Jump to content
Dogomania

Czym karmicie swoje Pudle??


Bura

Recommended Posts

Kiedyś pokrzywę dawano przy anemii, potem robiła karierę w herbatkach oczyszczających, więc na pewno ma sporo witamin i żelazo. W zielniku piszą, że też wapń i rozpuszczalną krzemionkę. W wątkach barfowych Karjo2 pisała, że daje psom sparzoną, siekaną pokrzywę. Pewnie taką suszoną z apteki też można, tylko nie wiem, czy warto gotować?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sachma odrobaczylam mojego Lola juz dwa razy i od wczoraj w koncu zaczal jesc:multi: moze i faktycznie ma to zwiazek bo przedwczoraj dostal ostatnia dawke tabletki na robale:razz: W kazdym razie zjada makaron z miesem z kurczaka i warzywkami a oprocz tego surowe kurze lapki.daje mu jeszcze jakies witaminki od weta do jedzonka.Uff odetchnelam z ulga.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mameczka']i od wczoraj w koncu zaczal jesc[/QUOTE]
Ja bym się jeszcze tak nie cieszyła :P Moja suka ma fazy jedzeniowe i albo wcale nie chce jeść i marudzi na wszystko albo nagle dostaje apetytu i je nawet suchą karmę bez żadnych dodatków ;)))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mameczka']sachma odrobaczylam mojego Lola juz dwa razy i od wczoraj w koncu zaczal jesc:multi: moze i faktycznie ma to zwiazek bo przedwczoraj dostal ostatnia dawke tabletki na robale:razz: W kazdym razie zjada makaron z miesem z kurczaka i warzywkami a oprocz tego surowe kurze lapki.daje mu jeszcze jakies witaminki od weta do jedzonka.Uff odetchnelam z ulga.:lol:[/QUOTE]

ja nie dawałabym wypełniacza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mameczka']Ja slyszalam ,ze szczeniaki potrzebuja weglowodanow, potem juz znacznie mniej dlatego daje makaron ale to sa takie proporcje ,ze wiecej jest warzyw i miesa niz tego, moze 1/4 to ryz lub makaron.[/QUOTE]

Dobrze Mameczka dajesz, takie powinny być proporcje:
1/2 mięso
1/4 warzywa
1/4 ryż/makaron

Link to comment
Share on other sites

Tak mi sie zdaje :p Wiem ,ze barf to troche co innego ale w gotowanym takie mniej wiecej powinny byc proporcje.Moze jak podrosnie i przestanie byc taki wybredny to pomysle o barfie ale narazie niestety troche czasu mi brak a przede wszystkim brak dostepu do swiezego miesa.Cala rodzina jedzie na mrozonym miesku bo zakupy w miesnym robie raz na jakis czas jako ,ze na osiedlu nie ma:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mameczka']Tak mi sie zdaje :p Wiem ,ze barf to troche co innego ale w gotowanym takie mniej wiecej powinny byc proporcje.Moze jak podrosnie i przestanie byc taki wybredny to pomysle o barfie ale narazie niestety troche czasu mi brak a przede wszystkim brak dostepu do swiezego miesa.Cala rodzina jedzie na mrozonym miesku bo zakupy w miesnym robie raz na jakis czas jako ,ze na osiedlu nie ma:mad:[/QUOTE]

śmiało możesz mrozić barfowe jedzenie. Ale jak mu odpowiada gotowane to karm takim:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Energy']Dobrze Mameczka dajesz, takie powinny być proporcje:
1/2 mięso
1/4 warzywa
1/4 ryż/makaron[/QUOTE]

Wielu żywieniowców twierdzi, że powinno być
3/4 mięso (z czego max. 10 % podroby)
1/4 warzywa

I ja się tego trzymam. Po co mojemu psu wypełniacz? To mięsożerca a nie kura. Kupy są piękne.
Prawda jest taka, że nie ma jednego jedynego sposobu żywienia, pies niech je co mu służy, czy to Pedigree, surowe, gotowane czy nie wiem co jeszcze.

Ja bym makaronu nie dawała, bo to zboże, a psy częsot na to się uczulają, szczególnie ponoć jasne pudle. Na gluten alergię miewają. Coś jak ja :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Wielu żywieniowców twierdzi, że powinno być
3/4 mięso (z czego max. 10 % podroby)
1/4 warzywa

I ja się tego trzymam. Po co mojemu psu wypełniacz? To mięsożerca a nie kura. Kupy są piękne.
Prawda jest taka, że nie ma jednego jedynego sposobu żywienia, pies niech je co mu służy, czy to Pedigree, surowe, gotowane czy nie wiem co jeszcze.

Ja bym makaronu nie dawała, bo to zboże, a psy częsot na to się uczulają, szczególnie ponoć jasne pudle. Na gluten alergię miewają. Coś jak ja :P[/QUOTE]


masz racje co do wypelniaczy i miesa

ale nie zgodze sie tylko z tym ze pedigree to dobra karma jak ktos tu twierdzi
moze sluzyc pewnie , nie wazne co dzieje sie z watroba psa okaze sie pewnie za kilka lat
ale powiedzenie ze pedigree to dobra karma to przegiecie

ja sama czasami z braku czasu i puszek kupie puszke czy dwie pedigree zeby pies mial co jesc (nie ma juz zebow prawie wcale i je tylko puszki+witaminy ) maja niby te 30% meisa ale jaka to prawda :) pewnie zadna
jak kogos nie stac na psa na jego jedzenie(dobre jedzenie) to niech o tym mysli zanim go kupi
juz 100 razy lepiej karmic psa barfem czy gotowanym jedzeniem

Link to comment
Share on other sites

Znam hodowców, którzy od wielu lat karmią swoje psy Pedigree, ich psy żyją po 15-17 lat i nie chorują. Moja Ajka na surowym, gotowanym, cudach niewidach, odżywkach niemal od 6 roku życia była chora, uśpiłam ją w wieku 12 lat. I nigdy w życiu nie jadła Pedigree dłużej niż przez 2 tygodnie... Myślę, że to każdy sam powinien zdecydować, co uważa za słuszne i nie trzeba robic nagonek na ludzi, co akurat Pedigree karmią. Pies powinien jeść to, co mu służy. Taka jest moja opinia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']masz racje co do wypelniaczy i miesa

ale nie zgodze sie tylko z tym ze pedigree to dobra karma jak ktos tu twierdzi
moze sluzyc pewnie , nie wazne co dzieje sie z watroba psa okaze sie pewnie za kilka lat
ale powiedzenie ze pedigree to dobra karma to przegiecie

ja sama czasami z braku czasu i puszek kupie puszke czy dwie pedigree zeby pies mial co jesc (nie ma juz zebow prawie wcale i je tylko puszki+witaminy ) maja niby te 30% meisa ale jaka to prawda :) pewnie zadna
jak kogos nie stac na psa na jego jedzenie(dobre jedzenie) to niech o tym mysli zanim go kupi
juz 100 razy lepiej karmic psa barfem czy gotowanym jedzeniem[/QUOTE]

Znowu wyrocznia się odezwała:diabloti:

Wg Ciebie nie jest dobra, a według mnie jest, nikt nie ma prawa mi wciskać co mam uważać. A jeśli według Ciebie jest taka zła to po co w ogóle kupujesz , nie ma innych? Jeśli bym uważała, że coś jest takie bee, to bym wcale nie kupowała.
I znowu bzdurna ocena sytuacji- ile wg Ciebie kosztują miesięcznie puszki pedigree jeśli są podstawowym pożywieniem?U mnie w ogóle nie była brana pod uwagę cena i te osoby, które mnie znają wiedzą, że ostatnią rzeczą jaką bym zrobiła jest oszczędzanie na moich psach.:angryy:
Nie tobie oceniać czy ktoś ma brać psa, czy nie i czy go stać na psa, kim Ty jesteś, żeby uzurpować sobie prawo do takich opinii?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Energy']Znowu wyrocznia się odezwała:diabloti:

Wg Ciebie nie jest dobra, a według mnie jest, nikt nie ma prawa mi wciskać co mam uważać. A jeśli według Ciebie jest taka zła to po co kupujesz ? Nie możesz innej kupić ?Jeśli bym uważała, że coś jest takie bee, to bym kupiła inną karmę.
I znowu bzdurna ocena sytuacji-wg Ciebie ile kosztują miesięcznie puszki pedigree jeśli są podstawowym pożywieniem?U mnie w ogóle nie była brana pod uwagę cena i te osoby, które mnie znają wiedzą, że ostatnią rzeczą jaką bym zrobiła jest oszczędzanie na moich psach.
Nie tobie oceniać czy ktoś ma brać psa, czy nie i czy go stać na psa, kim Ty jesteś, żeby uzurpować sobie prawo do takich opinii?[/QUOTE]


jesli mowa o suchym pedigree to cos co nie ma nawet 10% bialka i 5% tluszczy nie moze byc dobre
jesli chodzi o puszki to inna sytuacja , ale skoro sa lepsze dostepne puszki a TY ponoc nie oszczedzasz na psa to czemu nie kupisz tych lepszych ? np, animonda , rinti
moj pies pudel je tylko puszki bo jest stary i nie ma prawie wcale zebow i nie oszczedzam na nim kupuje wlasnie animonde i rinti
kupuje meisiecznie 17puszek dla niego , tyle wystarcza na miesiac
gdybym kupowala pedigree to napewno bym zaoszczedzila jakies 20-30zl na psuzkach ale chce zeby moj pies jadl najlepsza karme na jaka mnie stac
pedigree kupuje tylko wtedy gdy zabraknie mi puszek a pies nie bedzie glodowal 2 dni bo nigdzie nie dostane tych puszek co je je

i piszac o tym ze kogos nie stac , nie mialam na mysli Ciebie , ale skoro wzielas to do siebie to cos musi byc na rzeczy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']jesli mowa o suchym pedigree to cos co nie ma nawet 10% bialka i 5% tluszczy nie moze byc dobre
jesli chodzi o puszki to inna sytuacja , ale skoro sa lepsze dostepne puszki a TY ponoc nie oszczedzasz na psa to czemu nie kupisz tych lepszych ? np, animonda , rinti
moj pies pudel je tylko puszki bo jest stary i nie ma prawie wcale zebow i nie oszczedzam na nim kupuje wlasnie animonde i rinti
kupuje meisiecznie 17puszek dla niego , tyle wystarcza na miesiac
gdybym kupowala pedigree to napewno bym zaoszczedzila jakies 20-30zl na psuzkach ale chce zeby moj pies jadl najlepsza karme na jaka mnie stac
pedigree kupuje tylko wtedy gdy zabraknie mi puszek a pies nie bedzie glodowal 2 dni bo nigdzie nie dostane tych puszek co je je

i piszac o tym ze kogos nie stac , nie mialam na mysli Ciebie , ale skoro wzielas to do siebie to cos musi byc na rzeczy[/QUOTE]

Ja nie wzięłam tego do siebie, bo nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby cokolwiek co piszesz brać do siebie. O sobie napisałam, że nie oszczędzam na psach, a nie że mnie na nie nie stać-czytaj ze zrozumieniem. Ostatnie zdanie było w ogóle o osobach mających psy. Nie kupię innej karmy bo nie i nie mam zamiaru się z tego tłumaczyć, jak chcesz to sobie przeczytaj moje wcześniejsze posty, tam o tym pisałam. I nie mam już zamiaru przedłużać tej zbędnej dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']Gops dobrze wiedzieć, że pedigree ma 10% białka i 5% tłuszczu bo ja szukam takiej karmy dla swojego czyli zaczne kupować pedigree i do tego zaoszczedze jak fajnie :D[/QUOTE]

o jakim bialku mowisz
roslinnym czy zwierzecym ?
slaba karma napiszeze ma 10% bialka ale nie doda jakiego , a bedzie to roslinne
dobra karma moze miec nawet 25% bialka ale zwierzecego duzo lepszego :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']Gops dobrze wiedzieć, że pedigree ma 10% białka i 5% tłuszczu bo ja szukam takiej karmy dla swojego czyli zaczne kupować pedigree i do tego zaoszczedze jak fajnie :D[/QUOTE]

Uważaj Śnieżynka, bo możesz w każdej chwili zostać zaatakowana:evil_lol:ale zawsze to się rozłoży;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']o jakim bialku mowisz
roslinnym czy zwierzecym ?
slaba karma napiszeze ma 10% bialka ale nie doda jakiego , a bedzie to roslinne
dobra karma moze miec nawet 25% bialka ale zwierzecego duzo lepszego :)[/QUOTE]

to dobrze, że roślinne bo mój nie może zwierzęcego i to w ilości 25 %, max białka to po 8 % rośline i zwierzęce i najlepiej do 8 % tłuszczu i to roślinnego :D i tutaj wyprowadze Cię z błędu, bo pedigree ma dużo więcej tych składników o których mówisz :D bojak by tak było mój pies juz od dawna by to jadł a tak siedzi na ziemniakach i burakach :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']to dobrze, że roślinne bo mój nie może zwierzęcego i to w ilości 25 %, max białka to po 8 % rośline i zwierzęce i najlepiej do 8 % tłuszczu i to roślinnego :D i tutaj wyprowadze Cię z błędu, bo pedigree ma dużo więcej tych składników o których mówisz :D bojak by tak było mój pies juz od dawna by to jadł a tak siedzi na ziemniakach i burakach :D[/QUOTE]

hehe
ale Ty chcialas kupowac pedigree ze wzgledu na zdrowie swojego psa
a np Energy nic nie psize ze jej pies nie moze wiecej bialak czy cos tylko uwaza ze ta karma jest dobra co nie ejst prawda :)
doczytalam wlasnie , ma wiecej troche

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']jesli mowa o suchym pedigree to cos co nie ma nawet 10% bialka i 5% tluszczy nie moze byc dobre
jesli chodzi o puszki to inna sytuacja , ale skoro sa lepsze dostepne puszki a TY ponoc nie oszczedzasz na psa to czemu nie kupisz tych lepszych ? np, animonda , rinti
moj pies pudel je tylko puszki bo jest stary i nie ma prawie wcale zebow i nie oszczedzam na nim kupuje wlasnie animonde i rinti
kupuje meisiecznie 17puszek dla niego , tyle wystarcza na miesiac
gdybym kupowala pedigree to napewno bym zaoszczedzila jakies 20-30zl na psuzkach ale chce zeby moj pies jadl najlepsza karme na jaka mnie stac
pedigree kupuje tylko wtedy gdy zabraknie mi puszek a pies nie bedzie glodowal 2 dni bo nigdzie nie dostane tych puszek co je je

i piszac o tym ze kogos nie stac , nie mialam na mysli Ciebie , ale skoro wzielas to do siebie to cos musi byc na rzeczy[/QUOTE]

jeżeli Twój pies stracił zęby to możliwe, że to właśnie oznaka złego karmienia

Mój też jest starszy a nie ma tylko jednego kła.


nie wiem czy czytasz tu ze zrozumieniem, ale Energy wyraźnie napisała wcześniej że przetestowała inne karmy ale jej psom nie służyły a przy pedigree jest ok. To w czym problem? Widzi psy codziennie i karmi tym co jest dla nich najlepsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GPooLCLD']jeżeli Twój pies stracił zęby to możliwe, że to właśnie oznaka złego karmienia

Mój też jest starszy a nie ma tylko jednego kła.


nie wiem czy czytasz tu ze zrozumieniem, ale Energy wyraźnie napisała wcześniej że przetestowała inne karmy ale jej psom nie służyły a przy pedigree jest ok. To w czym problem? Widzi psy codziennie i karmi tym co jest dla nich najlepsze.[/QUOTE]

moj pies cale zycie jadl eukanube small senior
sluzyla mu bardzo , okaz zdrowia :)
ma teraz 13 lat i w lipcu stracil polowe zebow poniewaz mial wypadek , spadl z duzej wysokosci

ja jej nie zabraniam karmic ta karma, tylko mowie ze nie jest ona dobra :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']moj pies cale zycie jadl eukanube small senior
sluzyla mu bardzo , okaz zdrowia :)
ma teraz 13 lat i w lipcu stracil polowe zebow poniewaz mial wypadek , spadl z duzej wysokosci

ja jej nie zabraniam karmic ta karma, tylko mowie ze nie jest ona dobra :)[/QUOTE]

a eukanube robi takie straszne doświadczenia na żywych psach:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GPooLCLD']a eukanube robi takie straszne doświadczenia na żywych psach:shake:[/QUOTE]

a myslisz ze inne firmy jak testuja karmy ?
nie oszukujmy sie , prawie wszyscy tak robia , tylko nie o kazdym zostalo to naglosnione
eukanuba napewno jest lepsza niz pedigree :)
sa od niej lepsze karmy wiadomo , ale pedigree do nich nie anlezy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']a myslisz ze inne firmy jak testuja karmy ?
nie oszukujmy sie , prawie wszyscy tak robia , tylko nie o kazdym zostalo to naglosnione
eukanuba napewno jest lepsza niz pedigree :)
sa od niej lepsze karmy wiadomo , ale pedigree do nich nie anlezy[/QUOTE]

pedigree nie robi takich doświadczeń i pomaga schroniskom :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...