Jump to content
Dogomania

chora trzustka - choroba na całe życie?


paputek00

Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Iss'] Najważniejsze, że da się leczyć i przy lekach pies nie cierpi.[/quote]

otoz to i tego sie trzymajcie;) to naprawde nie jest wyrok....moja poprzednia sucz byla tak schorowana ze niewydolnosc trzustki to byl po prostu pryszcz ktory "splynal po mnie jak po kaczce" Sa leki, jest coraz wiecej karm - da sie zdecydowanie...trzeba przejsc na diete i tyle...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iss']Czy zna ktoś może tańszy odpowiednik Kreona ? Przepisano nam większą dawkę i cena wyszła kolosalna :([/quote]

mysle ze najlepiej zapytac weta - powinien podpowiedziec cos innego, jesli jest z takim samym skladem, albo...bo Kreon kupuje sie w aptece tak?
Tu jest apteka [URL="http://www.doz.pl/apteka/s0-Szukaj"]portal o zdrowiu i apteka online[/URL] internetowa ktora ma czesto duzo nizsze ceny niz w normalnej aptece. Najlepiej zobacz jak faktycznie z tymi cenami jest czy taniej, potem poszukaj apteki w swoim miescie - jak znajdziesz. Zakupy przez apteke w internecie a odbior w Twojej aptece ktora sobie wybierzesz. Moze to cie poratuje

widzialam pteki z twojego miasta troche ich bylo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diuna_wro']słabszy i tańszy odpowiednik KREONa to NEO-PANCREATINUM, ale jeśli potrzebujesz tę samą moc - zapytam, mój TZ jest chemikiem-farmaceutą.[/quote]
dziękuję za odpowiedź. Lorenka do tej pory brała Kreon 10000 a teraz dostała Kreon 25000 tylko koszty miesięczne wychodzą kolosalne :(
Szukam jakiegoś tańśzego odpowiednika bo na pewno takowy jest:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paputek00']a moge spytac ile kosztuje Kreon? Ja podaje Amylan - 30 tabletek kosztuje 15 zł (ale na szczescie moja psina dostaje tylko 1,5 tabletki dziennie)[/quote]
20 tabletek Kreona 25000 kosztuje 38 zł, a Lorenka powinna dostawać go 2x dziennie.

Link to comment
Share on other sites

[B]Iss[/B] patrze w tej aptece co ci podpowiedzialam wczesniej... 20 szt jest za 32 zl ale widze ze 50 szt jest na recepte - napewno wychodzi taniej skoro jest na recepte i nie ma ceny w aptece to prawdopodobnie jest znizka z recepta. Nie mozesz pokombinowac i pojsc do ludzkiego lekarza zeby dal recepte dla psa? Wiadomo weterynaryjne recepty nie maja znizek, to moze...wlasnie z ludzka cos pomyslec?

Link to comment
Share on other sites

[B]Iss[/B] - wybacz, że tak późno, miałam prace remontowo - naprawcze, a raczej naprawczo - remontowe, w trybie pilnym.

Przeliczyliśmy KREON na NEO - PANCREATINUM i w tak dużej dawce wychodzi wyższa cena. W KREONIE jest 25 tyś. jednostek lipazy a w NEO - 4 tys. i jak do pomnożymy, żeby uzyskać tę wielkość - cena wyjdzie wyższa. Do tego pies zjadałby kilka tabl. a nie jedną.

Na czym polega badanie TLI?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diuna_wro'][B]Iss[/B] - wybacz, że tak późno, miałam prace remontowo - naprawcze, a raczej naprawczo - remontowe, w trybie pilnym.

Przeliczyliśmy KREON na NEO - PANCREATINUM i w tak dużej dawce wychodzi wyższa cena. W KREONIE jest 25 tyś. jednostek lipazy a w NEO - 4 tys. i jak do pomnożymy, żeby uzyskać tę wielkość - cena wyjdzie wyższa. Do tego pies zjadałby kilka tabl. a nie jedną.

Na czym polega badanie TLI?[/quote]

Już rozmawiałam o tym z wetem, ale dziękuję za odpowiedź.
Gdzieś znalazłam wzmiankę o tym badaniu i z ciekawości pytam czy ktoś może go wykonywał.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Iss']My na razie mamy zwykłą karmę Brit junior large breed + Kreon 10000 3x dziennie przed jedzeniem. Sucz widzę, że nie ma już bóli brzucha , kupki nie są już tak częste, ale wciąż miękkie i luźne.[/quote]
mój psiak też jest karmiony Britem - jagnięcina z ryżem i dostaje 2x dziennie kreon 10000. Karma mu podeszła, kupale są ok. co prawda jak pobiega intensywnie to jeszcze się czasem "dokupuje" ;) i wówczas kupal jest luźniejszy ale nie tak bardzo. Poprawił mu się wygląd przytył jest szczupły ale nie chudy ( na dodatek kontroluję jego wagę co dwa tygodnie). A za tabletki płacę 17zł - opakowanie 20 szt

Link to comment
Share on other sites

niestety musimy zmienić karmę, Brit przestał małej pasować, zdarza się że boli ją brzuchol po nim. Poszukamy innej delikatnej karmy.
W każdym razie jestem bardzo zadowolona, bo Lorena przytyła ( chyba aż za dużo:P) dzięki czemu wiem, że w końcu jej organizm przyswaja wszystko co potrzebne :) ale odchudzanko musowo będzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witajcie. Chciałabym Was prosić o pomoc w wyborze karmy. Ostatnie badania u Grafa wykazały podwyższony poziom amylazy (2,5-nie wiem jakie są jednostki) Wet kazał zmienić psu dietę na nisko tłuszczową. Polecić dietę weterynaryjną Royala dla trzustkowców. Niestety jest to karma bardzo droga a z tego co się orientowałam to jeżeli jutrzejsze badania wykażą że to jedynie trochę podniesiona amylaza to wystarczy dieta. A jako, że kończy nam się zamówiona wcześniej karma to muszę wybrać cos nowego.

Rozważam takie karmy:

-MERA DOG High Premium Light (tłuszcz 8,5%) ale skład chyba fajny
[URL="http://www.krakvet.pl/mera-super-premium-light-15kg-p-3641.html"]MERA DOG High Premium Light 15kg[/URL]

- BOSCH Light (tłuszcz 6%)
[URL="http://www.telekarma.pl/p161/bosch.adult.light.125.kg.htm"]BOSCH ADULT LIGHT - Dla dorosłych psów z nadwagą. Formuła dietetyczna. :: karma dla psów[/URL]

- BOSCH Special Light (tłuszcz 4,5% !!!!!) ale mało bogaty skład-wymagała by suplementowania.
[URL="http://www.krakvet.pl/bosch-special-light-125kg-p-2140.html"]BOSCH Special Light 12,5kg[/URL]

- NUTRA NUGGETS Light/Senior (tłuszcz 8%)
[URL="http://www.krakvet.pl/nutra-nuggets-litesenior-formula-15kg-p-387.html"]NUTRA NUGGETS Lite/Senior Dog Formula 15kg[/URL]

- TROVET Weight Reduction Diet (tłuszcz 5%)
[url=http://www.krakvet.pl/trovet-weight-reduction-diet-psow-10kg-p-2338.html]TROVET Weight Reduction Diet (WRD dla ps

Link to comment
Share on other sites

czyli jednak kupka, bo dzwonilam przed chwila do weterynarza i powiedzieli ze najlepszym badaniem jest TLI, ale ponad 150zl kosztuje, pies nie jest moj ten o którego chodzi i nie wiem czy byłoby teraz możliwe.

tylko zastanawiam się czy teraz wykonać TLI skoro dostawał bez badań neo-pancreatinum 150 i wtedy nie miał objawów, czy przyjąć, że to raczej trzustka i badanie można wykonać za 2 tygodnie, czy lepiej jak najszybciej badanie zrobić..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...