Jump to content
Dogomania

owczarek belgijski


lerka

Recommended Posts

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niuka muszę cię zmartwić ale małe szanse żebym się wyrobiła na te zawody. Ale może ty wpadniesz do Wrocławia, z tego co słyszałam jest szansa że będziesz być może brać od Kaśki szczeniaka:) nawet wiem którego:) Powiem ci jedno suczka jest cudowna, rewelacja:) - Więc może jednak pojawisz się we wrocławiu- było by super

Link to comment
Share on other sites

Azir, ostatnio doszlam do wniosku, że chyba mam mutanta :). Szamie maleństwo prawie pół kilo dziennie, przerosła moją miniaturę (która ma 35,5 cm w kłębie) i generalnie - ma w tej chwili kufę grubości tej samej, co dorosłe gronki, które miałam przyjemność pooglądać we Wrocławiu. Fakt, że mamusia była cokolwiek przerośnięta, a i tatuś ma 64 w kłębie. Na szczęście, do pracy ją brałam, nie na wystawy :). Dzidzia 7 października skończy 3 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Zapraszamy na forum belgomaniakow:

Link do strony został przeniesiony przez moderatora do Linkowni Tam znajdziesz wszystko na temat terwikow, a jak czegos nie znajdziesz to na pewno zaraz Ci fachowcy pomoga :wink: POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

A ja mam do Was pytanko ,--

--jak to jest z pielęgancją belga (długowłosych) ile razy je czeszecie? kapiecie? , a jak to jest z wymiana sierści, czy zostawiają sierść cały okrągły rok , czy może okresowo , i czy jest to uciążliwe?

--Jak jest z chorobami u belgów? czy moga chodzić po schodach bez groźby urazu stawów?

---Mam też pytanko dotyczące cen belgów w naszych krajowcyh hodowlach?

Jaka jest cena szczeniaczka?

Link to comment
Share on other sites

Przyznam szczerze, że ja mojego potwora nie czeszę zbyt często. Ale raz w tygodniu to już wypada. W okresie linienia należy to jednak robić częściej. Moja koleżanka czesze swojego psa praktycznie codziennie. Chodzi przede wszystkich o to, aby pozbyć się martwych włosów.

Sierść belga długowłosego nie filcuje się tak jak briad czy pon, więc jest to pies dość praktyczny :wink: i efektowny.

Ja swojego psa kąpię zazwyczaj przed wystawą czy innym ważnym wydarzeniem, ale też nie w przeddzień. Latem mój rudzielec odwiedza jeziorka i tam się tapla do woli i to mu wystarcza. Nie ma tendencji do tarzania się w czymkolwiek, odstukać :wink: , więc nadprogramowe nieoczekiwane kąpiele mi nie grożą. :D

Są to zazwyczaj psy zdrowe, nie mają też kłopotów ze stawami.

Jak mój był szczeniakiem, znosiłam go jednak po schodach dość długo., bo po co ryzykować.

Belgi uwielbiają spacery i ruch na swieżym powietrzu. Nieszczęściem dla nich jest brak zajęcia. Decydując się na belga trzeba o tym wiedzieć.

Sądzę, że w Polsce belga można kupić za 1500-1800 zł. U naszych południowych sąsiadów, w Czechach, te psy można kupić taniej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...