Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 1


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='drzalka']Z całą pewnością polecam Manmata ( nie ma plastkikowych elementow wiec napewno nic nie pęknie) Lupine nie miałam ale "macałam" taśma fajna twardsza niz Rogz ale nie oznacza ze gorsza, moim zdaniem lepsza :], ale Lupine napewno szybciej sie zmechaci niz manmat.[/QUOTE]
..................

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Słuchajcie te RD nie mają zatrzasków czy mają? ;)
Ta jest fajna:loveu:
[URL]http://reddingo.bazarek.pl/opis/129138/obroza-l-pawprints-purple.html[/URL]

No i ciągle szukam obroży max 1cm i długość tak około 40-50, nigdzie nie moge znaleźć. Mam starą Spotową, chyba firmy dingo, ale już się rozpada i Umy popisów może nie wytrzymać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']No i ciągle szukam obroży max 1cm i długość tak około 40-50, nigdzie nie moge znaleźć. Mam starą Spotową, chyba firmy dingo, ale już się rozpada i Umy popisów może nie wytrzymać.[/quote]
Jeśli mogę zapytać do czego taka cienka obroża dla tak dużego psa, (patrząc po obwodzie szyi) przecież to jak sznurowadło, bedzie sie wrzynało w ciało.

Link to comment
Share on other sites

Bo skóra wody nie lubi. :shake:

Nie przypominam sobie żeby rogz szybko sie suszył. Po powrocie z jeziora mówiłam go jeszcze wirować z wody.

RD pewnie bedzie schło podobnie, a Lupine chyba wody nie wsiąka tak jak Rogz czy RD bo chyba taśma posiada inną struktrę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drzalka']Z całą pewnością polecam Manmata ( nie ma plastkikowych elementow wiec napewno nic nie pęknie) Lupine nie miałam ale "macałam" taśma fajna twardsza niz Rogz ale nie oznacza ze gorsza, moim zdaniem lepsza :], ale Lupine napewno szybciej sie zmechaci niz manmat.[/quote]

no to jeszcze manmaty kupie :diabloti:
troszke szerokie ale jak sa takie dobre i niezniszalne prawie to sie oplaca przy moich glupkach

a jak rd i manmat po kontakcie z woda? tzn z jeziorem?
bo rogz zaraz schnie i niema problemow a moje codziennie beda plywaly jak bedzie cieplej ;) skora sie rozwarstwia ,wiem z doswiadczenia ,kupilam nowa skorzana dingo dla pudelsona i pojechalam nad jezioro...napuchla i do wyrzucenia :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda25']Bo skóra wody nie lubi. :shake:

Nie przypominam sobie żeby rogz szybko sie suszył. Po powrocie z jeziora mówiłam go jeszcze wirować z wody.

RD pewnie bedzie schło podobnie, a Lupine chyba wody nie wsiąka tak jak Rogz czy RD bo chyba taśma posiada inną struktrę.[/quote]

moje rogzy po wyjsciu z wody to z 30 min na psie i suche ;)
tzn w lato ,wiosne jak swieci slonce :razz:
wiadomo ze w zime to nie schna tak szybko :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda25']Jeśli mogę zapytać do czego taka cienka obroża dla tak dużego psa, (patrząc po obwodzie szyi) przecież to jak sznurowadło, bedzie sie wrzynało w ciało.[/quote]
Potrzebna mi do szkolenia, lepiej mi na cienkiej kontrować, na zwykłe spacery oczywiście mamy grubsze obroże;)

Link to comment
Share on other sites

Kurczę, coś mi nie wchodzi cytat, ani edycja...
Ktoś pytał o smycz firmy visiglo- Stanowczo odradzam. Ja miałam obrożę i po kawałku przestawała świecić,aż w końcu cała zgasła. Na mrozie, albo zimnie traciła intensywność świecenia, ale po ogrzaniu, np. w domu, znow było ok. Szkoda kasy, zdecydowanie odradzam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iza.']To może łańcuszek w takim razie ?[/quote]
Już mamy dwa:eviltong: Na łańcuszku się tak fajnie nie kontruje jak na cienkiej obroży. W żadnym sklepie nie ma takich cienkich... ehh chyba już takich nie produkują:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaciaaa']Moja sucz kilka razy pływała w manmacie i dość szybko sechł, dokładnie ile nie powiem, bo nie mierzyłam :lol: ale do wody wolałam jej manmata zakładać nić inne taśmowe, choć i tak najwygodniej łancuszek ;)[/quote]

lancuszek tez mam tylko ogolnie wole tasmowe ;)
i nad jeziorem zawsze w rogzach lataly bo szybko schly

kupilam manmata dla sucz od olka :razz::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga K']WLADCZYNI - mialas z pewnoscia i rogza i RD
moglabys mi powiedziec roznice tzn czemu ci sie lepiej uzywa RD ???
jest cos konkretnego czy poprostu tak jest lepiej ;)

Ta kosc moze jakby byla pod kolor szelek smyczy czy obrozek to wyglodaloby to inaczej, A tak to samo to ze ona jest biala wyglada ogromnie. Zreszta ja widzialam tylko na zdjeciach wiec niewiem czy moge sie wypowiadac na ten temat[/QUOTE]

Kość mi się podoba;) de gustibus...;)

A jeśli chodzi o porównanie rogz vs rd
RD mają wszystko równo przyszyte, taśma jest gładziusieńka, nic mi się pod palcami nie przesuwa, nie wystają nitki, metka prosto jakby ktoś z niej miał strzelać.
RD nigdy mi nie zesztywniały po spacerze, rogz aktualnie prawie że stanie o własnych siłach mimo że nie szalałyśmy jakoś bardzo bo pogoda mało sprzyjająca na długie harce.
RD mimo długiego noszenia nie wygląda na używany, rogza mam krótko i widać że pies nosi te szelki.
Dodatkowa zaleta dla mnie to szerokość pasków - wolę 18mm na Su niż 16.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sweetaśna']Ma ktoś obrożę M z RD i mógł by mi zmierzyć ile ma maksymalnie zmniejszona[/quote]

nikt nie ma obroży z Red Dingo rozmiar M??
bo chciałam kupic i nie wiem czy nie bedzie jednak za duza bo moze jest mniejsza niz napisali na stronie rd? czy rzeczywiscie od 30cm sie zaczyna?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CASIA&ttb']jeżeli potrzebuje kennelówek to kupuje w MAGu,mam obrozę od pitmana i nie ma porównania do MAGa jeżeli chodzi o wzornictwo i jakość taśmy,obie moje suki mają MAGowe jaszczury i jestem z nich zadowolona i teraz potrzebuje mocnej obroży 2cm szerokiej,max 3cm

pitka moja w jaszczurach
[IMG]http://i300.photobucket.com/albums/nn4/halfini/bullowe/DSC_0291.jpg[/IMG][/quote]
Słyszałam,że Mag jest bardzo dobry ale jeszcze nic od nich nie mam.Może masz linka do Maga?To będę wdzięczna.Kenelówka od Pitmana jak na razie jest ok,ale jak kupię coś Maga to sobie porównam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kendo-lee']Słyszałam,że Mag jest bardzo dobry ale jeszcze nic od nich nie mam.Może masz linka do Maga?To będę wdzięczna.Kenelówka od Pitmana jak na razie jest ok,ale jak kupię coś Maga to sobie porównam.[/quote]

[URL="http://www.volny.cz/magweb/"][ MAG ] ::: V�ROBA A PRODEJ KYNOLOGICK�CH POT�EB[/URL] MAG

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze moje pytanie - ile mierzylaby taka kostka z RD przy rozmiarze na bokserka ??? to jakos chyba XL nie ?

2
czy ktgos wie jak sie zachowuja Muscaty przy zetknieciu z woda ?
Ile schna wlasnie, jak wygladaja, czy szybko sie pruja itp/

[quote name='WŁADCZYNI']Kość mi się podoba;) de gustibus...;)

A jeśli chodzi o porównanie rogz vs rd
RD mają wszystko równo przyszyte, taśma jest gładziusieńka, nic mi się pod palcami nie przesuwa, nie wystają nitki, metka prosto jakby ktoś z niej miał strzelać.
RD nigdy mi nie zesztywniały po spacerze, rogz aktualnie prawie że stanie o własnych siłach mimo że nie szalałyśmy jakoś bardzo bo pogoda mało sprzyjająca na długie harce.
RD mimo długiego noszenia nie wygląda na używany, rogza mam krótko i widać że pies nosi te szelki.
Dodatkowa zaleta dla mnie to szerokość pasków - wolę 18mm na Su niż 16.[/quote]

Wladczyni no wiesz, najwazniejsze zeby sluzyly dluigo i szczesliwe. A to ze metka nietak przyszyta hmmm, to jskos mniej wazne, czy tez to czy cos odstaje ehh. To ze sztywnieja po kontakcie z woda, hmmm tez mnie troszke zniecheca, ale poki co probuje z rogzem ;) Jak bede miala wiecej pieniedzy kupimy RD :)
Aha - dzieki za odpowiedz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diora']Kurczę, coś mi nie wchodzi cytat, ani edycja...
Ktoś pytał o smycz firmy visiglo- Stanowczo odradzam. Ja miałam obrożę i po kawałku przestawała świecić,aż w końcu cała zgasła. Na mrozie, albo zimnie traciła intensywność świecenia, ale po ogrzaniu, np. w domu, znow było ok. Szkoda kasy, zdecydowanie odradzam[/quote]
Dziękuję za odp
No i wygląda na to, że VISIGLO sobie odpuszczę :shake: Muszę jakoś inaczej rozwiązać problem widoczności w nocy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga K']Pierwsze moje pytanie - ile mierzylaby taka kostka z RD przy rozmiarze na bokserka ??? to jakos chyba XL nie ?

2
czy ktgos wie jak sie zachowuja Muscaty przy zetknieciu z woda ?
Ile schna wlasnie, jak wygladaja, czy szybko sie pruja itp/[/quote]

Odpowiadam na drugie;)
Mój pies ma je od roku. Miał je w najgorsze błoto, śniegu jak i również w nich pływał;), też prałam je w pralce:evil_lol:. Zniszczeń nie zauważyłam, nie spruły się i się nie rozciągnęły.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...