Jump to content
Dogomania

frisbee dla poczatkujacych


diabelkowa

Recommended Posts

  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Toffy']Witam :) Nie wiem czy pytanie było, bo nie chcę mi się przeglądac i czytac tych dwunastu stron, ale mam sprawę: Z jakiek fimy najlepsze frisbee dla CSA (cocker spaniela angielskiego) ? Czy na zawody może jeździc pies bez rodowodu? Czy może byc wykastrowany?[/QUOTE]

temat o odpowiednim frisbee dla spaniela był już poruszany tu : [url]http://www.dogomania.pl/threads/141255-Frisbee-dla-spaniela[/url].
W zawodach jak najbardziej może startować pies nierasowy, w dogrisbee nie ma żadnych ograniczeń rasowych, tak samo pies może być wykastrowany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dagaa111']temat o odpowiednim frisbee dla spaniela był już poruszany tu : [url]http://www.dogomania.pl/threads/141255-Frisbee-dla-spaniela[/url].
W zawodach jak najbardziej może startować pies nierasowy, w dogrisbee nie ma żadnych ograniczeń rasowych, tak samo pies może być wykastrowany.[/QUOTE]

Dziękuję i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj kupiłam freezby gumowe trixie dla mojej chihuahuy i cocer spanielki. Chihuahua bardzo lubiła biegać za naszym materiałowym, łapała je turlające się po ziemi tylko jeszcze nie skakała. Freezby gumowe-zero reakcji, nie istnieje :roll: Będę próbowała ją jakoś zachęcić, może ktoś też spotkał się z problemem "strasznej gumy"? :razz::evil_lol: Spanielka wyuczyła się taktyki, że czeka aż freezby spadnie na ziemię podbiega do niego, szturcha łapą i jeszcze oczekuje smakołyka i kliknięcia klikikerem :p Ale po niej to zbyt wiele się nie spodziewałam bo ma już prawie 9 latek (ale w agility śmiga tak, że nie mogę jej zatrzymać :diabloti:)

Link to comment
Share on other sites

Aha. To widzę podobne jak moje ;)

A może spróbowałabyś jednak zwykłego frisbee z mieszanki jakby gumo-plastikowej, np. Atom 185 R-S (jak piszę głupoty to niech mnie ktoś poprawi ;))? Może taka zmiana byłaby lepsza wg psa niż zamiana materiałowego, leciutkiego frisbee na "gumiaka"? ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam ten problem. Związałam frisbee w rulon i stopniowo luzowałam. Najpierw było przeciąganie i aportowanie takiego rulonu. Potem rollery. Teraz mamy już inne frisbee.
A co do czekania - może zacznij od rollerów? Pies raczej nie powinien czekać zanim taki toczący się talerzyk upadnie, a to wyrabia chęć szybszego złapania talerzyka i przydaje się potem w rzutach. I zacznij od floaterów, żeby pies nie musiał gonić talerza na początku, bo np. znajomej pies nigdy nie zdąży do frisbee dobiec, zawsze upada. Pies musi sobie wyrobić ogromną chęć złapania talerza, obiegania człowieka dla nabrania prędkości i dopiero wtedy można rzucać backhandy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t']a co powiecie na maltańczyka i shi tzu i zabawę dyskami?:eviltong::evil_lol: tylko nie śmiejcie się proszę:oops:[/QUOTE]
Znalazłam to na początku wątku, a ja tu z chihuahuą wyjeżdżam :D
[quote name='Voute']Ja miałam ten problem. Związałam frisbee w rulon i stopniowo luzowałam. Najpierw było przeciąganie i aportowanie takiego rulonu. Potem rollery. Teraz mamy już inne frisbee.
A co do czekania - może zacznij od rollerów? Pies raczej nie powinien czekać zanim taki toczący się talerzyk upadnie, a to wyrabia chęć szybszego złapania talerzyka i przydaje się potem w rzutach. I zacznij od floaterów, żeby pies nie musiał gonić talerza na początku, bo np. znajomej pies nigdy nie zdąży do frisbee dobiec, zawsze upada. Pies musi sobie wyrobić ogromną chęć złapania talerza, obiegania człowieka dla nabrania prędkości i dopiero wtedy można rzucać backhandy ;)[/QUOTE]
Tyle, że chihuahua nawet nie podbiega do freezby, a spanielka nie bierze go do pyska...no cóż będę próbować :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Aha. To widzę podobne jak moje ;)

A może spróbowałabyś jednak zwykłego frisbee z mieszanki jakby gumo-plastikowej, np. Atom 185 R-S (jak piszę głupoty to niech mnie ktoś poprawi ;))? Może taka zmiana byłaby lepsza wg psa niż zamiana materiałowego, leciutkiego frisbee na "gumiaka"? ;)[/QUOTE]
Ten gumiak jest lżejszy od materiałowego :D To materiałowe to jest takie ze sznurem na zewnątrz, a w środku materiał ropięty :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...