdym razie,w kaszrucie masz dokladnie napisane,jak zabic zwierze,zeby cierpialo mozliwie jak najmniej.nie ma opcji,ze porazisz je pradem,kopniesz, a potem niech sie wykrwawi a jeszcze w miedzyczasie wydlubiesz mu oko.
Tutaj religia bardzo dokladnie to wszystko okresla i nie ma miejsca na inwencje wlasna.Zeby bylo koszer,musi byc pozbawione zycia "humanitarnie"
Wiec w tym wypadku jest to korzystne dla zabijanego zwierzecia,jesli mozna tak powiedziec...

Link to comment
Share on other sites

Nie pamiętam gdzie, ale oglądałam film z rzeźni w której zabija się na mięso koszerne, gdzie stała specjalna maszyna, która przewracała krowy do góry nogami, człowiek mógł sobie wtedy bezpiecznie dla siebie i bez większych problemów poderżnąć gardło krowie, wyciągając przy tym trochę wnętrzności. Następnie maszyna wyrzucała zwierzę na posadzkę, gdzie próbując wstać, przydeptywało sobie wnętrzności z szyi i powoli wykrwawiało. :roll: nie jem żadnych zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']
Widziałaś kiedyś zwierze, które hoduje inne zwierze w urągających godności warunkach, by potem poderżnąć gardło, powiesić i poczekać aż się wykrwawi? Albo zwierze które wypala skórę/oczy chemikaliami innym zwierzętom? Ewentualnie zwierze które obdziera inne ze skóry aby się tym okryć, a wcześniej trzyma te zwierzęta w mikroklatkach?
[/quote]
Oj masz trochę idylliczny obraz przyrody;)
drapieżniki zabijają bardzo okrutnie i boleśnie
niektóre węże plują jadem oślepiając potencjalną ofiarę
owady robią sobie "zapasy" z żyjących ofiar paraliżując je albo krępując siecią
śmierc w przyrodzie bywa najczęsciej długa i bolesna tyle że ( i tu się z Tobąa zgodzę) żadne zwierze nie zadaje bólu celowo, czerpiąc z tego chorą satysfakcję, żadne poza człowiekiem:shake:

Link to comment
Share on other sites

ktos kiedys opowiadal mi,ze psy nie musza jesc miesa,moga byc wegetarianami,nawet weganami.ten czlowiek lat ok.20-30 mial juz w zyciu kilkanascie psow,wszystkie byly wega,tylko szybko padaly niestety :)

osho,czy to,ze sa wszystkozerne nie oznacza,ze powinny miec diete zroznicowana,zarowno wazywa owoce ale i mieso?
zobacz jakie maja zeby.
Moje psy,mimo iz lubia kalafior i brokuly to jednak 100razy bardziej sie ciesza jak dostaja mieso.wszystko inne jedza troche z "łaski",dla miesa gotowe sa wiele poswiecic

Link to comment
Share on other sites

Kobry plujące plują jadem w oczy napastnikowi, w obronie własnej. Nie używają tej sztuczki do polowania ;). Owady paraliżujące inne owady - jeśli ciało owada jest sparaliżowane, to prawdopodobnie nie czuje on bólu (o ile się nie mylę, tego nie sprawdzono). Teraz trochę z moich własnych obserwacji: zwierzę zabijane przez lwy (gryzione w szyję i nos), jest w stanie szoku i panikuje, więc czuje minimum bólu (opieram to na podstawie tego co mówili ludzie postrzeleni w szkolnych strzelaninach) oraz nie myśli o tym że ginie, tylko myśli o sposobie ucieczki. W rzeźni człowiek przychodzi, podrzyna gardło i odchodzi, a zwierzę ma czas się "ocknąć" i stresuje się mniej w związku z nieobecnością napastnika. Wtedy automatycznie przywraca się czucie.

To trochę off-topic :eviltong:...

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkSlateGray][COLOR=DarkGreen][B]rut[/B][/COLOR], ja również jestem wszystkożerny a od nastu lat nie jem mięsa, nabiału, jajek etc, etc.... żyję, choć powinienem już paść,

ja nie mam wątpliwości, że moja krowa (psia krowa dla jasności :diabloti:) wolałaby mięso niż brokuły (ale nie chodzi o to co wolałaby ale o to czego potrzebuje jej organizm), ale na szczęście uwielbia też jajka i biały ser a dietę ma obecnie znacznie bardziej zróżnicowaną niż wcześniej, niemniej jednak nie chcę mi się o tym pisać po raz trzeci - w dziale "żywienie" jest wątek o wegetarianizmie psów...
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Taks jednak nie wydaje mi się, aby można to było porównać do świadomej hodowli np. świnek w strasznych warunkach brr ludzie wiedzą, widzą i mogą to zmienić. Wątpie żeby taki skorpion myślał o działaniu swojej trucizny i czy ofiarę to boli, człowiek powinien.

Dla mnie to coś strasznego że człowiek w imię posiłku robi tak okropne rzeczy. Bo to jest po prostu złe.

btw czasem to chciałabym być samiczką pająka i urywać łebki samczykom:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

osho,jesli ludzie nie jedza miesa-super.ale moim zdaniem pies potrzebuje jesc mieso.
jest do tego stworzony.ma takie a nie inne zeby,taki a nie inny zoladek itd.
psy "dziko" zyjace,owszem chetnie w smietniku pogrzebia i padline zjedza,ale tez poluja,zabijaja i zjadają.sam instynkt im to podpowiada,chociaz polowanie jest niebezpieczne i moze sie dla takiego psa skonczyc fatalnie.

a mozesz mi wyslac linka do psiego wegetarianizmu?nie chce mi sie szukac...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osho'][COLOR=DarkGreen][B]dark lord[/B][/COLOR] [COLOR=DarkSlateGray]- mała poprawka, pies jest wszystkożerny a nie mięsożerny, więc może być wegetarianinem (i mówię to z pozycji praktycznej, nie teoretycznej)[/COLOR][/QUOTE]

No fakt, zagalopowałam się, ale już kot to bez mięsa niestety ani rusz, chyba że jest coś o czym nie wiem.Język mięsożercy, jest szorstki jak papier ścierny, a roślinożercy gładki, taka mała ciekawostka:p.Teraz popatrzcie jaki język ma kot, człowiek i pies:cool1:.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f33/dyskusja-na-temat-wegetarianizmu-u-psow-nie-tylko-109752/"]Dyskusja na temat wegetarianizmu (u psów i nie tylko)[/URL]

[COLOR=DarkSlateGray][COLOR=DarkGreen][B]rut[/B][/COLOR], nie chciałbym cię urazić, ale pozwolisz, że istotniejsze będzie dla mnie w tej kwestii zdanie naszego vet'a i moje obserwacje?[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...