Jump to content
Dogomania

BARF w kostkach


kingula

Recommended Posts

  • Replies 640
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='D&J']w końcu wyczekany BARF w Szczecinie jest :) pierwsza kostka już skonsumowana przez psiaka. Zastanawiam się tylko ile czasu może to mięsko rozmrożone leżeć w lodówce. 24 godziny czy 48?[/quote]

gdzie w Szczecinie można kupić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cropka']My też już jesteśmy w kostki zaopatrzeni. Ttossa stanęła na wysokości zadania :multi:. A już bałam się, że nie doczekam dystrybutora u nas :shake:,a tu taka miła niespodzianka :p.[/quote]


Staram sie jak mogę ......:evil_lol::evil_lol::evil_lol: [B]jeszcze kilku takich zapaleńców w 3mieście i dostawy 1x w miesiacu gwarantowane[/B]:multi::multi::multi:a smakowało???????????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drzalka']Witam
Czy mozna te kostki dostać gdzies w internecie ??
Czy dystrybutor prowadzi taką sprzedasz?

Mieszkam k.Rzeszowa a tam ani słychu ani widu o tej karmie.
Pozdrawiam[/quote]


zadzwoń tutaj lub napisz maila - wiem ,ze jest dziewczyna- jakaś hodowczyni - chyba nwet jest na dogo czasami i ma barf w Rzeszowie
Marzena Frackowiak-Juszczyk
Sprzedaż krajowa
tel.: 032 220 12 59
Mail:[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

a swoja droga pozdrawiam dawno temu mieszkałam 10 lat w Rzeszowie ojjjj

:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drzalka']Witam
Czy mozna te kostki dostać gdzies w internecie ??
Czy dystrybutor prowadzi taką sprzedasz?

Mieszkam k.Rzeszowa a tam ani słychu ani widu o tej karmie.
Pozdrawiam[/quote]


Jak to ani widu ani słychu, Kasia z hodowli Altura to prowadzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ttossa']zadzwoń tutaj lub napisz maila - wiem ,ze jest dziewczyna- jakaś hodowczyni - chyba nwet jest na dogo czasami i ma barf w Rzeszowie
Marzena Frackowiak-Juszczyk
Sprzedaż krajowa
tel.: 032 220 12 59
Mail:[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

a swoja droga pozdrawiam dawno temu mieszkałam 10 lat w Rzeszowie ojjjj

:multi:[/quote]


DZIEWCZYNY [B]TU MACIE KONTAKT DO PRODUCENTA - PISZCIE ,DZWOŃCIE LUB DO DZIEWCZYNY Z RZESZOWA!!!!!!!!!:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ttossa']zadzwoń tutaj lub napisz maila - wiem ,ze jest dziewczyna- jakaś hodowczyni - chyba nwet jest na dogo czasami i ma barf w Rzeszowie
Marzena Frackowiak-Juszczyk
Sprzedaż krajowa
tel.: 032 220 12 59
Mail:[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

a swoja droga pozdrawiam dawno temu mieszkałam 10 lat w Rzeszowie ojjjj

:multi:[/quote]

Witam
W Rzeszowie jest osoba, która ma naszego BARFA. Chętnym podam numer telefonu na priv. I jeszcze jedno - nie wiedzieć czemu, ale mój adres [email][email protected][/email] nie działa prawidłowo. Proszę o maile na skrzynkę ogólną, czyli [email][email protected][/email].
Pozdrawiam
Marzena

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']A moje futro po ostatnim zatkaniu ma szlaban na barfa z kością... Czy istnieje mrożzony barf bez kości?? Tam mi się zdaje, że był... Będziecie może z mrożonkami na wystawie w Katowicach???[/quote]


co znaczy ,że ci się zatkała? Opisz to . Moje też miały problem po kilku dniach w kupkami - ale to dlatego ,że zle im podawaliśmy barf- samo mięso z paczek - aaaaaa to jest błąd - do mięsa teraz mixujemy warzywa lub owoce + olej + np. maślanka i teraz kupki sa twarde ale z "poślizgiem" i nie takie białe a normalne :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

W dziale -jadłospisy barf- podana jest cała sztuka barfowania-:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Messiah']Czy może ktoś wie czy w Olsztynie można kupić ten Barf w kostkach?[/quote]


Jeszcze tam nie dotarlismy ale planujemy Olsztyn - musze mieć jednak rozeznanie - jeszcze nie szukałam tam kontaktu na odbiór barfu- jeśli masz konkretne zamówienie lub znasz konkretny sklep - to przyspieszy to dowóz do was Barfu, czekam na info ale na gg lub maila:razz:

Link to comment
Share on other sites

U nas też był problem "zatkania" na początku BARFowych kostek pomimo, ze podawałam olej i jogurcik, a później tarkowałam jeszcze troche warzyw do tego. Teraz juz prawie znalazłam złoty środek. Do kostek BARF dodaje trochę mięska, warzyw, oleju. Najwidoczniej jak dla mojego psa jest tam za dużo kości. Swoją drogą to przydał by się BARF podzielony na proporcje kości i mięsa. Dla piesków, które mają problem z ilością kości po prostu więcej mięska żeby było.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='D&J']U nas też był problem "zatkania" na początku BARFowych kostek pomimo, ze podawałam olej i jogurcik, a później tarkowałam jeszcze troche warzyw do tego. Teraz juz prawie znalazłam złoty środek. Do kostek BARF dodaje trochę mięska, warzyw, oleju. Najwidoczniej jak dla mojego psa jest tam za dużo kości. Swoją drogą to przydał by się BARF podzielony na proporcje kości i mięsa. Dla piesków, które mają problem z ilością kości po prostu więcej mięska żeby było.[/quote]

wklejam tytaj takie podstawowe menu barf-owe- bo barf to nie tylko surowe mięso , to także inne składniki ale SUROWE! i o to chodzi , stasując takie menu nie ma możliwości aby pies sie zapchał- oto ono

[COLOR=#EB5E00][FONT=Arial][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#003300]
[B][U]Są trzy podstawowe zasady karmienia BARF:[/U][/B]
[/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=#003300]1. dieta opiera się o surowe kości i mięso
2. większość diety musi być surowa
3. pokarm musi być zróżnicowany
[/COLOR][/FONT][/SIZE][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#003300]
Jak więc karmić psa metodą BARF’a? Jak dbać o skład diety? Teraz kilka słów na ten temat.
[/COLOR][/SIZE][/FONT][U][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#003300]
[B]SUROWE KOŚCI I MIĘSO:[/B]
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/U][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#003300]Najczęściej podawane są: skrzydła i szyje drobiowe, korpusy drobiowe, kości cielęce, ogony, żeberka, wszystkie elementy zawierające kości, chrząstki, tłuszcz i mięso. Surowe kości drobiowe są najlepszym źródłem białek i powinny jak najczęściej znajdować się w menu. Generalnie nie ma przeciwwskazań dotyczących rodzaju mięsa, jedynie należy uważać na wieprzowinę. Nie powinno się jej podawać w surowej postaci, gdyż w Polsce nie jest badana pod kątem wirusa wywołującego u psów śmiertelną chorobę Aujeszkyego.
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#003300][B]UWAGA:[/B] [U]Absolutnie nie należy podawać kości gotowanych, gdyż są kruche i rozczepiają się.
[/U][/COLOR][/SIZE][/FONT][U][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#003300]
[B]RYBY[/B]
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/U][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#003300]Surowe ryby podawane najlepiej w całości są cennym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3.
[/COLOR][/SIZE][/FONT][U][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#003300]
[B]PODROBY[/B]
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/U][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#003300]Surowe serca, nerki, wątroby, żołądki, mózgi są źródłem najlepszej jakości białka, nienasyconych kwasów tłuszczowych, minerałów i witamin. Serca są źródłem witamin z grupy B i żelaza.
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#003300][B]UWAGA:[/B] [U]Wątroba jest bogata w witaminę A, która nie jest wydalana przez organizm, dlatego jej przedawkowanie może być toksyczne.
[/U][/COLOR][/SIZE][/FONT][U][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#003300]
[B]WARZYWA I OWOCE [/B]
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/U][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#003300]Podajemy wszystkie warzywa za wyjątkiem cebuli. Szczególnie polecamy: seler, koperek, pietruszkę, marchew, buraczki, szpinak, pomidory, brokuły. Muszą one być specjalnie przygotowane, aby zwierzę skorzystało z zawartych w nich substancji odżywczych.
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#003300][B]UWAGA:[/B] [U]Ściany komórkowe roślin są zbudowane z celulozy, której psy nie trawią. Dlatego należy dokładnie zmiksować warzywa lub zrobić z nich łatwo przyswajalną papkę.[/U]
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#003300]Owoce nie są niezbędne w psiej diecie, gdyż większość składników odżywczych mogą pozyskać z innych produktów. Ich spożywanie zapewnia jednak różnorodność diety, która jest w BARF ważna. Z owoców szczególnie polecamy jabłka, banany, gruszki, jagody, truskawki oraz pomarańcze i grejpfruty.
[/COLOR][/SIZE][/FONT][U][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#003300]
[B]OLEJE[/B]
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/U][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#003300]Najlepsze są: z pestek winogron, kukurydziany, ryżowy, lniany, oliwa z oliwek, tran z dorsza i łososia. Oleje te są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6
[/COLOR][/SIZE][/FONT][U][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#003300]
[B]NABIAŁ I JAJKA[/B]
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/U][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#003300]Polecam biały ser, jogurt naturalny, kefir oraz całe jajka wraz ze skorupką. Jajka są uważane za najdoskonalsze źródło protein. Szczególnie wskazany jest kefir, który jest idealnym probiotykiem bogatym w witaminę A, witaminę C, selen, potas oraz zawiera zbalansowane proporcje wapna i potasu. Jogurt naturalny jest probiotykiem oraz źródłem wapna i witaminy B.
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#003300]

[B]ja zamawiam olej lniany na allegro - polecam 1l-19zł
(nie pomylić z tańszym ale technicznym olejem lnianym!!!!!)
[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

ttosa, ale kostki BARF mają już w sobie warzywa i owoce,olej dawałam dodatkowo (my mamy olej z łososia, a oprócz tego jeszcze z pestek winogron daje) do tego dawałam jeszcze jogurt naturalny a efekt "zapchania" wystąpił. Musiałam zwiększyć ilość mięska w diecie i dopiero pomogło. Także nie jest to kwestia podawania samego mięsa z kością tylko proporcji, które pieskowi nie odpowiadają.

Link to comment
Share on other sites

Niestety u nas jest kwestia spondylozy i związanych z tym zaburzeń perystaltyki jelit. Więc kości są nam zabronione, w każdej postaci. A jak się zatkała? Normalnie. Zaczęłą wymiotować i nie robiła kupencji przez jakiś tydzień. Robiliśmy rtg itd, wyszło, że to kwestia braku ruchomości jelit. Ot, starość...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Niestety u nas jest kwestia spondylozy i związanych z tym zaburzeń perystaltyki jelit. Więc kości są nam zabronione, w każdej postaci. A jak się zatkała? Normalnie. Zaczęłą wymiotować i nie robiła kupencji przez jakiś tydzień. Robiliśmy rtg itd, wyszło, że to kwestia braku ruchomości jelit. Ot, starość...[/quote]


A to tu się zgodzę ,staremu psu też bym nie fundowała kości - masz rację.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...