Jump to content
Dogomania

Cairn Magia i kot Ruduś oraz Raptus i Figa zaTM


Kati

Recommended Posts

Dzięki za odwiedziny :)
Niestety nowych fotek na razie nie mam. Może w końcu znajdę kabel do telefonu, albo naładuję baterie i porobię nowe zdjęcia.
Ja nareszcie mam wolny weekend i jutro wybieramy się na pierwsze zajęcia do psiego przedszkola. :cool3: Mam nadzieję, że będziemy zadowolone, bo tyle teraz jest psich szkół, ale trudno wybrać tą najlepszą.
A dzisiaj byliśmy się szczepić na wściekliznę. Magia waży już 4,8 kg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona1984'][URL]http://img62.imageshack.us/img62/8536/chodze080tk0.jpg[/URL]

jakie czysciutenkie dzieciatko:evil_lol:[/quote]

Taki widok to normalka :cool3:
Kiedyś Zuzia wygrzebała sobie z kosza na śmieci obierki z jarzyn i zjadała. A u znajomych mojej siostry dobrała sie do psiej miski. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katik']Dzięki za odwiedziny :)
Niestety nowych fotek na razie nie mam. Może w końcu znajdę kabel do telefonu, albo naładuję baterie i porobię nowe zdjęcia.
Ja nareszcie mam wolny weekend i jutro wybieramy się na pierwsze zajęcia do psiego przedszkola. :cool3: Mam nadzieję, że będziemy zadowolone, bo tyle teraz jest psich szkół, ale trudno wybrać tą najlepszą.
A dzisiaj byliśmy się szczepić na wściekliznę. Magia waży już 4,8 kg.[/quote]

Magia przedszkolakiem została!!!!! :klacz::klacz::klacz: Koniecznie napisz wrażenia... Twoje i Magii.

Link to comment
Share on other sites

Magia nie była zachwycona, bo w przedszkolu były same duże psy, a ona malutka. :roll: więc nawet zachęcanie do zabawy półrocznego duzego szwajcarskiego psa wydawały sie bardzo straszne. Ale z czasem Magia przestała zwracać uwagę na kolegów. :)
Szkolenie bardzo fajne, Magia nawet nie była najgorszą uczennicą :cool3: Chociaż nauczycielka narzuciła bardzo szybkie tempo, to i tak za Magią nikt nie nadążał. :evil_lol: Jak wszystkie psy dostawały komendę "siad" i zanim wszystkie szczeniaki to wykonały to Magia zdążyła kilka razy usiąść, wstać, zjeść smakołyki i się przejść. :lol:
Tylko na koniec jak trzeba było warować to Magia sie uparła i nie zawarowała, chociaż w domu doskonale to wykonuje.
Ale muszę stwierdzić, że szkolenie małego psa nie jest taka łatwa jak dużego. Bo jak ja mam z nia chodzić przy nodze trzymając jej smakołyk przy nodze. :roll: :evil_lol:

Po szkoleniu nasza nauczycielka pokazała nam świetne tereny na spacery, gdzie chodzą wszyscy psiarze z okolicy. Wszystkie psy są puszczane luzem i razem się bawią. A teren jest olbrzymi i jest gdzie spacerować.
Magia się wybiegała za wszystkie czasy, bo musiała uciekać przed każdym psem. :lol: potem już sama sobie biegała nie zwracając uwagi na inne psy i ludzi. Ale to dobre miejsce do socjalizacji małej, bo przynajmniej uczy się, że zawsze ma sie mnie pilnować, nie latać do obcych (chociaż z tym ostatnim jak na razie jest różnie).

dzisiaj tez pojechaliśmy tam na spacer. W końcu spotkaliśmy jakiegoś małego pieska, którego Magia mogła bez problemów wymęczyć (nie tylko ona musi być męczona :evil_lol: ). Potem bawiła sie z dogiem, który kilka razy ja podeptał. :roll: wiec teraz Magusia śpi i mam spokój.

Link to comment
Share on other sites

Z tego, co opisujesz, Katik, to widzę, że Magia w przedszkolu zachowuje się trochę, jak nasza Klerusia. Ona też uciekała na początku przed każdym psem albo biegała sobie swoimi drogami... (zupełnie inaczej chłopaki - żadnego respektu przed psami, nawet przed wilczarzem, berneńczykiem, fila...).
Magia będzie prymuską, zobaczysz..., wszyskie cairny są nadzwyczaj inteligentne :cool3::lol:, tylko czasem im się nie chce albo mają inne zdanie :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

Na następne zajęcia na pewno zabiorę aparat. :)
Labradorom z naszej grupy raczej nie dorównamy, ale i tak jestem zadowolona. W koncu najważniejsze żeby Magia nie sprawiała kłopotów i dobrze sie bawiła, a dla mnie i tak zawsze będzie najlepsza. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katik']
Labradorom z naszej grupy raczej nie dorównamy, ale i tak jestem zadowolona. W koncu najważniejsze żeby Magia nie sprawiała kłopotów i dobrze sie bawiła, a dla mnie i tak zawsze będzie najlepsza. :loveu:[/quote]

Magia labkom nie tylko dorówna, ale je prześcignie...:cool3: Jestem w trakcie zaliczania trzeciej szkoły z szorstakami w ciągu 2 lat i twierdzę, że cairny są wybitne, pod każdym wględem oczywiście :evil_lol:;) .
Pomiziaj Magię ode mnie i od moich trzech kernisiątek :loveu:.

Link to comment
Share on other sites

:hmmmm: no proszę, to tylko my takie nieuki jedne :roll:.
Się musimy jakoś zmobilizowac, poczekam aż Lara podrośnie i pójdziemy szkołę zaliczac na cztery ręce :cool3:.
Ja mam największy problem z chodzeniem Tofki na smyczy :roll:, bo ona generalnie na niej nieczęsto chadza, ciągnie jak szatan, a jak napisała Kasia na smakołyk nie bardzo sie da :evil_lol:. No cóż potrzeba jest matką wynalazków i pewnie cos da się wymyślec.... która pierwsza na cos wpadnie, ta się dzieli wiedzą z resztą.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem niska, więc aż tak daleko do psiej mordy nie mam, więc na szkoleniu jakiś sobie z tym radzę, ale na codzień jest dużo gorzej.
Magia też najlepiej chodzi na automatycznej smyczy :evil_lol: Na zwykłej bardzo szarpie. Jednak najgorsze jest to, ze ona wszystko zjada z ziemi. :( A wieczorem jej nie widać na spacerach, wiec tym bardziej ciężko jest zauważyć jak coś je. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katik']Ja jestem niska, więc aż tak daleko do psiej mordy nie mam, więc na szkoleniu jakiś sobie z tym radzę, ale na codzień jest dużo gorzej.
Magia też najlepiej chodzi na automatycznej smyczy :evil_lol: Na zwykłej bardzo szarpie. Jednak najgorsze jest to, ze ona wszystko zjada z ziemi. :( A wieczorem jej nie widać na spacerach, wiec tym bardziej ciężko jest zauważyć jak coś je. :roll:[/quote]

Ja z moimi trenuję i trenuję, szkoły pokończyły, Chandler niedługo maturę będzie zdawał ;), i takie czorty, że noooo... Im "sznureczek" nie jest potrzebny i czasem na spacerach wkurzają mnie maksymalnie...:angryy:

Ja z tym ciągnięciem, to stosuję metodę "na zatrzymywanie", ale trzeba iść tylko z jednym psem, bo pozostałe głupieją. Jak tylko pies napręży smycz - staję, nic nie mówię, nie szarpię, po prostu - stop. Pies po pewnym czsie łapie o co chodzi - cofnie się, smycz jest luźna, no to idziemy dalej. Jedno jest pewne - to metoda dla cierpliwych...:evil_lol: Cierpliwych właścicieli oczywiście, bo futrzaki, to mają luzik...:p

Natomiast odnośnie zjadania z ziemi. Moje tego już nie robią, nawet mały Bebiś. Metaoda zawsze ta sama - nie rusz, a jek weźmie do pyska, to tak mu grzebię w japie (długo, dokładnie i głęboko), że już wolą niczego nie ruszać :evil_lol:.

Czekam na zdjęcia Magii ze szkoły...

Link to comment
Share on other sites

Ja cierpliwa nie jestem i stosuję lekkie szarpnięcia, jak tylko Magia napręży smycz. :roll: Ale po jednej godzinie szkolenia Magia doskonale załapała co znaczy "idziemy" :cool3:

Też jej grzebę w gardle, ale na niej to nie robi większego wrażenia. Tylko sie nauczyła, że jak znajdzie coś fajnego to od razu trzeba uciekać. Jak złapie jakiś papierek to jej nie zabieram. wtedy papierek nie jest ciekawy i można go wypluć.

A dzisiaj Magia na spacerze spotkała kolegę. 2 razy większy od niej pies, terierowaty kundelek. Tak go sponiewierała, jak nigdy żadnego psa. :evil_lol:
Za to pani od pieska była bardzo miła, jak mało kto zauważyła podobieństwo Magii do westika. :) Większość myśli że to kundelek :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katik']Za to pani od pieska była bardzo miła, jak mało kto zauważyła podobieństwo Magii do westika. :) Większość myśli że to kundelek :evil_lol:[/quote]Może lepiej, że tak myślą. Ja też nikogo nie wyprowadzam z błędu, odkąd menel w parku, zobaczywszy małą Tofcię, bardzo uprzejmie mnie zapytał "eeee, takie pieski to drogie chyba są..." a ja oczami wyobraźni zobaczyłam okup za porwanego psa :roll::lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona1984']po tych opowieściach o cudownej panience juz sie nie moge doczekac kiedy ja zobacze:cool3::cool3:[/quote]
To już tak niedługo, a Magia nic jeszcze nie umie. :placz: To bedzie porażka. :oops:
Ale mam nadzieję, że Kentucky małą polubi. :loveu:

[quote name='Poświata']Może lepiej, że tak myślą. Ja też nikogo nie wyprowadzam z błędu, odkąd menel w parku, zobaczywszy małą Tofcię, bardzo uprzejmie mnie zapytał "eeee, takie pieski to drogie chyba są..." a ja oczami wyobraźni zobaczyłam okup za porwanego psa :roll::lol:.[/quote]
Ja też nikogo nie wyprowadzam z błędu, bo nawet jak ktoś sie zapyta o rasę, to i tak nazwa nic im nie mówi. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj nie dojechaliśmy na szkolenie, bo była bardzo brzydka pogoda. :(
Za to Magia postanowiła większą część dnia spędzić na dworze :roll: i poszła spać na balkon. :lol: Zrobiła sobie legowisko z zeschniętych kwiatków, śmieci i szmat i tak sobie spała. :evil_lol:

A tak Magia spała, jak zostawiłam kurtkę na łóżku:
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img225.imageshack.us/img225/9008/dsc00002rg6.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img237.imageshack.us/img237/4016/dsc00003yk3.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Iwona :)

Dzisiaj mieliśmy mały wypadek :oops:
Rudek zrzucił z okna klatke z papugą. :angryy: Papuga troche sie wystraszyła, ale na szczęście nic jej sie nie stało. Za to wysypała sie woda (zalała mi łóżko) i wysypało całe ziarno. Magia widząc rozsypane proso od razu zaczeła je zjadać. :crazyeye: A małe kuleczki zaczeły się turlać po podłodze, więc trzeba było je gonić. :evil_lol: Ile się przy tym nabiegała, skakała jak zając i groźnie warczała. :loveu:

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img101.imageshack.us/img101/3889/dsc00012bk2.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że Magia nie była w przedszkolu, bo fotek na razie nie będzie...

Ale widzę, że są inne, a kernisiowy maluszek jest prześliczny :loveu:... Na tych zdjęciach pod Twoją kurtką Katik, to wygląda, jakby Magia była zupełnie czarna. Bardzo mi się podobają ciemne cairn terriery, najbardziej, jeżeli chodzi o umaszczenie :fadein:.

Odnośnie tego, że kernisie wyglądają, jak kundelki, to my się z tym nie spotkaliśmy... Zawsze ludzie pytają, jaka to rasa (nawet, jak Chandler był u nas jedynakiem), ale hodowczyni, od której mamy dwa starszaki mówiła mi, że tak właśnie oceniane są cairny. Poświata ma rację, że może to i lepiej... :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chandler']Szkoda, że Magia nie była w przedszkolu, bo fotek na razie nie będzie...[/quote]
Bedą fotki :cool3: tylko już nie dzisiaj.
Dzisiaj mimo deszczu pojechaliśmy na lotnisko na spacer. Tam Magia spokojnie może sie wybawić, spotkać inne psy i ludzi. Nikt tam nie marudzi, ze psy bez smyczy. :multi:

[quote] Bardzo mi się podobają ciemne cairn terriery, najbardziej, jeżeli chodzi o umaszczenie :fadein:.[/quote]Mnie też :loveu:

[quote name='Poświata']Katik i Chandler, mam propozycję - może założyłybyście albumy swoim psiakom w naszej dogomaniackiej galerii

[URL]http://www.dogomania.pl/gallery/111.html[/URL]

fajnie się potem takie foty ogląda w jednym miejscu.
Co Wy na to :hmmmm:?[/quote]
Jestem za :cool1:

edit
Zebym tylko wiedziała jak dodać zdjęcia do galerii. :roll: :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poświata']Musisz wejść w panel użytkownika, tam masz "Moje psy" dodaj psa...... wypisujesz jego dane i już przy pierwszym wejściu możesz dodać parę fotek.[/quote]
To nie jest takie proste. :angryy: Bo jak wchodze w panel użytkownika, to pojawia sie komunikat "odmowa dostępu", powinnam sie zalogować, ale znowu jest problem, bo podane hasło jest nieprawidłowe (w wpisuję takie samo jak przy logowaniu na forum). :placz: Nic już nie rozumiem, co jest nie tak. :shake:
Jak ja kocham Dogomanię. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...