Jump to content
Dogomania

frisbee dla poczatkujacych


diabelkowa

Recommended Posts

  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Russellka'][url]http://www.whippy.pl/hero-atom-zolty-p-164.html[/url]

[url]http://www.pelna-miska.pl/sklep//index.php?products=product&prod_id=4184[/url]



Proszę bardzo :)[/QUOTE]

Sprzedany :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Cholera ja mam dwa dobre psy do tego tylko.. Nie umiem rzucać![/QUOTE]

Kiedy człowiek dobrze rzuci to i pies zlapie :D Poczytaj na początek o takich rzutach jak : roller , backhand i foater . Dysk trzeba też umiejętnie trzymać ( ustawić palce itd.)
Powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Są :loveu: :loveu: :loveu:

[IMG]http://img710.imageshack.us/img710/1445/dscn6289l.jpg[/IMG]

Pies oszalał, ja jestem zadowolona, mimo wszystko zaryzykowałam i wzięłam dość duże dyski jak na małego psa... Zobaczymy jak się dalej będą sprawować :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Collie']Kiedy człowiek dobrze rzuci to i pies zlapie :D Poczytaj na początek o takich rzutach jak : roller , backhand i foater . Dysk trzeba też umiejętnie trzymać ( ustawić palce itd.)
Powodzenia :)[/QUOTE]

Ale ja ognie jestem gralsak taki. Psy mi sie marnuja ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Ale ja ognie jestem gralsak taki. Psy mi sie marnuja ;)[/QUOTE]
Trzeba dobrze skupić uwage psa , ale rzuty to podsatwa. Najpierw człowiek musi sam się nauczyć rzucać :D
To może ćwiczenie dogfrisbee pod okiem szkoleniowca :) ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Collie']To gratuluje nowego " nabytku " :)
A gdzie kupiłaś ?
Powodzenia oczywiście[/QUOTE]

Znalazłam tę stronkę: [url]http://www.discbusters.com/dogfrisbee_5.html[/url] , napisałam, akurat są dostępne :)


[quote name='Karilka']Ale ja ognie jestem gralsak taki. Psy mi sie marnuja ;)[/QUOTE]

Kochana, jak JA się uczę rzucać to wszystko jest możliwe :evil_lol: Trzeba w sobie znaleźć odpowiednią motywację i samozaparcie i jakoś idzie ;)

Link to comment
Share on other sites

Ekhm. Rozumiem, że mogę fastbacki potraktować pilniczkiem? Suczowi bardzo smakują najwyraźniej (nie, nie mamla, dziurawi jak łapie tudzież podnosi z ziemi, stojąc na nich np. jedną łapą i warcząc, głupek) i wyglądają jakby sporo przeszły :evil_lol: Gdzieś wyczytałam w tym dziale, że ktoś próbował żelazkiem zaprasowywać, ale chyba nie jestem aż takim hardkorem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Ekhm. Rozumiem, że mogę fastbacki potraktować pilniczkiem? Suczowi bardzo smakują najwyraźniej (nie, nie mamla, dziurawi jak łapie tudzież podnosi z ziemi, stojąc na nich np. jedną łapą i warcząc, głupek) i wyglądają jakby sporo przeszły :evil_lol: Gdzieś wyczytałam w tym dziale, że ktoś próbował żelazkiem zaprasowywać, ale chyba nie jestem aż takim hardkorem :evil_lol:[/QUOTE]

ja swoje fastbaki traktuję papierem ściernym i mają się świetnie ;) pilniczka spokojnie możesz na nich użyć, ale wydaje mi się że papier ścierny jest wygodniejszy

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie,
być może podobny problem pojawił się wcześniej, i doradzicie (ba, wręcz nakażecie) przeszukiwać wątek, ale utknęłam na stronie 6 i dalej nie mam cierpliwości, szczerze powiedziawszy ... :)
Mam psiaka, półtora roku, 11 kg, szybki, zwinny, inteligentny. Cóż, pomyślałoby się, że idealny kandydat na frisbee, ale już druga osoba z tego duetu nie koniecznie jest taka wspaniała ... Chciałam bowiem rozpocząć karierę frisbee, ale jak doradzili mi rodzice - kup coś najtańszego, jak Wam będzie wychodzić, kupicie profesjonalne. Teraz wiem, jak duży błąd popełniłam, dlatego szybko zaprzestałam dalszej nauce - a dokładniej nakręcaniu (chociaż w sumie już daleko doszłam). Bardzo proszę o doradzenie, o ile jest to możliwe, a nie "zjechanie". Doskonale zdaję sobie sprawę z błędu jaki popełniłam, i prosiłabym o dalsze niewytykanie :)
- tak więc Kapsel, bo tak nazywa się nasz bohater bardzo ładnie reaguje na frisbee, rollery łapie, płaskie rzuty (te po ziemi) również, natomiast wyskoki - nie i kropka. Mam tutaj na myśli wyrzucenie wysoko frisbee, a psiak ma wyskoczyć po nie. Jak mogę go tego nauczyć?
- jakie są wymagania dla startujących w zawodach? chodzi mi o wiek startujących, czy musi to być rasowiec ...?

Dodam jeszcze, że zamierzam kupić jednego softa, i na nim ćwiczyć, no a później Competiony :)

Link to comment
Share on other sites

Na początku zrób ćwiczenia na lapanie dysku z ręki. Pozwolę sobie wstawić mój filmik, który kiedyś przygotowywałam własnie, żeby pokazac jak my się uczyliśmy. Może pomoże

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=dZcWYN2lrTs[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Podpowiem Ci coś od razu - nie kupuj [B]jednego[/B] talerza, bo później będziesz miała problem taki jak ja na początku przy przestawianiu psa - pies łapie dysk i spieprza, bo jest przyzwyczajony, że był dotąd tylko jeden ;) Ale już sobie radzimy z tym. Gdybym wiedziała, że tak będzie to bym od razu kupiła dwa gumiaki, ale mądry Polak po szkodzie ;)

Rozumiem, że Kapsel łapie rollery i ...? Overy robicie czy co? Wiesz, te efektowne wysokie wyskoki to powiedziałabym etap dla dość zaawansowanych ;)

Z tego co wiem, jeśli chodzi o zawody, to psiak nie musi być rasowy, a uczestnik [U]chyba[/U] nie musi mieć skończonych 18. lat, ale jeszcze wypowiedzą się pewnie osoby bardziej zorientowane ;)

Aha, dobre dyski wcale nie muszą być super-drogie - ja kupiłam fastbacki za 18zł/sztukę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Podpowiem Ci coś od razu - nie kupuj [B]jednego[/B] talerza, bo później będziesz miała problem taki jak ja na początku przy przestawianiu psa - pies łapie dysk i spieprza, bo jest przyzwyczajony, że był dotąd tylko jeden ;) Ale już sobie radzimy z tym. Gdybym wiedziała, że tak będzie to bym od razu kupiła dwa gumiaki, ale mądry Polak po szkodzie ;)

Rozumiem, że Kapsel łapie rollery i ...? Overy robicie czy co? Wiesz, te efektowne wysokie wyskoki to powiedziałabym etap dla dość zaawansowanych ;)

Z tego co wiem, jeśli chodzi o zawody, to psiak nie musi być rasowy, a uczestnik [U]chyba[/U] nie musi mieć skończonych 18. lat, ale jeszcze wypowiedzą się pewnie osoby bardziej zorientowane ;)

Aha, dobre dyski wcale nie muszą być super-drogie - ja kupiłam fastbacki za 18zł/sztukę.[/QUOTE]

I właśnie się wtrącce ja z weną byłam na jednym gumowiaku i teraz jest problem wziełam do reki woham o ale to tak na próbe aby zobaczyc co będzie na dwa dyski i wlaśnie się stało wena biega i tak o jeden ma w pysku a drukiego też ma w pyskui biega z dwoma śmiesznie to wygląda a więc... mówię póśc i puszcza ale myślę że się tego udłuczy?? Bo jak to bedzie wyglądać!!! cały czas gadać póśc póśc pósc ? A to moja wina że uzyłam jednego:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...