Jump to content
Dogomania

frisbee dla poczatkujacych

diabelkowa

Recommended Posts

[quote name='bordercollie']Moja wena ma 5 miesięcy a kiedy będe mogła zacząć frisbee czy agility ?[/QUOTE]

na wystawie psow zapytalam pewna hodowczynie bordera czy trenuje z psem frisbee a ona powiedziala ze jest za wczesnie bo ma 6 miesiecy i nie moze pies do 7 miesiaca skakac bo cos tam ze stawami,ze rosną. przeciagac oraz nakrecac i proste rollery ok ale nie moze np.przeskakiwac przez noge ani wysoko skakac. ;)

a mam takie pytanko: jak nakrecic neo na jakakolwiek zabawke?? jak chcialam ze szmatka to przeciagalam sie chwile i zabieralam mu (moj bląd).teraz chcialabym nauczyc neo nakrecania na pilke tenisowa,zeby potem pilka byla nagrodą za dobrze wykonane zadanie. jednakze czytalam ze musimy dac psu wygrac,ale gdybym to zrobila to neos poszedłby gdzies z ta pilka i potem musialabym pojsc po nia do niego (sam mi za chiny nie przyniesie) ,a tego nie chce. prosze o pomoc

• Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z nakręcaniem psa na jaką kolwiek zabawkę jest tak , że pies musi czuć "niedosyt" zabawy np. piłką :D
Moja Nela teraz tylko czeka aż wyjme frisbee.
Zaczęłyśmy od przeciągania się frisbee i kończenia zabawy w najlepszym momencie dla psa , gdy następnym razem wyjmowałam frisbee szalała i tylko chciała je złapać . Przeszłyśmy do rzucania rollerów. Nie spodziewałam się , że mojej psinie to się aż tak spodoba ,bo patrzyłam na jej wiek < 8 lat>.
Neli wystarczy to , że poszuram po ziemi sznurkiem czy frisbee i rzuca się do zabawy ;)

Musisz nakręcić psa do zabawy i najlepiej jakby była to piłka na sznurku , ponieważ taka zwyka piłka jest mało ciekawa dla psa . Turlaj nią po ziemi , bo "uciekająca zabawka" jest ciekawsza. Nawet jeżeli pies tylko złapie taką zabawkę to i tak postęp.

Jeżeli pies złapie to zacznij Ty szarpać zabawkę może i pies zacznie .Niekiedy pies może być po prostu zmęczony i nie mieć ochoty na zabawę.

W piłce tenisowej możesz zrobić dziurę i wrzucić kilka przysmaków to powinno psa zachęcić do pogoni za piłką ;)
Tylko np. piłkę Ty chowaj i wyciągaj na czas zabawy , pies musi czyć " niedosyt"
Powodzenia;)

Jeśli chodzi o nakręcanie to częstym błędem (moim również) jest to, że za mocno szarpiemy. Pies niby trzyma, ale jeśli oddamy mu inicjatywę to okazuje się, że pies puszcza zabawkę. Na pobudzenie do szarpania świetnie robi wykonywanie powolnych ruchów w kształce 8 takiej rownoległej do podłoża. Wszytsko leniwie, ale na ciągłym napięciu. Jeśli pies zaczyna przejmowac inicjatywę chwalimy i pozwalamy mu na to. Potem znowu my szarpiemy. Jeśli pies jest już bardziej nakręcony to szarpiemy raz energiczniej raz leniwiej. Oczywiście pozwalamy psu wygrywać. Czasami zabieramy zabawke od razu, żeby dalej się pobawić, czasami pozwalamy chwilę porozrywać zdobycz. A co do przynoszenia zabawek to ja wykorzystuję do tego szarpanie właśnie. Daje psu wygrać (tylko nie tak, że nagle puszczam zabawkę, tylko puszczam ją kiedy pies na prawdę mi ją wyszarpuje mocno z ręki) i od razu uciekam. Kiedy przybiegnie z zabawka to łapiemy za nią od razu zanim zdąrzy puścić i szarpiemy się dalej.

[quote name='ola&neo']na wystawie psow zapytalam pewna hodowczynie bordera czy trenuje z psem frisbee a ona powiedziala ze jest za wczesnie bo ma 6 miesiecy i nie moze pies do 7 miesiaca skakac bo cos tam ze stawami,ze rosną. przeciagac oraz nakrecac i proste rollery ok ale nie moze np.przeskakiwac przez noge ani wysoko skakac. ;)

a mam takie pytanko: jak nakrecic neo na jakakolwiek zabawke?? jak chcialam ze szmatka to przeciagalam sie chwile i zabieralam mu (moj bląd).teraz chcialabym nauczyc neo nakrecania na pilke tenisowa,zeby potem pilka byla nagrodą za dobrze wykonane zadanie. jednakze czytalam ze musimy dac psu wygrac,ale gdybym to zrobila to neos poszedłby gdzies z ta pilka i potem musialabym pojsc po nia do niego (sam mi za chiny nie przyniesie) ,a tego nie chce. prosze o pomoc[/QUOTE]

A to od kiedy będdzie mogła łapać frisbee? Już ma 6 miesięcy!
Do wakacji myślę że spokojnie..??

[quote name='Talia']Kupiłam go za 18zł + 6,5zł przesyłka w tym sklepie [url=http://www.daktari.pl/index.php?page=shop.browse&category_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=29&vmcchk=1&Itemid=29]DAKTARI.PL - Frisbee[/url][/QUOTE]
A ja się podepchnę do tematu dla jakich to jest psów bo ja mam bordera?

Jak dla szczeniaka jak i ogólnie psa , który zaczyna naukę frisbee najlepszy jest materiałowy dysk ;)
Mam pytanie ...
Z moją Nelą już trochę czasu trenujemy dogfrisbee materiałowym dyskiem firmy Trixie i zastanawiam się nad zmienieniem dysku na plastikowy , ale może lepiej byłoby stopniowo aby pies się nie zniechęcił zamienić na gumowy dysk ?

[quote name='bordercollie']A to od kiedy będdzie mogła łapać frisbee? Już ma 6 miesięcy!
Do wakacji myślę że spokojnie..??[/QUOTE]

mozesz sama bez psa,tak zeby nie widzial trenowac rzuty gdzies na polu,oraz na duzym wietrze (to pomocne bo jak na zawodach wieje to dyski plaskiem spadaja,a jak sobie wytrenujesz to 1 miejsce gwarantowane). pieska jak najbardziej nakrecac,rzucac mu rollery.
jak bedziesz juz dobrze umiala rzucac a pies bedzie aportowal dyski to mozna uczyc sie figur do freestyl'a i uczestniczyc w zawodach. kto wie moze bedziecie godnie zastepowac Paulę i Wenę ;)
powodzenia

[quote name='Collie']Jak dla szczeniaka jak i ogólnie psa , który zaczyna naukę frisbee najlepszy jest materiałowy dysk ;)
Mam pytanie ...
Z moją Nelą już trochę czasu trenujemy dogfrisbee materiałowym dyskiem firmy Trixie i zastanawiam się nad zmienieniem dysku na plastikowy , ale może lepiej byłoby stopniowo aby pies się nie zniechęcił zamienić na gumowy dysk ?[/QUOTE]

softa mozesz kupic,nie sa drogie. hmmm nic nie bedzie jak przejdziesz na plastiki,beda lepiej latac i pieskowi moze bedzie wygodniej ;)

[quote name='Collie']Jak dla szczeniaka jak i ogólnie psa , który zaczyna naukę frisbee najlepszy jest materiałowy dysk ;)
Mam pytanie ...
Z moją Nelą już trochę czasu trenujemy dogfrisbee materiałowym dyskiem firmy Trixie i zastanawiam się nad zmienieniem dysku na plastikowy , ale może lepiej byłoby stopniowo aby pies się nie zniechęcił zamienić na gumowy dysk ?[/QUOTE]

Tak kupiłam pare sekund porwała go do całości!!!!!:)

Odkurzyłam naszą gumową patelnię :evil_lol: i pies oszalał... Nawet zaczaiła obieganie, co jest sukcesem w stanie jej skrajnego podekscytowania :eviltong: Niestety, gumiak sobie (powiedzmy) leci i w pewnym momencie spada na ziemię jak naleśnik ;) dlatego chyba w końcu się zdecyduję na coś na początek - prawdopodobnie dwa żółte [SIZE=1](tak radzi Mr Coren, specjalnie nawet odszukałam stosowny fragment :evil_lol:)[/SIZE] hero atom 185, a później zobaczymy :) [SIZE=1]Już widzę radość TŻta jak mu oznajmię, że najpierw sami będziemy się uczyli rzucać czymś normalnym, a dopiero później do akcji wkroczy pies :siara:[/SIZE]

[quote name='evel']Odkurzyłam naszą gumową patelnię :evil_lol: i pies oszalał... Nawet zaczaiła obieganie, co jest sukcesem w stanie jej skrajnego podekscytowania :eviltong: Niestety, gumiak sobie (powiedzmy) leci i w pewnym momencie spada na ziemię jak naleśnik ;) dlatego chyba w końcu się zdecyduję na coś na początek - prawdopodobnie dwa żółte [SIZE=1](tak radzi Mr Coren, specjalnie nawet odszukałam stosowny fragment :evil_lol:)[/SIZE] hero atom 185, a później zobaczymy :) [SIZE=1]Już widzę radość TŻta jak mu oznajmię, że najpierw sami będziemy się uczyli rzucać czymś normalnym, a dopiero później do akcji wkroczy pies :siara:[/SIZE][/QUOTE]
kupuj od razu sonici, 185mm to za mało dla takiego psa- wiem, sprawdzałam :)

[QUOTE=owczarek'ab;16462733]Ja bym brała minimalnie dwa. Wtedy łatwiej uczy się puszczania dysku ;) Pies widzi drugie frisbee - puszcza te, które ma w zębach.[/QUOTE]

to 3 zamawiam:razz: teraz mamy tylko hero praxis i to jednego, bo jak zamawiałam pierwsze frisbee to tylko ten dysk był w sklepie w którym kupowałam żarcie.. jest duzo za duży dla mojej suczy ale biega za rollerami, no i teraz pracujemy nad komendą "oddaj" więc z większa iloscią dysków powinno być ok..