Jump to content
Dogomania

Nie ma już Smutasa.


brazowa1

Recommended Posts

[quote name='ala123']Jeżeli kogoś obraziłam - przepraszam, nie miałam takiego zamiaru. Szanuję wolontariuszy i to co robią dla psów w schroniskach.
Psa nie wezmę ale nie dlatego,że przeraża mnie jego stan i wiek (akurat to przemawiałoby za tym, aby go wziąć!),lecz dlatego ,że mam już w domu 3 bidy (ostatnia od niedawna też ze schroniska).Mieszkam poza tym w południowej Polsce czyli gdzieś ok. 600km od Trójmiasta, co jest tez jakimś utrudnieniem.
Nie mogę się jednak pogodzić z tym,że nie zwiększa się psu szans i daje mu jedynie ten 1%...[/quote]

Ala, 1% to jest nadzieja... Smutas jest tu na Dogo, bo jedyną jego szansą na dom jest dom dogomaniacki - dany z serca, odpowiedzialny i świadomy...
Wiem, że chcesz dla tego psa jak najlepiej, tak jak my tu wszyscy...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 849
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Alu,postaram sie wytlumaczyc.
Nigdy i dla zadnego psa,poza moim wlasnym nie podejme sie odpowiedzialności ,dopoty mnie na to nie bedzie stac finansowo i mieszkaniowo (w razie czego,pies trafilby do mnie,w podbramkowej sytuacji).
Jestem na Dogo dosyc długo i zdazylam napatrzec sie,jak wolontariuszki zadłużały sie.Jak potem błagały o kase i dręczyly sie z myslami,co bedzie z psem.A pies siedzial pare miesiecy,rok,sa takie,co tkwia po 2 lata.

Każdy podejmuje takie działanie na rzecz psow,jakie moze.Ja moge:
-strzyc,kąpac psy,czesać
-pomoc w wyborze psa
-wyprowadzac na spacer
-oglaszac
-pokazywac,jakie sa psy w schronisku,miedzy innymi na Dogo
-zbierac na sterylizacje
-zmiejszac syndrom schroniskowy u psow

Nie moge:
-byc DT
-brac odpowiedzialnosci prawnej i finansowej za psy

Schronisko nie podpisuje umowy na DT,takie maja zasady.Czyli,aby psa umieścic w DT ,trzeba go adoptowac,stac sie prawnym opiekunem psa i wtedy nim dysponować.

Zal do mnie,ze "sie asekuruje" i nie chce na swoja odpowiedzialnosc umieścic psa w DT,jest nie fair.Psa może wziac na siebie każdy.Ja tak odważna nie jestem.

Watki zakladam,aby dac psom ostatnia szanse.Paru staruchom z Dogo sie udało.Dodatkowo psy zawsze moga liczyc na pomoc Dogo (karma,witaminy,szampony).Ale nie watkow zakladam po to,aby sprawdzac,jak daleko potrafie wpakowac sie w sytuacje bez wyjścia.

Link to comment
Share on other sites

przykro mi że na tym wątku padło troche niemiłych słów jednych osób pomagających wobec drugich pomagających

to nie o to chodzi tutaj na wątku tylko o pomoc dla Smutaska

wchodząc na ten wątek i zapraszając na niego innych chciałam zwiększyć szanse psiaka na pomoc w znaleziemiu mu domu - nie chciałam zebyście się tutaj kłócili i wyrzuty wobec siebie robili

każdy pomaga jak może i jak mu serce dyktuje !

ja akurat miałam szczęście być na kilku wątkach gdzie wspólnymi siłami udało sie wyciagnąc psiaka ze schronu, zaopiekowac sie nim poza schronem i oddać go w dobre ręce ds

rozumiem że tutaj to nie wyjdzie:shake:

ale może jeszcze będzie można jakos pomóc Smutaskowi

[I]monolit napisał "Wiesz ala123, nie staniesz sie dobrym człowiekiem przez to, że wpłacisz pieniądze na opiekę psa, nawet jak to będzie dużo pieniędzy i dużo psów. Pieniądze to nie wszystko, nie naprawią zła wyrządzonego ludziom. "[/I]

[I]wiesz monolit różne rzeczy są czasem bezcenne albo ratują życie i dają szanse na godne życie psiakowi[/I]

[I]czasami to właśnie pieniędzy brakuje żeby wyciagnąć psiaka ze schronu ze złych warunków i szukac mu domu[/I]

[U]są różne sytuacje, różne potrzeby i każdy pomaga jak może[/U]

czasami ludzie ktorzy pomagaja psiakom bezpośrednio nie mogliby tego robić gdyby nie pieniądze innych dobrych ludzi

Link to comment
Share on other sites

widzisz akucha tylko ze w tym schronie trudno sie psy ogłasza a bez ogłoszeń psy mają mniejsze szanse na dom

ogłoszenia w internecie, gazetach, telewizja, aukcje dla psów bezdomnych - to jest spora szansa dla poszukujących domu psiaków


Oczywiście należy sie tylko cieszyć ze w tym schronisku panuja takie dobre jak na schronisko warunki - chociaz wg mnie dt to jednak namiastka dobrego ds -w innych bywa czasami ciężko.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie za to Brązową podziwiam. Odpowiedzialność i konsekwencja.
Osobiście nie mam zaufania to tzw. "płatnych tymczasów" czy hotelików, poza może 2 wyjatkami. Za długo siedzę na dogo.
Smutas ma w tej chwili warunki takie same jak w w większości z nich. Przebywa w ogrzewanym pawilonie. W schronie ne ma przepełnienia, nikt psów nie usypia. Mają kontakt z wolontariuszami, spacery, zabiegi pielęgnacyjne, na co dzień towarzyszą im opiekunowie ze schroniska. Mili, życzlkiwi psom ludzie. Żaden pies nie jest anonimowy. Nie spotka go w schronie żadna krzywda.
Smutas potrzebuje domu i tyle. Jak każdy schroniskowy pies. Wątki na dogo nie są zakładane po to, aby szukac tymczasów. No chyba, że w skrajnie dramatycznym przypadku.

Smutas szuka domu! My wierzymy, że los się do niego uśmiechnie.

Link to comment
Share on other sites

Ale ruch się u ciebie zrobił od wczoraj, Kleksiku! To dobrze! [IMG]http://www.ajlawgifs.yoyo.pl/gify30/045.gif[/IMG] Tylko błagam, niech na tym wątku, jak to się zdarza na wielu innych, nie będzie magla. [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_32v.gif[/IMG] Można się spierać, nie zgadzać, ale bez wycieczek osobistych, proszę.
A tera uwaga, będzie ostro - od brązowej wara! :mad:

Dogo07, pytałaś, czy ja mogę być DT dla Kleksa. Obawiam się, że nie.
Mam dwa duże psy i niedużą, ale wyjątkowo temperamentną jagdterierkę, (no dobrze, nieco zmiksowaną), co to "żywemu nie przepuści". Od czasu do czasu mam na DT (bezpłatnym, ma się rozumieć :evil_lol:) sznaucerkę-olbrzymkę mojego syna. I to wszystko w 3 pokojach. Wydaje mi się, że Kleksowi trzeba spokojniejszego środowiska. On nawet swojego kącika nie mógłby mieć. A miejsca na mojej kanapie już nie ma. :placz:

Kleksiku, mimo wszystko wierzę, że dożyjesz swoich dni we własnym, cieplutkim domku. Gdzieś już wspominałam, że w chwili, w której przestanę wierzyć, znikam z dogo. Nie pozostaje nam nic innego, jak szukać domu dla Kleksa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']nie,nie my sie kłocic nie bedziemy,nigdy w zyciu! nie na watku psow w potrzebie!
Ten Klesk zaczal do mnie przemawiac,faktycznie lepsze to niz Smutas.[/quote]

To zmieniaj wać panna w tytule :p Kleks jest suuuper :) Szczególnie ten niebieski z czółkami :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZRman000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_8_4v.gif[/IMG][/URL] Kleksiku, miłych snów życzę.





[URL="http://www.smileycentral.com/dl/index.jhtml?partner=ZSzeb112_ZRman000&utm_id=7920"][IMG]http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb112&pp=ZRman000[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Pewnie niektóre psy zabłądziły, były stare, węch nie ten i oddaliły się zanadto od domu, a właściciele jak już szukają w schronie, to w tym najbliższym. Wiele starszych osób nie ma kontaktu z internetem i chociaż kochali swoje zwierzaki, w końcu przestają ich szukać.
Oby Smutas znalazł własne miejsce na świecie i mógł jeszcze długo korzystać ze spacerów, które sprawiają mu radość.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...